Jakie pasze dajecie swoim koniom?

k2arola a czy w ofercie NE pojawi się jakaś sieczka?


pojawią się🙂 Na razie jesteśmy w fazie testów i niestety mamy trudności z pozyskaniem odpowiednio dobrej jakości komponentów.


edyta będą oznaczone na pewno, niestety to dość czasochłonne. Badania robimy tym razem w laboratorium w US, procedura kompletowania dokumentów i  wysyłki trochę potrwa.
OK czekam niecierpliwie, bo chciałabym przetestować (o ile poziom skrobia cukier będzie niski).
Ja też chętnie przetestuje sieczek z nuba jak będą 🙂
Ja również chętnie wypróbuję sieczke  😀
Ja też jak będą bez melasy, ale nie będą się pylic bo prolinen wlasnie zwierze wzgardzilo, a na podkowe nie mam ochoty po ostatnich przejsciach, a interesuje mnie ten przedzial cenowy 😉
Zmienię temat, czy do tych większych pojemników SORTERA z Ikei wejdzie worek 20 kg sieczki? Doczytałam, że musli owszem, ale kurcze, sieczka bardziej "puchata" 😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 listopada 2016 18:50
Pół worka 😉
Dzięki :kwiatek:
Jutro mój dostanie Nuba Builder Musli Balancer, za miesiąc zdam relację. Jeśli mój zacznie na tym przybierać to znaczy, że Nuba jest jak na razie najlepszą paszą na polskim rynku 😁
Jak oceniacie rzeczy z Nubu Equi takie jak Builder Musli, mesz, wysłodki i otręby ryżowe pod względem "smakowości" że tak powiem dla konia? Jedzą chętnie? 🙂 Szukam jakiejś dobrej paszy dla mojej kobyłki, która lubi po marudzić w kwestii jedzenia pasz, a pracuje coraz ciężej ujeżdżeniowo i skokowo. Pro-linen nie zdało u nasz testu, tak jak Agrokompleks.
aguchaka, każdy koń ma "swoje smaki"
Proponuję poprosić Nubę o próbki i sprawdzić czy koń je je 😉
Dava   kiss kiss bang bang
29 listopada 2016 20:49
Musisz testowac, moj kon nie chce jesc wiekszosc sieczek i pasz. Najgorsze jest to, ze probki to przewaznie takie pol porcji i czesto sie okazuje, ze probke moze i zje ale po 3 miarkach zakupionego worka juz nie ma ochoty  😁
Testuj, najlepiej jak ktos ze stajni ma dana pasze. Wtedy mozna obczaic caly worek (jak pasza wyglada, a nie tylko na probce😉 i potestowac  :kwiatek:
Dava Otóż to! Moja to praktycznie każdą próbkę zje (no może prócz z pro-linena, który jej całkowicie nie podszedł) a po pół worka okazuje się, że już jest gorzej. Myślałam nad Hippolytem po próbkach, które zjadła ale on jest dość specyficzny i nawet jak miała mesz z niego to jadła bo jadła ale szału nie było. Natomiast np z Pavo pokochała i nigdy nie zostawiła. A ciekawi mnie od jakiegoś czasu Nuba i jak inne zjadają te rzeczy🙂
Mója kobyłka ma mesz z nuby ,kon az sie trzęsie jak zajada  ,a kon kolezanki wybredny na wszystko ostatnio wyrwał jej wiaderko jak szła do boksu ,wiec mesz super juz zostajemy przy nubie a inne pasze tez przetestujemy z tej firmy
Ja dziś otworzyłam mesz Equi Nuby i muszę przyznać, że czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Ilość warzyw jest po prostu olbrzymia, całość szczególnie po namoczeniu wygląda jak sałatka warzywna 😉 Dwa konie dostały jakiegoś ataku namiętności, a Alpi chyba po raz pierwszy w życiu wydzielał ślinę w trakcie jedzenia 🤣 Ale niestety trzy - smutna mina i rozczarowanie pełne. To przez buraczki! On ich nie lubi i skutecznie zniesmaczyły mu cały mesz. Szkoda... Dla niego będę musiała kupować Pro-Linen, który jest wyżerany z pasją przez całą trójkę rudzielców. Mesz Linen jest też bardzo fajnie śliski, ma dużo siemienia, które ładnie "puszcza gluta". Ten Nuby wymieszany rękami nie zostawia na dłoniach siemieniowego śluzu. Jakby powstała wersja bardziej śliska i bez buraków, to jestem za 🙂
Ja dziś otworzyłam mesz Equi Nuby i muszę przyznać, że czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Ilość warzyw jest po prostu olbrzymia, całość szczególnie po namoczeniu wygląda jak sałatka warzywna 😉 Dwa konie dostały jakiegoś ataku namiętności, a Alpi chyba po raz pierwszy w życiu wydzielał ślinę w trakcie jedzenia 🤣 Ale niestety trzy - smutna mina i rozczarowanie pełne. To przez buraczki! On ich nie lubi i skutecznie zniesmaczyły mu cały mesz. Szkoda... Dla niego będę musiała kupować Pro-Linen, który jest wyżerany z pasją przez całą trójkę rudzielców. Mesz Linen jest też bardzo fajnie śliski, ma dużo siemienia, które ładnie "puszcza gluta". Ten Nuby wymieszany rękami nie zostawia na dłoniach siemieniowego śluzu. Jakby powstała wersja bardziej śliska i bez buraków, to jestem za 🙂


