Jakie pasze dajecie swoim koniom?

arika00, a nie rozsądniej kupić koniowi derkę i jednak wypuszczać na pastwisko?
Koń wychodzi codziennie na padok na pół dnia z powodu, że mam szkołe a stajnie przydomową gdzie wszystko robię sama.
Wcześniej wychodziła na cały dzień.
A nie możesz konia przed szkołą wypuścić?
Miałam stajnię przydomową (no max 3 konie, szału ni ma.....) przez 5 lat, kiedy dojeżdżałam na studia prawie 100 km w obie strony, potem pracowałam i też dojeżdżałam do pracy - wszystko dało się wypuszczać w każdą pogodę (razem z derkowaniem.....). Nie wierzę, że się nie da.....
Nie będę się rozdrabniać jeśli nie mogę rano wypuścić to poprostu nie mogę i tyle  😉
Toteż my nie będziemy się rozdrabniać nad paszami, bo wg mnie, to szukanie dziury w całym.
desire   Druhu nieoceniony...
22 września 2017 08:16
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2714816#msg2714816 date=1506060570]
A nie możesz konia przed szkołą wypuścić?
[/quote]
_Gaga, a mój  nawet jak ma derke, to napiera na bramki i widać, że w taką pogode (u nas leje i wietrznie momentami) woli siedzieć w boksie.. tyle, że ma 27 lat już.. i też jest tylko pół dnia na pastwisku, trawy się nie chwyci, woli stać pod jabłonką.  😵
Nie będę się rozdrabniać jeśli nie mogę rano wypuścić to poprostu nie mogę i tyle  😉

To nie dawaj koniowi pasz treściwych, skoro większośc doby stoi w klatce. Rozumiem, że koń stoi sam, tj bez innego konia do towarzystwa?

desire, moje konie wręcz przeciwnie, gdy je zamknę w boksach na dłużej niż noc , to się mega wściekają. Ale oba całe życie były pastwiskowane. W przydomówce zimą wychodziły o 6, wracały o 19 , w sezonie pastwiskowym nie wracały wcale. Z tym że ja jestem zwolennikiem maksymalnego "wietrzenia koni". Pewnie pośrednio dlatego, że sama też nie chciałabym żyć w klatce 😉
Gaga a z czego niby wnioskujesz, że koń stoi sam? Nie nie stoi sama i właśnie z tego powodu że są też inne konie nie mogę rano jej wypuścić 🙂
arika00, Twój koń - Twoja sprawa. Skoro ma za dużo energii obetnij treściwe do zera i po kłopocie. Koń, szczególnie żyjący w zamknięciu nie potrzebuje treściwych do szczęscia.
Padok, padokiem, a ile koń pracuje?
desire   Druhu nieoceniony...
22 września 2017 10:15
_Gaga, gdy mój był w wieku Twoich to też wietrzył zadziszcze od 7😲0 do 22😲0 😉 myśle, że reumatyzm może mu już dokuczać, jednak w boksie sucho, czysto, nie wieje, po prostu zauważyliśmy w ostatnim tygodniu wiecznych ulew, że ciągnie go do stajni bardziej niż zwykle. 😉 Jak jest pogoda to owszem, siedzi na dworze do oporu i ani myśli schodzić (w zime też)!  😜
halo, mash byl akurat dla konia bez zadnych wymagan dietowych, po prostu szukałam bez owsa, bo owsa mam pod dostatkiem w cenie pensjonatu. Drugi ma owsa nie jeść i co do pasz bezowsowych, tez to zauważyłam niestety :/ jakby przetworzony owies już nie był owsem... Ale małą zawartość owsa przeżyję, generalnie to szukam czegoś właśnie na kukurydzy i jęczmieniu, z melasą/olejem, ale wolałabym gotowca.
Kotbury daje pasze Nuba Equi. Zdradz co Tobie sie spodobalo po analizie skladow🙂
n jak dla mnie sytuacja niedopuszczalna. Raz to podchodzi pod przekret ( ze niby przez przypadek owies, którego nikt w składach nie chce, a szczególnie meszu, zniknal z listy skladnikow??) a dwa- kijowy mesz jak dla mnie skoro ma w składzie najwiecej owsa...czyli i sklep ma minusa i producent. Obstawiam, ze to producent zagraniczny...? Kiedyś analizowalam składy meszów ( czy powinno byc meszy) i te polskie mi bardziej odpowiadały bo były bez owsa, a często bez zadnych zbóż. Zagraniczniacy chyba jednak mesz traktuja jako zamiennik posilku a nie dodatek.
Arika00 jak kon ma za duzo energi to zmniejsz ilość energi w posilkach. Miesnie utrzymasz odpowiednia praca i źywieniem ( nie znaczy to, ze trzeba duzo paszy podawac). No i tez się podpisuje pod tym co dziewczyny pisza. Kon powinien spędzać na dworze maximum czasu.
Tak, to hoveler. Po moim mailu dodali płatki owsiane do składu, ale nadal ma w opisie 'bez dodatku owsa':

