Ochraniacze

Potrzebuję porady zastanawiam sie nad ochraniaczami i mam dwa typy jeden i drugi bardzo mi sie podobaja. i z załozenia potrzebuje ten typ ochraniaczy.moze ktos pomoze w wyborze?
http://www.sklepgidran.pl/pl/p/Dura-Tech-Extra-Support-Neoprene-Boots-ochraniacze-nroprenowe/462
a drugie to :
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/tendon-boots/brushing-boots/ochraniacze-przednie-kentaur-neoprene.html
to sa przody ,kupuje oczywiscie na 4
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/tendon-boots/brushing-boots/ochraniacze-przednie-kentaur-neoprene.html nie polecam, kupilam komplet na 4 nogi. Uzywam tylko i wyłącznie do jazdy po ha li (kwarc, sucho) na blotniste podloze chyba bym sie nie odwazyla zalozyc.
Dwa przody sa ok, a tyły sa jakoś dziwnie skrojone pod pęcina.
generalnie nie polecam, jestem na kupnie pełnych z Zandony. czasem warto dołożyć- leża całkiem inaczej na nodze niż ochraniacze powyzej.
Alicja, z tych co wysłałaś lepsze moim zdaniem są te pierwsze 😉
Ale jeżeli możesz dopłacić to lepiej weź Veredusy albo Zadony  😀
najbardziej zalezy mi  na zadnich ochraniaczch ze względu na takie zadnie nogi jakie posiadamy,zadne skorupy tego nie pomieszcza a na siłe dopinac to głupota  moim zdaniem dlatego myślałam o tych kentaurach bo one długie

najbardziej zalezy mi  na zadnich ochraniaczch ze względu na takie zadnie nogi jakie posiadamy,zadne skorupy tego nie pomieszcza a na siłe dopinac to głupota  moim zdaniem dlatego myślałam o tych kentaurach bo one długie



Myślę, że w takim wypadku to dobre rozwiazanie  🙂

Nie cytuj zdjęć!
Ktoś posiada ochraniacze dresażowe HKM Dance? Chodzi mi o to jak wypada rozmiarowo COB. Czy porównywalnie do Veredusów Mek czy może ciut mniejsze? 🙂
Ktoś posiada ochraniacze dresażowe HKM Dance? Chodzi mi o to jak wypada rozmiarowo COB. Czy porównywalnie do Veredusów Mek czy może ciut mniejsze? 🙂


Moja najlepsza przyjaciółka ma lekko mniejsze są ale nie za dużo ☺
LuntPS - dzięki 🙂 Sądzę, że "lekko mniejsze" mi wystarczy, bo np. S z Classic Equine są ciut przy małe, a M ciut za duże 😀
A czy może przyjaciółka była by tak miła i zechciało by jej się zmierzyć mi ochry? :kwiatek:
Wracajac do Zandony ujezdzeniowej king carbon air.
Mierzylam skokowe z zandony sa strasznie sztywne... W porownaniu do veredusa.
Ktos mial doczynienia? Czy tto ich wada czy sa twarde dlatego ze sa nowe? Z bieda zaielam kolki. Gumka tez bardzo sztywna i twarda :/
Livia   ...z innego świata
17 października 2016 15:08
Nique, ja miałam HKM Dance full i to dość standardowa rozmiarówka. Musiałam się z nimi pożegnać, bo oczywiście na mojego konia były za małe 😁
posiada ktoś może magnetyczne ochraniacze Veredus na staw skokowy (Magnetic Hock) ? Działają? sprawdzają się?
 Gigantyczne zdjęcie
Nique, ja miałam HKM Dance full i to dość standardowa rozmiarówka. Musiałam się z nimi pożegnać, bo oczywiście na mojego konia były za małe 😁


No to mnie nie pocieszyłaś... Już prawie zamówiłam.
Livia   ...z innego świata
18 października 2016 09:29
Nique, tzn. na mojego to właściwie 90% jest za mała - więc jeśli twój ma normalne nogi, a nie jak zimnioczek, to powinny być ok 😉
badabing

