Ochraniacze

Dlaczego te kolorowe sa tylko czarne..... ja to bym takie w brązie chciała.
Klami zgadzam się! Pisałam, że się będę czaić na te nowe veredusy ale kilka dni później ogarnęłam, że brązowych w nowych wersjach nie będzie  😕 👿
Ha!!!!! na szczęście!!!!! mój portfel już i tak świeci pustką  😡 a brązom bym się nie oparła
Ja tez jestem rozczarowana brakiem brązowych:-(
Jakie polecacie ochraniacze stajenne ?
Horze supreme są całkiem fajne. I cenowo też nie takie straszne 🙂 dobrze i szybko się je zakłada, fajnie leżą na nodze i świetnie się piorą.
Potwierdzam, naprawdę bardzo fajne ochraniacze, sprawdzają się super i jeśli mogłabym się czegokolwiek czepiać, to tylko dwóch rzeczy:
- nie są zbyt grube (zależy do czego ochraniacze mają być, ale czasem przydaje się zabezpieczenie przed tłuczeniem nogami o podłogę w boksie, lub ściany boksu przy tarzaniu - szczególnie u koni z tendencjami do nakostniaków),
- ten materiał wewnętrznej wkładki jest sztuczny, poliestrowy, a jednak dla koni najlepsze są wełna czy bawełna. Ja używam Horze Supreme tylko w zimie, w lecie jeśli potrzebuję coś pozawijać na noc do boksu to jednak na inne podkładki czy inne ochraniacze.
Tu mam trochę fotek:
http://quantanamera.com/horze-supreme-stable-boots-ochraniacze-stajenne/

W tej cenie to pewnie najlepsza opcja (no chyba, że koń zjada ochraniacze, to wtedy lepiej wybrać tańsze Yorki).
Dziękuje za odpowiedzi  :kwiatek:
To w takim razie się na nie zdecyduje  😉
Tylko czy mozna w nich puszczać konia na padok? W przypadku kuca mało się tam rusza  😉
Stajenne na padok to raczej słabo - będą dość delikatne, a jak nasiąkną wodą, nie wyschną za szybko. Jak się sporadycznie wypuści na suche podłoże to przeżyją, ale do padokowego użytku na co dzień marne szanse.
A mogłabyś zmierzyć swój rozmiar ?
Nie wiem czy kupic cob czy full 😉 ( w skokowych veredusach ma M)
quanta, czy mogę się podpiąć z prośbą o zmierzenie - ale ochraniaczy Premiere Equine Eventing Boots? Albo zmierzenie nogi konia (wysokość i obwód)? :kwiatek: Chciałabym zamówić, ale kompletnie nie wiem, jaki wziąć rozmiar, konia mam wysokiego (174 cm) i długonożnego, ale wcale nie ma tych nóg jakichś potężnych, strychulce ma M+L i jak chcę dopiąć tak, żeby się nie przesuwały, to już w nich brzegi neoprenu na siebie zachodzą, ujeżdżeniowe mam Horse Guard (takie same jak BR Pro Max) i przody są przyszerokie na dole. A chyba nie mam pod ręką nikogo, kto by je miał i pożyczył do przymiarki. :/

edit: poprawienie słowa
Szukam ochraniaczy transportowych, polecacie jakieś konkretne? 🙂
Czy miał ktoś do czynienia z transportówkami Jarpola i Fair Play Saksi?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 listopada 2016 20:51
sumire chodzi Ci o te z usztywnieniami? Ja mam takie na kobyłkę 172 cm. Nie pamiętam teraz jaki mam rozmiar, ale mogę sprawdzić i zmierzyć.
GlammGirl, mam od zawsze jarpolowe transportery. Miałam przez wiele lat taką starą wersję, ze sporą ilością rzepów,  od 3 lub 4 lat mam z 3 rzepami. Używam regularnie (jazda na zawody średnio  co 2/3 tygodnie) i są idealne. Nie zjeżdżają z nóg,  dobrze się zakładają.
O zgadza się, jarpolowe są naprawdę w porządku!
I Equiline są też genialne  🙂
Constantia, chodzi o te:
[img]http://www.majesticequine.com.au/shop/image/id/33/size/lrg/[/img]
Jeśli masz te i dałabyś radę zmierzyć konia, to będę po stokroć wdzięczna. :kwiatek:
Szukam ochraniaczy transportowych, polecacie jakieś konkretne? 🙂
Czy miał ktoś do czynienia z transportówkami Jarpola i Fair Play Saksi?


