Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Lov, to przecież "projektująca biznes" chce dać 3 000 na rękę 🙂
Thymos, 800 000 to nie wiem na co miałoby ci wystarczyć 🤔 Chyba na jednego konia 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 lipca 2015 20:56
10 ha to już z 600 tysięcy niestety...
EDIT, powiedzmy, że startujemy od 400 tyś.
halo, 800000pln na zagospodarowanie terenu (bez kosztów ziemi.)
Na gruntach rolnych się nie znam, to pytam.
Widać odczułam mylne wrażenie, że potrzebny taki "drugi Krygier", tyle, że nie w mieście, a trochę dalej 😉
Bardziej mi tu chodzi o pomysł na życie, biznes swoją drogą - tak przy okazji.
Zawsze to tylko kwestia ustalenia granic opłacalności.
nie, najpierw trzeba rozejrzeć sie po rynku - jeżeli w promieniu 40km od Poznania za pensjonaty płaci sie srednio 600zł to nie znajdziesz 20 klientów, którzy dadzą 2500zł za full wypas. I tyle, koniec tematu.
a 800 000 tys na zagospodarowanie terenu z tymi wszystkimi cudami, o których piszesz to też mało... potem dolicz reszte kosztów: ziemie (caaaała procedura, z pozwoleniami, przyłączeniem mediów itp..), podatki, ZUSy, pensje, ubezpieczenie ziemi i obiektu, kredyt, odsetki, ubezpieczenie kredytu... no nie opyla się. To nie Warszawka, gdzie bogaci tatusie swoich dziewczynek są na kazdym rogu.

dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, nie obiekt. Po prostu, uczciwi właściciele, którzy nie obiecują cudów nie do zrealizowania, tylko robią to, co należy.Ja dałam przykład pierwszy z brzegu - Harmony Farm, gdzie każdy koń jest codziennie na wybiegu trawiastym (gdzie rzeczywiście ejst trawa, a nie sucha ziemia z kępkami trawy), karmiony wedlug zaleceń właściciela, pod opieką weta, kowala...
nekti   Pająk stajenny..
13 lipca 2015 22:23
Thymos koszt profesjonalnej hali z dobrym podłożem, systemem zraszania itd to ok. 2mln zł. Mówię o hali budowanej od podstaw, murowanej, a nie samoróbce ze stodoły z kopnym piachem i zraszaniem z węża.
Tylko koszt takiej hali w stajni na 20 koni, to nie wiem kiedy się zwróci... 🙄
Dolicz sobie jeszcze koszty bezpiecznego grodzenia, budowy i wyposażenia stajni, lonżownika, pokoi dla gości, stodoły na siano/słomę jakieś zaplecze maszynowe itd.
Kiedyś miałam rozpisany "biznes plan" na taki w miarę fajny ośrodek jeździecki bez złotych klamek i wyszło mi ok 4-5mln zł
Dla 20 koni (zakładając niebywałe szczęście i komplet regularnie płacących pensjonariuszy):
1. Przy założeniu, że znajdziesz bogatego wujka z ameryki który ci tyle pożyczy na 30 lat (bez prowizji i odsetek), miesięczny koszt takiej pożyczki to ponad 550 zł na konia. Przy kredycie z komercyjnego banku, może wyjść ok 1k
2. Trzech stajennych po 3k każdy to ok 700zł na konia (zakładam legalne zatrudnienie na umowę o pracę).
Dolicz do tego koszty paszy, siana, słomy/trocin, podatki, ubezpieczenia, koszty utrzymania ogrodzeń i pastwisk itd.

Widać odczułam mylne wrażenie, że potrzebny taki "drugi Krygier", tyle, że nie w mieście, a trochę dalej 😉

Jasne, za "550 zł i czy nie da się taniej"  🤣
Na to jest zapotrzebowanie..

