Styl western (dawniej kącik)

.
Muchozol No mam nadzieje że się sprawnie zagoi i nikogo nie zamorduje swoimi małymi kopytkami w międzyczasie
Bondziu jest mądrala i łapie w lot...gorzej z jeźdzcem :P

A tak btw. rzuci ktoś fachowym okiem i wyda opinię nt. realcji siodło-plecy? Przepraszam za ilość zdjęć ale chciałam ująć jak najlepiej z każdej mańki










i z padem




.
a powiedz, co jest pod? co to za materiał? siatka?
jak w tym livii?
panele z czym? tylko ta amortyzujaca czy tez z filcem?
sprawdzałaś juz pod siodłem?
nie przeszkadza brak wycięcia z przodu?
co robi tam mój kot?

i zobaczcie - ladnie wyciete, nawet na takim foto widac ladnie równo zszyte... jak rozmawialm - bo tez chcem:P to pelna profeska, ze testuja, ze ksztalty, wypelnienia, bez problemu np z codury na wierzchu(chce cos nie nasiąkajacego na rajdy)
.
mój kot :P

bo derki bez klapy i przedłuzanej szyi najlepiej są bez sensu i be :P

a co do wyciecia to chodzilo mi nie o takie "u" na kłąb co jest jakąś porażką (mam jeden taki bo musze bo jedyny z korektą a przy okazji gruby itd)
a takie profilowanie w kszt. siodla, takie o coś
mam jedne bez tego czegoś i ciagle mam wrazenie , ze to sie zgina i przeszkadza - gniecie. ale może to przez za nski widelec?
http://www.loesdau.de/Westernpad-California,-L-pro-West.htm?websale7=loesdau&pi=55858&ci=19-pads-blankets
http://www.loesdau.de/Filz-Westernpad,-mit-Hippopren-Unterlage.htm?websale7=loesdau&pi=55811&ci=19-pads-blankets
Livia   ...z innego świata
28 lipca 2015 07:55
Muchozol, tak czułam, że ten to dla ciebie pójdzie, w końcu czarny 😜

horse_art
, w środku, oprócz filcu, jest jeszcze kauczuk - on tak fajnie sprężynuje 🙂 U mnie pad z wycięciem (takim typowym) też się makabrycznie zsuwał, Caball się nie rusza ani o milimetr 😉 Takiego wycięcia, jakie wrzuciłaś, u siebie nie miałam, ale podejrzewam że takie akurat nie robiłoby różnicy 🙂 Ja mam też widelec dość nisko, a mimo tego Caball o niego nie zahacza.
Muchozol, jaka jest grubość tego padu? Wygląda zacnie 🙂

Livia   ...z innego świata
28 lipca 2015 08:01
Złota, samego wypełnienia jest 3 cm, całkowicie chyba ok. 4-5 cm.
Livia, dzięki za odpowiedź 🙂 Mam jeszcze pytanie- a jak z płukaniem wodą np. po treningu? Szybko schnie czy raczej nie nadaje się pod wodę?
Livia   ...z innego świata
28 lipca 2015 08:28
Złota, nie płukałam, ale parę razy koń wracał z treningu czy terenu spocony, a pad bardzo szybko potem wysychał. Koń mi się też pod nim nie pocił - stan "mokrości" konia nawet w upale był porównywalny do Hafa 🙂 Do prania biorę jutro i wtedy dam znać, jak po pralce.
to można prać w pralce?! <3
bo to sztuczny filc?
bo mi kiedyś mama wyprała naturalny (czasy filcaków pod siodło) to do dziś pamietam, że się z takiego wielkiego na mini pony zrobił... ale jaki puchaty! 😉

maluda, oo, fajnie że będziesz miała siodło na wymiar! Zawsze to indywidualne dopasowanie 🙂
[b]