te ze sklepu amigo-konie. Mają rozmiary 1-4 wiec na każdego konia da się dobrać, nie zjeżdżają a chronią całą nogę, wraz z piętkami i podkową.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 listopada 2016 21:44
sumire jutro to ogarnę 😉

Również polecam transportery z amigo. Trwałe, dobrze chronią i są wytrzymałe.
Można kupić jeszcze gdzieś York Vena? Zostały wycofane czy to jakaś przerwa w produkcji bo już nie umiem znaleźć czarnych fullek.
Jakie ochraniacze skokowe polecacie jako treningowe? Tanie, mogą być kołki, rzepy. Jednym słowem wytrzymałe i tańsze 🙂 Nie będę Veredusów w błocie kąpać  🤬
Dziękuję bardzo za odpowiedzi  :kwiatek:
Zdecyduję się jednak na Jarpole. Mają dostępny model Complete Protect, który chroni całą nogę, więc będą idealne 😀 a skoro jakościowo wychodzą dobrze, to nie będę się dłużej zastanawiać (szczególnie że planuję zakupić tam nową derkę polarową :kocham🙂
Livia   ...z innego świata
08 listopada 2016 07:44
GlammGirl, ja mam od tego roku transportery z Caballa i też mogę je polecić, jestem bardzo zadowolona 🙂

doloruu, nie można, Veny są póki co na wycofaniu i nie wiadomo czy się jeszcze pojawią.
Hej, szukam kompletu ochraniaczy skokowych dla mojej klaczy i chciałabym się dowiedzieć jakiej firmy są najlepsze.
Negra123, masz przed sobą 283 strony informacji o ochraniaczach
Najlepsze wg mnie Veredusy lub EQuick, reszta to kwestia budżetu i potrzeb.
Cookies12, do usług:

Horze Supreme Stable Boots przód rozmiar L: wysokość 33 cm, szerokość 32 cm.
Horze Supreme Stable Boots tył rozmiar L: wysokość 38,5 cm, szerokość 31 cm.


Ale ochrów nie zmierzę i co więcej wyleję poniżej wiadro żółci.

Ochry? Naprawdę? 🙁
Nie jestem purystką językową, ba - mamy w tej chwili tak wiele informacji do przekazywania, że język się dopasowuje do rzeczywistości i sama korzystam chociażby z masy zapożyczeń. Ale to nie znaczy, że mamy mówić brzydko i niechlujnie 🙁
Co to do licha są jakieś ochry?? To nie podchodzi ani pod tworzenie skrótowców, ani zdrobnień... Masakra. Wyraz ochryistnieje w języku polskim i jest dopełniaczem rzeczownika oznaczającego materiał skalny używany od wielu tysięcy lat do produkcji barwnika. Sam ma przepiękny źródłosłów z greki - żółty), ale używany w mianowniku brzmi, jakby stary gruźlik chciał komuś napluć w twarz i kogoś ocharchać.
Jest tyle słów, które można by popularyzować jako zamiennik do końskich ochraniaczy, a odnosiłyby się ładniej do kultury polskiego języka - nawet chociażby butki, skarpetki, getry... Cokolwiek w tę stronę.
Obracam się w środowisku zawodników ujeżdżenia i na bogów, nikt tam nie mówi "ochry" 🙄
Jeśli coś już mamy naśladować, popularyzować i rozpowszechniać, to niech to będą jakieś dobre wzorce, a nie nowomowa z gimbazy...
Fe.
Przepraszam, więcej nie będę. :kwiatek: Staram się pisać poprawnie i uważać na język, gdybym na co dzień używała skrótowców typu "bd", "cb" i tak dalej, to może bym zrozumiała zarzut o gimbazę. Rozumiem, że Cię to mogło rozdrażnić i już poprawiam, ale nie wystarczyło zwykłe zwrócenie uwagi? Potrzebny był cały akapit na ten temat, naprawdę? 😉 Notabene określenie przyplątało mi się głównie z tego wątku... A w temacie zawodników: w tymże wątku użyte zostało też przez crazy - tak tylko mówię. 🤣
Dziękuje za zmierzenie  😉
Poszukuję ochraniaczy - skorup, na grubą nóżkę. Najchętniej na kołki. Czy ktoś może ma sprawdzoną jakąś firmę która ma duże fule lub xfull?
Rudzielc_23, duże na kołki są kevlary Premier Equine, zandony (mają rozmiar wide, szersze ochraniacze) i stare modele veredusa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się