Styl western (dawniej kącik)


Ja, jeśli nic nieprzyjemnego nie stanie mi na drodze,wybieram się tym razem do Żukowic z Budyniem 😉 Także do zobaczenia TomC i Kasia!
Livia, dołącz do nas ;D



No tak, zapomniałem dodać, że będziemy w RR ale na AQHA w październiku , a nie na NRHA
To ja spokojnie czekam.
Tymczasem w Manerbio: http://nrhaeuropeanderby.com/
Adrian Motyka świetnie sobie radzi.  :kwiatek:
A gdzie znajdę wyniki z Janiowego?
To ja spokojnie czekam.
Tymczasem w Manerbio: http://nrhaeuropeanderby.com/
Adrian Motyka świetnie sobie radzi.  :kwiatek:
A gdzie znajdę wyniki z Janiowego?

o kurcze, na jakim koniu?
LINK-tu jest wynik. Dalszy bój przed nimi, ale jak na tego formatu zawody to już jest sukces. Cira też w czołówce z Jo-Jo, ale do ich wyników to już przywykłam. Adrian znakomicie się rozwija sportowo.
Livia   ...z innego świata
08 września 2014 15:58
To AQHA będzie w RR 4-5 października? Będę najpewniej na 1 dzień, w sobotę 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
08 września 2014 16:05
O kurcze, faktycznie wysoko! POLSKA! POLSKA!
A gdzie znajdę wyniki z Janiowego?

dołączam się z pytaniem- tylko Fb Janiowego?
z pozdrowieniami dla Złotej  :kwiatek:
nie, jeszcze na stronie www.plqha.com, ale coś padły im serwery - pewnie za dzień dwa naprawią
Cierp1enie, super wyglądacie!!!!! I te tereny 😜 muszę kiedyś odwiedzić Luizę i Bonanzę 🙂

Dziękuję :kwiatek:


Koniecznie!! Dawaj tylko znać jak będziesz jechać, to przyjadę 🙂
Boni świetnie się spisuje w terenie, chodzi już na samym kantarze 🙂
Byłam też przy jego pierwszym pływaniu w stawie, już po chwili czuł się jak konik morski 🙂
.
oczywiście ,że jeździłam. Jestem strasznym zmarzluchem i w zimie bez termobutów to chyba stopy by mi odmarzły.Mam dwie pary. Jedna to termooficerki ELT druga to termobuty York. Siodło zaś to (za Twoja radą i karolas) Daimont i żadne buty mi nie przetarły i nie zniszczyły siodła.
.
Muchozol ja mam "termosy" ale krótkie (za kostkę). W zimę nie wyobrażam sobie jeździć w niczym innym niż spodnie snowboardowe+termobuty 😉
.
🤣 ja jestem straszny zmarzluch. Zima jak jest dobrze poniżej zera, zakładam bryczesy a na nie jeszcze termobryczesy, oczywiscie termobuty i puchową kurtkę.No i oczywiscie kominiarke. ledwo w tym wszystkim chodzę  🤣
.
Niestety dalszy start Adriana Motyki wykluczyła kontuzja konia.  🙁 Bywa i tak. Wieka szkoda. Ale i tak spisał się znakomicie.
Wielkie brawa!  😅
Taniu w przyszły czwartek lub piątek zawitamy do Żukowic i zostaniemy na weekend 🙂
smartini szukałam czegoś i zobaczyłam dopiero, że edytowałaś swój post odnośnie konkurencji hunter i wrzuciłaś filmiki. Dla mnie hunter to jest to:

i dlatego te amerykańskie wydały mi się dość niecodzienne 😉))
edit- jeszcze linki:

sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
10 września 2014 13:32
Ja mam pytanko typowo ciekawskie: zliczył ktoś kiedyś ile jest konkurencji west? 40? 50?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2014 00:12
Sepia, skad Ci ich tyle wyszlo??

