Oficerki

Ja nieustająco polecam Elt Paris  (Grand Prix)- ładne, eleganckie, b. dobre jakościowo, z wygodnym zamkiem.
a ja poszukuje sznurowanych ofcerek do 1000zł o dziwo w niemczech nie moge nic znależć nawet cavallo nie pasowały ://
grafowata petrie wszechstronne to modele: Hampshire bądź Freerider (przynajmniej te dostępne w polskich sklepach).
oli330 Petrie wszechstronne to jeszczeFieldboot, ale one niestety nie w cenie 750 zł
Petrie kupiłam najpierw ale były mega szczupłe , twarda skóra i bardzo sie wżynały 🙁 musiałam odesłać nie było innego rozmiaru.Na stronie Kramera są pojedyncze rozmiary w sumie same duże za 120euro. Ja kupiłam dzisiaj te https://www.equiva.com/lederstiefel-dressage/ skóra miekka wygodne jak trampki 😀  😍
Miałam z 4Riders kilka rzeczy, zarówno dla konia jak i jeźdźca... Żywotna firma toto nie jest.
Mi marzą się teraz takie  😍   😜  😍 muszę tylko poczekać aż któreś z moich zajadę
Znajoma w stajni ma takie cuda, ale klnie na nie równo 😁
dlaczego klnie?
Moon   #kulistyzajebisty
24 sierpnia 2014 16:45
Pewnie gdy musi je sznurować ;-)
fasolkabolka, A co to za cuda ? 😀 Piękne!
Heh one maja z tyłu zamek  😁

Nie wiem jak te które wstawiłam, jeszcze do tego nie doszłam ale De Niro robi bardzo podobne.
Miałam z 4Riders kilka rzeczy, zarówno dla konia jak i jeźdźca... Żywotna firma toto nie jest.


naprawde?? myslisz ze to zly zakup?  🙁
Nie wiem, jak z jakością oficerek, ale moje sztyblety wytrzymały może dwa miesiące i były na śmietnik. Skóra popękała, puściły szwy i wyleciała dziura na łączeniu. Rękawiczki dziurawe po dwóch tygodniach pracy w stajni, w owijkach po kilku praniach przestają trzymać rzepy,  mimo iż były zlepiane podczas prania. Ochraniacze kontaktowe popuszczały na szwach, skokowe skorupy momentalnie pękają na plastiku. Prawda też taka, że te wszystkie rzeczy były u nas baaaardzo mocno eksploatowane, więc może twoje oficery pożyją dłużej 😉 Bardzo pilnuj szwów i z każdą mają dziurką leć do szewca, żeby dalej nie puściło. Z tej firmy dałabym się pokroić za przywrócenie rękawiczek neoprenowych, bo to były najcieplejsze rękawiczki które miałam.

