hucuły.

Sporo nas jest w tym wątku to stwierdziłam, że zapytam tutaj 🙂 Czy wkładał ktoś do siodła daslo rimini pro light biały łęk winteca? Niestety obawiam się, że aktualny żółty łęk daslo jest za wąski 🙁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 października 2015 15:46
Łęki Winteca pasują do Rimini 😉 Odwrotnie jest trudniej, ale też da się zrobić 😉
A ktoś próbował wsadzić biały łęk winteca do daslo? Bo on jednak szerszy niż oferowane.
http://www.cda.pl/video/18837495
Cienie Zapomnianych Przodków
polecam ,  naprawdę  warto obejrzeć
U was tez juz tak sie rozpadało ? Pracujecie w takie deszcze z Huckami? U nas tylko kałuże i nic wiecej... Oczywiście mojemu maluchowi to jest jak najbardziej na rękę  🙄
Był ktoś może na tegorocznej kwalifikacji młodych ogierów? Rozglądam się za nową głowa stada, byłbym wdzięczny za jakieś ciekawe informacje, zdjęcia 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 października 2015 19:24
Cześć cinek  😎 u nas tez leje. Ale na szczęście mamy kawałek dachu 😉
cinek-przed Komisją stanęło 12 ogierów, 8 zostało zakwalifikowanych.1 z rodu Gorala, 2 z Hrobego, 3 Ousory, 1 Pietrosu i 1 Polan.
http://pzhk.pl/wp-content/uploads/Protokol_kwal_mlodych_og_hc_do_ks_stadnej-2015.pdf
To już widziałem, zdjęcia mile widziane. Maściowo widzę dość monotonnie 🙂
Proszę bardzo - http://www.peckiel.pl/huculy/uznawanie-ogierow-huculskich-19-pazdziernika-2015/
Dziś pierwsze 6 ogierów, jutro będzie reszta. Miłej lektury ;-)[hr]

Og. WAG-W (Nefryt - Figa po Hawrań), ród Goral, ur. 2012-03-04, hod. i wł. BPN Wołosate (RZ), wymiary: 139-168-19,0, bonitacja: 14-5-13-7-6-7-8-6-13=79 pkt, wstępna próba dzielności: 8/8 pkt, zakwalifikowany do hodowli


Dziękuję, dokładnie o coś takiego mi chodziło, sam niecierpliwie sprawdzałem, ale nie mogłem sie doczekać  😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 października 2015 11:16
Fajny ten Wag! Ciekawe jak będzie wyglądał za kilka lat. Jeśli reszta stawki trzymała podobny poziom, to super. Idę oglądać 😉
.
Jest już komplet 12 ogierów  🙂[hr]

Og. WERSAL-O (Lotnik - Wódka po Sonet), ród Ousor, ur. 2011-11-02, hod. ZDIZ Odrzechowa (RZ), wł. Sebastian Kita (RM), wymiary: 138-169-19,0, bonitacja: 14-4-13-7-6-7-8-7-14=80 pkt, wstępna próba dzielności: 8/8 pkt, zakwalifikowany do hodowli
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 października 2015 12:31
Huculska Ostoja, artykuł fajny, chociaż to co zostało opisane wiadome jest już od wielu lat i tutaj na forum również kiedyś poruszaliśmy ten temat. Wnioski niestety smutne.

Obejrzałam wszystkie ogiery i jestem miło zaskoczona. Mam wrażenie, że stawka była dużo lepsza, niż te z ostatnich lat.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 października 2015 13:01
A mnie z tych ogierów podoba się może ze 3-4 😉 Wag moim zdaniem najlepszy 😉
Wag bardzo fajny, ale i Jazon, wiadomo czemu nie zakwalifikowany? Prezentuje się dużo lepiej niż reszta co się dostała  🙄
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 października 2015 09:58
Jazon też nie głupi, chociaż dla mnie bardzo masywny przodem, zad już mniej korzystnie. Ptasznika widziałam w Gładyszowie przelotem, ale patrząc na foty mniej mi się podoba, chociaż ruchowo niezły z tego co widzę. Obszerny taki 😉 Lotek i Jesion startujące więc i muskulatura inna, ale pokrojowo powiem szczerze, że mnie nie powalają 😉 No ale moje subiektywne jak najbardziej zdanie 😉
Nie rozumiem problemów wynikających z tego artykułu. Szukam źrebaka huculskiego bądź już odchowanego konia, ceny za źrebaka są porównywalne do tych sp a cena za konie 3-4 letnie czasami wyższa. Mało tego najbliższe sztuki są ok 300 km odemnie, a te lepsze pokrojowo już dalej.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 października 2015 12:29
sp w cenie koni huculskich, to nie oszukujmy się, ale SP ze słabym papierem, raczej w typie rekreantów. Za hucuła, dorosłego, na którym jakiś sport możesz robić(czy to ścieżki, czy skoki na poziomie regionalnym), nie kupisz dużego konia z proporcjonalnymi do rasy i wymagań predyspozycjami. Taka luźna myśl mnie naszła 😉 Risa skąd jesteś w ogóle?
Mozii mi chodzi o fajnego z dobrą głową, proporcjonalnego hucuła do rekreacji, czy też do zaprzęgu. Większość jest też dość niska, jeśli chce się takiego +/- 140 cm. Za tę cenę i wymagania to na prawdę bardziej opłacalny jest zakup konia sp.
Ja jestem z wlkp, okolicy Piły.
dla mnie Lotek tragiczny, jak kobyła na wyźrebieniu 😉 chyba, że tak tylko na zdjęciach wygląda... za to Jazon cudak  😍
Jedyny, którego widziałam na żywo to Jesion i na żywo lepiej się prezenuje niż na fotach  😉 fajny ogierek z niego. Ale na kolana mnie żaden nie powalił  😁


edit: Lotka też widziałam i foty oddaja stan faktyczny...
Risa, - heh, to podejrzewam, że wiem, gdzie szukałaś 🙂

Ja z Panamką obskoczyłyśmy w weekend Hubertusa kawał drogi od domu ( 230km). Jestem bardzo zadowolona, koń szedł na równi z dużymi końmi, a galopy były nielekkie. Teraz trochę poodpoczywa. Jak będę miała zdjęcie to wrzucę.
Orientuje się ktoś czy na Cavaliadzie w Poznaniu będą hucuły pokazywane ?
Relacja z Antoniowa - http://www.peckiel.pl/huculy/antoniow-6-listopada-2015/ - zapraszam  🙂 [hr]
Kl. CELESTIA (Sumer – Pestka po Banysz), ur. 06-04-2010, hod. Sławomir Gut (ŁD), wł. Alicja Ośródka (KT), jeździec: Michał Ruta
Moje grube, huculskie dziecię. Już nie moge się doczekać wiosny, aż zaczniemy pracować.  😜
Moje dziecię, choć żre za dwoje, nie ma chyba tendencji do tycia
Nas tu nie było już ze sto lat, ale żyjemy i mamy się dobrze - tak jakby ktoś jeszcze pamiętał Lawendkę  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się