Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

.
Moja jeszcze w maju ma sporo zimowej i do tego strasznie mi chudnie co roku przy zmianie sierści.
I zastanawiam się czy jej nie ogolić na przełomie marca/kwietnia jak już temp będą troszkę wyższe i ewentualnie jakąś polarówke zarzucić czy coś lekkiego.


Ja mam dokładnie taki plan. Od paru lat Daki  coraz gorzej przechodzi zmiany futra i jesienią i wiosną, rok temu to już była makabra  🙁 Łyse place, sierść wychodząca garściami razem z płatkami skóry (zeskrobina nic nie pokazała) i spadające kilogramy na łeb na szyję mimo wcześniejszego (od stycznia) zwiększenia żarcia i suplementów na skórę i futro. Teraz mam konie pod domem i mogę się bawić w zmienianie derek 5x dziennie więc ogolę jak tylko zacznie wychodzić sierść a póki co żadnych oznak (z pozostałych trzech już zaczyna się sypać).
Ech.... widzę, że trzeba mojej Tani zęby zrobić. Obawiam się tego.  🙁
Czy ktoś tu może stosował dla seniora czarci pazur ?  👀
Czy ktoś tu może stosował dla seniora czarci pazur ?  👀

Ja. Nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów.
desire   Druhu nieoceniony...
06 marca 2015 12:14
Ech.... widzę, że trzeba mojej Tani zęby zrobić. Obawiam się tego.  🙁


Można wiedzieć dlaczego ??
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 marca 2015 12:16
Alaska,
Ja. Bardzo pomaga ogarnąć pogorszenia (spowodowane najczęściej zmianami pogodowymi)
stanu u zwyrodnieniowca.
Alaska, stosowałam całą zeszłą zimę u naszego dziadunia. Myślę, że warto, zdecydowanie chętniej i wydajniej się poruszał 🙂
stosuję od ok. 2 tygodni czarci pazur. na razie efektu wow nie ma, ale troszkę żwawiej chodzi. myślę, że nie ma się co spodziewać niestety nic więcej.
niedawno czytałam, że tylko wyciąg z czarciego pazura jest skuteczny, suchy proszek ma znikome działanie.
Właśnie dziewczyny, dzięki za odpowiedzi. Powiedzcie jeszcze właśnie w jakiej postaci podawałyście/ jaki preparat?
a ja ze czarci pazur szkodzi na wątrobe. moja pensjonariuszka stosowala boswelie- dzialalo 😉
coś z tą wątrobą się nie zgadza, chyba że u koni działa inaczej ale ..wtedy na pozostałe schorzenia chyba też  http://luskiewnik.strefa.pl/harpagophytum.html
podawanie długi czas hakorośli może podrażnić wątrobę, ale to dotyczy wielu ziół. Ja podaję ok. 3 tygodnie i nie ma żadnych skutków ubocznych. Myślę, że do miesiąca można spokojnie podawać.
Alaska, podaję Ravene Nutriflex.
No właśnie, mi chodzi o jedną porządną kurację na kilka tyg, nie na stałe. 😉
Boswelia ma to samo dzialanie przeciwbólowe/przeciwzapalne co czarci pazur a można ją podawać cały czas.
Na polskim rynku pojawiła się Boswelia dla koni - która nie udaje,że nią nie jest 😉
http://dromy.pl/DROMY-BOSWELLIA-SERRATA-900g,p,13
zoyabea,  Bioswella to dobre zioło, ale w po co podawać koniowi je cały czas? przecież to preparat  gł. na stany zapalne, bóle i mimo wszystko bardzo długie podawanie też ma skutki uboczne. Masz może dostęp do szczegółowego opisu preparatu, interesuje mnie skąd jest sprowadzany kadzidłowiec do produkcji. Bo ludzki jest 2x droższy.
Grace,

