Bryczesy

sumire niestety mam 38 🙁 zresztą balabym się, że nie trafię rozmiarem kupując tak w ciemno 😉
zygzakowa dzięki  :kwiatek:

W takim razie szukam FP 😀
sumire niestety mam 38 🙁 zresztą balabym się, że nie trafię rozmiarem kupując tak w ciemno 😉
zygzakowa dzięki  :kwiatek:

W takim razie szukam FP 😀

Jeszcze mi się przypomniało - nie wiem czy wszystkie tak mają w FP czy tylko moje ale są na taką trochę figurę jabłko, tzn są niezbyt zwężene w pasie w porównaniu do moich hkm-ow i są troszkę luzniejsze w kolanach niż tamte
Ale nie spadają same z tyłka a miejsce na zgiecie kolana jest wygodne, więc kto co lubi 😉
Jak chcesz to mogę Ci zmierzyć 36 bo takie mam, a wymiary większych też gdzieś chyba miałam bo pytałam o nie w sklepie
Wymiary ciuchów FP są dostępne w necie 🙂
adalova   In persuit of perfection
09 października 2015 15:47
W które z tych warto zainwestować?

http://www.pasi-konik.pl/pl/p/PIKEUR-Bryczesy-damskie-Latina-Grip-/9532 -> o tych słyszałam naprawdę skrajne opinie, miałam okazję "pomacać" no i nie wiem...użytkuje ktoś może? 🙂

http://www.pasi-konik.pl/pl/p/PIKEUR-Bryczesy-z-pelnym-lejem-Nanette/7236

http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HKM-LG-Bryczesy-z-pelnym-lejem-Paris-Diamond/10783

Będę wdzięczna za radę!  :kwiatek:
sumire kojarzysz na jakiej grupie te Spooksy były? Wyglądają na porządne, może się wcisnę w 36 😁

Zygzakowa i tak będę w jeździeckim, to pomierzę  😉. Chciałam się zorientować jakich firm szukać, żeby nie spędzić tam całego dnia (tylko pół  :wysmiewa🙂
adalova ja mam ten pierwszy model, bardzo godny polecenia, zresztą jak wszystkie pikeury, ktore mam. Generalnie bryczeski tej firmy mogłabym brać w ciemno w zamkniętymi oczami, a jak wybieram sobie nowe, to patrzę tylko na kolor i na to, czy mają wysoki stan. Do tej pory jeszcze ani razu się nie zawiodłam, zobaczmy co będzie dalej 😀
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 października 2015 20:59


Przepiękny kolor! A jak z lejem? Kulkuje się?


są po pierwszym praniu, lej sie nie kulkuje, trochę z wierzchu ale i tak jest ok

nabyłam jeszcze hk z krótkim lejem silionowym i sama nie wiem szału nie ma, ogólnie fajne ale muszę chyba nabyć jednak z pełnym lejem żeby się przekonać do silikonu  😉

CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcie
adalova, ja też mam te pierwsze. Mam je krótko i jeździłam w nich raptem parę razy, więc o jakości mi się ciężko wypowiedzieć (wyglądają solidnie)... ale są tak mega, mega wygodne! 💘 Tylko mierzyłam dwa rozmiary, oba były dobre i naprawdę miałam problem, żeby się zdecydować, tzn. mniejszy trochę ściślejszy (zwłaszcza w pasie) i trochę podkreślał gatki :P Ale oczywiście na pewno by się ciut rozeszły. Tylko stwierdziłam, że jak w większych się tak majtki nie odznaczają, to biorę większe, bo od razu są dobre. 🙄 A teraz trochę żałuję, bo w siodle są nieco za luźne w pasie... Ale jak jeżdżę, to tego w sumie nie czuję. No i najwyżej oddam do zwężenia. 😉
Koleżanka też mierzyła dwa rozmiary i oba pasowały, więc różnica między rozmiarami nie jest jakaś duża (one są bardzo elastyczne).

julka, Wokół sprzętu jeździeckiego. Post z wczoraj, tuż przed 23, tylko że to samo zdjęcie, bez tekstu. Foto do góry nogami, bryczki z lejem grip. 😉 Tylko że one nie są jakieś bardzo rozciągliwe, tu masz dokładne wymiary.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 października 2015 22:16
niestety nie mogę edytować poprzedniego posta...  🙄 więc wstawiam jeszcze raz mniejsze:

sumire dzięki  :kwiatek: idę szperać 😀
adalova   In persuit of perfection
10 października 2015 07:15
W takim razie, przemyślę zakup tych pierwszych, dziękuję  🙂 :kwiatek:
Czy ktoś wie gdzie dostanę pikeury softshell ale z normalnym pełnym lejem a nie z tą gumką (gripem silikonowym).
Przy aktualnych temperaturach już mi konkretnie tyłek marznie na dworze ale nie chcę bryczków z silikonami bo się boję przyczepności.
kotbury, Salon Koński Świat ma dostępne 2 modele bez gripu (Lucinda i Badira), aczkolwiek niepełną rozmiarówkę z tego, co widzę.
Potrzebuję 40.

Widzę, że mają 40 ale brąz (szukam głównie granat albo czarne)... i w lekko przegietej cenie, pond 100 droższe niż u konkurenjci (tylko tam nie ma rozmiarów).

