Taranty

Widzisz Edzia... Ty zajmujesz się hodowlą i handlem, ja nie mam z tym nic wspólnego. Możesz mi gratulować obcięcia mu jajek, a możesz też wielu innych rzeczy.
Jak widzisz nie chcę za niego 17 tys. tylko tyle, ile uważam za stosowne - odpowiednio do jego wartości w chwili obecnej.
Na koniach nie będę nigdy zarabiać, to nie moja bajka🙂
Wiem, że się szybko sprzeda, bo zainteresowanie jest duże i mam nadzieję, że będzie użytkowany tak, jakbym sobie życzyła - do jazdy dla młodszych, drobniejszych osób i trafi do kogoś, kto dojrzy w nim coś więcej niż tylko stracony potencjał rozpłodowy i kasę.
Czego jemu i sobie życzę. 

P.S Jeśli nawet byłby ogierem, a ja miałabym mieć do czynienie z handlarzami Twojego pokroju, to cieszę się że jest wałachem. Tupetu Ci nie brak, a ja omijam takich ludzi z daleka.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 maja 2016 10:15
Handlarzem mojego pokroju? ja konie hoduję i je sprzedaję to mój sposób na zarabianie pieniędzy i żeby Cię uspokoić, nie ja sprzedałam tamtego kuca do Turcji. Tylko jak go będziesz sprzedawała nie mając gospodarstwa nie zapomnij rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, bo kupiony za 1800 a sprzedany za 4200 to ponad 100 % zarobku.
Bezczelna 😀 Zazdrościsz, no nie...? Ale nie przejmuj się, to taka ludzka ułomność... jedna z wielu 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 maja 2016 10:28
Nie wcale, mi by się go nawet za te 4200 opłacało kupić, ale po co, stary jest. Ogierem by mi sie przydał, jak przydał Verdi, ten co do Turcji poszedł. Z Twoim ogierem mają podobny rodowód. Matki to pełne siostry, ojcowie arab, tylko Twój jest po Witalisie, a ten którego dzierżawiłam jest po Złotym Ruczaju.
Kryjąc dobre matki Verdi dał u nas choćby takie dwie sztuki.
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p206x206/581899_10205521906462491_408674935450230161_n.jpg?oh=aaf560e1ec4b0512c8c38bf28216f086&oe=57D3035B[/img]
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/522157_3306167008462_1149645483_n.jpg?oh=8301e5a2e445f3d3df4aa4d5979aa597&oe=57E23A33[/img]
Jesteś bardzo złośliwa w tym momencie. A ręce opadają na ten komentarz o Urzędzie Skarbowym.  😵
Czy to groźba donosu ? Bo tak to zabrzmiało.
Z daleka od takich ludzi...

kamila_len nie przejmuj się takimi uwagami - jak do zakupu konia doliczysz koszty pensjonatu i inne (transport, witaminy itp), to Urząd Skarbowy jeszcze ci będzie musiał dopłacić  :kwiatek:
Elita17, dziękuję Dobra Kobieto!  :kwiatek:

Edzia, no i super 🙂 A Vox i tak znajdzie swojego właściciela, jak nie za 4200 to za mniej 😀 A czy jest stary? Oj, dużo bym dała żeby zachowywał się jak stary koń... 🤣 Poza tym, doskonale zdajesz sobie sprawę że 12 lat to idealny wiek dla konia, który ma służyć DZIECIOM do rekracji. Absolutnie nie jest to starość.

Jeśli uważasz, że jakakolwiek Twoja aktywność na forum znajdzie posłuch, to jesteś w dużym błędzie.
Próby dyskredytacji innych właścicieli koni również wydają mi się w Twoim wykonaniu daremne.
Staram się być cierpliwa i miła, ale jakoś mnie to już nie bawi. Mój wzrok coraz częściej pada na tę magiczną ikonkę z napisem... "ignoruj".... ale niee, z ciekawością poczytam jak dalej się wyzłośliwiasz... 🙂 Tak raz w miesiącu, przez tydzień, to bym jeszcze zrozumiała ten ton Twoich wypowiedzi, ale "ciągle, stale"?

