Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
26 sierpnia 2014 20:50
a tutaj lepsza perspektywa dzisiejszego najlepszego przejazdu Shawna (229,5)

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=6lFUxa0CIPU&app=desktop

ah i oh...
Ogromnie mi się podoba komentowanie. U nas zwykle tego brakuje. Zawsze sobie tak właśnie wyobrażałam IDEALNY sposób pracy komentatora. Nie przeszkadza a dużo wnosi. Świetne. Porządnie przygotowane. Tak to ma być.  :kwiatek:
To prawda, merytoryczne, trafne i... bardzo sympatyczne komentarze. Nawet mój Michał (może nie laik, ale początkujący bardzo) wsłuchiwał się i mówił, że "fajnie gadają". Moje spostrzeżenie: to takie niepolskie... u nas - mam wrażenie - wytyka się błędy, zamiast podkreślać zalety. Tutaj zalety były podkreślane, czuło się radość z oglądania bo ktoś fachowo "opowiadał" co widzimy, co się dzieje. Kiedy komentator mówił "super", wierzyłam mu, kiedy mówił "szkoda" też.
Sama przyjemność  💘

To prawda, merytoryczne, trafne i... bardzo sympatyczne komentarze. Nawet mój Michał (może nie laik, ale początkujący bardzo) wsłuchiwał się i mówił, że "fajnie gadają". Moje spostrzeżenie: to takie niepolskie... u nas - mam wrażenie - wytyka się błędy, zamiast podkreślać zalety. Tutaj zalety były podkreślane, czuło się radość z oglądania bo ktoś fachowo "opowiadał" co widzimy, co się dzieje. Kiedy komentator mówił "super", wierzyłam mu, kiedy mówił "szkoda" też.
Sama przyjemność  💘

Prawda? Tak fajnie na bieżąco oceniał. Sprawiedliwie ale miło. I te informacje o zawodniku, koniu. No po prostu znakomicie .
Oby przykład poszedł z góry i takie sposób komentowania się u nas pojawił.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
27 sierpnia 2014 12:21
Polecacie jakieś ćwiczenia, zabawy na ustępowanie przodem? Z zadem nie mamy problemu, zaczęłam od pracy z ziemi, koń szybko załapał. Natomiast przód zostawia wiele do życzenia, koń całkowicie przeciwnie reaguje na bodźce (tylko przy tym ćwiczeniu, jakby mi chciał zrobić na złość). Z ziemi potrafi zrobić 3 kroki, ale myślę, że zdarza mu się to prawie przypadkiem. Byłam w Żukowicach, proponowano dużo małych kółek. Doszło do tego, że koń kręci się w miejscu, ale jednocześnie przestawia zad i przód.
Z ziemi pracuję codziennie, co dwa dni, po każdym dobrze zrobionym ćwiczeniu koń miał święty spokój i nagrodę, tył załapał w tempie przyspieszonym, cały czas widzę postępy.... Bardzo mnie to irytuje, bo nie chce doprowadzić do sytuacji, kiedy koń nauczy się całkiem kręcić w miejscu w kółko i przestawiając wszystko co się da. Widziałam już wiele filmików instruktażowych. Np: https://www.youtube.com/watch?v=oV3_8roWZn4, u mnie w momencie próby przestawienia przodu, koń zaczyna od przestawienia zadu. Już mi ręce opadają....
próbowałaś na wędzidle lub sidepullu lub kantarze sznurkowym z wodzami z ziemi? stanąć na wysokości lopatki ręce trzymać tak jakbyś siedziała w siodle- wewn rękę (tą w która ma iść przód) odstawiasz od szyi a zewn naciska na szyję i dodajesz bodizec na który uczysz ustępowania od nacisku, np bacik na szyję/łopatkę aż skrzyżuje przód, wtedy stop i nagroda. Możesz ustawić się z koniem przy płocie tak, żeby płot był po zewnętrznej ręce (mając na myśli kierunek zwrotu) żeby koń nie wypadł zadem na zewnątrz. Można tez uczyć ustępowania równolegle przy płocie- wtedy rusza się na razi i przód i zad. Ogólnie ciężko doradzić jak się nie widzi konia- jak dla mnie ciasne kółka jeśli człowiek nie umie przestawiać przodu to spowodują przestawianie zadu.
i pytanie- skoro koń nie umie przestawiania przodu- jak był uczony zakręcania?
Zarówno w jeździe klas jak i west uczy się młodego konia zakręcania odstawiając wewn rękę w kierunku ruchu (odstawić nie ciągnąć) i zamykając zewn wodzę, a najważniejszy sygnał zewn łydki. Ma na dvd filmik Kyry Kyrklund, która uczy tak młode konie wręcz ze stój (jedzie wzdłuz ściany, zatrzymuje, zamyka zewnętrzne pomoce, otwiera wewn i jeśli koń nie idzie to jest wzmocnienie zewnętrznej łydki- koń skręca robiąc mini zwrot na zadzie). Jeśli koń skręca na takie sygnały to wzmacniając je i przenosząc ciężar na tył mamy zwrot na zadzie.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
27 sierpnia 2014 14:15
Koń był uczony przez 11 lat nie w moich rękach. Widziałam na początki tendencje szkółkowe, ciągniemy za lewą wodzę więc koń skręca w lewo. Powolnymi kroczkami robimy postępy. Sama jazda west, dała nam np. większą stabilizację psychiczną w terenach - osobiście widzę dużo mniej panikującego i płoszącego się konia. Koń przestał wybijać w kłusie co było na początku uciążliwe - ciężko było wysiedzieć.
jak dla mnie ciasne kółka jeśli człowiek nie umie przestawiać przodu to spowodują przestawianie zadu.- no i ja właśnie to zrobiłam, wiec odstawiłam po pierwszych próbach tą metodę, i szukam innego rozwiązania. Może faktycznie zacznę od tego o czym piszesz odnośnie Kyry - może w ten sposób załapie + oczywiście praca z ziemi.
Dziękuję!
.
ostatnio buszuję na YT