https://hoeveler-sklep.pl/pl/p/Hoveler-Original-ReformMash-15-kg/168

ale już na mojego maila nic nie odpisali. Upomniałam się i wtedy dostałam taką bzdurną odpowiedź, którą zacytowałam powyżej :|

btw, wysłałam Panu fragment rozporządzenia UE w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz (które potwierdza, że skład ma być podany w kolejności malejącego udziału procentowego w paszy) i zapytałam, czy to oznacza, że etykiety Hovelera są niezgodne z obowiązującym prawem, czy też jego stwierdzenie jest jednak błędne.

To jest jakby nie patrzeć dystrybutor Hovelera na Polskę, spodziewałabym się więcej profesjonalizmu, a oni najpierw mnie ignorują, a potem wciskają jakiś kit.
Tak, to hoveler. Po moim mailu dodali płatki owsiane do składu, ale nadal ma w opisie 'bez dodatku owsa':

https://hoeveler-sklep.pl/pl/p/Hoveler-Original-ReformMash-15-kg/168

ale już na mojego maila nic nie odpisali. Upomniałam się i wtedy dostałam taką bzdurną odpowiedź, którą zacytowałam powyżej :|

btw, wysłałam Panu fragment rozporządzenia UE w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz (które potwierdza, że skład ma być podany w kolejności malejącego udziału procentowego w paszy) i zapytałam, czy to oznacza, że etykiety Hovelera są niezgodne z obowiązującym prawem, czy też jego stwierdzenie jest jednak błędne.

To jest jakby nie patrzeć dystrybutor Hovelera na Polskę, spodziewałabym się więcej profesjonalizmu, a oni najpierw mnie ignorują, a potem wciskają jakiś kit.


Jaja sobie robią z ludzi.....

Dobroczynne działanie siemienia lnianego które jest prawie na końcu listy 🙂😉))))))
to jest i tak nic, u mnie kilka osób karmi tym:

http://optifeed-sklep.abstore.pl/pasze-dodson-horrell-champion-easy-mix-20kg,c1,p107,pl.html

wg strony kukurydza, jęczmień, itd., a na etykiecie na paszy na pierwszym miejscu mączka owsiana, na drugim sieczka ze słomy, na trzecim sieczka z siana...

Mnie za to rozwaliła pasza koleżanki, dla kaszlaków, w składzie napisali enigmatycznie "zioła", wygląda jakby składała się z gniecionego owsa (brak w składzie), plew, nie znalazłam w niej kukurydzy, która jest w składzie no i łuski słonecznika.. a do tego się pyli  🙇
Jutro cyknę fotkę bo może się mylę, ale sprawa mocno dziwna dla mnie.
n, sportowy granulat Sukcesu plus otręby ryżowe? Ew. dodatek balancera. Jeśli tylko dodatek do owsa, to da się znaleźć, szczególnie wśród pasz westernowych, no i są koncentraty.
Ale jeśli bezowsowo to jest ciężko. Tez bym szukała wśród westernowych, i też trzeba uważać na składy, bo bywają wcale nie bez owsa.
Dlatego u mnie stanęło na kukurydzy Marstalla. Przynajmniej wiem co koń je.
Nie mam teraz czasu by szukać (wcale niełatwo jest znaleźć realne składy), ale ze 4 pasze wysokoenergetyczne a nie koncentraty naprawdę bez owsa znalazłam. Dla portfela oznaczało to ca 500 miesięcznie 🙁.
Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co jest konkretnie składnikiem otrębów ryżowych, co może być uznawane za doping? Wszędzie widzę tylko zdanie, że otręby ryżowe mogą być uznawane za doping. Ale to rozumiem, że nie same otręby, a jakiś ich składnik. Ktoś coś?