Krygier/Wola są w mieście. Z bardzo dobrym dojazdem. Czasami serio bardziej się opłaca postawić konia w fajnym pensjonacie za 1500 (ale blisko), niż tłuc się autem codziennie ponad 1h do stajni za 700-800zł. Dlatego pisałam, że chętnie postawię konia w takiej wypasionej stajni za 1500zł, ale.. pod warunkiem że będę miała do niej 5km z domu (nie mieszkam w centrum Poznania)  😉
Nekti, dlatego też się pytam, bo nie wiem. Od czegoś trzeba zacząć, nawet jak się ma pieniądze.
fender, uważaj, bo dostaniesz klapsa za spamowanie, choć mnie skutecznie zachęciłaś do odwiedzin 😉
Thymos, ok, mówie dałam przykład z brzegu, bo juz wczesniej o tym wspominałam. A ze stajni na zachodzie Poznania to chyba jedyna mi znana... kawałek od Harmony jest jeszcze jedna, mniejsza stajnia, ale bez hali i bez oddzielnego placu jezdzieckiego...
Lov   all my life is changin' every day.
14 lipca 2015 07:31
nekti, ja na Wolę mam 5 km, a nie płacę 1500 😉
Witam serdecznie,

Szukam pensjonatu dla mojego konia we wschodniej części Poznania, odległość do 35 km. Jedyna rzecz, na której naprawdę mi zależy to konie na trawie od rana do wieczora.

Czy możecie mi coś podpowiedzieć? Może być jakaś przydomowa stajnia, każda wskazówka jest dla mnie bardzo cenna 🙂
Finka, nie wiem, czy w ogóle ktokolwiek z właścicieli pensjonatów puszcza teraz (latem) konie na cały dzień na pastwisko? U nas (Kociałkowa Górka) konie szkółkowe chodzą w upały na noc, a prywatne 5-10(prywatne też mogły by na noc, gdyby się właściciele zgodzili, bo pastwisk jest dostateczna ilość). Jak nie ma dzikich upałów tak jak teraz to zostają dłużej, do obiadu (czyli jakieś powiedzmy 8-9h), a i tak znajdą się pensjonariusze, którzy MAJĄ PRETENSJĘ, że oni przyjechali, a koń jeszcze NIE W BOKSIE ;-) Albo, że obiadu jeszcze nie dostały (a są przypominam na pastwisku). To tak apropos dogodzenia wszystkim na raz pensjonariuszom. No kurna, nie da się, zawsze ktoś jest niezadowolony z tego, co innego cieszy ;-) Acha, z tego co wiem, to istnieje możliwość wypuszczania danego konia z każdą grupą (i tą, co idzie na noc i tą na rano i na popołudnie), pod warunkiem że koń dogada się z każdym i właściciel dopłaci odpowiednią kwotę (około 50zł), co czyni z 700 szalone 750zł i jakoś nie ma na to chętnych ;-)
Super, dzięki za informację. 🙂
Dla mnie brzmi nieźle.
Podjadę dzisiaj zobaczyć!
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/16768?

dlaczego nie u nas??? dlaczego? :-(((
Lov   all my life is changin' every day.
16 lipca 2015 12:10
Zawsze można wziąć kredyt i zrobić swoją stajnię marzeń 😁
Hehe. Gdyby ktoś taki kredyt chciał dać to chwili bym się nie zastanawiała ;-)
Oooo marzenie! 😍
z kredytami jest mały problem, trzeba je spłacać
lepiej grać w lotka
witam wszystkich,

szukam stajni z dobrą opieką dla konia i warunkami treningowymi (najchętniej hala) na wschód od Poznania tak do 30 km. Czy ktoś coś wie na temat stajni liljówka lub ma inne propozycje?

Zwierzolub,


mogę polecić Kociałkową Górkę (30km na wschód od Poznania) - hala (a właściwie 1,5 hali, bo są dwie części - duża i mała, coś w stylu lonżownika), 3 place do jazdy, wypuszczanie na trawiaste padoki/pastwiska w stadzie/grupkach (6-8h dziennie obecnie mój chodzi), super tereny (Park Krajobrazowy Promno), boksy czyste (w skali od 1 do 6 dała bym 4+), karmienie owsem 3x dziennie lub na życzenie paszą własną. Z minusów - szkółka i w wakacje obozy jeździeckie. 700 zł
Ja polecam stajnie Eden w Kicinie https://www.facebook.com/stajnia.eden.kicin
A o Liljówce ktoś coś mi powie?
Zakładając, że szukam stajni ze średnimi warunkami(byle było czysto, konia nie zagłodzili i miał padoki) nawet przydomowej gdzie najlepiej(najtaniej) go wstawić? No i jeszcze z jakimś dojazdem komunikacją miejską z południowej/południowo-wschodniej częsci miasta? :kwiatek:
Zwierzolub, może wypowie się na temat Liljówki ktoś, kto zna to miejsce bezpośrednio, bo ja z odległych czasów pamiętam jedynie, że nie ma pastwisk, ani żadnych większych wybiegów (konie wychodziły pobiegać na maneż) i hala jest, ale mała i namiotowa, latem częściowo wykorzystywana jako magazyn na słomę. Ale ładne, nowoczesne boksy (dla prywatnych koni), super terenowa okolica.
[quote author=el_infierno link=topic=208.msg2394582#msg2394582 date=1437425552]
Zakładając, że szukam stajni ze średnimi warunkami(byle było czysto, konia nie zagłodzili i miał padoki) nawet przydomowej gdzie najlepiej(najtaniej) go wstawić? No i jeszcze z jakimś dojazdem komunikacją miejską z południowej/południowo-wschodniej częsci miasta? :kwiatek:
[/quote]