Poza tym, Ty tak monotematycznie o tych ogierach i jajkach, to może po prostu porządnego chłopa Ci trza!? Cooo?  😀

ok, żarty żartami... że też tacy ludzie się na każdym forum trafią, masakra...

A tak btw, czy zdajesz sobie sprawę, że robisz niezłą antyreklamę - sobie, swoim chamstwem i przy okazji swojej hodowli, z której jesteś taka dumna... ?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 maja 2016 17:59
Kamilo ja jestem złośliwa? Poczytaj swojego posta, ja Tobie tylko pogratulowałam pomysłu, w zamian nazwałaś mnie handlarą, każesz mi szukać chłopa. Tylko kultura moja powstrzymuje mnie przed napisaniem co na serio myślę o kastrowaniu ogierów z licencją tylko z powodów braku umiejętności radzenia sobie z nimi.
Oczywiście, że znajdzie właściciela i pewnie długo będzie służył. Mnie on mógł interesować jako ogier, ale 11 letni koń jest za stary na odrabianie, mam ciut większe ambicje niż sprzedawać konie do podrzędnych szkółek. W tym sensie jest za stary. Nie w tym, że zaraz zejdzie. Zupełnie nie rozumiesz o co chodzi. Moja opinia jest taka. Jak ogier ma licencję to się go nie kupuje tylko po to, żeby go wyciąć. Nie kupuj, albo sprzedaj z jajkami. Boisz się ogierów, kup od razu wałacha. Dorabianie teraz teorii jaki Vox jest szczęśliwy bo jajek nie ma i nie musi kryć. Pogadaj z jakimś facetem co on na obcięcie mu jajek, które mu w prac przeszkadzają. Pomijam już fakt dużego ryzyka na jakie naraziłaś tego konia, który wedle słów Twoich dużo krył.
Jak chodzi o US to cóż. Wydaje mi się,że to obywatelski obowiązek zapłacić podatki.
Antyreklamę? O nie. Przynajmniej nie trafiają do mnie przypadkowe osoby.
edzia69

Ale po co te nerwy? Wolny kraj... Przecież właściciel mógł zastrzec w umowie, że koń nie powinien być wykastrowany, a kupujący ma prawo do takiej decyzji. Nie takie ogiery trafiły pod nóż.
Edzia,, wiesz co, są tacy ludzie - pluje im się w twarz, a oni na to, że deszczyk pada... Kobieto, miej resztki honoru i skoro uważasz, że Cię obraziłam, a Ty jesteś ofiarą tej dyskusji, to ją skończ i przestań zaglądać mi do kieszeni, rozliczać z podatków, oceniać moje zachowanie i decyzje... Niby mnie to oburza, ale w sumie ... jedyne co czuję, czytając Twoje posty to satysfakcję i litość 🙂 Satysfakcję, bo ewidentnie nie możesz przeboleć kwestii Voxa (no cóż, to ja go wyhaczyłam na OLX, a nie Ty  😂 ), a litość - bo zawsze żal mi zakompleksionych osób, które nie potrafią przyznać się do swoich słabości.... "Sum humani nihil a me alienum puto..." Mimo wszystko - miłego wieczoru Ci życzę 😉

P.S Masz tupet itp., ale ogólnie rzec biorąc - zaintrygowała mnie Twoja osoba 😉 Nie tracisz animuszu, podejrzewam, że doskonale radzisz sobie w tym światku koniarzy - zazdrosnych, złośliwych albo choć uszczypliwych ludzi... Być może to tłumaczy Twoją "grubą skórę" i zaciekłość w obronie swoich poglądów. Być może... Tak czy inaczej, wiesz, nie każdy jest totalnym imbecylem, który działa pod wpływem impulsu. Powinnaś zaakceptować fakt, że na świecie jest sporo inteligentnych właścicieli koni... Szanuj ich, bo to Twoi potencjalni klienci... (oczywiście, nie tylko dlatego, ale może to przemówi Ci do rozsądku 🙂 )

