Bryczesy

białe nowe Animo z tym lejem są od 730 zł. To tyle co Pikeur czy EuroStar
BaŚ, 😉 za taką kwotę też raczej nie kupię, bo mnie po prostu nie stać.  Jeżdżę wprawdzie  w esach i pikeurach, ale kupionych maksymalnie za 380 zł 😉 Niestety animo na ebayu w niższych cenach są rzadkością. 
anai, wymiary normalne raczej. Sama mam 36 pikeura, eurostara i te 36 też są ok 🙂
A czy ktos miał moze styczność z lejem silikonowym animo i jakiegoś tańszego zamiennika, np hkm i mógłby sie wypowiedzieć? Są o wiele gorszej jakości niz "oryginały", czy nie jest az tak źle? Póki co jeździłam tylko w skórzanych, pełnym lejach, głównie piekura, no i chciałabym przetestować cos innego 😀
equi-theme ma bardzo fajne bryczesy z sylikonowym lejem 😉 Śmiało można je porównywać z Animo
equi-theme ma bardzo fajne bryczesy z sylikonowym lejem 😉 Śmiało można je porównywać z Animo


Do equi-theme jestem tak zrażona, jak do zadnej innej firmy jeździeckiej i niejezdzieckiej i chyba nigdy nie bede w stanie im ponownie "zaufać". Ale dziękuję, może się kiedys przekonam jednak...😀
Hej, ma ktoś jakąś opinie po zimowym sezonie z softshellami hkm Karthingo? Zastanawiam się własnie nad kupnem, a zbyt wielu opinii na rv nie ma niestety.
Hej, ma ktoś jakąś opinie po zimowym sezonie z softshellami hkm Karthingo? Zastanawiam się własnie nad kupnem, a zbyt wielu opinii na rv nie ma niestety.


Na zimę polecam z softshell, jeździłam tamtej zimy i fajnie.  Teraz sama muszę coś sobie zostawić bo tyłek mi już nie wchodzi . Masz foty z bliska materiału, wszystkie mają takiego misia w środku .

edit. HKM, USG,TCM mają praktycznie ten sam materiał .
drabcio, akurat nie miałam tego modelu, ale maminnje  softshellowe hkm, we wściekłym fuksjowym kolorze 😉 jestem z nich zadowolona, będę chciała kupić na zimę jeszcze jedne softshelle tylko w bardziej stonowanym kolorze i chętnie kupię hkm. Tylko nie mam pojęcia jak z rozmiarem, bo softshellowe 36 są na mnie luźne, a inny model hkm w tym samym rozmiarze jest na mnie mocno obcisły.
hkm to ma w ogóle chińską rozmiarówkę 🙁
drabcio, dokładnie. Mam blisko domu sklep, w którym jest sporo hkm, więc raczej podjadę przymierzyć, bo  to trochę loteria. Nie wiem, czy to nie kwestia tego, że w skład kolekcji hkm wchodzi kilka linii ciuchów?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
27 września 2015 12:14
Niedawno stałam się posiadaczką bryczesów Busse BACCARAT i jestem zachwycona, idealnie dopasowują się do sylwetki, są bardzo wygodne, rozmiarówka lekko zaniżona tak o pół rozmiaru

[quote author=Brzask link=topic=217.msg2426521#msg2426521 date=1443352490]
Niedawno stałam się posiadaczką bryczesów Busse BACCARAT i jestem zachwycona, idealnie dopasowują się do sylwetki, są bardzo wygodne, rozmiarówka lekko zaniżona tak o pół rozmiaru

