Styl western (dawniej kącik)

Livia   ...z innego świata
25 maja 2016 14:02
horse_art, a właściciele sklepu fajni? Bo może dałoby radę pogadać i coś by pościągali westowego. W sklepie obok mnie też nie było nic z westu, ale jak pogadałam z właścicielem i powiedziałam, że jeżdżę westowo, to zaczął takie rzeczy ściągać 🙂 I jest zadowolony, bo się okazało, ze w sumie sporo osób w okolicy tak jeździ i rzeczy mu schodzą.

My dziś poćwiczyliśmy trochę pleasure. Niby dużo tego nie było, bo robiliśmy jeszcze inne rzeczy, ale kapało i z konia, i ze mnie 😂
.
Livia, ale u mnie faktycznie nikt nie jezdzi 😉
jak zapytalam, czy moze posciagac, to podala 2 marki (ktores z klasycznych typowo), ktore maja w sklepie, a "chyba" cos maja westowego, to ew. mi ściągną. czyli to samo jak sobie przeciez kupie w innym sklepie przez neta (w takim gdize od lat kupuje zaproponowali nawet to z duzymi rabatami i wiekszej ilosci marek, katalog przyslali...). mi mozliwosci poogladania, pomacania brakuje... 🙁

Muchozol, bo sie nie robi. a west dla tych co jezdzic nie umieja. jak w kulbakach. mozna pic i sie nei spadnie.
kazde siodlo pasuje oi dobre sa te za 7 stow, ew takie stare "hamerykanskie" co pasuja na kazdego. i heja. takich to mamy - w wioskach w okolicy szcz.
a prawdziwy kon to kon sportowy czyli skacze. ew ujedzenia, ale to takei tez nei do konca.
dopieroo od niedawna zauwazam (i to w calej pl) ze ludzie zaczynaja miec konie dla przyjemnosci, do spacerow, to samoksztalcenia, a nie tylko "sportowe" czyli zeby pojechac na nich LL raz na rok czy rzadziej w stylu "dziezes wyjechał wzywać pogotowie!" i udawac sportowca :]
Livia   ...z innego świata
25 maja 2016 14:29
Muchozol, ja wiem, już raz w tej konkurencji startowałam i było mi dość ciężko stworzyć ładny obrazek 😉 Bardziej chodziło mi o to, że paradoksalnie trzeba więcej myśleć niż np. w takim trailu 🙂

horse_art, a to lipa faktycznie...
Livia, kicha kicha... dobrze, ze chociaz robimy jakies warsztaty, zawody, cos sie jezdzi, te targi raz w roku.cos mozna pomacac, zobaczyc jak powinno wygladac. bo przeciez te rzeczy klasycznych marek to i tak do kiltu są....
.
Muchozol, 😉 a jak? jak z uzjezdzeniem. przeciez tylko sie siedzi i nic nie robi. a ja po powrocie z rajdu gdzie na luzie jechalam po grupe kilka godzin (i po 100km dziennie nawet) wsiadlam po pol gdoiz treningu takiego uj (czy pleasure - to w zasadzie podobny motyw) i mialam zakwasy kilka dni :P
.
chodzi o pracę wszystkim i skupienie, precyzje. gdzie nei pozwolisz sobie - mimo rozluznienia na jakikolwiek bledny nadliczbowy ruch (bo na wszytko kon zareaguje, bo nie bedize wygladac estetycznie, czy  jakby sie nic nie robilo itd..)
a takie rajd (tyrystyczny, ale dlugi, wymagajacy, nie jakis tam teren na 4 h) jedziesz na luzie... bo i kon i jezdziec by nie przeżył takiego profi spięcia  przez ładne kilka godzin😉
dlatego mialam zakwasy nawet w uszach 😉)))
wczoraj robilam trening kolezance, wlasnie pod kontem rajdów. jednak inny troche ten dosiad, pomoce, priorytety 😉 "nie jedziesz igrzysk w uj.! luzno! na menela! 😉)) malo moze w punkt, ale zrozumiala. a normalnie byla prosciutka, spięta, ze po trenigach miala zakwasy nawet na twarzy 😉
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
28 maja 2016 14:14
Kochani, mam nadzieję, ze pomożecie  🙇

Szukam siodła pod dzieciaki (14 cali, max 15) i niestety jedyne jakie znalazłam to Diana na alledrogo:
http://allegro.pl/siodlo-western-na-kuca-15c-i6199855599.html
Siodło jest mi potrzebne do chetania pod dzieciaki na lonże, ewentualnie pod lekkie jazdy (żaden sport i wyczynowa jazda).
Wiem dobrze, że za tę cenę dobrego jakościowo siodła nie kupię, ale aktualnie chodzi mi tylko o to, by
a) dzieciaki miały wreszcie wygodę  💃
b) nie zrobić koniu krzywdy  ❗
c) oszczędzić moje aktualne siodło, które od butów owych dzieciaków i doczepianych strzemion wygląda fatalnie  😕

Także moje pytanie brzmi- czy owe siodło Diana spełni moje oczekiwania? Ewentualnie- co polecacie?

