Ochraniacze

Prawdopodobnie się nie rozumiemy
Standardowo wyszkolony młody koń nie powinien mieć problemu z ochraniaczami... tylko tyle
A Veredusy generalnie ani nie obcierają ani nie odparzają - dlatego nazywa się je najlepszymi 😉

monid nawet w ogłoszeniach re-volty jest kilka lub kilkanaście kompletów Veredusów w rozmiarze M ...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 lipca 2014 14:35
Mam w stajni klacz, która nie lubi zadnich ochraniaczy,  więc chodzi bez.

Na młodziaki polecam najzwyklejsze skorupy, bo i po co cudować.
Eskadrony też się w tej cenie zmieszczą, nawet nówki a jakość też bardzo dobra
kupiłam w promocji HKM air cob/full ale sa za wysokie 🙁 na jakie konie oni je produkuja?? są wręcz kilka cm dłuższe od starych w rozmiarze full.
Ja również polecam skorupy Eskadrona, są nie do zdarcia  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
05 lipca 2014 19:32
Czy ktoś się skusił na ujezdzeniowe ochraniacze Horse Guard?
Cały czas o nich myśle i mocno mnie kuszą 🙂
A ja sie własnie zakochałam w ochraniaczach Kentaur Roma. Cudeńka, w dodatku w dobrej cenie.
ash ktoś na forum miał takie turkusowe i opisywał, poszukaj  😉
Potwierdzam opinię Klami, boskie są te ochraniacze!
Tylko teraz nie moge się zdecydować czy chce dwukolorowe, czy czekoladowe. Najchętniej wzięłabym obydwa komplety. 😉
Klami, to masz rozwiązanie xD,

edit:
Weź czekoladowe, ja wezmę dwukolorowe i chociaż nie będziemy miały taki samych xD
xxagaxx, Na dobrą sprawę dwa komplety wychodzą jak jeden komplet Veredusów. Heh
Mam zagwozdkę. Te kolorowe mnie nie interesowały w sumie dopóki nie wzięłam ich do ręki i nie zobaczyłam na nodze.
http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/komplety/komplet-ochraniaczy-norton-competition.html

Czy któraś z was miała styczność z tymi ochraniaczami ?
Potrzebuje czegoś do codziennej jazdy, ale nie na konia niszczyciela.
No i jak najtaniej 🙂
I czy te paski do zapinania nie będą obcierac konia ??
Pękają w nich plastiki przy zapięciach jak jest zimno, wyjątkowo nieelastyczne tworzywo. Celowałabym w coś innego, koniecznie muszą być na kołki ?
jak wypada rozmiarówka skórzanych Kentaurów? na konia noszącego M veredusa brać cob czy full?  :kwiatek:
wichrowelove, zależy jaki model.
już precyzuję, chodzi o tylne Kentaur Porto: http://equirex.pl/pl/p/Ochraniacze-Porto-tyl/241
Niby nie, ale z rzepami nie mam dobrych wspomnień... Miały być dobre ochraniacze a wszystko się prulo i rozciagalo, niemiłosiernie :c
Dlatego celuje w kolki
To lepszym wyborem będą HKMy na kołki 😉
ichrowelove zdecydowanie 2 bierz
ash   Sukces jest koloru blond....
07 lipca 2014 09:22
ash ktoś na forum miał takie turkusowe i opisywał, poszukaj  😉


Czytałam, ale to opinia świeżo po zakupie. Ciekawa jestem jak sprawują się po takim czasie??!!!
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
07 lipca 2014 19:51
moze mi ktos powiedziec czemu sluza takie opaski na zadnie nogi? zdjecie zportalu tylkoskoki
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 lipca 2014 07:05
margaritka, jak dobrze pamiętam, ktoś kiedyś mówił, że mają poprawiać pracę zadu...

ze wszystkich żelowych ochraniaczy, które rozważałam w końcu wybrałam Kentaury.
nie są na co prawda na kołki, ale może to i lepiej, a cenę mają b.dobrą w porównaniu do innych renomowanych marek.
Gera, Veredus zdecydowanie droższe. Eskadrony byłyby idealne gdyby nie fakt, że są one size, za duże na młodego.
zobaczymy jak Kentaury będą wyglądały i się sprawowały  🤔
ash to ja odnośnie turkusowych HG  😁 Mam kilka zestawów ochraniaczy,stąd nie używam codziennie,powiedzmy że raz w tygodniu.Wrażenia-całkiem ok,choć moim zdaniem kolor trochę zblakł po kilku praniach.Szwy wciąż dobrze trzymają.
W skali od zera do dziesięciu po 3 miesiącach daję 7/10
ash   Sukces jest koloru blond....
09 lipca 2014 12:11
DressageLife, dzięki wielkie za info.
Za tę cenę to się pewnie skuszę na biały komplet, który też codziennie używany nie będzie.
Jak się wam sprawują ochraniacze PREMIER EQUINE AIR COOLED ??
Szukam czegos mocnego, ale jednocześnie z dobra wentylacją do jazdy w terenie. W BR pro mash nogi mojego konia sie niemalże ugotowały.

A może ma ktoś Gera Rock ??
Klami, Gera to syf a nie firma. Miałam ochraniacze i cos jeszcze, wylądowały w śmietniku. Może inny model lepszy, ale kurcze, jakość nie powala.
Czy może ktoś mi powiedzieć czy ochraniacze Tattini ze zdjęcia to są wysokie tyły czy przody?
Jak dla mnie, to wysokie tyły  😉
Karolcia3029, Na bank wysokie tyły. Maja trzy rzepy.
Dzięki za pomoc 🙂
Też uważam, że to wysokie tyły, a moja koleżanka kupiła ten zestaw od re-voltowicza jako komplet (przód+tył)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się