Styl western (dawniej kącik)

Tuffy that's it! Nawet gdyby chcieć się uczyć tak czysto dla siebie, rekreacyjnie ALE nadal logicznie a nie proste kolana i wooha to się nie da no chyba,
że ma się blisko do któregoś z ośrodków.  Ujeżdżenie skrzywiło mnie pod względem dbania o szczegóły, drobiazgi a także całą biomechanikę dosiadu -
w moich stronach (pewnie większość o tym wie) NIE ma NIC logicznego.
Dobrze, że znalazłam obecna ujeżdżeniówkę bo chyba przesiadłabym się na rower.  😵


No i właśnie to jest mój problem w ostatnim czasie... Nie mam w okolicy sensownej stajni w której mogłabym się uczyć jazdy west i rozwijać a nie tylko jeździć w siodle westernowym... A znaleźć trenera który by dojeżdżał żeby prowadzić treningi jest niemożliwe jak się okazuje... Wyprowadzić na drugi koniec polski na razie się nie mogę więc pozostaje liczyć na jakiś wyjazd miesięczny na treningi w wakacje...
Nique Jeśli koniecznie musi to być West to fakt - to jedyne co Ci zostaje.
.
Euphorycznie odkąd pierwszy raz siadłam na dobrze zrobionego AQH i miałam okazję porządnie pojeździć to wiem że west to jest to... A skakałam, robiłam jakieś małe ujeżdżenie no i wiadomo szeroko pojęta jazda rekreacyjno terenowa na własnym koniu (ze szkółek szybko uciekłam).

Muchozol podzielisz się namiarami na taką złotą trenerkę co jest skłonna dojeżdżać? 🙂
.
A trenerka skąd? 🙂
Livia   ...z innego świata
28 listopada 2015 08:02
Rozumiem ten ból z dobrymi ośrodkami i brakiem trenerów... Wprawdzie jakoś super nie trenujemy, ale i tak mam dużo szczęścia, że instruktorkę mam właściwie pod bokiem. Takie fajne ziarno dla ślepej kury 😉
A ja przyszlam sie pochwalic moimi nowymi podopiecznymi . Haflinger do zajazdki, przyjal siodlo i narazie hasa na lonzy. Quarterka 8letnia po zrebaku ale to od grudnia i aph 4letni, po treningu reingowym tez od grudnia. Kobyle bedziemy robic na sezon pod rajdy, ma troche zwichrowana psyche po poprzednim wlascicielu i "trenerach" . Mlody tez bedzie chodzil na spacerki z lekkim treningiem , zeby nie zapomnial podstawowych cwiczen , bo spedzi u mnie jakies 2lata 😉 bedzie rozkuty ze slideow, zreszta u nas nie ma podloza ani osoby kompetentnej do dalszego treningu w str. reiningu. Wiecej koni niz ludziow  😅
Moja sobie chodzi lekko raz , dwa w tyg, wczoraj na hackamore chodzi super! Zwroty na zadzie prawie idealne. Wczoraj sie tak starala , ze szok.
Oto pan swiezak , 4lata
Rozumiem ten ból z dobrymi ośrodkami i brakiem trenerów... Wprawdzie jakoś super nie trenujemy, ale i tak mam dużo szczęścia, że instruktorkę mam właściwie pod bokiem. Takie fajne ziarno dla ślepej kury 😉

Ja w tej kwestii właśnie walczę, tzn. poszerzam swoje horyzonty i od 2016 chcę ruszyć z tematem.
Ruszyć z tematem czyli szukać trenera czy samemu prowadzić jazdy? 🙂
Trenera mam od początku roku, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że nie mam jeździć do innych miejsc i stamtąd też pobierać wiedzę.
Wichurkowa   Never say never...
28 listopada 2015 13:42
Nam w końcu kończą halę i za tydzień przyjeżdża przyjeżdża końcu trener,trzeba coś porzezbic bo konie się na nic-robienie przestawily🙂
Widziałam ostatnio jak się pasły na tym pięknym padoczku 🙂 Cztery konie tam macie?

Edit: A jaki trener będzie do was jeździł?
Wichurkowa   Never say never...
28 listopada 2015 15:42
Tak,narazie mamy 4,docelowo bedzie kiedyś 7 :-)
na treningi bedzie do nas przyjeżdżał Lothar, a później pewnie też Bogdan jak już sie sprowadzi bliżej nas:-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2015 15:49
w USA nowy lider, 222p.
Kolejny juz kon po Gunnatrashya w top score
Tak,narazie mamy 4,docelowo bedzie kiedyś 7 :-)
na treningi bedzie do nas przyjeżdżał Lothar, a później pewnie też Bogdan jak już sie sprowadzi bliżej nas:-)


A czy jak już u Was będzie to byłaby możliwość żeby przyjeżdżał też do nas prowadzić treningi?
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2015 17:07
Witam serdecznie kącik!