Stajnia w Kaźmierzu, agroturystyka wadera, pejnsonat 550 zł, dojazd z ogrodów busem tarnowa podgórnego, jest czysto, odpasy dwa ale konie cały czas na padokach maja siano i wode podawane 🙂


Natomiast ja szukam czegoś w  promieniu 25 km od Poznania z halą (koniecznie) i zapleczem do treningów i aby była mozliwość dokoptowanie sie do kogos na wyjazd na zawody 🙂
Myślę nad FER więckowice, puszczykowo, kapada, ewentualnie kiekrz, może coś w tarnowie ... czy jest coś jeszcze w tych rejonach godnego uwagi? do 800 zł ?

[quote author=el_infierno link=topic=208.msg2394582#msg2394582 date=1437425552]
No i jeszcze z jakimś dojazdem komunikacją miejską z południowej/południowo-wschodniej częsci miasta? :kwiatek:


Stajnia w Kaźmierzu, agroturystyka wadera, pejnsonat 550 zł, dojazd z ogrodów busem tarnowa podgórnego, jest czysto, odpasy dwa ale konie cały czas na padokach maja siano i wode podawane 🙂

[/quote]

Tak tylko
scarllet, Kociałkowa, ale to 30 km (natomiast dojazd szybką trasą w pół godziny, wiem bo koleżanka z Rataj dojeżdża).
Witam wszystkich koniarzy.Potrzebuje jakichkolwiek informacji na temat klubu Harmony Club koło Poznania.Czy ten klub działa, jakie tam panują warunki, kto tam jeździ itp. Bardzo proszę o zainteresowanie tematem!  🏇
Hmmm. No dziwny temat, bo jakiś czas temu na ich stronce było info, że w Promnicach koło Bolechowa budują stajnię a teraz stronka nie wchodzi wcale a oni nadal stacjonują w Biedrusku podobno. Interesowałam się nimi tylko dlatego, że fama poszła, że mają fajny pensjonat stworzyć, ale chyba nic z tego...
Wie ktoś jak wygląda pensjonat w stajni Kapada? Jakie warunki itp? 😉

Jaka cena pensjonatu jest w Lopuchowie?

No chyba, że jest jakaś inna fajna stajnia, z halą, trawą i dobrą opieką? No i ceną max. 800 zł. I znosnym dojazdem z południa Poznania. 😉
Julka177"
nie polecam stajni Kapada, opieka... konie cały dzień na dworze bez wody, różne incydenty się dzieją. "ktoś" tam ustala to ile Twój koń ma jeść, a jedzą bardzo mało, nie można się wypowiadać negatywnie i mieć uwag bo jest to źle odebrane, jak się nie podoba to wypad. Fakt że zaplecze jest bardzo fajne ale tam się liczy kasa a nie koń, koń prywatny to 800zł miesięcznie, czasami zdarzają się dopłaty za "większy" boks,"większy" to w innych stajniach standard. Oczywiście stajnia ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jak ktoś lubi tłumy ludzi i koni to coś dla niego. Ceny za wszystko w tej stajni to jakiś dramat, porównaj sobie ceny innych usług jakie świadczy stajnia z innymi. no właśnie a jakość o wiele gorsza. Prywatny trener z osiągnięciami bierze porównywalnie 🙂 ale to też tam było niemile widziane...dlaczego? Strach było pytać.
julka177 poszło PW 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się