Ach, dodam jeszcze, że aż tak Voxa nie kocham, żeby z jego powodu kruszyć na forum kopie, czy obrażać innych 🙂 Koń to tylko koń... staram się szanować... ludzi  💃 Edyta, no sama pomyśl - czy warto? O jajka, które zeżarł kot?  🤣 Daj spokój, kobieto...  😎
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 maja 2016 11:38
Armaro wiem,że nie takie ogiery trafiały pod nóż. Bardzo dużo bardzo dobrych ogierów ujeżdżeniowych uznanych trafia w ręce bogatych amatorów i znika, a mogłoby coś fajnego pon nich zostać.
Kamilo, ja mam swoich ponad 50 koni. 51 średnio mi potrzebny, serio. Rozglądam się za drugą wysokiej klasy klaczą wartą zaźrebienia droższym niż 1000 zl ogierem, patrzę też co jest na rynku. handlarze mają poustawiane automaty na wyszukiwarkach,żeby wyłapywać okazje jak Twoja z Voxem. A masz rację, dupę mam twardą. Koniarze mnie nauczyli. 
Jakieś dwa lata nazad, Edzia zadzwoniła do mnie z prośba, żebym jej podesłał jakiegoś  handlarza z Wielkopolski, bo ma już dosyć koni i likwiduję hodowle . Handlarz przyjechał pooglądał i  odjechał bez zakupów . Mi powiedział, że on skupuje konie rzeźne ,a nie szkielety .  Cóż Edzia, kto internetem walczy , od internetu zginie . Prowadząc hodowle tak jak, ty ją prowadzisz trzeba mieć dużą odwagę po forach brylować i ludzi poniekąd ci przyjaznych i wiele razy wymiernie pomagających obrażać . Jesteś skrajnym przykładem jak po mimo książkowej wiedzy i w sumie nie małego w latach doświadczenia koni nie należy hodować .

Jednakże takie publiczne pranie brudów nikogo nie urządza. Wybaczcie, ale ten temat zaczyna się nieprzyjemnie czytać, bo nie służy on do przepychanek hodowlanych.
Maluda  masz rację . Tylko pani Edyta przegina pałę . Więc jak zacznie się mądrzyć, to niech choć ma świadomość ,że są tacy co znają jej hodowle od kilkunastu lat i dłużej milczeć nie mają zamiaru , ni kryć jej poczynań . Jeżeli  pani Edyta pragnie uchodzić za autorytet, to niech się zmierzy ze swoją dotychczasową działalnością .  Doradza,  krytykuję , uważa się za wiedźmę wszytko wiedząca, w temacie hodowli , ujeżdżenia , wilków  to musi stawić czoła też krytyce .  Sory Gregory , coś za coś . A czytający mają, też prawo poznać drugą stronę medalu . Prawdziwa cnota krytyki się nie boi .
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 maja 2016 13:05
To prawda, chciałam wszystko sprzedać i wyjechać z całą rodziną i jak patrzę na to co się w tym kraju dzieje trzeba jednak było.
Ale jednak trzeba mieć niezły tupet, żeby tak jechać po kimś tylko dlatego, że podjął decyzję o kastracj WŁASNEGO konia 🙂 mam nadzieje, edzia, że takie samo larum podnosisz jak widzisz konie zabiedzone i zaniedbane, bo takim ludziom się należy... a to co tu robisz jest zwyczajnie niesmaczne. Krzywda się koniowi nie stała, krajowa hodowla też jakoś sobie poradzi bez jego jajek.
Czyli co Edzia sama się przyznajesz . Nie radzę sobie w tym kraju , chce uciekać  ., ale innych , którzy sobie radzą , krytykujesz i pouczasz lub próbujesz ośmieszać .  Jak chce się być autorytetem, to trzeba na to zapracować Edzia  ,nie wystarczy być przemądrzałą smarkulą , bo ni czas, ni sposobność ku temu . Mam nadzieje ,że pojęłaś ,  ale jak nie to, po starej znajomości zawsze cie mogę na ziemie ściągnąć .  😀iabeł:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 maja 2016 15:06
Pomimo "pomocy" ze strony starych przyjaciół jakoś udało nam się zostać w Polsce.
Albo nie udało wyjechać , tak jak koni sprzedać  ❓
Bischa   TAFC Polska :)
18 maja 2016 16:12
Idzcie z tym burdelem na pw, a nie pierzecie publicznie brudy. Kto bedzie mial interes, sam pojedzie i sie przekona jak jest naprawde.
Tylko zanim pojedzie to się musi telefonicznie na wizytę umówić .  😀iabeł:
Bądźmy "ponad to" 😉 Moje taranty raz jeszcze 🙂 Vox szuka dobrego domu, a Miki jak to Miki - szwęda się tu i tam, i na wszystko ma generalnie "wywalone" 😉 Na chwilę obecną jest unicornem 😉
 Znowu za duże zdjęcia
... Na wiosnę dwie tarantki po Bachmacie pójdą pod fryza. Kandydat na tatusia już wybrany. Tylko pytanie czy coś wyjdzie tarantowate...


