Jakie pasze dajecie swoim koniom?

maliniaq   Just do your job.
16 grudnia 2014 12:36
Co sądzicie o podawaniu otrębów ryżowych źrebiętą? Jest to zalecane, czy lepiej nie kombinować z otrębami?
maliniaq, serio - źrebiętą?  😵
maliniaq   Just do your job.
16 grudnia 2014 13:36
o sic! Pisałam na szybko, miało być co innego, a wyszło... oczywiście źrebiętom  😡! Ale faux pas  🏇
asds   Life goes on...
16 grudnia 2014 16:55
Czy można dostać produkty Pro-Linen w Warszawie?
Płacenie 70zł za wysyłkę kurierem trochę mija się dla mnie z celem ;/.



asds,
Zadzwoń do tych Państwa: http://www.transportkonia.pl/pasza-dla-koni-saracen.html
Mają także w ofercie produkty Pro-Linen i można się z nimi dogadać, co do odbioru na terenie W-wy.
Ja akurat pytałam o Dengie. Pani bardzo miła
asds   Life goes on...
16 grudnia 2014 17:34
Dzięki,

Na razie zdecydowałam się kupić Eponę i Baileys'a. Zapas czarnuszki z Pro Linen na razie ejszcze mamy, a co do następnego zakupu to postaram sie moze grupę zamóić na wspólny zakup.

Szkoda ze nie ma PL w Animalii, bo mam do ich sklepu w Michałowicach bardzo blisko.
Kontynuując błędy to czy nie powinno być napisane "otrąb"?
maliniaq   Just do your job.
16 grudnia 2014 20:49
Skoro już rozkładamy moje pytanie na czynniki pierwsze, to Zorilla obie formy są poprawne: [[a]]http://www.aztekium.pl/przypadki.py?tekst=otr%C4%99by&lang=pl[[a]] . Zostały jeszcze jakieś słówka, które można wytknąć nie odpowiadając na zadane pytanie?  😉
Jak chcesz to ci odpowiem, mianowicie nie myślę na ten temat nic a nic :P.
Jak ktoś coś pomyśli to Ci na pewno odpowie, a mnie tylko to 'ów' zdziwiło 😉.
W ofercie Jar-Pasz widzę susz z porzeczki oraz z aronii, skarmiał ktoś z Was? Może to byłaby dobra dodatkowa porcja witamin dla seniora?
Ja dawałam z aronii i z jabłek. W zasadzie to nadal daję, bo jakoś zużyć do końca nie mogę. Daje właśnie takiej dojrzałej pani zbliżającej się do 20 wiosny życia.
Generalnie nie daję tego dużo, bardziej chciałam spróbować w ramach ,,ciekawostki", jako urozmaicenie i tak na ,,smaczek". Koń zjada chętnie, susz ładnie pachnie i wszystko gra. Jakiś zbyt efektów tego dodatku nie zauważam, ale myślę, że przy niewielkiej ilości raczej ciężko by było cokolwiek zaobserwować. 😉
Czy ktoś podawał pasze  Dengie Fibremix Easy i ma może fotke podglądową owej paszy? 🙂 Oraz czy ktoś karmił Saracen Veteran Mix? Konie jadły? z góry dziękuję 🙂
Czy wasze konie też zostawiają pasze w żłobie?
Moja klacz jest karmiona paszami Besterly Basic i Herbic. Razem granulatu z musli dostaje 3-4 kg dziennie z mieszanką witaminową Besterly Bestermine horse. Dzielę jej to na 2 posiłki (rano i wieczorem) i wieczorem czasami zje trochę i zostawia. Siana zjada ile chce, sama sobie reguluje ile zje ( nie jest otyła ani chuda). Dostaje też jabłka, marchewki i inne warzywa (świeże i suszone) i przysmaki (tylko kilka w nagrodę).
Annika, a zawsze tak wybrzydzała czy ostatnio zaczęła?
Spróbuj może odstawić na dzień-dwa witaminy i zobaczyć czy będzie chętniej jadła. Uważam (podobnie jak większość moich koni) że te witaminy potwornie śmierdzą - może w tym leży problem? Poza tym ich skład imo też szału nie robi 😉
Annika, jeśli odstawienie witamin nie pomoze sprawdziłabym zęby
Zęby ma sprawdzone i jest wszystko dobrze (2 tygodnie temu był weterynarz). Jest odrobaczana co 3-4 miesiące, szczepiona.
Mam ją dopiero 4 miesiące i nie  znam się na koniach. Pasza czy to z witaminami często jest zjadana cała jednak czasami zdarzy jej się zostawić albo zjada ja dopiero w nocy lub rano, kiedy przychodzę. Miała robione wszystkie badania jak do mnie trafiła i jest zdrowa.
Może powinnam przestać jej mieszać granulat z musli? Czy powinna jeść słomę i ile? Ile podawać warzyw i owoców (świeżych, suszonych)?
Klaczka teraz mieszka niestety sama (chociaż podejrzewam, że nie na długo). Kiedy była w prywatnej stajni to zjadała wszystko. Może to jest powodem zostawiania jedzenia, bo nie musi się martwić, że jedzenie ktoś jej ukradnie?

