siodło ujeżdżeniowe

Averis   Czarny charakter
28 marca 2015 19:34
Okazało się, że mój koń musi mieć płaskie panele w siodle. Czy moglibyście polecić mi jakieś konkretne marki/modele? Zdjęcia katalogowe baardzo przekłamują... Używanych na rynku prawie nie ma...zapłaczę się.
Szukaj może Amerigo, Equipe, Devoucoux można spotkać z takimi panelami, te nowe Prestige mają płaskie. Ewentualnie może coś na wełnie,  i kogoś kumatego do odepchania i wypłaszczenia paneli?
Averis   Czarny charakter
28 marca 2015 20:07
epk, niestety każde z nich jest poza moim zasięgiem finansowym...
Ale ja mówię o używkach - mam w tej chwili dostęp do używanego Amerigo (niestety 18-tka) ale szeroka mocno i bardzo płaska. To Amerigo na oko kilkuletnie.
Z takich zupełnie starych modeli to może być trudno - stubbeny były dość płaskie do pewnego czasu, ale nie wiem czy chcesz. Potem zaczęli je robić "na poduchach" 😉. Kiedyś mocno potrzebowałam takiego siodła na kompletnie płaskich panelach (jak skokówka close contact) i było truuudno. Potem więcej uj. weszło takich, ale faktycznie to jeszcze dość drogie siodła.
Averis, wintec wide.
Averis   Czarny charakter
29 marca 2015 08:39
Burza, jeździłam w tym siodle i niestety nie jest ono dla mnie, totalnie źle mi się w nim siedzi.
Averis   Czarny charakter
05 kwietnia 2015 18:30
Dobra, spróbuję raz jeszcze: czy istnieje siodło o płaskich panelach (najlepiej zakończonych pod kątem prostym), szerokim kanale i jakoś trzymające? Dodam, że mój budżet to 2500 zł. Powoli tracę nadzieję.... Myślałam o Stubbenie Tristanie albo Maestoso.
halo już za poźno 😉 stałam się szczęśliwą posiadaczką krzywika 😎 ale mam kryzys egzystencjonalny i zastanawiam się nad zasadnością zakupu ujeżdżeniówki, dzisiaj zapoznałam się już z ofertą siodeł rajdowych i bezterlicówek  😵 i śmiem twierdzić, że zbyt rozwinięty rynek utrudnia wybór zamiast go ułatwić, a krzywik leży i czeka 😀iabeł:
Averis mam starego tristana i na moim średnio wykłębionym koniu  o płaskim grzbiecie leży w miarę fajnie. Minimalnie leci na tył, więc wkładam podkładkę, trzyma całkiem całkiem, tylko cholerstwo strasznie twarde jest, konia bolą plecy (oddalam do wypełnienia-ciekawe co wykombinują) . Panele plaskie, nie odstają tyłem.
Aversis, a Isabelle? co kto lubi, ale panele są raczej płaskie, siodło z tych trochę trzymających, jest miękka i w mojej opinii wygodna. Mając taki budżet znajdziesz spokojnie. Jedynie twist szeroki. Ja się przyzwyczaiłam, ale wiem że nie każdemu to odpowiada.
Przepraszam, co to "twist"?  :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
06 kwietnia 2015 12:12
whisperer13, tej twardości się właśnie obawiam...
Sea, chyba jednak na Wintecu stanie...Albo na Isabelle albo na Contourblocku.

A grzbiet mój koń ma taki. Krótki ogórek, wstyd przyznać, że dopiero pani masażystka mi uświadomiła jak bardzo jest krótki.
fanelia - [url=http://lmgtfy.com/?q=saddle+twist]użyje google za Ciebie [/url] 😉 Na grafice widać najlepiej.
Averis, izabelka za nic za pana! To siodło na większość koni się buja, skoro szukasz takiego siodła jak ja to szkoda czasu 😉 Ew obejrzyj Otto Schumachery one mogą być do lekkiej korekty paneli tylko.