Kasia, no ja wiem, Hunter a Hunter Under Saddle to dwie rozne bajki ;D ale przyznasz, ze niektore z tych filmikow ktore wrzucial calkiem-calkiem przypomina klasyke ;D
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
11 września 2014 07:44
No tak tylko teoretyzuje, ale chyba jest ich rardzo dużo.
Chodzi mi o wsyztsie dyscypliny i ich odmiany.
1. Barrel racing
2. Reining
3. Super horse
4. Trail
5. Western pleasure
6. Western horsemanship
7. Pole bending
8. Alley
9. Calf roping
10. Cutting
11. Ranch sorting
12. Working cow horse
13. Steer wrestling
14. Zmodyfikowany Steer wresting
15. Team penning
16. Extrema Cowboy Race
17. Cup Race
18. Keyholle Race
19. Shoting Race – konkurencja strzelecko-jeździecka
20. Saddle bronc riding
21. Bareback riding
22. Mix pole bending i barrel raceing
23. Stake race
24. Hats
25. Ribbon race

Myślę, że nie wymieniłam tu wszystkiego, dlatego pytałam, czy ktoś to keidyś policzył 😉 Tak z ciekawości

PS: nawiązując do tematów ostatnich zwrotów na zadzie - wasze podpowiedzi pomogły 😀 Koniowy się jeszcze trochę myli, ale jak pomyśli, to zaczyna ładnie krzyzować przód i tylko co trochę przechodzi tyłem, także jest SUKCES! Teraz jeszcze przylatuje na weekend w okolice p. Alex i mam zaklepaną konsultacje, także mam owocne nadzieje 😀

Edit : literówka
Livia   ...z innego świata
11 września 2014 09:46
Muchozol, ja zimy w siodle west jeszcze nie spędziłam, ale nie wyobrażam sobie zimy bez termobutów - tak, jak Faza, jestem strasznym zmarźlakiem, więc termosy są obowiązkowe u mnie 🙂 Siodeł klasycznych mi nigdy nie porysowały, nie odbarwiły, więc myślę, że z westowym też nie będzie problemu.
.
sepia wydaje mi się, że western to: reining, trail, horsemanship, pleasure, western riding i podobne konkurencje jezdzieckie (bo są też jeszcze haltery i np showmanship at halter). Natomiast wszelkie calf roping, bronco riding czy barrel racing to już pewnie konkurencje rodeo. Ale może smartini coś jeszcze doda na ten temat bo ja pewna nie jestem wszystkich tych dyscyplin.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
11 września 2014 11:07
To będzie rodeo, ale jakby nie patrzeć - kowboj to kowboj 😉 I o takie podsumowanie mi chodzi
to w tym momencie jeszcze wszystkie z przedrostkiem ranch trzeba doliczyć- jak dla mnie to one western, a nie rodeo, bo to sa normalne techniczne konkurencje tylko rama konia inna i image 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2014 12:58
ja sie zgadzam z Tuffy. Western a rodeo to zupełnie inna bajka i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej  😜

więc mamy reining, pleasure, walk and trot pleasure, horsemanship,walk and trot horsemanshp, trail, western riding, superhorse.
Wszelkie haltery czy trail in hand to juz bardziej konkurencje wystawowe wiec bym ich nie liczyła.
No i jeszcze odmiany ranch i extreme,
ranch riding, rançh trail, ranch cutting, working ranchhorse, ranch confirmation i ich polaczenie: Versatiloty Ranch Horse. I ranch pleasure
a do listy rodeo dopisalabym jeszcze campdrafting, goat tying, Team roping, herdwork, cattle penning
i odmiany ropingu: tiedown roping, Breakaway roping, dally team roping (nie na czas a na styl), Dally team roping-heading i Dally team roping-heeling
A jesli mamy patrzec tylko na rzad,to jeszcze dochodzi cowboy polo 🙂

i zapomnialas o bullriding i jego odpowiedniku dla dzieci - sheepriding xP

+litrowka: barrel racing, bez e 😉



a tu promo Derby w Manerbio, czyli co aktualnie jest na radarze każdego, kto intresuje się reiningiem
[url=http://vimeo.com/105739436#at=3]http://vimeo.com/105739436#at=3[/url]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się