Ochraniacze

za jakim typem ochraniaczy rozglądać się dla konia "specjalnej troski" pod względem ścięgien? Coś co podtrzyma, odciąży, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać... 😉  :kwiatek:


Niby Professional Choice spelniaja taka funkcje
Myślałam nad kupnem ochraniaczy kontaktowych firmy York. Są sprzedawane w parach, więc pojawia się pytanie.
Jeśli na przody zamówię COB to na tylne nogi również rozmiar COB czy lepiej FULL? 🙂


jak kupujesz opisane jako tylne, to bierz cob. Ja mam tylne yorka treno na padok w rozmiarze cob i są odpowiednio większe od przodów. Jak kupujesz przody na tył, to weź full. Chociaż mój koń już zmęczył 2 pary yorków pro air - kupowałam przody na też tył (bo nie ma wysokich tyłów pro air) -  cob i full, i nie między nimi żadnej różnicy, identyczne są.
potrzebuję opinii o tych ochraniaczach http://equifun.pl/pl/c/Ochraniacze/10
używał ktoś ?
hkm dance na koniu



koń nosi rozmiar full, a zapinamy na środkową dziurkę
Ma ktoś może tudzież miał w ręku ochraniacze z futerkiem Zandona ? Jak wypada rozmiar L ?? Analogicznie do Veredusa ? I jak one wypadają jakościowo ? Warto, czy lepiej zapłacić więcej i kupić Veredusa ?
Widzę, że prócz rozmiaru L, jest jeszcze L+. Jak mojemu koniowi zapinam Veredus L bez futerka na tą najdalszą dziurkę (żeby były najszersze jak się da), to Zandona z futerkiem właściwsze byłyby L, czy może L + ?? Ktoś się może orientuje ?
Również podpinam się pod pytanie o rozmiarówkę ochraniaczy Zandona: czy rozmiar M Zandona Carbon Air będzie odpowiadał  M-ce  Veredusów Carbon Gel? Jak z trwałością, jakością materiałów i wykonaniem? Czy jest to porównywalna jakość?
(Mam konia niszczyciela ...)
Moi drodzy, potrzebuje ochraniaczy stajennych które chronią nogę aż do kopyta a na pewno koronkę. Jakies pomysły? Na zady.
xxxagaxxx a nowe PE? tak wyglądaja:
xxagaxx, większość ochraniaczy stajennych można na koronkę założyć. Sama mam Jarpolowe i jestem zadowolona. Nie migrują na końskich nogach.
[s]Mam duże pytanie, potrzebuje czegoś do ochrony nogi dokładnie w fragmencie kości koronkowej na co dzień dla konia na zadnie nogi. Mam konia lekkiego wariata  🤔wirek: i już sobie krzywdę zrobił  ( przepowiadana była kosiarka, fuksa mieliśmy że aż tak nie narozrabiał ) a chciałabym jakoś mu tą nogę ochronić aby sobie nie poprawił bo będzie ciężko, jest może coś takiego? Bo szczerze nie mogę nic znaleźć... pomoże ktoś?  :kwiatek:[/s]

ZNALAZŁAM! Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Koronowej xD
A zestaw ochraniacze kontaktowe + kaloszki np z grubym futrem nie da rady? Bo jeśli chodzi o stajenne, to jak pisze Gaga - zwykłe stajenne ocieplacze chronią to miejsce.
Ramires Hahaha przepraszam za błąd przez radość ( bo przed chwilką dopiero dowiedziałam się że koń kosiarką nie będzie wszystko przekręcam i pisze bzdury).
Bo najgorszy kruczek jest w tym że najbardziej zależy mi na ochronie tej w momencie kiedy konie są padokowane bo właśnie wtedy rozrabia (Zawsze są od rana do południa na padoku) i tak stwierdziłam że zawsze spytam w końcu może ktoś coś 🙂
xxagaxx Nowy model horze stajennych polecam, pro dyktanda czy jakoś tak.
_Gaga, Losia, za nisko, muszą być dłuższe. Nie wiem czy mój koń uderza się akurat w koronkę czy nie niżej, muszę miec coś co ochroni jeszcze kopyto. Już rozmawiałam z Jarpolem, mają coś pomyśleć, ale dopiero za tydzień. A i tak druga para mogłaby mi sie przydać.

Kaarina, możesz podlinkować? Bo Horze jakieś oglądałam, ale wyglądały dość typowo.
Może mi ktoś polecić zwykłe skorupki, ale bardzo duży full lub xfull?
xxagaxx chyba o te chodzi http://www.yard-equites.pl/ocieplacze-stajenne/3232-ocieplacze-stajenne-horze-supreme-przody.html?search_query=Stajenne+horze&results=5
Xxagaxx a veredusy magnetyczne "4 hours"?
equi.dream, te widziałam i zdecydowanie nie spełniają wymagać 😉

Julita, one są idealne, ale cena może niekoniecznie ;P  Zwłaszcza, że ja w stałe pole magnetyczne absolutnie nie wierzę.
To podobne do nich sa ochraniacze center club, co prawda do jazdy ale moze na jakaś podkładkę nadadzą sie do stajni.

Kaarina, możesz podlinkować? Bo Horze jakieś oglądałam, ale wyglądały dość typowo.


https://animalia.pl/horze-supreme-stable-boots-ochraniacze-pro-tylne-2-szt/szczegoly/30139/ - można je zsunąć nisko na kopyto.
Jestem na etapie poszukiwania na prawdę porządnych ochraniaczy transportowych, co możecie polecić za rozsądną cenę?
szerek-Jarpol, jedne mam mhm chyba z 10lat😀 a drugim idzie 4 rok i nie do zabicia😀
szerek, też  polecam  jarpole.  Mam jedne  kilkanaście  lat,  drugie cudne zeberki  🙂
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Aktualnie na stronie Jarpolu widzę tylko jeden model kosmiczny, a drugie zapinane na 3 duże rzepy- sprawdza Wam się to rozwiązanie?
Mam takie:


Nie spadają,  łatwo  się  zapinaną.
szerek, ja mam Amigo i na mojego konia specjalnej troski sprawdzają się idealnie. Są w 4 rozmiarach, chronią całe kopyto i sa naprawdę trwałe.
Ja mam stare jarpole juz jakieś 12lat i maja sie bardzo dobrze:-)
A dzisiaj testowałam na skokach Equicki te z dodatkowym paskiem;-) działaja, kon zdecydowanie poprawiał zadem;-)
Julita, wiesz że one są zabronione na zawodach? No i mocno nie fair... :-(
Julita, które dokladnie?
Gaga, oj tam oj tam😀 najwyżej będzie ręcznie wycinać😉 jak niektórzy zawodnicy😀 albo dokupi wkładkę 😁 na same zawody 😉
Taa, albo się zdziwi: ale jak to zabronione? Serio? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się