turystyczne rajdy konne - polecane miejsca

ewamloda, rosek0 na razie zbieram oferty. Potem będę przebierać. Ja mogę polecić "U prezesa" organizują też rajdy ale głównie obozy dla dorosłych i starszej młodzieży. Byłam na takim obozie i bardzo mi się podobało.
http://www.koniewbieszczadach.pl/index/onas

beta fajnie nawet wygląda ale bym wolała coś w górach.
http://www.radomice.eu/rajdykonne/index.php

Słyszał ktoś coś o tym miejscu? Wygląda nawet ciekawie.
ewamloda, rosek0 na razie zbieram oferty. Potem będę przebierać. Ja mogę polecić "U prezesa" organizują też rajdy ale głównie obozy dla dorosłych i starszej młodzieży. Byłam na takim obozie i bardzo mi się podobało.

Nadal mają w zwyczaju jeździć na kompletnie luźnych (wiszących pod brzuchem) popręgach? Uzasadnienie: "Bo się koń zatrze".  😲
Wiem z opowiadań. I ponoć to normalne, że w związku z tym spada się z konia razem z siodłem.
No i przedewszytskim obciera konia latającym siodłem , gdy jeździec nie ma równowagi  🙄 Dziwne to metody , wiele razy się  nimi spotkałam.
Julie rzeczywiście popręgi mają trochę luźniejsze niż klasycznie. Ale nawet przy szalonych galopach z brykiem "bo mucha" nikomu nic się nie stało. Trzeba trzymać równowagę ale bez przesady. 
Poważnie zastanawiam się nad tym rajdem http://www.radomice.eu/rajdykonne/rajd-konny-gory-izerskie.php
W zasadzie jestem już praktycznie zdecydowana. Wie ktoś coś o tym miejscu?

Edit: A może ktoś ma ochotę się wybrać?
zna ktoś może to biuro?
http://www.zingtravel.pl/konie/
Sio   nowe wcielenie marchewki
05 marca 2013 17:39
A ja polecam stajnię http://www.konienaniebosklonie.pl/  W roku organizują kilka rajdów (1-3 dniowe), z wyżywieniem i jeśli trzeba to z noclegami. Niewielkim mankamentem jest to, że czasem termin rajdu jest ustalany w ostatniej chwili, ale atmosfera to rekompensuje. Konie są raczej opanowane i sprawdzają się zarówno w centrum Łodzi, jak i w lesie, gdzie dzika zwierzyna, pociągi nie robią na nich wrażenia. W stajni są konie sp, koniki polskie i jedna klacz pogrubiana.
Rajdy jakie organizują:
Jeden z Łodzi (ze stajni w którje zimują- na Złotnie) do letniej stajni na Chrustach Starych (koło Rokicin),

Jeden z powrotem ( ja miałam przyjemność przejeżdżać z rajdem przez parki łódzkie i to było bardzo ciekawe przeżycie (miny ludzi-bezcenne),

Do tego rajd, który odbywa się w okolicy daty śmierci mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" do Szańca Hubala w Anielinie (2 albo 3 dniowy), podczas rajdu można zdobyć ODZNAKĘ TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZĄ ŚLADAMI MJR. "HUBALA" i podziwiać przepiękne widoki Spalskiego Parku Krajobrazowego oraz okolic Fryszerki (moje ukochane miejsce)

Do tego rajd z Chrustów do Tomaszowa Mazowieckiego, a właściwie do Rezerwatu "Niebieskie Źródła"

I kilka pomniejszych rajdów ze stajni w Łodzi, w celu odwiedzenia ładniejszych okolic (np. jednodniowy rajd nad zalew Zgniłe Błoto i z powrotem)

Polecam i do zobaczenia 🙂
Jest też propozycja  5- cio dniowego rajdu na stronie hubalczycy.pl
Poszukujemy chętnych na rajd dwudniowy na Jurę Krakowsko-Częstochowską, który odbędzie się w dniach 4-5.05.13. Wyjeżdżamy ze Sławkowa, jedziemy przez Pustynię Błędowską i Ogrodzieniec, nocleg mamy w Karlinie. W stajni w której stoi mój koń (stajnia Tabun w Sławkowie) można wypożyczyć dla siebie wierzchowca. 🙂 Więcej informacji na pw.

Żeby nie było, nie organizuję tego rajdu, poszukuję tylko chętnych żeby mógł się on odbyć bo sama chcę jechać. 🙂
moja stajnia od 10 kwietnia na pustynie i jure  1 dniowe ...w kazdą sobote i niedziele,,,,,,,,,a wielodniowe w zaleznosci od pogody ,,,i innych,,,,,,na koniach sportowych czystych ras/pozdrawiam
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 kwietnia 2013 11:16
Przeszedł mi przed nosem jedno dniowy rajd na 1 maja czy gdzie jeszcze sa miejsca na 1 maja na rajd?
Już dziś zapraszamy na rajd konny w czasie majówki -
w dniach 4-5 maja (sobota-niedziela) odbędzie się II Nadbużański Rajd Konny - Trasa z Janowa Podlaskiego do Klepaczewa.
szczegóły , regulamin i zapisy wkrótce na www.stk-janowpodlaski.blogspot.com
kontakt do instruktorki i organizatorki - Agata Trochimiuk tel. 887331377
Czy ktoś byłby zainteresowany rajdem na koniec sierpnia od Lądka Zdroju do Nowej Rudy (4dni, połowa szlaku sudeckiego) , ze swoim koniem , nocleg w agroturystykach.
Nie orientuje sie ktos jak to jest z przekraczaniem granicy Polsko-Slowackiej konno? Gdzie mozna sie dowiedziec jakie sa tam przepisy ? 🙄
Szukam rajdu konnego na 2-3 dni po górach  💘 może wiecie, gdzie odbędzie się taka impreza  🤔 chciałabym też poznać opinię osób, które znają już dane miejsce, albo słyszały jak tam jest, żeby nie jechać w ciemno  😉
www.overo.pl super rajdy, super ludzie i super konie  😎
www.overo.pl super rajdy, super ludzie i super konie  😎