Mam prośbę typowo żóltodziobową, mógłby ktoś mnie poratować zdjęciem, gdzie jeździec ma prawidłowo dobraną długość strzemion w siodle westowym? Kupiłam używane siodło westowe na wycieczki w teren, na codzień jeżdżę klasycznie-ujeżdżeniowo i długość strzemion dopasowałam sobie mniej więcej tak jak zwykle bym to zrobiła w klasycznym siodle, ale czy dobrze? Na razie niestety nie wrzucę zdjęcia jak to wygląda, bo zerwałam sobie torebkę stawową w kostce u nogi i jeżdżę bez strzemion  😫
Chciałabym się pochwalić, że młody już do mnie dotarł 🙂 Puchnę z dumy jaki jest fantastyczny <3
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 listopada 2015 23:40
[quote author=rosek0 link=topic=27.msg2447467#msg2447467 date=1447107356]
Sluchajcie, jak poprawic jakosc cofania? Jakie cwiczenia? Wiem , ze przez net ciezko kogos trenowac ale moze kto cos? Kobyla cofa , tylko, ze cofa byle jak , z glowa w chmurach , nie stara sie. Dzisiaj cofalysmy przez draga. Nie wiem czy tedy droga? 👀


Euforia, tylko nie przesadź w drugą stronę z tą długością, musisz mieć oparcie w strzemionach. Za długie spowodują, że nie będziesz miała swobodnie przyłożonych nóg do boków konia a odstawione i uniemożliwi Ci to dawanie prawidłowych pomocy.
Pojeździj trochę (nie kilka minut a kilka jazd 😉 ) bez strzemion. Wsiądź porządnie w siodło, wyczuj je, znajdź sobie w nim miejsce i zgraj się z koniem. Pilnuj łydek przyłożonych do boków konia ale nie obejmuj nimi konia by złapać równowagę, rób do górnymi partiami nóg i balansem. Noga od kolana w dół powinna być 'luźna' (nie mylić z odstającą)
Opuść pięty, palce ustaw równolegle do konia i tak pojeździj. A jak już 'wsiądziesz' i znajdziesz miejsce dla nóg, wtedy ustaw sobie strzemiona tak, by wypadały dokładnie w miejscu nóg podczas jazdy bez strzemion.
W Western Horsemanship (przeważnie w Open w PL w klasach Allbreed (WHS nie jest klasą Open w AQH) oraz w wyższych klasach Amateur) w części Pleasure sędzia może poprosić o wyciągnięcie nóg ze strzemion i zaprezętowanie stępa, kłusa lub wyciągniniętego kłusa (najczęściej wszystkie trzy chody) i w tym czasie obserwuje całą sylwetkę i NIC nie może się zmienić. Także nogi. Mają wyglądać, jakby nadal tkwiły w strzemionach.
Dlatego warto w to wykorzystać w drugą stronę.
Niech długość strzemion wynika z dosiadu a nie dosiad z długości strzemion 😀
[/quote]

Mirinda, tak żeby nie pisać jeszcze raz, pozwolę sobie zacytować swój post sprzed paru stron 😉
nie ma złotej zasady na długość strzemion, ma Ci być wygodnie
zamiast zdjęć - filmiki z prawidłowym dosiadem, powinny pomóc 😉

>Chciałabym się pochwalić, że młody już do mnie dotarł 🙂 Puchnę z dumy jaki jest fantastyczny <3

Gratuluję,  jest z czego się  cieszyć  😀 a gdzie fotki? 😉  😍
Boże Monia! Wchodzę do stajni a tam takie cudo!!!  😍
No to teraz mamy najładniejsze fury w stajni  😅
co do dosiadu: dosiad "horsemashipowo-pleżerowy" nie jest jedynym poprawnym. Odpowiada on (z uwzględnieniem różnic w budowie siodła) dosiadowi ujeżdżeniowemu.
W efekcie osoba dobrze siedząca ujeżdżeniowo (luźno, bez zakleszczania udami i siłowego zaciskania kolan nade wszystko i bez przeprostu) powinna bez problemu sie przesiąść w westowe siodło.

Ale istnieje też dosiad odciążający, istnieje półsiad w siodle west. Używają go niektórzy reiningowcy czasem trailowcy i ETowcy :-) no i w tych konkurencjach wszelkich gdzie się skacze
Livia   ...z innego świata
30 listopada 2015 10:18
Nique, super, wrzuć zdjęcia z nowego domku 🙂

A my z utęsknieniem czekamy, aż instruktorka wyzdrowieje i będzie mogła do nas znowu przyjechać 🙂
prawda prawda... nie miałam problemu żadnego jak wsiadłam pierwszy raz w dobrą, pasującą westówkę (w złej był raczej dramat :P) raz mialam krótki trening (acz intensywny z prawie wymiotami hahaha) na kobyle znajomego, a za 2-gim już na moim koniu przejechalam z 80 km w ciagu dnia (ze 150 w 2) i... idealnie... i dla mnie i konia. wtedy padła decyzja, ze jednak trzeba wybrac west.
smartini dziękuję 🙂 czyli jeżeli siedzę tak jak w ujeżdżeniówce i jest mi wygodnie, to znaczy ze jest dobrze? Jest różnica w podejściu, nie powiem...podoba mi się brak sztywnych reguł
Obiecuję będą zdjęcia 🙂 Tylko mamy tyle rzeczy do ogarnięcia "w między czasie" że nawet nie miałam kiedy coś konkretnego pocykać xD
Pytam z ciekawości i niewiedzy -co do za dyscyplina? 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
30 listopada 2015 17:23
Showmanship 🙂 W tytule filmiku jest też napisane 🙂
tam masz napisane: Showmanship

u nas to jeszcze bardzo mało popularne, Karolass może opowiedzieć więcej bo o ile nic nie pomieszałam, to startowała w tym w Niemczech :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się