Styl western (dawniej kącik)

Tutaj na temat metody po polsku
http://www.metoda-feldenkraisa.pl
pierwsza lepsza strona ale cos jest wytlunaczone
Bylam u fizjoterapeutow i moze nie trafilam na odpowieniego. W moich problenach z plecani pomaga mi tylko osteopata dlatego jestem otwarta na " nowosci"😉

Dodofon juz tal zle z moim polskim?:P
Karolass, źle 🙁 a tablet(?) nie pomaga 🙁
Tutaj na temat metody po polsku
http://www.metoda-feldenkraisa.pl
pierwsza lepsza strona ale cos jest wytlunaczone
Bylam u fizjoterapeutow i moze nie trafilam na odpowieniego. W moich problenach z plecani pomaga mi tylko osteopata dlatego jestem otwarta na " nowosci"😉

Dodofon juz tal zle z moim polskim?:P
Nie chodzi o język polski. Tylko cała wypowiedz była tak zagmatwana, ze kompletnie nic ńie zrozumiałam.
Ale sobie wymyślili. Całkiem sprytnie - zlepić kilka naszych metod i nadać temu chwytliwą nazwę.  😁
Na stronie nadal jest jednak masło maślane - nic konkretnego. Ale na pewno chwytliwe...
Co do skuteczności, oh well. Plastyczność ludzkiego mózgu nie zna granic...  😎
Osteopatia jak najbardziej tak! Mogę porozmawiać o dotyku kwantowym, chcesz?  👀
Cargo, doprecyzuj 😉 chcesz rekreacyjnie czy sportowo, bardziej w konkurencje techniczne czy Reining. Na razie Twoje pytanie jest pokrewane z "gdzie mozna trenować klasykę 😉'


Generalnie od podstaw. Bardzo podoba mi się Extreme Trail, ale nie wiem czy starczy mi odwagi na start w zawodach... To pewnie przychodzi z czasem.
Livia   ...z innego świata
07 marca 2015 14:19
cargo, ze Śląska najbliżej masz do Starych Żukowic albo do BB Ranch 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 marca 2015 15:13
No na wschód od slaska to masz stajnie reiningowe bardziej 😉 Extreme trail to w droga stronę, gdzies okolice Wrocka chyba

ma ktoś pomysł jak zrobić korekte przodu pod takowy pad ? http://www.wwrshop.pl/pl/p/Czaprak-western-z-Sympatexu-model.00300/820

Siodło mi zjeżdża do przodu około 5 cm i lekko odstaje tyłem. Tragedii nie ma ale wole coś podłożyć 🙁 Mam żelowego gluta prostokątnego i inne podkładki ale pod klasyczne siodła i ciężko to będzie dopasować do kulbaki  🙁 Jakieś pomysły ?
euphorycznie o dotyku kwantowym nie porozmawiamy, bo sie na tym nie znam. Ale za to o kreatywnosci mozgu - chetnie  😉
Rozmawialam dzisiaj z osteopatka, ktora pracuje w szpitalu na nuerologii. Metode feldenkraisa uzywaja nawet tam. Amen  😉

My jestemy po poerwszym dniu szkolenia z Bjorn Kurzrock. Niestety Sylvia sie rozchorowala i Bjorn zgodzil sie orzyjechac, chociaz jego klacze na wylocie i moga w kazdej chwili zaczac rodzic. Pracowalismy nad zmianami nog, a jutro elementy horsemanship. Zdecydowanie pozytywnie. Super filozofia, dobro konia na pierwszym miejscu, spokojne korygowanie (przewaznie przejscie do stepa). A mimo to jezdzi w lidze europejskiej. Wiec mozna...!
Rozmawialam dzisiaj z osteopatka, ktora pracuje w szpitalu na nuerologii. Metode feldenkraisa uzywaja nawet tam.


Fju fju osteopata na neurologii.  🤣 Osteopaci pewnie stosują bo na kursy fizjo ich nikt nie puści. Just saying.  😎

Mierzyłam Słonia - ze wzoru wyszlo mi 38"...  😵
hmm, czasami sie zastanawiam, skad tyle jadu i krytyki na konskich forach, zamiast dyskusji. Just saying.

A my wrocilismy do domu po kursie i jestem w skowronkach! Nie sadzilam, ze jeszcze sa TAKIE osoby - jezdzace na mega poziomie i stawiajace dobro konia na pierwszym miejscu. Moze jutro uda mi sie wrzucic filmiki.
Dyskusja mówisz... Próbowałam się nie dalej jak na poprzedniej stronie dowiedzieć na jakiej zasadzie (biomechanicznie) działają bandaże i co konkretnie, jakie reakcje w, powiedzmy, mięśniówce powodują? W odpowiedzi dostałam linka z pięknymi formulkami, które nadal jak dla mnie fenomenu nie tlumacza wiec wybacz, ze ośmielam sie kwestionować.
Z jadem i czymś tam jeszcze trochę poniosło - ja nie musze tu bronić swoich teorii czy dbać o marketing. Na mnie pacjenci czekają. Bandażujcie się na zdrowie.  😎
[quote author=Karolass link=topic=27.msg2309431#msg2309431 date=1425762052]
Rozmawialam dzisiaj z osteopatka, ktora pracuje w szpitalu na nuerologii. Metode feldenkraisa uzywaja nawet tam.