Mam nadzieję, że softshele się dopiero zaczną pojawiać. Tylko wszędzie teraz te  zkondomem na dupie a ja nie znoszę tego silikonu. Nie rozumiem po co mam mi się tyłek do siodła kleić, grawitacja nie wystarczy, zawsze działała.



Szczerze? Ja jakoś nie czuję szczególnej różnicy między gripem a zwykłym pełnym lejem. 😉 Może jakby to był silikon taki w paskach, jak w Animo, to bym zmieniła zdanie, ale nie mam wrażenia, że grip mnie przykleja. A póki co jeżdżę głównie anglezowanym, galopowałam w nich raz i... hm, no może mniej się "ślizgałam" po siodle, ale też jeździłam na nieswoim koniu, w nieswoim siodle i miałam inne rzeczy do roboty niż skupianie się, czy coś mnie trzyma bardziej, czy mniej niż zwykle. Ale generalnie - mi nie sprawia różnicy, czy mam zwykły lej, czy w kropki...

Odnośnie cen - no, średnie. 😉 A softshelle (w normalniejszej cenie) mają też w Pasi-koniku, granatowe też, ale nie od ręki.
OOoo to dobrze, że piszesz. Idę szperać po pasikoniku.

Ja się boje tego silikona. Wydaje mi się jakiś takiś mniej trwały. No i b. się boję efektu niemożności szurania tyłkiem, czy nogą po siodle.
Mnie też grip nie przykleja. Ewentualnie pierwsze 2-3 jazdy, potem się kurzy i jest jak normalnie 🙂
kotbury, absolutnie nie ma problemu z szuraniem czymkolwiek, nic nie zasysa. 😉 Jedyną różnicę, jaką poczułam, to tylko wtedy, kiedy deszcz padał w czasie jazdy, dzięki temu się chyba odrobinę mniej ślizgałam niż w zwykłym leju. Przy jeździe w normalnych warunkach nie ma to znaczenia.
Ja w końcu kupiłam bryczesy ELT właśnie z gripem. Jestem ciekawa wrażeń z jazdy  🙂
kotbury, mam to samo, mam wrażenie ze skoczkom to bardziej przeszkadza 😀
Nie rozumiem ani idei ani "fenomenu" tego wynalazaku.
Bo skoro grip - to powinien trzymać a laski piszą, że nie trzyma .. czyli po co to jest, chyba żeby się szybciej psuło.
I wszystkie firmy teraz w ofercie głownie te silikony.
Nie dość, że paskudnie to wygląda bo brud się do tego lepi to niie robi tego, co miało robić w złożeniu.
Złożeń tez ie rozumiem - po co bryczesy maja przyklejać do siodła?
do moich brud się nie lepi i trzymają lepiej niż zwykły pełny lej
No, brud do moich też się nie lepi. Ale większego trzymania nie czuję. Pewnie jakbym była skoczkiem, to wrażenia byłyby inne...
Inna sprawa, że ktoś kiedyś pisał, że np. Comfitech w FP jest stosunkowo mało trzymający. A mnie on też nie robi różnicy. Więc... może jest tak, że mi w ogóle nie robi różnicy, jaki mam lej (póki nie jest to lej kolanowy). 😉
Pierwsze słyszę żeby brud sie do gripów lepił, a jedne gripy Animo mam. Fajne sa latem, bo ten materiał jest cieniutki i taki "lekki". O wiele przyjemniej w nich przy wyższych temperaturach niż w bryczesach z tradycyjnym pełnym lejem.
Natomiast mnie osobiście irytuje stopień przyklejania się tych slikonów do siodła.
Mam Animo z lejem silikonowym kolanowym .I dokładnie tak samo jak Klami uważam że za mocno trzyma siodła  😁 . Żeby przesunąć kawałek nogę , muszę ją odstawić w bok od siodła.
No, tak... tylko że w Animo silikon to są paski. Zajmujące sporą powierzchnię i dość wypukłe (tak wyglądają przynajmniej). A rozmowa zaczęła się od Pikeurów, w których silikon to są małe kropeczki, raczej płaskie. I dlatego wydaje mi się, że Animo mają szansę kleić do siodła o wiele bardziej niż grip w Pikeurach. 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
17 października 2015 23:48
Grip w moich Pikeurach nie klei się w ogóle do siodła, trzymają tak samo jak bryczesy ze zwykłym pełnym lejem, a może nawet nieco gorzej, więc...  😁
Ten pikeurowy grip jest o tyle inny od tych gripowych pasków w niektórych bryczesach, że ma ogólnie inną fakturę. Nie jest taki lepki, świecący i gładki. Te kropeczki są matowe i nie dają uczucia takiej lepkości. Dają opór, ale nie kleją do siodła. O tyle fajniejsze to niż pełny lej, że Pikeury z gripem dają swobodę bryczesów z lejem kolanowym (nie są sztywne w żaden sposób) i przytępiają ślizg, jak pełny lej. Dla mnie bardzo fajny wynalazek.
Dziś przetestowałam  moje eurostary  dynamic grip. Mają  te silikonowe  kropeczki  na całym leju. Nie czułam  się przyczepiona do siodła,  nawet miałam  więcej  swobody niż  w leju  pełnym.  Są  przewygodne  🙂
Trzymają - źle, nie trzymają - też bez sensu. I tak zresztą zaraz się ubrudzą i popsują, więc wszystko bez sensu.

Ja mam 2 pary gripów pikeura - zwykłe i softshellowe - lubię bardzo 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się