Ile klacz fryzyjska powinna dostawać meszu/maszu?
Annika, konie sięnie martwią
konie są zwierzętami stadnymi
i tak zaburzenia łaknienia mogą wynikać z nie zaspokojenie podstawowych ptorzeb tj stada
Co do pytania o słomę - a siano dostaje?

Po raz kolejny przeraża mnie niestety ludzka ignorancja. Masz konia a się nia koniach nie znasz... Dobrze, że szukasz wiedzy, ale może warto przeprowadzić się do stajni w której ktoś miałby na Ciebie o Twojego konia oko i podpowiadał na bieżąco... (?) Moze warto poczyać trochę książek o hodowli i chowie koni? Na rynku jest spory wybór dobrej literatury na ten temat... Moze w końcu warto iść gdzieś i popracować trochę aby poznać konia w praktyce?
Siana ma pod dostatkiem (na łące pod wiatą ma kilka belek i je ile chce).

Niestety koń nie był moim pomysłem, ani marzeniem. 🤔wirek: Teraz już ją mam i ją polubiłam 💘 więc szukam jak najwięcej informacji (chociaż niektóre są sprzeczne same ze sobą i robią mi mętlik w głowie).
Mój kuzyn ma przyjechać bo zna się na koniach i z nimi pracował za granicą więc za kilka dni moja wiedza pewnie się powiększy (krytyka mnie także). Miejsca w dobrych stajniach szukałam i niestety jest ich brak lub się trafiają takie stajnie gdzie warunki do trzymania konia są skrajne i okropne  lub też za daleko (więc i brak czasu na dojazdy).

Ja o koniach się "uczyłam" tylko w tej prywatnej stajni a tam to tylko żywione tylko siano-pasza-trawa.  😤Więcej było nauki jazdy niż żywienia. 🙁

I tutaj kolejne pytanie czy koń może jeść iglaki (kora, igły)? Bo kilka wysokich iglaków rośnie na łące i nie wiem czy powinny być wycięte czy pozostawione by był cień.
Annika, skad jestes?
Annika, zależy które iglaki. Są rośliny (w tym iglaki) trujące dla koni...
Z tego co piszesz uczyłaś się jazdy konnej - ja piszę o nauce opieki, żywienia, pielęgnacji...
Może kuzyn jakoś pomoże. Kiedy spodziewasz się drugiego konia?
Jeśli dobrze pamiętam to świerki i sosny.

Właśnie dlatego szukam jak najwięcej informacji, by moja klacz miała jak najlepiej. 😡

Nie mam pojęcia kiedy mogą go przywieźć. Podejrzewam, że na święta albo po świętach.

Mam nadzieję, że kuzyn mi pomoże i zostanie na stałe  🙇
Shantowe mogę zrobic foto tej paszy, ale nie wiem czy dzisiaj dojadę do stajni. Jak coś to na pewno w poniedziałek  :kwiatek:

Fibermixem karmię, jak koń nie pracuje bo np. kontuzjowany. Zawsze się sprawdza, to taka fajna bazowa pasza 🙂
kolebka bardzo bylabym wdzięczna, jakbyś tutaj wstawiła albo wysłała mi na @. Dzięki! 🙂
Shantowa ja karmiłam, ale zdjęć nie posiadam  😉 Bardzo sypka pasza, ale nie pyląca. Sporo lucerny / sieczki. Podawałam jak kobyła łaziła tylko na lonży i się sprawdziła.

Dzisiaj otworzyłam worek Saracena Cooling Mixa plus Herbs i czuć te zioła bardzo. Ciekawa jestem czy koń będzie jadł  😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 grudnia 2014 18:35
Moje jedzą chętnie 😉
Mój oszalał na punkcie tej paszy, odkąd ją dostaje to co chwile chrumka domagajac sie jedzenia  😁
Dobrze słyszeć. Zapach jest mega mocny, mnie osobiście drażni, ale lalka dostała pól na pół do kolacji i zjadła  🙂 Zobaczymy jak na dłuższa metę.
Oraz czy ktoś karmił Saracen Veteran Mix? Konie jadły? z góry dziękuję 🙂

moje dziadki na tym stoją i jedzą bardzo chętnie 🙂 jest bardzo podobna wyglądem do d&h sixteen plus 😉
Karmił ktoś St.Hippolyt Pre Alpin Wiesencobs ? Zamowilam i jak otworzylam to okazalo sie, ze to trawokulki. A liczylam na zwykla sieczke (na stronie nie bylo informacji). Trzeba moczyc? Jak to podawac? Bo na logike to moczyc, ale na innych stronach jest, ze mozna ale nie trzeba podawac na mokro.
Podawałam, konik zjadał bardzo chętnie.Osobiście uważam, że trzeba moczyć ponieważ bardzo puchną, nie zaryzykowałabym podawania na sucho.Ja zalewałam jedną miarkę suchych trawokulek trzema miarkami wody. Bardzo szybko pęcznieją a jak zalejesz ciepłą wodą to jeszcze szybciej.Podobne do tych St.hippolyta są też trawokulki Eggersmanna tylko w workach 20 kg.Również bardzo chętnie zjadane przez mojego konia i równie łatwe w przyrządzeniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się