Udało się plan wykonać? Kobyły pokryte?  🙂

Okazało się że nasza Sybilla ma gen tarantowaty i urodziła po izabelu kasztanowato-tarantowatą klaczkę (kropek kilka na krzyż ale są  😉 z czasem pewnie pokaże się więcej):


Po ZT w Książu nowy tarant z licencją:



www.sporthorse-data.com/d?i=10983070


Może tak troche wiecej o tym ogierze, ile ma wzrostu, hodowca, i gidzie jest dostępny ?
rasa: sp maść: gn.tar.nr data urodzenia: 28.01.2013 pochodzenie: LE DUC sp – FRASZKA sp po AS TREFL sp hodowca: Jarosław Misztela właściciel: Stanisław Kaczmarek adres: Paweł Apolinarski, ul. Jana Wanickiego 11, 64-140 Włoszakowice tel.: 695 196 383 e-mail: pawel.apolinarski@gmail.com podstawa uznania: ZT zaprzęgowy, Książ 2016
U nas głównie izabele ale jednak jakiś tarant też zawsze jest 😉

Nowy nabytek przyszłościowo do hodowli, dwuletnia klaczka kasztanowato-tarantowata (z pięknym ogonem  :kocham🙂 po ogierze Biały Kieł :
www.bazakoni.pl/cleo-biaykie-chwaa




Szkoda że na baziekoni.pl nie ma zdjęć żadnego potomstwa po Białym Kle, chętnie bym zobaczyła, może ktoś zna?

Faktycznie piękna 🙂 Ciekawe czy taki ogon jej zostanie (oby!). Taranty tracą długi włos w wieku 2 - 3 lat, z tych miejsc, gdzie podstawę stanowię białe włosy. Moja na szczęście szyję ma ciemną, więc grzywa ładna, ale ogon w tym wieku całkowicie straciła ...
emptyline   Big Milk Straciatella
27 kwietnia 2017 00:15
kwagga, mój nic nie stracił, ma ciągle więcej i więcej. :P
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
27 kwietnia 2017 07:14
kwagga to wierutna bzdura, co piszesz.
Taranty tracą włos jak są źle żywione. Nie wiem, dlaczego akurat ta maść ma problemy, ale po dobrej suplementacji poprzedzonej badaniami krwi i włosa u tarantów ogon i grzywa wyglądają normalnie. Przykładem jest moja klacz, wszyscy mówili, że tarantka, to zawsze będzie  miała lichą grzywę. Po dokładnych badaniach krwi i ustaleniu z wetem dawek miedzi, cynku Nasz ogon i grzywa mają się świetnie. Dotyczy to zarówno włosów ciemnych i białych. Co ciekawe ustalona dawka dwukrotnie przewyższa dawkowanie podane na opakowaniu biotyny.
Wybacz, to nic personalnego, ale uważam że takie urban legends są krzywdzące dla tarantów.
na zdjęciach po suplementacji i przed suplementacją, nie był obcinany, tylko wyrównany
Bardzo ciekawe co piszesz. Mam tarantkę, i chociaż ogon ma ładny, to mam  ciągły problem z jej grzywą . W związku z Twoim wpisem mam pytanie, czy prócz suplementacji karmisz ją normalnie, czy dajesz specjalne pasze dla ras  no fryzów ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się