EDIT: Gamma Oryzanol?
Sivrite dokładnie tak 😉
Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co jest konkretnie składnikiem otrębów ryżowych, co może być uznawane za doping? Wszędzie widzę tylko zdanie, że otręby ryżowe mogą być uznawane za doping. Ale to rozumiem, że nie same otręby, a jakiś ich składnik. Ktoś coś?

EDIT: Gamma Oryzanol?


Do zeszłego roku gamma oryzanol był uznany za substancje zabroniona, już nie jest.
Gamma oryzanol jest w otrębach ryżowych niestabilizowanych, G.o. mocno wspomaga rozbudowę mięśni....
A tak apropo tej kwestii. Z tego co rozumiem, to głównym składnikiem dla mięśni w otrębach ryżowych jest GO. Co dają otręby ryżowe bez GO ?? Np. Hippolyt reklamuje swoje otręby ryżowe jako pozbawione GO, ale wspomagające rozwój mięśni. Jak to działa w takim razie ?
[quote author=Sivrite link=topic=25.msg2715537#msg2715537 date=1506266960]
Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co jest konkretnie składnikiem otrębów ryżowych, co może być uznawane za doping? Wszędzie widzę tylko zdanie, że otręby ryżowe mogą być uznawane za doping. Ale to rozumiem, że nie same otręby, a jakiś ich składnik. Ktoś coś?

EDIT: Gamma Oryzanol?


Do zeszłego roku gamma oryzanol był uznany za substancje zabroniona, już nie jest.
Gamma oryzanol jest w otrębach ryżowych niestabilizowanych, G.o. mocno wspomaga rozbudowę mięśni....
[/quote]

Hm. O otrębach ryżowych z Arozzy czytamy:

Produkt stabilizowany i bilansowany, w 100% naturalny, bogaty w witaminy E, B1, B3 oraz gamma-oryzanol i nienasycone kwasy tłuszczowe.

To stabilizowany też chyba ma Gamma Oryzanol?
Jeszcze jednak kwestia. Nigdy nie dawałam wysłodków. Lepsze są te z Hippolyta czy z Pavo ? Patrząc z perspektywy konia, który spadł mocno z masy i ma trudności z jej odzyskaniem ?
Sama sobie dziś odpowiadam... Bo szukam czegoś sensownego przez te 2 godziny.

"Surowe otręby ryżowe mają bardzo krótki okres przydatności ze względu na dużą zawartość tłuszczu i silne działanie enzymu lipazy, który natychmiast zaczyna się rozkładać, a wtedy tłuszcz w otrębach oddziela się od ziarna ryżu i jełczeje. Proces stabilizacji dezaktywuje enzym lipazy nie niszcząc przy tym właściwości odżywczych otrąb ryżowych".

Tyle znalazłam. gamma-oryzanol jest w tłuszczach, o których nie jest wspomniane w kwestii stabilizacji.
Wszystkie otręby ryżowe, które rozważałam - Nuba, Magia, Arozza, Pro-Linen, St Hippolyt), mają w składzie gamma-oryzanol. Wszystkie są też stabilizowane. Więc chyba jednak stabilizacja nie ma na niego wpływu.

EDIT: A jednak, St Hippolyt ma dopisek - STABILIZOWANE (Gamma Oryzanol FREE). Pozostałe 4 mają w składzie GO. Uznałam, że wszystkie są stabilizowane, bo inaczej miałyby bardzo krótką datę przydatności do spożycia. Tylko Arozza ma w opisie i stabilizację i GO.
Hippolyt reklamuje swoje jako pozbawione GO. Cytuję: "STABILIZOWANE (Gamma Oryzanol FREE)".
Stąd moje pytanie w jednym z postów powyżej.
Hippolyt reklamuje swoje jako pozbawione GO. Cytuję: "STABILIZOWANE (Gamma Oryzanol FREE)".
Stąd moje pytanie w jednym z postów powyżej.


Poprawiłam dokładnie, w tym samym momencie, co pisałaś post, też znalazłam ten dopisek. To czekamy, może nas ktoś oświeci. 😀
A moze są różne rodzaje albo stopnie stabilizacji? Ta stabilizacja chyba tluszczu nie pozbawia, a skoro go jest w tluszczu to moze nie "znika" do konca?
Tylko tak się zastanawiam po co. Skoro podstawą ryżowych jest właśnie ta zawartość GO pobudzająca rozwój masy mięśniowej to po co ryżowe bez GO ? Jakie mają zastosowanie w takim razie ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się