znalazłam fajny treningowy filmik



przestawianie przodu ( początki? spinów) poprzez małe kółka ( w połowie filmiku )
kto mi tak konia ułoży  🏇 kto kto kto  😂

chciałabym tak jeździć i żeby Klara tak umiała  🙄

fajne  😎

[quote author=Złota link=topic=27.msg2169254#msg2169254 date=1409155391]

znalazłam fajny treningowy filmik

przestawianie przodu ( początki? spinów) poprzez małe kółka ( w połowie filmiku )
[/quote]

są tez filmiki Stacy Westfall bardzo dużo odcinków jak krok po kroku szkoli Jac'a- młodego QH do reiningu- też jest nauka spinów na małym kółeczku i to jest super jak się uczy konia spinów, bo dzięki temu koń zawsze przekłada zewn nogi przed wewn. Tylko, że to akurat moim zdaniem nie pomoże osobie, która sama nie umie przodu przestawić bo skończy się kręceniem zadu 😉

Stacy's Diary- pierwszy odcinek- ocena Jac'a 🙂
Livia   ...z innego świata
27 sierpnia 2014 19:58
sepia, w sumie bardzo dziękuję za to pytanie, bo mamy z koniem podobny problem 😉 Zad nauczył się przestawiać, z kolei przód jakoś nam nie chce wyjść, kręcimy kółka wszystkimi nogami...

Muchozol, bardzo ładny ten odcień, taki ciepły 🙂
.
w czasie deszczu dzieci się nudzą, więc ja znalazłam bardzo łądny filmik z ranch pleasure. Wiem, że napotkam zapewne głosy sprzeciwu, ale dla mnie, jak obejrzę najpierw zwykłe pleasure, a potem zobaczę wersję ranch, to myślę sobie wielkie "uffff, może to się jeszcze zmieni" 🙂

a jak Wam się podobają konkurencje "ranch"?
Livia   ...z innego świata
28 sierpnia 2014 21:10
kasiakliczkowska, ogólnie o ranch się nie wypowiem, ale ten filmik faktycznie jest bardzo fajny. Oglądałam kiedyś filmiki z pleasure i te konie tam się tak snuły, ledwo-ledwo nogi od ziemi odrywały. Ja wiem, że takie zasady, ale no... nie wyglądało to ładnie. A ten koń tu przynajmniej idzie do przodu 😉
Gdyby któraś miała aktualny numer Gallop'u i przesłała mi na pocztę skan artykułu o west to byłabym wdzięczna.
Być., a o czym jest artykuł?
Konkretnie nie wiem, ale po tytule wnioskuje, że to artykuł z podstawami jazdy.
Tytuł to: West dla ciebie! Trenuj inaczej.
oo to ja też mogłabym prosić o skan? :kwiatek:

albo nawet tu można wrzucić

.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
29 sierpnia 2014 20:16
tengusia ooo jacie jaka maszynka  😜  😍 Marzy mi się żeby kiedyś pojeździć na tak fajnie westowo zrobionym smoczku  😜
.
Kolor piękny, aczkolwiek nie chce być źle odebrana, ale nie podoba mi się ta 'stercząca' ozdoba. Gdyby opadała to wizualnie byłoby to na plus.
.
A pochwalisz się jakie to są ochraniacze?
Chyba polowałam na podobny model, ale w innym kolorze.
.
Tak, to są właśnie te. Również je chciałam, ale cena...
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 sierpnia 2014 21:57
A we Francji... Amerykanie standardowo niepokonani

Shawn Flarida i Spooks Gotta Whiz - 233,5
Andrea Fappani i Custom Cash Advance - 229
Mandy McCutcheon i Yellow Jersey - 227


😵

reszta tutaj. Jak dorwe mistrzowski przejazd gdzies w sieci to wrzuce
http://www.normandy2014.com/live/7/reining
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2014 12:49
i reszta czolowki

Fappani


i Mandy


Muchozol, faktycznie, Twoje ciemniejsze 😉 takie czekoladowe, moje bardziej wpada w orzech 😉

a ja w koncu zrzucilam reszte filmikow z wloskiego wyjazdu i az sie musze pochwalic <3
https://www.facebook.com/video.php?v=10201493051687264&l=3113678068820942486

Kon nie stopowal - CZARY MARY, PUF!- kon stopuje
oczywiscie zartuje, efekt okupiony mozolnym kroczek-po-kroczku, 5tygodni treningu konia w tym 3 ze mna na grzbiecie. A na zlepce przelom, czyli koniec spokojnego slizania sie a powrot do prawidlowych reakcji na reke. Potem juz bylo tylko lepiej <3

i jeszcze, dopiero mi sie ten filmik przypomnial...
https://www.facebook.com/video.php?v=4603966076252&set=vb.1805395960&type=3&permPage=1
kon reiningowy i siodlo klasyczne podejscie nr.1, czyli Janiowe Wzgorze przed zawodami sie nudzi... ;P
rok temu postanowilysmy ku uciesze publicznosci pojechac Hunter Under Saddle... Sedzia z Wloch mial z nas podobno ubaw po pachy ;D
Tylko Budyn nie byl zachwycony... ;D
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1236350_553778484669458_1966491212_n.jpg?oh=1e9b98d972ad55922a9e6347a56745ac&oe=54654020[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się