Moon, fasolka - znajoma ma akurat nie sznurowane, dzisiaj pstryknę zdjęcie, jak wyglądają 🙂
A ja się pochwalę moim najnowszym zakupem 🙂 moje wymarzone PETRIE ATHENE  :kocham
Troszkę za szerokie w łydce..  może jest opcja je zwęzić? ktoś próbował takie coś robić z oficerkami? 🙂 i jeszcze mam pytanie dla posiadacza oficerek w takim kolorze - nasmarować je przed użyciem? I czym ? Nie chcę żeby ciemniejsze się zrobiły.. 🙂 dzięki  :kwiatek:
Bacik90,śliczne i ten kolor 😍. Ostatnimi czasy, wraz ze zmienieniem sprzętu na brązowy, marzą mi się właśnie brązowe oficerki.
Bacik90, a poza tym, że za szerokie, nie są też za niskie?
Brałaś takie, które wydawały się na podstawie tabeli dobrze pasować?
Są za niskie,a za szerokie za chwilę jeszcze się rozciągną i będzie noga w nich latać.Nowa oficerka ma lekko wbijać się w kolana z tyłu,ponieważ siądzie 2 centymetry.Przykładowo ja kupuję oficerki 52 cm,żeby te 2 cm siadły do długości 50 cm.Na początku boli,ale to jedyny sposób żeby mieć po rozjeżdżeniu dobrze dopasowane buty.Oczywiście nie mogą być też za długie,bo wtedy praca nogi będzie je "zbijać" w dół i ściągać z pięty.
Nie brałam ich na wymiar - kupiłam w Niemczech, były przecenione stąd te niedopasowanie 🙁
To lepiej puścić w świat?
Dodam że w siodle skokowym jeżdżę, więc może nie będzie tak źle?
To moje pierwsze oficerki nowe, więc pojęcia też za wiele nie mam.. 🙂
dzięki za opinie  :kwiatek: :kwiatek:
DressageLife, Patrie ma od jakiegoś czasu nową technologię i gwarantują przy tych wyższych modelach, że nie siądą więcej niż 1cm (możliwe, że ten już też). Do tego skóra w Petrie na łydkach się nie rozciąga raczej. Natomiast są stosunkowo niskie i jeśli są mocno za szerokie to bałabym się, że się w idiotycznym miejscu złamią.
Pisałam na bazie starszych modeli Petrie,tzn.przed wdrożeniem nowej technologii-bo o niej nic nie wiem,natomiast te oficerki i tak są za niskie-jak siądą nawet ten 1 cm to będzie brakować 2,5- 3 cm do prawidłowej długości.A za szerokich nie polecam nikomu,moje startowe są za szerokie i zrezygnowałam z jazdy na zawodach w nich,bo nijak nie da się dobrze nogi ułożyć,jak cholewka lata-co więcej,nie jest to zbyt przyjemne jak przez tego buta nie do końca czuje się gdzie działa noga
Moje Petrie siadły. Właśnie ok 2 cm. Żałuje że nie wzięłam wyższych. Trochę też się rozciągnęły, ale powiedziałabym ze bardzo bardzo mało, dzięki czemu na szerokość są idealne.
DressageLife, dokładnie - za niskie to się da przeżyć (szczególnie skokowe), za szerokie robią sporo problemów.
A próbował ktoś zwęzić oficerki? może wysłać je do Petrie?
One mają zamek z przodu, to może by się dało coś z tym zrobić? 🙂
I sama nie wiem co robić 🙁
Moje petrie nie siadły więcej niż pół cm. Przez to ciągle muszę jeździć z wkładkami pod piętą, inaczej mam rany w zgięciu nogi. I nie rozciągnęły się nic a nic. 
Jak ja zginam nogę - powiedzmy do długości strzemion w siodle wszechstronnym ( nawet poniżej kostki długość strzemion ) to wbijają mi się na zgięciu ale bardziej od wew. strony nogi - a jak pomyślę że powinny być jeszcze przynajmniej 2-3 cm dłuższe to bym dopiero umierała.. 😀 ale wyglądały by na pewno o wiele lepiej to fakt.  I tak się cieszę że kupiłam w miarę dobre oficerki - bo nogę mam 40, łydkę w obwodzie 33 ( najszersze miejsce ) a długość do miejsca gdzie się zgina w kolanie 42 🙂 a oficerki mają wymiary 40noga dł. 43 a szer. 36/34  Boje się że faktycznie mocno mogą opaść i brzydko będzie wyglądać.. a jakoś nie brałam pod uwagę tego podczas kupna... to był impuls bo zawsze mi się marzyły 🙂
Moje petrie nie siadły więcej niż pół cm. Przez to ciągle muszę jeździć z wkładkami pod piętą, inaczej mam rany w zgięciu nogi. I nie rozciągnęły się nic a nic. 

Moje podobnie... Z tą różnicą, że wkładka nie do końca pomaga, wciąż mnie obcierają/robią siniaki (lewy bardziej...), a nie mogę włożyć grubszych (teraz mam chyba 1 cm), bo wtedy nie mogę już zapiąć suwaka...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 września 2014 06:29
Znany mi rymarz - cholewkarz powiedział, że niestety oficerek zwęzić się nie da, nawet z tak cienkiej skóry jak moje (Petrie Olympic) i z zamkiem. Natomiast z poszerzeniem nie było problemu.
Wiecie jaka firma produkuje oficerki na chudą łydkę ( wys. 38 / obw. 31) rozmiar buta 37 - 37,5 ?
moje HKMy Milano, troszkę za szerokie bo łydka 32cm, a tam 32 tylko w dziecięcych, a jak obwód dobry to za długie... niestety najdłuższe to one nie są (nogi) :p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się