Jakie pasze dajecie swoim koniom?

pooomooocyyy  😵 , poza Hilight Improver, znajdę jakieś musli bez lucerny? Bo już tyle stron przeszukałam i tylko to znalazłam. Wszędzie ta lucerna  🤔 na przytycie, dla konia pracującego. Obojętne, cokolwiek  👿 + jakaś sieczka wam do głowy przychodzi, poza tą z Podkowy?  🤔 *załamana*
O sieczkach głównie rozmawiamy przez ostatnie kilka stron :P
Alaska, wiem, pytałam wcześniej, ale brak odzewu, więc pytam ponownie.  👀

Grace, dziękuję, o to mi chodziło, konkret  💃 :kwiatek:
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 stycznia 2017 12:21
wstawiam zdjęcia dengie healthy hooves moelases free (fioletowa).
Nie wygląda tak źle jak ta wstawiana na poprzedniej stronie, ale do ideału jej daleko. Dla kaszlaka moim zdaniem się nie nadaje.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 stycznia 2017 13:23
Rudzik, kurcze, karmiłam nią w zeszłym roku, lepiej wyglądała 🙁
Na dniach będę otwierała swoją.. próka z worka była super 🙄
Dava   kiss kiss bang bang
22 stycznia 2017 14:44
Moje zawsze wszystkie sieczki byly ok, zawsze na marginesie robie fote po przesypaniu worka, nigdy nie mialam zastrzezen, a karmie wiele lat.
Wrzuce jutro foty -> nigdy mi tez sieczki nie pylily, frakcje nawet z dna worka byly na tyle ciezkie, ze nie fruwaly w powietrzu.

Ps. warto robic foty wiekszej ilosci sieczki albo paszy, a nie mini porcji nie wiadomo jakiej ilosci. Obraz jak wyglada produkt jest wtedy miarodajny. W sprawie jakichkolwiek watpliwosci co do jakosci zawsze niezwlocznie pisalabym do producenta.
Czy są na rynku jakieś zbilansowane sieczki?
Przypuszczam, że sieczka z dużą ilością lucerny nie ma szans być poprawnie zbilansowana...
Próbował ktoś tych wysłodek?
http://jarpasz.pl/kolekcja/frontpage/wyslodki-jablkowe-granulowane
Bo mnie bardzo zaskakuje fakt "Produkt do bezpośredniego skarmiania nie wymaga namaczania przed podaniem"  🤔
Dava   kiss kiss bang bang
22 stycznia 2017 15:35
Czy są na rynku jakieś zbilansowane sieczki?
Przypuszczam, że sieczka z dużą ilością lucerny nie ma szans być poprawnie zbilansowana...


Ale zbilansowana względem czego?

Szczerze dla mnie to gadanie o sieczkach z lucerny to urban legend (oczywiście nie wliczając koni chorych i nadwrażliwych, ochwatowych itd.) -> a wzięło się od tego, że ludzie karmili zielonką z lucerny lub sianem z lucerny i to po nim występowały różne powikłania. Jeszcze nie widziałam żeby miarka sieczki czy nawet dwie ważyły tyle co porcja siana (taka jak powinna) na posiłek  🙄

Mila -> może się pomylili w opisie albo wysłodki z jabłek nie pęcznieją zwyczajnie. Ja bym na wszelki wypadek jednak moczyła  :kwiatek:
Ja w ogóle się nie spotkałam ze skarmianiem wytłoków jabłkowych w takiej formie i nazywaniem tego wysłodkami. Generalnie, mocno bym się zastanowiła, jak to podać.
[quote author=Moona link=topic=25.msg2639706#msg2639706 date=1485097520]
Czy są na rynku jakieś zbilansowane sieczki?
Przypuszczam, że sieczka z dużą ilością lucerny nie ma szans być poprawnie zbilansowana...


Ale zbilansowana względem czego?
[/quote]
Ca : P
Próbował ktoś tych wysłodek?
http://jarpasz.pl/kolekcja/frontpage/wyslodki-jablkowe-granulowane
Bo mnie bardzo zaskakuje fakt "Produkt do bezpośredniego skarmiania nie wymaga namaczania przed podaniem"  🤔



Ja kiedyś podawałam mojej kobyle wytłoki jabłkowe od tego samego producenta. Myślę, że ten granulat to zwyczajnie sprasowane wytłoki, więc podawałabym w dość niewielkich ilościach i myślę, że nie trzeba ich wtedy moczyć 🙂
Wpadam pochwalić pasze Nuba Equi 🙂 Skarmiam już trzeci worek. Od kiedy daję tę paszę, mój koń robi wreszcie normalne, prawidłowe kupy. Wcześniej jadła Brandona XP i robiła krowie placki, często miała biegunki. Teraz jest ideolo. Poza tym, kobyłka moja jest wybredna, a Nubę zajada bez problemu. Dobrze wygląda, ma energię, jak na razie jestem bardzo na tak. Daję Daily Musli.
Kiedyś dawałam jeszcze Saracena Show Improver, Cool Mix Plus Herbs, Reformmusli, Pro-Linen, Hilight Improver  i jak na razie Nuba króluje 😉
Kilka osób narzekało, że mesz z Nuby nie jest glutowaty.
Zupełnie nie rozumiem tego zarzutu i go nie potwierdzam - bardziej glutowaty niż Pro-Linen  (po dolaniu większej ilości wody do Pro-Linen miałam zupę, która dalej nie była glutem, w Nuba nadmiarowa woda jest wchłaniana i robi się glut)  🙂
Hej! chciałabym kupić gdzieś w Polsce szwedzką paszę firmy KRAFT. Ta firma jest u nas bardzo rzadko spotykana. Podobno, jakiś sklep w Polsce tym handluje i ma opisy po polsku. Czy pomoże ktoś? ❓
aroniasty nowy mesz w sprzedaży trafi jak będziemy gotowi na 200%. Smakołyki też są w przygotowaniu.
Fokusowa szepnij o cuksach w nast. zamówieniu, może coś się znajdzie😉

