Jakie pasze dajecie swoim koniom?

arivle, ja leciałam dawką sugerowaną na worku 🙂 jakieś 350-400 gram zdaje się.
Raz dziennie na kolację: 1/4 miarki Pavo + garść gniecionego owsa zalane letnią wodą na "kaszkę". Jak pracował więcej i było zimno (podawałam zimą) to dostawał 1/3 miarki Pavo. Wagowo niestety nie wiem ile to było, ale worek "mordowałam" bardzo długo... są bardzo, bardzo lekkie.

Ponieważ koń był na bardzo restrykcyjnej diecie a dodatkowo nie chciał jeść żadnej paszy dla cushingowców poprawa była widoczna nawet po tak małej ilości. Niestety "końcówkę" worka musiałam oddać, koń odmówił jedzenia. Aczkolwiek nie ma to nic wspólnego ze smakiem, po prostu miał wtedy koszmarne problemy z apetytem...
Losia dzięki za informację! wypróbuję właśnie te z pro-linien. 😉

myślicie, że jak będę dawać codziennie pół miarki to będzie odpowiednia ilość, żeby zobaczyć jakiś efekt?  🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
23 lipca 2014 13:23
jeszcze tak coś podpowiem, uwaga na produkty z prolinen, mój koń nie chciał tknąć cokolwiek od nich było 😉
z innych firm zasysa i nigdy w jedzeniu nie wybrzydzał
Ja i tak mieszam wszystkie takie "problematyczne" produkty z wysłodkami i marchewkami i kobyła wcina aż jej się uszy trzęsą, więc nie mam problemu, że czegoś nie zje. 😉
jeszcze tak coś podpowiem, uwaga na produkty z prolinen, mój koń nie chciał tknąć cokolwiek od nich było 😉
z innych firm zasysa i nigdy w jedzeniu nie wybrzydzał


Serio?  😲 Ja zamawiając otręby poprosiłam o próbki interesujących mnie rzeczy (i dostałam nawet więcej różności) i moje konie wciągają jak głupie, szczególnie trawolulki light zrobiły szał. Tylko granulowaną czarnuszkę zbojkotowały wszystkie jak jeden, ale to akurat nie był produkt który mnie interesował.
famka   hrabia Monte Kopytko
23 lipca 2014 14:59
serio serio, nawet pisałam wcześniej chyba tutaj, szukałam przyczyny chorobowej przez kilka dni dlaczego koń nie dotyka jedzenia, wyszło niechcący jak chciałam dać w formie cukierka, wypluł tak daleko że aż mnie zamurowało  😲
miałam od nich trawokulki, paszę kondycyjną, dostałam od nich sporo próbek innych, koń mógł brać udział w zawodach kto dalej splunie  😂
natomiast inne konie w stajni zjadały, mój koń do wybrednych nie należy, zasysa wszystko dlatego nie wpadłam na to że to może być przyczyna nie jedzenia 
Produkty z pro linen nie są "pachnione" niczym, często jednoskładnikowe, nie zawierają żadnych dodatków. Wybredny koń nie tknie niestety, ale plusem jest naturalny skład. Mój też nie żre nic, nawet otręby ryżowe muszę mieć Equi Jewel, bo pro linenowych nie tknie
Zapewne zależy to od przyzwyczajeń konia. Jeśli "od zawsze" był na paszach gotowych to smakują mu te wszystkie dodatki smakowe, aromaty i polepszacze. Ja miałam odmienny problem, musiałam po chorobie przez jakiś czas podawać koniowi paszę dietetyczną i była wojna z jedzeniem. Skończyło się na kupieniu podobnych składników i mieszania wszystkiego "po domowemu". Gdy dostałam próbki kilku pasz, kilku różnych firm - smakowicie wyglądające i pachnące musli to po spróbowaniu moje konie wypluwały. To pewnie tak jak bigos z kiszonej kapusty dla Hiszpana, a my się zajadamy 😉
Potrzebuję rady. Podaję swojemu łosiowi, od około dwóch tygodni musli Marstall Western, zaobserwowałam, że wyłazi mu sierść(grzywa ogon również). Wcześniej był na Marstall Naturell i problemów nie było. Jest szansa, że to od tego, czy powinnam szukać innego uczulającego źródła? (żadnej chemii do kąpieli itd nie stosuje).
el_infierno, 😁 może łosie tak reagują na pasze dla koni 🙂
A tak serio to odrobaczasz regularnie? Może jakieś niedobory, grzyb?
przepraszam, ja go tak pieszczotliwie nazywam, bo on taki wyraz twarzy ma 😉
Tak, odrobaczany regularnie, grzybów brak innych infekcji też. Złapał mi grudę, ale to przez zamknięcie w boksie niestety, ale nie wiem czy może mieć to coś wspólnego z tym
epk http://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-Rice-Boost-Otreby-Ryzowe-dla-koni-Zarodki-15-KG/343 niestety nie ma info, musisz zapytać producenta 😉
gryglodor ja je dodaje do wysłodków buraczanych, tak jak podawałabym każde inne otręby, bo jak napisałam to jest bardziej proszek niż granulat 😉

Piszecie, że Wasze się nie rozwalają ... to ja chyba jakiś wyjątkowo kiepski worek mam :/
gosiuus, pytałam, dostałam taką odpowiedź, że mnie lekko wmurowało 😉. No nic,pomyślę jeszcze nad zakupem.
orzeszkowa - dzięki za odpowiedź.