Przepiękny kolor! A jak z lejem? Kulkuje się?
Dziewczyny, mam pytanie do tych co pracują w stajni.
W jakich bryczkach chodzicie na co dzień ?
Co polecacie ? Mam parę sztuk do tyrania z lumpeksu, ale zmalałam o parę kilo i już mi w nich wygodnie nie jest bo z tyłka lecą  😁
Kupowałam dla szefowej ostatnio z promocji "Bergowej" dwie pary bryczesów Busse - każdy inny model. Macałam i widziałam na jeźdźcu i jeździec również zachwycony a ja pod wrażeniem wykonania i materiału 🙂 Jak na bryczesy trafione za mniej niż 200zł w ogóle rewelacja 🙂
BlueHorse, O, a możesz je do jakichś porównać? Lepsze niż Yorki?

wabankowa, Mnie wystarczają Euroriding, Catago i Kentucky - takie właśnie z lumpeksu, zwykłe, prążkowane, z krótkim lejem. Villa Horse nieźle się trzymały (ale miałam z jasnym lejem, niepraktyczne były, więc sprzedałam), Api nie wytrzymały, inne Catago z gładkiego, nieprążkowanego materiału oraz z pełnym lejem też mogły nie wytrzymać (sprzedałam szybko i nie testowałam; widziałam, że są słabe).

Brzask, Jakie śliczne 😍
Kwestia gustu. Mi Busse kompletnie nie pasują. Jakieś takie grube, sztywne, lej jakiś taki ... niee kompletnie nie moja bajka. Ale mi się tyłek od lat przyzwyczaił do Pikeurów 😉 chociaż mam jedne Yorki na które mocno nie narzekam 😉
_Gaga, Nic nie mów na temat przyzwyczajenia tyłka do Pikeurów. No nic nie mów. 😎
Ale powiem Ci,  że takie Equilibre wyglądają na godne uwagi 👀 Te Busse też widziałam na promocji, ale w końcu nie kupiłam, obawiając się, że lej będzie za sztywny.
_Gaga, ale własnie te Busse były mega elastyczne, u nas też wszyscy tylko w Pikeurach czy Esach śmigają. Ja widziałam na trenerce te Busse, i prawie jak druga skóra. Lej wciąż nie wytarty (nie skulkowiony :P). Nie wiem czy pożyją lata, ale jak za te cenę to IMO warto.
Hej, staram się dobrać bryczesy ale mam sporo wątpliwości. Czym się różnią bryczesy Pikeur dziewczęce dla wzrostu 176 cm od damskich Pikeur rozmiar 72? Domyślam się, że wymiarami ale nie mogę znaleźć dokładnych rozmiarówek. Czy mógłby ktoś doradzić, please?

wabankowa - sztruksiaki. Sztruksiaki może nie są piękne, ale ogólenie najbardziej niezniszczalne i nadłużej wytrzymujące w pracy 😉
Mam też fajne, leciwe już bryczki z Globala - męczę i zamęczyć nie mogę, z droższych ES-y, jak dla mnie dużo dłużej wytrzymują niż Pikery, z Cavallo mam jedną parę tylko, sztruksiaków właśnie, są turbo pancerne. Ostatnio też dorwałam Easy Rider używane i kocham je przeokropnie, bo są mega wygodne, ale że mam je dopiero z 2 miesiące, to nie będę się wypowiadać o wytrzymałości. Ja wszystkie od wielu lat kupuje w lumpku, więc tyrałam w pracy i te markowe i zwykłe. Zupełnymi pewniakami są dla mnie właśnie struksiaki i stare ES-y - w jednych nawet po betonie się pod końskimi nogami przeturlałam, skóra pozdzierana z kolan, buty otarte, a bryczesy całe.
peszir - dziecięce będą węższe w biodrach, może też w nogawkach.
peszir ja mam piekura i 34, i 164 z mlodziezowego i mimo tego, że mam 171 cm wzrostu, oba te rozmiary leżą na mnie idealnie, nieznacznie różnią się długością (164 krótsze), ale jest to prawie niewyczuwalne, niezauważalne i w ogole mi nie przeszkadza. Także ja nie wiem, czym różnią się młodzieżowe od zwykłych, na pewno ceną 😀