Jeżeli masz dojście to obejrzyj też jakąś Cobrę ale tutaj- lateks inside czytaj siodło jednorazowe 😉 nam całkiem leżał Passier GG o dziwo ale po czasie wiem, że zamykał nam łopatki.
Averis - mi izabelka się nie buja ani trochę, ale obawiam się, że na Twojego stwora mogłaby być za długa.
keirashara, ale wy macie zupełnie inne plecy, a nie jak deska
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 kwietnia 2015 12:51
Kiedyś mi się wydawało, że Tristan jest twardy, ale ostatnio coraz bardziej przekonuję się do tego siodła. Nie demonizowałabym go tak. Źle to mi się siedziało w Maestoso. Właściwie to wcale mi się nie siedziało  😁
Averis   Czarny charakter
06 kwietnia 2015 14:11
Burza, myślałam o Contourblocku bardziej, bo wiem, że z Izabelą to loteria panelowa. A na zdjęciech wygląda on na w miarę płaskiego. Z kolei w Otto jeździłam, ale niestety okazało się, że mam jednak do niego za krótkie nogi... Myślałam o Cobrze, ale nie jest ono znowu taka tania, by mieć ją na jeden raz 😁 Jednak bronię się przed tym widem. Mam jeszcze dosyć taki sobie dosiad i wide mi nie przypasował w ogóle. Z tego samego powodu sprzedaję moją 250...Szukam jakiegoś w miarę rozsądnego rozwiązania, ale tracę nadzieję 😉
Averis Winteci mają tendencję do odstawania tyłem, ale myślę, że poszczególne modele mogą się pod tym względem różnic. Ale na te plecy bardziej będzie Ci prawdopodobnie pasować stara isabelka. Myślę, że model z cairem i bez caira tez mogą leżeć inaczej.

Ja się poddalam, teraz biorę na próbę ujezdzeniowke ale bezterlicową  🙄
Averis   Czarny charakter
06 kwietnia 2015 14:16
TheWunia, mam aktualnie Winteca 250 ujeżdżeniową i ona tyłem leży dobrze (inna sprawa, że ja w nim nie umiem usiąść i koń się już pod nim źle poci). W starej Izabelce też siedziałam i też leżała ok, ale to akurat było 2 lata temu 😉
Averis, w Counterblocku może być nadzieja ale wydawało mi się, że to nie ten przedział cenowy. No i pytanie czy upchniesz konia w biały łęk 🙂
Averis   Czarny charakter
06 kwietnia 2015 17:02
Burza, łęk okazał się być ok 🙂 A co do siodła, to zobaczymy - mam jedno używane na oku.
Burza - lekko oftopując to ok, deską moze aż taką nie jest, ale ocena grzbietu konia po starych zdjęciach z krzków, gdzie stoi zdecydowanie nierówno nie jest jak dla mnie adekwatna do rzeczywistego stanu obecnego 😉 Sporo chłopak tego grzbietu nabrał i jak stoi równo jest on zdecydowanie prostszy, niż to po tym zdjęciu widać.

Averis - Chwile temu na proste plecy, takie deskowate Ramires szukała siodła - może jej podpytaj?
Bardzo dawno nie miałam takiego problemu, wiec pomóżcie prosze. Kto teraz handluje używanymi siodlami w wawie i okolicach? Zależy mi na dość szerokiej ofercie droższych siodeł używanych na juz. Do kogo dzwonić? Muszę szybko cos znaleźć, idealnie sprzedać w rozliczeniu moje dwa obecne
keirashara, takie miałaś w galerii, nie mi oceniać czy jest stare i z krzaków 😉

konstelacja, polecam Magdę Waszkiewicz ale cudów nie oczekuj, za dużo tych używanych siodeł to nie krąży generalnie.
Burza, Keirashara ponieważ moją brązową izabelkę wzięła na testy znajoma, to pożyczyłam od koleżanki jej starą izabelkę (taką co ma już ładnych parę lat) i dochodzę do wniosku , że to są 2 różne siodła... Nowa leży na Młodym równo całą powierzchnią paneli, a stara właśnie się buja... Pod względem jeźdźca też jest duża różnica.
Averis   Czarny charakter
06 kwietnia 2015 22:50
kasiakliczkowska, to było już niejednokrotnie poruszane na forum. Stara i nowa Izabelka to dwa różne siodła. Zdaje się, że tuch o tym pisała.
To ja odszczekuję bo nowej na oczy nie widziałam. Widziałam starą i taką już całkiem z wykopalisk 😉
Averis widocznie nie wszyscy jak widać ( w tym ja) czytali 😉 Czytałam owszem gdzieś, że różnią się od strony jeźdźca, że od konia to dopiero na własnej skórze (albo raczej Młodego) widzę.
Averis   Czarny charakter
06 kwietnia 2015 23:05
kasiakliczkowska, dlatego doradzam, byś poszukała na forum, bo wiem, że było to bardzo obszernie wyjaśnione 😉 To nie przytyk.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się