Tylko że w maszu prolinena nie ma siemienia lnianego  🤔


Skład jakościowy: otręby pszenne, płatki jęczmienne, pełne ziarna owsa, płatki kukurydziane, suszone porzeczki, suszone jabłka, melasa z buraków cukrowych, zioła (mięta, koper ogrodowy, pietruszka, kminek, rumianek, czosnek), wysłodki buraczane, susz z traw, susz z lucerny, mieszanka olejów tłoczonych na zimno ( lniany, rzepakowy, rydzowy, dyniowy, z ostropestu, z lnianki)

http://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-Natural-Herbal-Mash-15-kg-mesz-dla-koni/455

Luckygda, wymienionego w składzie faktycznie nie ma, ale w worku je widać - plus opis:

Wiedząc jakie korzyści niesie wprowadzenie do diety kwasów Omega 3 I omega 6 celowo zwiększyliśmy udział siemienia lnianego oraz wzbogaciliśmy Natural Herbal Mash o cenne oleje. Nasiona lnu zostały sprasowane dzięki czemu nie ma konieczności ich gotowania. Po zalaniu gorącą wodą już po chwili pojawia się oleisty śluz, który powlekając przewód pokarmowy łagodzi różnego rodzaju dolegliwości i wpływa na blask sierści u konia.

Znając życie to strzelili byka i zapomnieli wymienić.
Stosował ktoś paszę Brandon XS??? Jeżeli tak to czy koń ją chętnie jadł?
Stosował ktoś paszę Brandon XS??? Jeżeli tak to czy koń ją chętnie jadł?

Ja stosowałam i mój koń uwielbiał, ale on nawet na czosnek się rzuca, więc mój wyznacznikiem nie jest. Jadł ją może z trzy miesiące, ale nie uzyskałam takiego efektu jaki mi obiecywano po jej stosowaniu.
Dava   kiss kiss bang bang
30 listopada 2016 08:05
Kolezanki kon wrzodowy to je i wyglada zle. Zmienia wlasnie diete  🙄
A sama pasza jest w formie granulatu, wiec kon musi lubiec go jesc   😉
Ja nie ufam granulatom, a w szczególności dla koni wrzodowych. Mój jak miał biegunki, tak miał, nic nie przytył, więc nie było sensu pakować dalej kasy w taką paszę.
Czy ktoś karmił kiedyś St.Hippolyt Hippovet Polen Krauter Pellet. Widziałam opinie o musli a mnie interesuje granulat...w szczególności łączony z owsem. Będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia.
Tak na szybko napiszę na temat Nuby, że mój koń pokochał paszę, a ja pokochałam ich za kontakt i błyskawiczny dowóz. Wczoraj złożyłam ostateczne zamówienie (w końcu przeszliśmy na opcje paszy kompletnej) i dzisiaj mój koń już się nową paszą zajadał, a dodatkowo dostał przepyszny mesz 🙂
Gillian   four letter word
04 grudnia 2016 18:08
pamiętacie jak mówiłam, że wymagam od paszy efektu wow? koń zjadł niecałe trzy worki paszy. W trzecim dniu zawodów, gdzie codziennie szedł parkur 120cm wygalopował ze mną praktycznie ze stajni 😉 świeży, energiczny, pobudzony wręcz, bez śladu zmęczenia.
Gillian a co to za pasza?
Dostałam informacje, że Damasz źle znosi przejście na paszę Nuba. Jutro pojade i sprawdze co się dzieje i skontaktuje się z firmą.
Gillian   four letter word
04 grudnia 2016 18:47
musli sport.
Czemu źle znosi, w jakim sensie?
Behemotowa, moze przejście na nowa paszę bylo zbyt szybkie?
On jeszcze nie przeszedł, a pasza wprowadzana baaardzo wolno.
Biegunki może nie tyle co wróciły, ale ma taką dosyć luźną tą kupę nawet w boksie. Na razie wiem tyle co mnie poinformował kierownik stajni, jutro będę to dokładniej obadam sprawę 🙂
Czy myślicie że jest sens dawać koniowi stojącemu w boksie dodatkowo witaminy Eggersmanna czy hippolyta? Dostaje aktualnie 1 kg paszy hoof care z agrokompleksy i ma stały dostęp do dobrej jakości siana.
arika00, skoro stoi w boksie, to chory. Chore konie tym bardziej warto suplementować...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się