preparaty na stawy

Dziewczyny.. przyszedł naf z innego sklepu. Znowu bez miarki i połowa opakowania.. jutro zwaze dla pewności no ale..  😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 grudnia 2016 01:09
drabcio jakaś tragedia 😵
Zamów sobie coś z Dromy, jeszcze nigdy nie miałam kłopotu.
Poprosiłam dla pewności żeby mi koleżanka rano zwazyla to od razu zadzwonię po pracy jak sklep będzie otwarty i mam nadzieje ze na targach na cavaliadzie coś będzie - szukałam listy wystawców ale nie znalazlam, ktoś wie czy będzie dromy?
Z Naf też nie miałam takich przebojów, a zamawiałam dwukrotnie.
Uff ba szczęście pół opakowania ale waga się zgadza 🙂
Ps czy podawanie dzikiej róży wystarczy w ramach suplementacji wit c do lepszego przyswajania? Czy lepsza taka "czysta"?
Ktoś korzystał z tych produktów makany? Imbir z czarcim pazurem i malz?

A na cavaliadzie bida z nedza..

edit: na stronie jest podana informacja - dawka inicjująca 30 g, ile z reguły się stosuje wyżsża dawkę, tydzień, dwa? na equine byl chyba podany tydzień
Equimins Flexijoint Cartilage:
Skład petarda - bije na głowę Dromy.
Tu z przesyłką do PL ( 10 funtów) kuracja na 100 dni za ok 300zł.

https://www.viovet.co.uk/Equimins_Flexijoint_Cartilage_Supplement_for_Horses/c15906/?sct_t=1480928432&sct_q=equimins+flexijoint+cartilage+supplement&sct_r=1

edit. jakiś bład na str Pl przedstawiciela. Starcza na ok 60 dni.

zoyabea z tą opłacalnością Equimins to nie do końca tak. Wiaderko 1,5 kg z dostawa to koszt ok 350 i przy podawaniu 20 gr dziennie starcza na 75 dni.
Preparat Dromy z kwasem hialuronowym ma więcej kwasu w dawce, plus kolagen, biosewellę serrata i ekstrakt z małży.

Natomiast jest droższy.
Grace,

To są po prostu 2 różne preparaty i podejścia - jak ze wszystkim  😉 (Mówimy o http://www.dromy.pl/DROMY-HYALURONIC-900-g,p,29) tak?

Ja bardzo lubię Dromy, ale w tym przypadku, Equimins ma niezłe przebicie - rzeczywiście z wyjątkiem kwasu hialuronowego.

Equimins                                                                .......................                                                           Dromy

Siarczan chondroityny                               200.000mg/kg.            .........                     3 300 mg/kg
Glukozamina HCL                                     406.300mg/kg.             .........                133 320 mg/kg
MSM                                                             240.975mg/kg.       ..........                  50 000 mg/kg
Kw. askorbinowy (wit. C)                             50.000mg/kg.           ..........                 26 600 mg/kg                 
Kwas hialuronowy                                               1500mg/kg       ..........                   5 000 mg/kg (Hialuronain Sodu)

Equimins: 263zł ( 1kg z przesyłką - tyle wczoraj zapłaciłam)
(starcza na 66dni  - koń 155 lub 50dni koń 160 i wyżej)              ..............                               Dromy: 259zł/ 900g ( starcza na 30dni)



Boswelię i tak kupuję tu - bardziej się opłaca: http://allegro.pl/boswellia-forte-800mg-kadzidlowiec-stawy-swanson-i6442158569.html
W Dromy Hyaluronic w 1 dawce jest 1980 mg/ w tym z allegro to 2,5 kapsułki. Ale tego nie umiem już tak ładnie policzyć - powiedzmy, że ok 40zł miesięcznie ( 28zł za miesięczną dawkę 1600 mg) - konisko dostaje Boswelię na codzień poza tą kuracją.

tak, porównywałam ten preparat Dromy. Chondroityna faktycznie jest dobra na stawy i tej nie ma w Dromy.

Jak dajesz Bioswellę w pastylkach ?
tak, porównywałam ten preparat Dromy. Chondroityna faktycznie jest dobra na stawy i tej nie ma w Dromy.

Jak dajesz Bioswellę w pastylkach ?