Podzielam tę opinię. W Overo byłem trzy razy i za każdym razem wywiozłem stamtąd bardzo miłe wrażenia. Przy okazji: czy może ktoś polecić miejsce w innej części Polski, gdzie klimat rajdów jest podobny do tych, organizowanych przez Kobaków?
bigi2_08   życie bez namiętności jest nic nie warte...
31 maja 2013 19:53
A ja polecam szałas Muflon niedaleko Jeleniej Góry - http://www.szalasmuflon.pl  😀
Fajne miejsce z fajnymi ludźmi i końmi a rajdy: mrrrr...
We wrześniu już na 100% jedziemy ze swoimi końmi w Beskid Zywiecki, planujemy rajd na 5 dni. Zastanawiamy się czy jechac szlakiem czy obrać swoją trasę.  Macie jakieś sugestie co do trasy, organizacji itd? Fajni ludzie po trasie,  noclegi z miejscami dla koni, ciekawe miejsca i wyzwania dla ludzi i zwierząt 🙂
Właśnie wróciłam z 6-dniowego rajdu po Izerach (z Radomic) i naprawdę polecam. Świetna atmosfera, spokojne konie, fajni ludzie  🙂
olencja a jak kondycyjnie? Przygotowywałaś się wcześniej? Ile godzin dziennie spędzaliście w siodle?
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
09 września 2013 20:10
A ja tydzień temu wróciłam z 6 dniowego rajdu po jurze krakowsko- częstochowskiej, rajd zorganizowaliśmy sobie sami w stajni i na własnych koniach. Jechaliśmy z okolic Skały do Częstochowy (Mstowa). Wspaniała wyprawa. Jak ktoś chce szczegóły to pytać 🙂
tereska nie przygotowywałam się specjalnie, nie jeździłam przez całe wakacje, fakt, że ja ogólnie kondycję mam w miarę dobrą. Dziennie to zazwyczaj było ok. 5-7 godzin, jeden dzień to było prawie 8.
Odkopuję wątek, ponieważ mam pytanko do Was, użytkowników naszego forum (i nie tylko) 😉

Ilu z Was uczestniczy w turystyce konnej? Mam w tej chwili na myśli osoby posiadające swoje konie. Osoby, które pakują je w przyczepę, wyjeżdżają X km od domu w ciekawe tereny (np. ze szlakami stricte końskimi) i tam podróżują ścieżkami ze swoimi zwierzakami przez dany okres.
Ilu z Was spędza w ten sposób czas, jak często? Czy korzystacie w trakcie trwania takiej "wycieczki" z jakichś noclegów czy to w przydrożnych stajniach, czy gospodarstwach?
Jeżeli sami w ten sposób nie korzystacie z uroków szlaków konnych - może znacie osoby, które w ten sposób spędzają czas? :kwiatek:
ancyk0991, prace piszesz? 😉
ja tak jeżdżę, jeździłam, więc i moi znajomi. albo w trajler, albo rusza sie wierzchem z domu.
od wielu wielu lat. różne formy takiego rajdowania (czas, zaplecze, zasady, trasy, cel...)
[quote author=horse_art link=topic=21558.msg1928348#msg1928348 date=1384859052]
ancyk0991, prace piszesz? 😉
[/quote]

Haha - tak, ale z zarządzania strategicznego 😉
Pojawił się pewien pomysł w mojej okolicy i chciałam się tak mniej więcej zorientować, ile ludzi z takiej formy rekreacji korzysta, jak się ludzie ustosunkowują do takiej turystyki (szczególnie chodzi mi o osoby ze swoimi końmi - nie o konie wynajęte podczas zorganizowanego wyjazdu)  😉

Dziękuję za 1. odpowiedź :kwiatek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 listopada 2013 11:29
ancyk0991 bardzo mi się podoba taka forma turystyki.

Co prawda mam swojego konia od dawna ale nigdy nie mogłam się zebrać do takiego rajdu...  🤬
Jakieś tereny 2-3 godzinne tak, ale gdzieś dalej... Muszę pomyśleć i zebrać ekipę i ruszamy.
Lasy, pola, łąki, rzeki, morza, oceany  😀 spanie na sianku, wyprawa w nieznane  😀 Tak z przymrużeniem oka oczywiście  😉
Dałaś mi do myślenia tym odkopaniem wątku  😉

jesli będziesz czegoś potrzebować - pisz. wcześniej jako uczestnik, a od kilku lat także organizuję. wiec wiem na co zwraca się uwagę planując trasę - tak logistycznie, strategicznie 😉
ja pewnie nie twój region (poruszamy się max po kwadracie po północno zachodnim (1/4 kraju... od morza po poznań 😉 + osoby startujące dalej, ale na wynajętych koniach już ) ale zasady pewnie takie same.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Właśnie... wielu osobom się podoba, ale nie każdy jednak korzysta...

horse_art zaraz poleci pw 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się