A ktoś jeszcze coś może doradzić (przypominam potrzebuję paszy energetyczne, nie tuczącej w rozsądnej cenie jako suplement to owsa pastwiska) - do dyspozycji na miejscu mam spillersa, pavo, oraz eggersmana. Wolałabym unikać wysyłki.
epk,  to znaczy jaką? Sama się nad nimi zastanawiam...
epk to znaczy jaką odpowiedź ?

Wczoraj doszła moja "wymarzona" sieczka Mollichaff ShowShine po 6 tygodniach oczekiwania, pachnie wspaniale, wygląda wspaniale, ciekawe co arabiszcze na to powie 🙂
maliniaq   Just do your job.
25 lipca 2014 14:16
Ma ktoś doświadczenie z paszami dla źrebiąt? Co najlepiej dawać 4-miesięcznemu źrebakowi? Aktualnie kończę worek granulatu Pavo Start, ale zmieniłabym na coś innego
asior   -nothing but eventing-
25 lipca 2014 15:22
[quote author=el_infierno link=topic=25.msg2146322#msg2146322 date=1406225373]
Potrzebuję rady. Podaję swojemu łosiowi, od około dwóch tygodni musli Marstall Western, zaobserwowałam, że wyłazi mu sierść(grzywa ogon również). Wcześniej był na Marstall Naturell i problemów nie było. Jest szansa, że to od tego, czy powinnam szukać innego uczulającego źródła? (żadnej chemii do kąpieli itd nie stosuje).
[/quote]

Drapie się? Jest szansa, że to od paszy, w zasadzie to może się uczulić zawsze i od wszystkiego. Wróciłabym do poprzedniej paszy.
asior nie, nie drapie się. Gadałam z ludźmi ze stajni i ich konie też lnieją i to podobno od słońca, bo to co roku się u nich powtarza. Spanikowałam dlatego zapytała tutaj, bo to akurat po zmianie paszy wyszło. Ja niestety poprzedniej nie chce podawać. Miała łuskę- mój koń nią gardzi i wywala wszystko ze żłoba jak jest jej chociażby garstka na 2 miarki żarcia. Nie wiem w sumie teraz co zrobić, bo zgłupiałam... Te musli western on je bardzo chętnie i aż uszami macha na widok, ale jeśli to od tego... to powinnam poszukać innej paszy... Może być ciężko
wie ktoś może, czy jest coś na zwiększenie produkcji śliny u konia podczas karmienia ? 🙂 jakieś dodtaki paszowe czy coś w tym stylu..
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 lipca 2014 21:51
Sieczka.
najzwyklejsza? czy z jakimiś dodatkami? z jakiej firmy polecacie 🙂
mohuka, jeśli będąc na tej stronie w wątku przesuniesz sobie przeglądarkę do góry, to na górze, po prawej jest ikonka z lupką i okienko z miejscem na wpisanie wyrazu. Jeśli tam wpiszesz sieczka i klikniesz szukaj, to pojawi Ci się 19 stron postów z wątku "Jakie pasze dajecie swoim koniom?" dotyczących tylko sieczek, recenzji sieczek, zapytań o sieczki, dyskusji o sieczkach, raportów o tym, czy koń chciał jeść, czy nie chciał jeść.
Czy może potrzebujesz, żeby ktoś to przeczytał za Ciebie i przygotował podsumowanie? 🙄
przepraszam i dzięki quanta 😉 ja jeszcze tak troche 'kulawo' poruszam się po tym forum.. wybacz...  🙄
Nie ma żadnego problemu, tutaj jest dostępna tak ogromna baza danych i wiedzy, że grzech siedzieć biernie i nie skorzystać. Ja sama w miarę zapotrzebowania bardzo chętnie przekopuję się przez wszystkie tasiemcowe wątki 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 lipca 2014 22:31
Jeśli chodzi tylko o ślinienie to tak naprawdę wystarczy odpowiednio pociąć siano lub słomę.
maliniaq, a dlaczego chcesz zmienic, nie jestes zadowolona z Pavo? Moje jadly podo start i grow i bylam bardzo zadowolona, teraz juz maja rok i jedza mastersa veulen tylko dlatego, ze taniej a przy ocenie na oko wygladaja tak samo dobrze jak na pavo ;-)
maliniaq   Just do your job.
26 lipca 2014 12:37
z Pavo jestem zadowolona, moja klaczka także sądząc po tym, że pochłania je jak mały odkurzacz i dlatego myślałam nad zmianą na jakies musli, żeby nieco spowolnić jej to jedzenie, ewentualnie wymieszanie pavo z jakimś źrebięcym musli, ale też nie chciałabym przegiąć z mieszaniem pasz
Anderia   Całe życie gniade
26 lipca 2014 12:40
To, co parę postów wyżej - sieczka. Naprawdę czyni cuda, ja podaję w roli spowalniacza już ponad rok i dobrze się sprawdza.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się