Ta Boswelia jest w kapsułkach - wysypuję ją z nich - trochę upierdliwe  😎
Na co ta boswelia?
Na co ta boswelia?


Tak w ogóle?
http://boswellia.pl/

Dla koni min przecizapalnie, przeciwbólowo - emeryt ze szpatem. Dobra alternatywa dla Czarciego Pazura - nie drażni żołądka i nie jest traktowana jak doping.
W tym preparacie w dziennej dawce jest ponad 4000mg - czyli BARDZO dużo.
http://www.dromy.pl/DROMY-BOSWELLIA-SERRATA-900-g,p,13
zoyabea, co to są wogule?
zoyabea, co to są wogule?


To są moje wybryki dygraficzno/dysleksyne  😎
ale autokorekta nie gryzie i zawsze warto nad sobą popracować  :kwiatek:

dzięki za info, ktoś stosował ten imbir/małże?
Planuje zakup czarciego pazura - lepiek sprawdza sie ten z Makany czy Dromy? Amoze cos innego?
Cobrinha ja niezmiennie polecam dromy artro. Co prawda już nie stosuję, bo nie mam na kim, ale dał na babusi mocno zauważalne efekty ( zwiększenie mobilności i chęci do ruchu, szybszy czas rozgrzewki, mniej strzelały stawy i jakby smarowanie było lepsze, znikły podejrzane nieregularności przy wychodzeniu rano z boksu)
Bardzo dziekuje za rade zaraz zerkne.
patrzylam na Dromy czarci pazur w proszku I w plynie - o ile proszek ma dawkowanie wedlug wagi to przy plynie nic o tymnie ma... ktos stosowal I moze sie wypowiedziec? Niestety musze liczyc na wage spokojnie 750kg 😉
Hej 😀
No więc nudziło mi się trochę ostatnio i przeglądałam składy preparatów na stawy, większość z nich zawiera kazidłowiec mielony, morszczyn pęchęrzykowaty i spotkałam się też z małżami, czy można te rzeczy dawać osobno? Moja koleżanka też ma zwyrodnieniowca, kiedyś podawała mu morszczyn a teraz przerzuciła się  na kazidłowiec, obie rzeczy bardzo zachwala ^^ i czy można(jeśli w ogóle można) dawać te rzeczy ze sklepu dla ludzi? Jestem kompletnie zielona w tych rzeczach, wet mówił, że nie widzi przeciwwskazań, ale jakoś nie chcę podejmować takich decyzji sama haha
Cobrinha, ja stosuję Dromy w płynie u 2 koni (wygodniejsze i koń nie wydmucha). U Byśki stosuję w okresie zimna - klacz 18 , prawie 19 lat lepiej się po tym rusza. U Geniusza w okresie mocnych kulawizn - ma takie zwyrodnienie trzeszczek, że leczenie nie ma sensu , szczególnie że jest o rok od Byśki starszy. W obu przypadkach pełną dawkę daję jedynie w chwilach gdy jest to bardzo zasadne. Dawkę podtrzymującą (rzędu 20 ml) w dłuższym okresie czasu. Działa. Polecam. Wychodzi niedrogo 🙂
Co do ustalenia takiej podtrzymującej dawki - lek wet radził aby znaleźć optimum poprzez eksperymentowanie ze zmniejszaniem dawki. Każdy organizm inaczej reaguje, stąd ciężko ustalić jedną idealną...
Dodam, że Dromy podaje dawki na 500 bodaj kg, czyli przy 750 kg musisz powiększyć ją początkowo o trochę ponad połowę.
Dziewczyny, czy trzeba przy suplementowaniu czarcim pazurem dodatkowo podawać coś osłonowo? Na stronie DROMY jest napisane że preparat jest bezpieczny dla przewodu pokarmowego, natomiast pisałyście kiedyś, że koniecznie do tego trzeba podawać np. olej z ostropestu. Podajecie?
Koniuszek - chyba chodzi Ci o kadzidłowiec czyli bosswelię? Można to wszystko dostać osobno - wystarczy wygooglać "kadzidłowiec ziele cena". Można dawać ze sklepu dla ludzi, ale... no właśnie:
1. Jakie dawkowanie - w gotowych preparatach zwykle nie ma podane dokładnej ilości danego ziela na kilogram suplementu.