doloruu otręby pszenne stosuje się w wielu przypadkach, ale jako dodatek energetyczny słabo się nadają. Gdyby Twój koń był w ciąży to może jeszcze by to zagrało. 😉
Lepiej dodać więcej owsa lub granulatu. Jeśli koniecznie chcesz te otręby skarmić to dawaj max 500 g dziennie i pamiętaj, żeby to moczyć.
Jeśli koń ma słabą wydolność warto zrobić badanie krwi. Słaba morfologia i /lub permanentne niedobory pierwiastków mogą obniżyć witalność konia. Sprawdź też czy koń lubi swoją sól.

Odnośnie sieczek Dengie na stronie producenta jest dopisek " The visual appearance of the actual product may vary due to environmental conditions during growth and time of harvest.", czyli uprzedzają, że wygląd sieczki jest zalezny od zbiorów i w tej sytuacji reklamacja raczej nic nie da. Choć pewnie warto spróbować.

cubbins napisz do Nuba Equi - może dogadasz się produkowanie pod konkretne potrzeby konia. Albo podawaj otręby ryżowe na przytycie🙂

Milena7 nie spotkałam się z tą firmą. A czym się wyróżnia, że właśnie jej szukasz?
Dava   kiss kiss bang bang
23 stycznia 2017 09:48
Hej! chciałabym kupić gdzieś w Polsce szwedzką paszę firmy KRAFT. Ta firma jest u nas bardzo rzadko spotykana. Podobno, jakiś sklep w Polsce tym handluje i ma opisy po polsku. Czy pomoże ktoś? ❓


To świetna firma i produkty, w PL ich nie widziałam (chyba, że u zagranicznego zawodnika pod boksem) 😉 i nie słyszałam żeby ktoś nimi handlował, ale jak coś będziesz wiedzieć to pisz tutaj  :kwiatek:

edit: dopisuje, bo to ważne. Oni bazują na wieloletnim doświadczeniu w żywieniu koni i podstawą ich 'usługi' to nie tylko pasze, a konsultacje z żywieniowcami i wetami i 'krojenie' diety dla konia na miarę.
A nie najlepiej po prostu wysłać maila bezpośrednio do producenta czy ma jakiegoś dystrybutora w Polsce, lub jest inna droga dostania paszy? Ja tak zawsze pytam i często producent szuka rozwiązań.
Hej, nie wiem czy trafiłam na odpowiedni wątek, wie ktoś może czy w jakimś sklepie internetowym mogę kupić sieczke z lucerny z Marstalla z darmową dostawa?
Dziewczyny, ktore wysłodki robią się najszybciej i to najchętniej bez wrzątku?
faith Beet Quick od ProLinen? http://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-Beet-Quick-Szybkie-wyslodki-buraczane-/347 W sumie taki mają target 🙂 Szybko i wygodnie 🙂 Ale np Beet Mix'y, które ja podaję, też ProLinen, są prawie tak samo szybkie i zalewam ciepłą wodą z kranu. Dla porównania wysłodki Optifeed zalane nawet wrzątkiem, potrzebują minimum 30 minut.
Dziewczyny, ktore wysłodki robią się najszybciej i to najchętniej bez wrzątku?


Albo można kupić w jakiś składach paszowych niepelletowane. 🙂 w Agrokompleksie chyba są.
k2arola, napisałam do Nuby. Oczywiście, że mogą... tylko minimalne zamówienie to 100kg  😁
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
24 stycznia 2017 06:56
faith, wysłodki z nuby obłędnie pachną miętą i miękną w 5-10 minut po zalaniu wrzątkiem. Myślę że w zimnej wodzie też będą szybko gotowe, bo są dosyć drobno pelletowane.
A baileys?
Bo widze ze 10min im wystarcza w zimnej wodzie.
Moon   #kulistyzajebisty
24 stycznia 2017 07:31
Nie widziałam co prawda jak pęcznieją inne, ale potwierdzam - Baileys'om potrzeba niewiele by napuchły i można je zalewać zimną wodą (ja zalewałam czasem letnią ).
Tyle tylko, że Kulowi na początku nie bardzo podchodziły, jak zaczęłam je mieszać z garścią musli/owsa to sie rozsmakował.
faith, z tym , że wysłodkami aresztanta szybko i mocno przytyjesz... potrzebny Wam brzuch? 😉
faith te z Agrokompleksu w wersji easy: http://www.agrokompleks24.com/?do=pelny&kt=6&pkt=&pr=25&mr=&back=eNortjI1tFJKybctKMpPKc0uqVQrtC2vLFZ1Ms5Pyc5US6myNVHLLrE1UytcMJJquUW2asl5tmrFRbZK1lwwUE4TNA,,
Zalane zimną wodą po 15-20 minutach są gotowe, ciepłą praktycznie rosną w oczach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się