siodło ujeżdżeniowe

Kayra   Kucusiowy wariat :P
20 maja 2017 18:21
Haffek, dzięki, odezwę się na pw 🙂
Poszukuję porady 🙂 Jestem totalnym laikiem w kwestii siodeł ujeźdzeniowych a chciałabym sobie takowe zakupić.
Możecie coś doradzić? Kobyła ma wielką łopatkę, dość krótkie plecy, kawał baby przy tym.  Szukam czegoś co by mi pomogło usiąść.
Myślałam o Bates? Budżet mam nie za duży więc rozglądam się z jakimś używanym siodłem.
Będę wdzięczna za podpowiedź na co warto zwrócić uwagę
Ja miałam Bates Dressage , i tak samo jak w  isabelce  pokonał mnie szeroki twist , chyba najszerszy  z jakim miałam do czynienia. Mi sie super siedzi w Albionie SLK. Do tej pory moje serce było przy prestige ale oddałam je Albionowi  🙂
Ja z kolei mam bates isabelkę i mimo braku konia na którego chciałaby dać się dopasować, leży dzielnie i czeka, uwielbiam to siodło  🙂
Myślę, że baaaardzo ciężko jest ocenić wygodę siodła po opiniach. Nie ma rady trzeba wsiadać  😉
Gigant 17" firmy krajowej daw mag
Poszukuję porady 🙂 Jestem totalnym laikiem w kwestii siodeł ujeźdzeniowych a chciałabym sobie takowe zakupić.
Możecie coś doradzić?


Podpinam się pod pytanie Hekate 1 🙂

również chcę zakupić ujeżdzeniówkę. Myślałam o tych https://www.horse-trade.pl/pl/c/Ujezdzeniowe/134

Ktoś ma i poleca?


P.S. przepraszam coś źle zrobiłam w poprzednim poście i nie wiem jak poprawić  :kwiatek:

Poprawiłam.
Wie ktoś może, jaki rozstaw łęku w Euroridingu odpowiada rozstawowi łęku Prestige 33-34? Dobrze myślę, że to będzie 4?
I czy między np. 3 i 3FIT w Euroridingu jest różnica, czy nie ma to żadnego znaczenia względem rozmiaru?  😉
3ka predzej
Mam w tej chwili 3ke skokowke Diamanta i jest pi razy drzwi jak 34 prestige.
z moich doświadczeń też 3 ka
3 na 100%.
4 już jest mocno szeroka.
Dziękuję wszystkim za odpowiedź  :kwiatek:
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z siodłami wow? Czy ktoś w nich wogóle jeździ na stałe?  🙂 Jak wygląda kwestia ich pasowania przez Pana Michała?
Doświadczenie mam z dwóch jazd testowych w tym siodle, aczkolwiek ciężko mi się wypowiadać na temat samego siodła, gdyż było to na etapie mojej przesiadki ze skokówki na ujeżdżeniówkę, więc nie bardzo wtedy wiedziałam co chcę od siodła i w ogóle każde siodło ujeżdżeniowe było dla mnie "dzikie" 😉

Natomiast samego Michała polecam, jest bardzo drobiazgowy i dokładny. Dużo czasu i uwagi poświęca na dopasowanie siodła nawet jeśli to tylko jazda próbna. Pasuje siodło zarówno w stój, jak i później robi korekty w ruchu i pod jeźdźcem. Dwa razy konsultowałam też z nim siodła innych marek przed zakupem i również byłam zadowolona z porad i wskazówek.
Dziewczyny, skąd bierzecie kartony do wysyłki siodeł?
Miałam karton w którym do mnie siodło przyszło ale jakiś gamoń spalił, mam jeszcze od jednego siodła ( 55x38x60) i juz miałam pakować a tu się nagle okazuje ze nic z tego bo siodło się na szerokość nie miesci ( tak dokładniej to klocki kolanowe  😡 )
Hekate1 ja również użytkuję Batesa Dressage przez ponad rok, aktualnie jeżdżę w nim na dwóch koniach - pasuje na oba 🙂 Mi jeździ się super, lecz trochę kleszczy ( ja akurat lubię ten "efekt"😉. Jakość skóry też jest mega, ale z tego co widziałam to w przeciągu ostatniego czasu siodła Bates sporo podrożały w sklepach, więc lepiej czaić się na nie w ogłoszeniach
Dziewczyny, skąd bierzecie kartony do wysyłki siodeł?
Miałam karton w którym do mnie siodło przyszło ale jakiś gamoń spalił, mam jeszcze od jednego siodła ( 55x38x60) i juz miałam pakować a tu się nagle okazuje ze nic z tego bo siodło się na szerokość nie miesci ( tak dokładniej to klocki kolanowe  😡 )