2. Jaka jest zawartość substancji czynnej w danej partii towaru? Tego nikt nie zagwarantuje, bo są to zmienne ilości. Prosty przykład ziele kozłka i krople walerianowe. W zielu zawartość substancji czynnej może się wahać - takie rzeczy będą zależeć od np. przebiegu pogody, terminu zbioru, miejsca gdzie roślina rosła, niektóre parametry zależą od takich pierdół jak wiosenne przymrozki, niedobór minerałów w glebie czy nasłonecznienie. W kroplach walerianowych masz zagwarantowane, że w jednej kropli/litrze jest dokładnie tyle i tyle substancji czynnej, gdyż są standaryzowane.
  Reasumując jeśli jest opracowane dawkowanie danego zioła dla koni w ilościach bezpiecznych to można podawać, ale w przypadkach leczniczych wybrałabym produkt standaryzowany, żeby mieć pewność, że podaję daną ilość.
zielona_stajnia - tak, chodzi o to, znam ilości mielonego, akurat znalazłam kilka preparatów w których podana jest ta ilość w kilogramie i ile dawkować więc sobie obliczyłam 😀 Dziękuję bardzo za odpowiedź :3
gaga wielkie dzięki. Chciałam podawać zachowawczo i zobaczyć czy będzie jakaś zmiana w chęci do ruchu i w jego jakości. Stacjonuje w miejscu gdzie delikatnie mówiąc terenów płaskich do jazdy brak a dla takiego konia nie jest to ułatwienie.
Myślałam żeby z tego względu podawać stała dawkę 30ml i zobaczyć jak się sprawdzi.
Cobrinha, zaczęłabym zgodnie z sugestią Domy od dawki uderzeniowej przez 5 dni (40 czy 50 ml proponują), zmniejszając później do - no do dawki na której będziesz jeszcze czuła lepszy ruch 🙂
Na Byśkę działa - wyraźnie lepiej się po tym rusza. Jesteśmy na Dromy drugą zimę i jestem bardzo zadowolona z efektów 🙂
Do tej pory stosowałam https://animalia.pl/equine-america-cortaflex-kentucky-joint-solution-w-plynie-1l/szczegoly/30488/ pomyślałam nad zmianą na http://dromy.sky-shop.pl/DROMY-FLEX-1000ml-1000ml-GRATIS,p,71 czy jakas doobra dusza porówna mi te dwa preparaty  :kwiatek: czy warto przerzucić się na dromy ?
ola ja wypowiem się ogólnie o marce Dromy, bo akurat tego preparatu nie stosowałam, ale jestem absolutnie zadowolona z cen oraz z jakości ich produktów. Na razie używam tylko dwóch, ale są wydajne i widzę po koniach, że służą.
Byłabym wdzięczna za polecenie jakiegoś preparatu  :kwiatek:
Konik po operacji. Chodzi o gojenie się ścięgna i regeneracje stawów.
Coś z MSM, chondroityną, czarcim pazurem itp.
Widziałam sporo tego, w różnych kombinacjach, niby wszystkie mają podobne działanie, ale ceny sa bardzo różne.
A zależy mi na czymś sprawdzonym 🙂
Słuchajcie, bardziej polecilibyście preparaty z Dromy czy Orling? Oprócz tego znalazłam inne produkty, ale te chyba na re-volcie były najczęściej wymieniane (plus z Cortaflexem, ale on nie zbierał takich dobrych opinii). Tyle tego do wyboru, już nie wiem co wybrać 😵

edit:
Equimins Flexijoint Cartilage:
Skład petarda - bije na głowę Dromy.
Tu z przesyłką do PL ( 10 funtów) kuracja na 100 dni za ok 300zł.

https://www.viovet.co.uk/Equimins_Flexijoint_Cartilage_Supplement_for_Horses/c15906/?sct_t=1480928432&sct_q=equimins+flexijoint+cartilage+supplement&sct_r=1

edit. jakiś bład na str Pl przedstawiciela. Starcza na ok 60 dni.




Używałaś tego suplementu? Wygląda bardzo ciekawe i ma super opinie. W dodatku cena jest bardzo przyjazna.
Milla Czarci pazur polecam dodsona, a coś z msm: Fitmin Flexi Trio (glukozamina, chondroityna i msm), używam od lata jakoś i jestem zadowolona, a do tego jest wydajne  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się