Mam magnetyczne Veredusy na stawy skokowe (koń szpatowy). Kupiłam, bo były w promocji i wychodziły w takiej samej cenie jak ochraniacze bez magnesów. Jako zwykłe ocieplacze sprawują się ok, tylko trzeba sobie samemu wypraktykować jak je zapinać, żeby przez noc zostały na miejscu nie odcinając przy tym dopływu krwi do nóg. Są trwałe i estetyczne. Nie wiem czy magnesy coś dają- nie spotkałam się z tym, aby u ludzi była w fizjoterapii stosowana taka metoda, więc koniom raczej też nie pomogą. Kojarzy mi się to raczej z cosmodisciem reklamowanym w telezakupach.  Dla równowagi mam znajomą, która twierdzi, że za pomocą ochraniaczy magnetycznych wyleczyła nakostniak u swojego kopytnego. Czytałam też artykuł w końskiej prasie (chyba koń polski), że po zastosowaniu derek magnetycznych odnotowano zmiany na zdjęciach termowizyjnych. Co do fachowości tego artykułu się nie wypowiem, bo nawet nie pamiętam autora ani nic i może być to pic na wodę, ale na coś takiego rzeczywiście się natknęłam.

Mimo wszystko, wydaje mi się, że za te pieniądze nie warto.
rudziczek  dziękuje za odpowiedź  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 października 2016 13:11
badabingjeśli mają stałe pole magnetyczne to tylko fajny gadżet.
Nie ma żadnej różnicy.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 października 2016 22:40
https://www.gnl.pl/ochraniacze-br-pro-max-pro.html

Widziałyście  👀 ? Dobrze widzę, że skorupa jest dodana?
badabing też mam dla szpatowca i u mnie z kolei wydaje się , że się sprawdzają , ale co człowiek to opinia  😉
Alicja
Popieram dziewczyny, te Kentaury sa fatalne. Zjeżdżają, odpinają się.

Za to polecam te, cena też miła
http://www.decathlon.pl/2-ochraniacze-neopren-czarne-id_8099608.html
patid1220 Nie napisałam, że się u mnie nie sprawdzają. Są estetyczne, wygodne i trwałe. Łatwo się je zakłada  przy odrobinie wprawy da się je zapiąć tak, że nie zjeżdżają. Co do efektów stosowania- wcześniej używałam zwykłych owijek polarowych (da się, jak wspomożesz się garścią agrafek) i moim laickim okiem nie widzę różnicy w efektach. Ochraniacze w standardowej cenie są koszmarnie drogie i jeśli magnesy mają nic nie dawać (a do tego się przychylam) to bez sensu jest wyrzucać kasę w błoto.

Na pewno szukałabym ochraniaczy z dziurą na guz piętowy- wydaje mi się, że do klucz do uziemienia tego ochraniacza na stawie skokowym.

xequus Jak zamawiałam je dwa lata temu, to miały skorupę w środku, więc nie wiem, czy jest ona nagle dodana. Sprawiły wtedy na mnie wrażenie podrasowaych skorupek do skoków- z ładnym wykończeniem i zabudowanym przodem.  Chyba, że chodziło Ci o jakąś inną skorupę.
Veredusy Carbon Gel Vento w nowych wersjach kolorystycznych:


czeggra1 nieee!!!! jak mogłaś???  🤬
kitty, sorki 😉!

Poważnie zachorowałam na bordowe  😍 🍴.
Mam pytanie, czy te ochraniacze różnią się czymś od Veredusów prócz braku znaczków i odrobinkę innymi wykończeniami?
http://horsepol.pl/skokowe/374-ochraniacze-skokowe-bt-jump-przod-7153.html
plunia, ceną, jakością, zapewne materiałem z jakich są wykonane. To są po prostu skorupy na kołki, jak każde inne tego typu.
czeggra1, mimo miłości do niebieskiego, też najbardziej podobają mi się bordowe. Piękne są.
Vereduski rzeczywiście śliczne, ale ciekawe jak z ceną?  😀
oli330, we fr sklepie 314 euro za przody i tyły. Czyli chyba normalnie, ale na pewno mają też być w tej edycji olympusy: color edition
anai Dzięki za informacje, jak wejdą u nas to będę się czaić  😉
Na wielkonogi pasują zandony ( ale bardzo nie polecam) i PE Kevlary 🏇 więc w końcu zaochraniaczowałam kobyła  🤣

Klusek wczoraj dostał swoje nowe PE Kevlar i faktycznie, to jedyne ochraniacze póki co oprócz starych Veredusów w które może się zmieściić - a nóżki to chłopak ma pokaźne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się