castorama/makro inne sklepy budowlane - często mają koszyki przy wyjściu z kartonami na wydanie 😉
Sommer opus... czy tylko ja mam wrażenie, że twist tam jest tak szeroki (i siedzisko też), że siedzi się jak na fortepianie... w poprzek..

Do tego (może przez tą szerokość, w którą nie mogłam wsiąść) wrażenie totalnej nieskrętności terlicy. Niczego nie mogłam od dosiadu zrobić (w końcu fortepian do tego nie służy). Trefny model czy co?
kotbury, zależy jaką miałaś terlicę. W tym siodle były chyba ze 4 różne (ja siedziałam na 3 osobiście) - wrażenia kompletnie odmienne na każdej. Przy czym ja zdecydowanie wolałam te starsze.
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i pow mi coś o siodle Sommer Magnus?
kotbury, zależy jaką miałaś terlicę. W tym siodle były chyba ze 4 różne (ja siedziałam na 3 osobiście) - wrażenia kompletnie odmienne na każdej. Przy czym ja zdecydowanie wolałam te starsze.

A widzisz, tego nie wiedziałam.
TRÓJMIASTO proszę o pomoc  :kwiatek: :kwiatek:

Ma ktoś z was ujeżdżeniówkę Equipe Emporio 17" ?
Mam pytanie  🤔 Zawsze jeździłam w puśliskach "skokowych", czyli z normalną sprzączką. A teraz przyszło mi jeździć w ujeżdżeniowych. I jak się podciąga strzemiona na puśliskach ujeżdżeniowych  po jeździe czy do schowania siodła ? Dziękuję za pomoc
Nie podciaga sie, ja przekladam 😉
Konikowka, - albo jest specjalna dziurka na samej górze puśliska, albo się przekłada. Ja przekładam odkąd mam plastiki, bo to dużo szybsze, metalowe strzemiona niestety potrafią przeorać siodło, więc przepinałam.
konikowa ja też przekładam od góry, tak jak widać...ale w sumie muszę spróbować odwrócić puśliska  (bo mam przyczepione dziurkami do siodła) i wtedy na tą dziurkę przy sprzączce wpiąć bo mam wrażenie że nawet wtedy strzemiona będą wystawać poza tybinki
🚫 zakochałam się w nowych strzemionach i przyczepiłam do fotki do siodła które akurat miałam w domu 😍
A ja mam fizia i nie przekładam bo mi szkoda zaginać małej tybinki
Ja mam tak samo jak kotbury, wolę żeby sobie luźno zwisały 😉
i jak nosicie, czy zakładacie siodło to tak sobie wiszą? Ja też przewieszam, bo inaczej strzemiona plączą się w pace i jest za duży harmider  😉 a nie zauważyłam też żeby coś się niszczyło albo wyginało, może dziś dokładniej przepatrzę
Wigorrr, - jak zakładałam to trzymałam zwykle jedno, jak szłam lub rozbierałam to sobie wisiały, w pace też. Choć mojego to mogłam siodłać nie trzymając, bo on ma wywalone na wszelkie instalacje na grzbiecie i na sobie ogólnie. Przy metalach też mi się tybinka mała odginała.
Nie wiem komu i czy powinnam to zgłaszać, ale w tym ogłoszeniu są zdjęcia mojego siodła, które sprzedałam i ktoś je sobie wykorzystuje do sprzedaży swojego (oprócz ostatniego). Także ten. Nie chciałabym, żeby ktoś się nabrał.

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/314183?q=lucky&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się