Oficerki

Dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie z tymi modelami oficerek? Do tej pory miałam zawsze hippici, ale może czas na zmianę, zwłaszcza w cenie ;-) 
http://konik.com.pl/foxtrot-fp fairplay foxtrot
http://allegro.pl/oficerki-tattini-breton-skorzane-hit-okazja-i6346273159.html# tattini breton
czy może http://allegro.pl/oficerki-jezdzieckie-skora-czarne-valencia-hkm-37-i6023529693.html hkm valencia?
z góry wielkie dzięki za pomoc!  :kwiatek:

Od ponad roku jestem szczęśliwą posiadaczką tattini breton, jeżdżę 5 razy w tygodniu jednego konia, oficerki są w stanie bardzo dobrym. Bardzo atrakcyjna cena w stosunku do jakości. Opadły minimalnie, a dzięki temu że skóra nie jest gładka nie widać zagnieceń. Polecam gorąco.
Czym zapastowac buty zeby lekko ściemniały?
Julita, smarem do sprzętu?

AnnaCeZetKa dziękuję bardzo za pomoc :-)
[/quote]
Od ponad roku jestem szczęśliwą posiadaczką tattini breton, jeżdżę 5 razy w tygodniu jednego konia, oficerki są w stanie bardzo dobrym. Bardzo atrakcyjna cena w stosunku do jakości. Opadły minimalnie, a dzięki temu że skóra nie jest gładka nie widać zagnieceń. Polecam gorąco.
[/quote]
Czy któraś z Was wstawiała zamek do oficerek we Wrocławiu? 🙂
zonglerka7 jak jest rondo  na muchoborze wielkim przy kościele na przeciwko kwiaciarni. Stojąc na przeciw kościoła po lewej stronie jest stary budynek i tam jest cholewkarz, koszt za buta 50zł.
Dzięki wielkie Frans  :kwiatek:
Planuję kupić sobie oficerki tattini breton, ale mam problem z wysokością. Mierzyłam łydkę i mam 41cm (od wewnątrz). Mój rozmiar ma 44cm wysokości. Myślicie, ze siądą te 3 cm albo czy da się je ładnie skrócić (siąść w ogóle to pewnie siądą, ale nie wiem czy wystarczajaco)?
Planuję kupić sobie oficerki tattini breton, ale mam problem z wysokością. Mierzyłam łydkę i mam 41cm (od wewnątrz). Mój rozmiar ma 44cm wysokości. Myślicie, ze siądą te 3 cm albo czy da się je ładnie skrócić (siąść w ogóle to pewnie siądą, ale nie wiem czy wystarczajaco)?

Moje po roku używania siadły maksymalnie 1 cm
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 października 2016 18:11
Dramuta12 ja teoretycznie powinnam mieć wysokość 39, ale Tattini mam 43 i są akurat. Drugie treningowe (co prawda HKM) mam 39 i są jak dla mnie za niskie.
Dziękuję. :kwiatek:
Wiem, ze wyjadę z tym totalnie z czapy, ale PATRZCIE 😍
Ogólnie całkiem ciekawe rzeczy ma ta holenderska marka. Ciekawe jak z jakością.

Za duża fotka.
Szukając oficerek natknęłam się na powalającą cenę modelu Petrie Melbourne Junior - 749zł (pasi-konik). Melbourne "zwykłe" z resztą też podejrzanie tanie - 835. Zawsze kojarzyłam Petrie w przedziale cenowym 2-3 tys. A tu nagle tańsze od hippici.
I teraz pytania:
Czy warto kupić któryś z "tanich" modeli Petrie?
Czym różni się wersja Junior od nie-junior?
Do mnie przyszły tattini boxer. Są cudne oprócz tego, że... za szerokie. 🙁 Wcześniej mierzyłam i wychodziło mi 36cm w obwodzie, teraz na gołej łydce 34, w bryczesach 35 (długich skarpet nie noszę). Dogadałam się z panem ze sklepu, że wymieni mi na mniejsze, ale nie wiem jakie brać: 34 czy pomęczyć się trochę w 32. W końcu mają gumy na całej długości. Ja już nie wiem, pomóżcie. 🙁
Tak nieszczęśnie wyglądają:


Chyba zbyt duża różnica przy 32. Raczej 34 bo masz ten sam rozmiar co ja. Te, które masz na foto to szerokość 36?
feremere, tak, to 36. Miałabym odrazu (od razu?) 34, gdyby czytali maile i odbierali telefony. 😉 Wiedziałabym wtedy jak 34 leży. Ale z drugiej strony, mogli mnie olać - "brałaś pani takie, to masz". 😂
W razie w najwyżej poświęcę się i ubiorę długie skarpety.
Jak 34,5 jest z bryczesami to ciut węższe czyli 34 będą idealne :-) wrzuć foto jak juz wymienisz :-) ps. A gdzie kupowałas oficerki?
co powiecie o tych?
http://allegro.pl/oficerki-tattini-setter-nowe-rozmiar-36-wys-hh0-i6581777817.html#thumb/2
jak myslicie,bez obcasa ile moga miec wys?
feremere, parkur-sklep. Ogólnie jestem zadowolona, bo oficerki na trzeci dzień u mnie, ale maile mogliby jednak czytać zwłaszcza, że napisałam krótko po złożeniu zamówienia. 🙂 Zdjęcia dopasowanych dodam koniecznie, bo sama przeszukiwałam pół internetu.
nasicc, obcas w moich tattini, co prawda w rozmiarze 38, ma 3cm. Myślę, że w podlinkowanych podobnie. 😉
wlasnie sie dowiedzialam 🙂 kurcze one siada troche?bo nie wiem czy nie beda mi za wysoki.niskopodlogowiec jestem
Czy możecie mi polecić dobrego szewca w Bydgoszczy albo Warszawie który wymieni mi zamek w oficerkach?
W Wawie na Umińskiego 22c (Gocław), polecałam wiele razy, nadal uwielbiam. 😉
Dziękuję  :kwiatek:
Hej, wiem, ze temat juz byl, ale mam kilka pytan odnosnie oficerek tattini breton, po 1 widziałam je na nogach i sa strasznie niskie, czy one juz takie sa, czy tak bardzo sie obnizaja? Po drugie jak to wyglada z szerokoscia lydki - jak bardzo sie rozciagaja? Sama lydke mam wysoka na jakies 42cm i szeroka na 32, rozmiar stopy 36 🤣, ale slyszalam tez ze maja zanizona rozmiarowke, i nie wiem jakie wybrac czy 36, czy 37, lydke czy xs, czy s, no i z normalna wysokoscia, czy te hh, PROSZE O POMOC  😅 🏇 w ogole nie wiem, czy wysokosc podana w tabeli to wys z podeszwa czy bez i do najwyzszego punktu buta (do konca cholewki), czy do zgiecia
W Wawie na Umińskiego 22c (Gocław), polecałam wiele razy, nadal uwielbiam. 😉


Sumire, a ile biorą za wymianę suwaka?
Ło matko, nie pamiętam... wydaje mi się, że zapłaciłam ok. 80 zł (jeden but, suwak ok. 50 cm - wymieniałam na nowy), ale głowy sobie nie dam uciąć, bo wszywałam też wtedy gumy w obu butach i płaciłam zbiorczo. Na targu w Falenicy podobno też jest gość, co wszywa i bierze mniej, ale nie wiem, jak robi. W moich oprócz tego, że jeden suwak ma inną maszynkę (bo akurat nie miał YKKów na stanie i musiałabym czekać, a mi zależało na czasie), w ogóle nie widać, że ktoś się do tego dotykał, można by uznać, że to fabrycznie. 😉
Do mnie w końcu przyszły tattini, ale... Retriever.  😵 jestem totalne wkur...zona, bo czekałam prawie trzy tygodnie na rozmiar, a jeszcze dostałam inny model. Z jednej strony fajnie, bo ma ten pasek z logiem zmienny i mogę sobie przyczepić jakiś z cyrkoniami  😍, ale z drugiej strony ma gumowe pokrycie od wewnątrz łydki. Niby Ok, bo nie będzie się skóra zdzierać, ale czy ta guma nie będzie za bardzo "hamować" łydki? Nie jest rozciągliwa.
Mogłabym znowu dobijać się do sklepu, ale nie chce mi się czekać kolejnych trzech tygodni  😵
Dramuta12, a poka zdjęcia, widziałam w katalogu i wyglądały cudnie.
xxagaxx, ogólnie są bardzo ładne, teraz nawet tak się do nich przekonałam, że kupuję te wymienne paski z logiem 😀. Jedynie ta guma bardzo mi się nie podoba (ze względów praktycznych, bo tego nie widać za bardzo), mam wrażenie, że się przylepię do siodła i nie będę mogła ruszyć łydką. No, ale zobaczę jutro jak się bedą sprawować, metki oderwane, więc nie ma odwrotu 😉. Mam nadzieję, że szybko siądą, bo trochę gryzą pod kolanem. Ogólnie sztywne, jak to nowe oficerki, ale tragedii nie ma, już się dzisiaj rozchodziły trochę.

Składam raport z użytkowania tattini retriever. Ta 'guma' pomaga ustabilizować łydkę, ale nie ma problemu, żeby nią ruszać. 🙂 Oficerki już siadły, teraz tylko czekam aż zmiękną w kostkach. Ogólnie super, niepotrzebnie histeryzowałam. 😀
No i prezentują się super:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się