Fju fju osteopata na neurologii.  🤣 Osteopaci pewnie stosują bo na kursy fizjo ich nikt nie puści. Just saying.  😎

Mierzyłam Słonia - ze wzoru wyszlo mi 38"...  😵
[/quote]

Euphorycznie - Dlaczego osteopata wg. Ciebie nie moze pracować na neurologii??
.
Pewnie i gdzies może. Co kto lubi.
Zalezy co tam robi i jesli ten osteopata to przy okazji ktos po fizjo (jak mój doktor z Holandii) to pewnie ma spore szanse powodzenia. Tylko ja osteopatow na swoich kursach nie spotkam, wiec to ze oni sie czymś posługują nie wiele mi tłumaczy podczas gdy na prawdę nie znam podłoża czysto biofizycznego a zwyczajnie mnie to nurtuje co taki bandaż zmienia w tkankach ze nie jest potrzebna ingerencja w tkanki głębokie by delikwenta wyprostować dajmy na to. Za to ze nie boli cię kręgosłup wcale nie odpowiada prostownik czy mięśnie powierzchowne... Często aby skutecznie wyeliminować stare kontuzje czy napięcia zwyczajnie trzeba wejść w tkanki głębokie.

ma ktoś pomysł jak zrobić korekte przodu pod takowy pad ? http://www.wwrshop.pl/pl/p/Czaprak-western-z-Sympatexu-model.00300/820

Siodło mi zjeżdża do przodu około 5 cm i lekko odstaje tyłem. Tragedii nie ma ale wole coś podłożyć 🙁 Mam żelowego gluta prostokątnego i inne podkładki ale pod klasyczne siodła i ciężko to będzie dopasować do kulbaki  🙁 Jakieś pomysły ?


na prawde nikt nie miał problemów z lecącym siodłem ?  🙄
.
Zanim powstanie tu dyskusja przypominająca odbijanie pileczki zamiast faktycznego udzielania informacji pozwolę sobie dodac, że primo - zaintrygowal mnie temat i chciałam go w sposób merytoryczny podjąć secundo - miałam zamiar, zaraz po uzyskaniu odpowiedzi na pytania zanotować termin kursu i organizować wolne tetrio - uznalam to przez moment za ciekawa alternatywę dla tejpow szczególnie w bardziej złożonym procesie terapeutycznym i szczególnie fajna dla koni. Wszystko przeszlo jak reka odjął, wiec juz nie przeszkadzam. Bless.  :kwiatek:
hmm, czasami sie zastanawiam, skad tyle jadu i krytyki na konskich forach, zamiast dyskusji. Just saying.
i.

To chyba nasza cecha narodowa😉  G.... wiem ale innemu chętnie dopier....... 😜
A filmiki wrzuć- Trenerzy naprawdę stawiający dobro konia na I miejscu to niestety nie jest norma......
Livia   ...z innego świata
09 marca 2015 09:48
Ja też nie widzę w postach Euphorycznie jadu, tylko zaciekawienie tematem.

Muchozol, super że Mucha wraca szybko do zdrowia i się stara 🙂
.
Livia ty tez masz "dużego" konia czy pamiętasz może jakiej dlugosci masz popreg? Bo mnie ze wzoru wyszlo 38" i sie przerazilam...  😂
Livia   ...z innego świata
09 marca 2015 10:08
Muchozol, no widzisz 😀 Tylko tak dalej!

Euphorycznie, mogę zmierzyć, ale dopiero w środę będę w stajni 🙂
.
no tak najlepiej kupić nowe siodło 🙂 Ja na swoje czekałam 3 lata zanim udało mi się znowu zakupić i to po okazyjnej cenie więc nie zamierzam teraz go wymieniać - zwłaszcza że problem nie jest duży i raczej podyktowany jest budową konia (wszystkie westowe które moja miała na sobie leciały mniej lub bardziej).

Dziwne, że tak trudno w westowej ofercie o korygujące wkładki, podkładki itp. , zwłaszcza, że dużo obserwuje się podobnych przypadków.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 marca 2015 10:41
Szuwar, jednak nadal spora większość użytkowników siodeł west to właściciele aqh wiec częstszym problemem jest siodło lecące w tył, który rozwiązują napierśniki 😉
moja ma akurat dość proste i płaskie połączenie grzbiet> łopatka> szyja i wszystko sunie w przód zwłaszcza np po leśnym stopie  🙂  + wysoki zadek
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 marca 2015 10:58
moja ma akurat dość proste i płaskie połączenie grzbiet> łopatka> szyja i wszystko sunie w przód zwłaszcza np po leśnym stopie  🙂  + wysoki zadek


no przecież mówię, to nie aqh, to queenie :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się