Będzie mierzona za tydzień.
Livia   ...z innego świata
28 lipca 2015 09:44
horse_art, hm, w sumie nie wiem, nigdy filcu nie prałam 🙂 Ale skoro mówisz, że filc się tak kurczy, to może jednak inaczej sobie poradzę 😂 Nie wiem, czy filc w tych padach jest naturalny.
.
Livia   ...z innego świata
28 lipca 2015 10:54
Muchozol, o, to może zaryzykuję. W sumie miałam ten pad testować, to w pralce też trzeba 🙂
.
no jak prac mozna w pralce to raczej nie wełniany :P
a właśnie miesci się do pralki? jakiej dużej?
może i dobrze bo bylaby masakra z praniem welnianego... jak sie nie skurczy, to schnie masakrycznie długo.
tak mysle, ze moze jednak nie sa złe te "nie wełniane" czy sztuczne :P

wycięcie U to porażka. mam taki prostu góra + wyciecie u i klne przy każdym siodłaniu i używaniu. cerko ulożyc symetrycznie, brzeg gniecie ...
z tym brakiem sciecia przodu to nie to że cos nie tak - tylko własnie pytam jak się sprawuje, bo ja mam takie ścięte właśnie. klasyczne też, to się zastanawialam jak to się układa 🙂
macie może pod siodłem foto?
Livia   ...z innego świata
28 lipca 2015 13:10
Spytałam ivett o rodzaj filcu, więc jak coś to pralkę odpuszczę. Muszę też właśnie zobaczyć, czy zmieści się do pralki - ale ja też mam dość małą, w razie czego wypiorę inaczej 🙂

horse_art
, tak u mnie to wygląda 🙂
Livia, dzięki 🙂
to teraz tylko wybrać kolor i rodzaj tkaniny wierzchniej :P

albo moze poczekać na nowe siodło? moze bedzie trzeba do niego cos  ze cieniej, grubiej, coś tam?
jak sądzicie?
Poczekaj.  😎 Co nagle to po diable.
Jeszcze sie okaze, że kompletnie nie bedzie pasowal do siodla i bedzie szmata bez uzycia.  😁
bedize x dziesiątym wiszącym ślicznym czaprakiem... no moze faktycznie. bedzie siodlo to i pod kolor dobiore :P tylko oby mi uszyc zdążyli wtedy....
Livia   ...z innego świata
29 lipca 2015 12:23
horse_art, lepiej poczekaj na siodło, pady nigdzie nie uciekną 🙂
Nieśmiało się upomnę z prośbą czy któraś z Was mogłaby podzielić się spostrzeżeniami na temat siodła które wrzucałam na początku strony? :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
29 lipca 2015 15:17
krysiex, ja specem nie jestem, ale mnie ten tył się trochę za wysoko wydaje układać. Reszta wygląda w porządku 🙂

Raz się żyje 😉 więc wrzucam filmik, który udało mi się dzisiaj poskładać - nic specjalnego, ale widać mniej więcej, na jakim (niewysokim :hihi🙂 jesteśmy poziomie. Chwilowo tylko łąkę mamy do jeżdżenia, no i generalnie filmik jest dla ludzi z mojej pracy, więc stąd raczej luzik i te terenowe wtręty 🙂 Tak czy siak, będę wdzięczna za uwagi, co wam się rzuca w oczy 🙂
KLIK
krysiex213 za szerokie i prawdopodobnie klapie tyłem.  Masz konia z krótkim grzbietem wybrałabym bardziej kompaktowy, krótszy rodzaj "skirt'a".
.
Livia   ...z innego świata
30 lipca 2015 09:32
Muchozol, dzięki za obejrzenie i wypunktowanie :kwiatek: Z tempem niestety mamy póki co duży problem - bo jak tylko ja przestaję jakoś działać, to koń mi zwalnia i skupia się bardziej na trawie. I to się też niestety wiąże z dość krótkimi wodzami - bo jak popuszczę, to jest od razu stęp/stój i żarcie. Fakt faktem, na łące zawsze nam trudno (właśnie ze względu na trawę), na ujeżdżalni, jak już będzie gotowa, powinno być z tym o wiele łatwiej 🙂 Ale będę się starała tego pilnować 🙂
.
Livia   ...z innego świata
30 lipca 2015 10:48
Muchozol, ja zawsze chcę wiedzieć co mogę poprawić i jak nad tym pracować, także nie ma mowy o żadnym obrażaniu się 🙂 Tak poza tą trawą to on fajny jest! I widzę, że się uczy i poprawia, tylko że startujemy z takich totalnych rekreantów 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się