Uwierzcie mi, że szukałam wszędzie nawet jakiegoś używanego, ale prócz jakiegoś za prawie 3 tys. (trochę za drogo biorąc pod uwagę przeznaczenie) nie ma nic  😵
to siodło Diana moim zdaniem to tylko żeby fotkę na kucyku dziecku zrobić..

cieżko doradzić skoro nie napisałaś na jaki rozmiar konia siodła szukasz... a to ważniejsze niż to że ma być dla dzieci ( moim zdaniem 😉

Livia   ...z innego świata
28 maja 2016 14:46
Moim zdaniem też nie wygląda to dobrze, można trafić czasem fajne rzeczy w okazyjnych cenach i chyba jednak szukałabym czegoś porządniejszego.
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
28 maja 2016 18:03
ivet i właśnie dlatego zapytałam, bo dla mnie to siodło rzeczywiście też nie wygląda dobrze...  🙁
Szukam czegoś odrobinę węższego niż full quarter.
Na alledrogo nie ma, na fb nie ma, na re-volcie też nic nie ma  😵  gdzie jeszcze mogę szukać?
Livia   ...z innego świata
28 maja 2016 18:28
Saccarin, ja bym poszperała po Ebayu.
z typowo dziecięcym porządnym siodłem to w Polsce problem będzie...
tak jak napisała Livia szukałabym po ebay-u  ( europejskim bo ze stanów to wiadomo : wysyłka, potencjalne cło itp)

a tymczasem żeby ratować swoje siodło przed dziecięcymi butkami zarzuciłabym na nie owczą skórę odpowiedniej wielkości - siodło by się nie niszczyło a dodatkowo dzieciaki miały by bardziej miękko i mniej ślisko 😉


a może australijskie ?
Livia   ...z innego świata
29 maja 2016 08:11
ivet, australijce w tym wypadku powiedziałabym zdecydowane nie. Te z reguły dostępne w Polsce są wielkie, mają ogromne tybinki i dziecko nie dosięgnie nawet nogą poza ich krawędzie... i nie ma hornu (a przynajmniej nie w każdej jest), żeby się złapać. To już lepiej mała westóweczka.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 maja 2016 13:26
A jakie te dzieciaki duże? Bo ja generalnie nie widzę większego sensu w kupowaniu takich mikroskopijnych siodełek bo ani to praktyczne, ani wygodne (dla konia i dziecka).
U nas rekreacja jest prowadzona na zwykłych Zającach, jak dziecko nie sięga to dostaje strzemionka, jak sięga, to śmiga bez. Także skorzystają też trochę starsze dzieci. Lepiej poszukać czegoś nawet mocno używanego ale 'normalnego' i mieć na zajechanie strzemionkami przez dzieci niż brać takie maleńkie cuda, które a) rozpadną się w szybkim tempie b) będą niewygodne dla konia (bo jak już ktoś napisał, to się nadaje na oprowadzenie w kółko dziecka na kucyku a nie jazdę) c) na pewno nie będzie wygodne dla dzieci i będzie tylko uczyć złych nawyków
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
31 maja 2016 11:07
smartini co nazywasz "Zającami"? jak to wygląda? chodzi o te strzemiona zakładane na horn?
I dlaczego uważasz, że małe siodło jest złe dla konia i dla dzieci?

Nie potrzebuję mikoskopijnego siodła wielkości 10 cali, czy nawet 12... Szukałam 14-15 cali- czyli takiego nawet dla mniejszej osoby dorosłej, ponieważ mam problem i w moich pozostałych siodłach fendery są za długie dla niższych osób. A jak miałam do dyspozycji przez chwilę 15. to dzieciaki ją uwielbiały i twierdziły, że im wygodniej, a z mojej perspektywy siedziały lepiej...

Australijskie odpada w przedbiegach, mimo, że też się nad nim zastanawiałam...

ivet dzięki za pomysł z ebay-em, poszperam  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 maja 2016 11:16
Zając to czeski producent siodeł, od groma ich w Pl 🙂
To, co wrzucilas wyglada jak typowe kucykowe siodlo wiec dla normalnego konia bedzie niewygodne z oczywistych wzgledow a dla dzieci - bo jest badziewnej jakosci. Po sobie znam roznice w tym jak sie jezdzi w rekreacyjnych siodelkach firmy krzak, jak w Billy Cooku i jak w Bobsach i wiem, ile moich bledow wynikalo bezposrednio z siodla (nawet BC ktore sa dobri siodlami) takze kupowanie bardzo taniego siodla niewiadomej firmy tylko zrobi dzieciom krzywde na dluzsza mete bo bedzie uczyc zlych nawykow
Mógłby ktoś polecic jakąś osobke z okolic Wrocławia, która dopasowuje siodła west i przy okazji je sprzedaje (w miare rozsadnych cenach) .
Livia   ...z innego świata
02 czerwca 2016 17:53
konik, z Wrocławia nikogo nie kojarzę, ale w okolicach Poznania masz HorsePassion - oni czasem objeżdżają inne miasta i wtedy można się umówić.
Słyszałam o nich, ale nie wiem czy mnie na nich stać, z tego co widziałam mają dość drogie siodła, ale tez porzadne. Ja szukam zwykłego, najlepiej uzywanego siodła,  bede jezdzic praktycznie tylko w tereny/ na spacery z koniem, wiec nie musi byc najlepszej firmy. Ale zorientuje sie, czy sprzedaja uzywane.
Dzieki za odpwiedz ! 🙂
Livia   ...z innego świata
02 czerwca 2016 18:02
Używane też mają, także coś powinno się znaleźć 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 czerwca 2016 18:03
Mają komis siodeł używanych z różnych półek także pisz do Karoli 🙂
Dzięki dziewczyny za pomoc 🙂
.
my się wybieramy🙂
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
03 czerwca 2016 16:41
Muchozol, Złota, startujecie? 🙂
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się