Edit: rozmiar 72 to bodajże przedłużane 36 🙂
Dziękuję za szybką odpowiedź. A czy dla wzrostu 176 cm rozmiar 36 będzie pasował? Czy ma to jakąś odczuwalną różnicę w praktyce? Będzie niewygodne, uciążliwe? Bardzo ciężko jest znaleźć rozmiar 72 w przystępnych kolorach i w miarę przystępnej cenie.
peszir, zmierz. Jeśli nie masz możliwości - poproś sprzedawcę o wymiary.... ciężko powiedzieć, czy ten rozmiar będzie dobry, szczególnie że model modelowi nierówny. Sama w Pikeurze mam ciuchy w rozmiarach od 38 do 44 (sic) i wszystkie leżą dobrze 🙂
Bryczesy Pikeur w rozmiarze 176 będą bardziej odpowiadać obwodem bioder i pasa rozmiarowi 38 za te będą jeszcze dłuższe niż 76, czyli przedłużane 38

Bliżej rozmiaru 36 będzie 164, ale będą węższe w biodrach i krótsze.

Gdyby nie było różnicy, producent nie robiłby rozróżnienia na rozmiary damskie i młodzieżowe.
Hej hej! Zastanawiam się nad kupnem bryczesów z silikonowym lejem - pełnym, dokładnie tych:

http://sklep.bergo.pl/p/351/10079/elt-bryczesy-gala-jesien-zima-2015-lej-silikonowy-bryczesy-moda-damska.html

Ale nigdy nie miałam na tyłku silikonowego leja  😡  więc pytanie brzmi: czy możecie polecić takie silikonowe rozwiązanie? Czy jest lepsze/gorsze od standardu? Za mocno trzyma w siodle? No i jak szybko taki lej się wyciera?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie  :kwiatek:
Silikon nie jest lepszy ani gorszy, jest po prostu inny. Daje inne wrażenie, niektórzy uważają, że mocniej trzyma, ale chyba każdy musi się sam przekonać, czy mu to pasuje. Osobiście lubię silikonowy lej kolanowy, w pełnym mam wrażenie, że pupa jest zbyt mocno przyklejona do siodła. Nie mam doświadczenia z marką Elt, ale z silikonem w EuroStarach i Pikeurach nic się nie dzieje.
Szukam wytrzymałych i wygodnych bryczesow z pełnym lejem w nie zabijającej cenie  😉 myślałam o Pikeurach ale cena jest no...  😵
W takim razie Fair Play. Lej comfitech jest nie do zabicia i są bardzo wygodne. Osobiście mam model Sandra, prawie taki sam, jak Roxana, tylko bez kieszonek z tyłu.
Choć od kiedy mam Spooksy i teraz Pikeury... no cóż, w FP nie jeżdżę. 🤣 Ale głównie dlatego, że moje nie mają nogawki flex. Teraz już chyba niektóre modele mają.

A Pikeury można dorwać taniej. Czasem w ogłoszeniach, czasem jak się wstrzelisz w przecenę w Equishopie, a czasem... jeszcze od kogoś innego 😉

A, i jeszcze mi się przypomniało, że ostatnio widziałam Spooksy beżowe gdzieś na fb w niezłej cenie i zdaje się, że nowe - jeśli nosisz 36, to przemyśl. 😉 Noszą się jak druga skóra. O ile już nie poszły.
Szukam wytrzymałych i wygodnych bryczesow z pełnym lejem w nie zabijającej cenie  😉 myślałam o Pikeurach ale cena jest no...  😵

Też polecam fairplay-e, mam jeansowe, model Jenny
Lej elastyczny, nie gruby, ponoć oddychające, nic się nie ściera ani nie kulkuje, mają nogawki zakończone elastycznie, bez rzepów
Kupiłam nowe w sklepie za 245, poszukaj bo czasem fajne promocje się zdarzają, na ogłoszeniach widziałam jakiś czas temu nowe chyba Sandra czerń rudy z tym nowym lejem na bodajże 180 zł?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się