Masz rację co do podawania non stop - chodzi o to, że MOŻNA go podawać non stop w przeciwieństwie do Czarciego Pazura.
Nie wiem skąd mają to ziółko - ważne - że extrakt kwasu boswelinowego jest wysoki (65%) - (wałkowalam ten temat na wątku zwyrodnien stawowych). Nie potrafię przeliczyć czy ten produkt jest opłacalny - mnie się najbardziej opłacało sprowadzać Boswelię z USA przez znajomych - wychodziło ok 1/3 ceny za tą samą dawkę Boswelii co Gelapony Fast.
Efekt był bardzo widoczny - bo jaki miałby być inny - skoro koń jedzie na przeciwbólowych.
zoyabea, ciekawą stronę podlinkowałaś. Mnie podoba się skład wyciągu  Devil's Claw, bo jest w nim i msm z wit. C i kadzidłowiec i hakorośl. Masz może informacje o skuteczności produktów Dromy?
można podawać imbir, co do hakorośli , podaję 2 razy do roku max 1 miesiąc seniorce i są efekty jeżeli ktoś chce dodatkowo osłonić wątrobę - to ostropest plamisty, dla seniorów dobra jest też kozieradka,
Droma wchodzi na nasz rynek, chyba firma czeska, ciekawe produkty i cena aktualnie mamy na rozruch msm +wit C z wiśni ale jak z przyswajalnością hmm nic się nie pogorszyło  😉
ja też stosowałam czarci pazur, ja zalewałam wrzątkiem żeby się zaparzył i dodawałam wszystko razem do paszy, efekt był zadowalający, niektóre wybredne konie nie chcą jeść ale można wówczas dodać trochę miodu  😉
można podawać imbir, co do hakorośli , podaję 2 razy do roku max 1 miesiąc seniorce i są efekty jeżeli ktoś chce dodatkowo osłonić wątrobę - to ostropest plamisty, dla seniorów dobra jest też kozieradka,
Droma wchodzi na nasz rynek, chyba firma czeska, ciekawe produkty i cena aktualnie mamy na rozruch msm +wit C z wiśni ale jak z przyswajalnością hmm nic się nie pogorszyło  😉

że czeska to wiem, ale jak z efektywnością produktów? ganasz - o czym Ty piszesz? o produkcie Dromy - msm z acerolą?
tak msm z acerolą
Moja seniorka z dzisiaj, 23 lata stuknie jej w sierpniu. Emerytka tylko z nazwy, bo dalej na etacie 😀 Pogoda dzisiaj u nas rewelacyjna, słoneczko,  cieplutko, tylko wyjechać w teren, ale niestety ja chora na antybiotyku, więc konina sama "pracuje"  Obrośnięta jak mamut, ale pierzy się już od połowy stycznia, a teraz leci z niej masakrycznie.
Watrusia a czemu taki wygolony kawałek? nie dziwne, że gubi włos, z takim futrem musi jej być cieeepło 😉
a ja się doczekałam zdjęcia w siodle 😉

Cieszę się ogromnie, że koń znów od kilku miesięcy chętny do galopu, daje czadu a mi się buzia cieszy od prędkości bo chłopak się rozpędza porządnie 😉
Moja kobyła kończy jutro 16 lat. Nie pracuje przez ciągnącą się od 2 lat kontuzję, wiec chyba na stała zawitamy w tym wątku 🙂 emerytka z niej pełną parą. Mieszka sobie na zadrzewionym padoku, czasem wpadnie do stajni, ma stadko ze swoją ukochaną przyjaciółeczką i chyba jest szczęśliwa 🙂

Jeszcze dwa lata temu był okres kiedy uskuteczniałyśmy takie wygłupy:


Teraz się bawimy w - 'daaaaj marchewkę.. i jabłuuuuszko'  😎

Z okazji urodzin... odwiedzi ją niestety wet  😀iabeł:
ale dostanie też"torta", porobię jakieś fotki 🙂
Abeba,  jest wygolona na piersi i udach, na piersi to z powodu choróbska bardzo sie tam poci, a z taka długaśną sierścią to przy zimnej pogodzie schnie długo, a na udach dlatego że ona rozgarnia słomę na boki w boksie, i wala się na małej ilości słomy, najczęściej trochę zsikanej  🤔wirek: potem te uda ma mokre, śmierdzące, sierść poskręcana 🤔 Jak wygolę, jest ok.
desire   Druhu nieoceniony...
09 marca 2015 12:42
Watrusia, fajna ta Twoja emerytka :kwiatek:
Długo gubi sierść? Jakie zmiany (prócz właśnie taaakiego włosa) nastąpiły u niej z powodu choroby??

Abeba, Twój to na seniora nie wygląda, super !  💘
desire dziękujemy za mile slowo. Ja mu wymyśliłam bryczkę dwukołową, chłopak jeszcze na stare lata sie czegos nauczy 🙂
desire, dziękuję  :kwiatek: Tak w zasadzie zaczyna gubić sierść grudzień - styczeń do maja, a już pod koniec sierpnia, zaczyna powoli zarastać. Jest taka mniej aktywna jak nic nie robi, niekiedy gapi się tak przed siebie, jakby nic ją nie interesowało. Ale za to na jazdach odbija to sobie.
Abeba, a twój chłopak jak zwykle wygląda świetnie, oby jak najdłużej cieszył się zdrowiem i chęcią do życia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się