hucuły.

[quote author=mundialowa link=topic=341.msg2584583#msg2584583 date=1471373289]
Są już gdzieś listy na Rudawkę Rymanowską? :kwiatek:


kto bedzie na Rudawce?
[/quote]

Pojawiła się lista http://www.ozhk.rzeszow.pl/content/wykaz-ekip-zawodnik-w-koni-zakwalifikowanych-na-rudawk-rymanowsk-2016
Strasznie mało znajomych. 🙁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 sierpnia 2016 13:58
Dzwonili rano co z listą, a za dwie godziny się pojawiła  😎 Ciekawe jaka trasa w tym roku, czy coś nowego doszło
Mozii, zobaczymy. 🙂 Pierwszy raz będę oglądać trasę jako nie-fotograf. 😁
whisperer13, jak Ci poszło?

Dziewczyny powiedzcie mi skoro do próby są kwalifikowanie konie  od 3 roku życia (mam nadzieje ze nic nie pomyliłam) to kiedy zajeżdżać takiego huncwota?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 08:25
armaquesse, nie wcześniej... Regulamin jest fatalny,  bo dopuszcza możliwość wczesniejszego zajezdzania.
Kurczak,  dziekuję.
No właśnie mnie to zastanawiało. Ja chciałam czekać do minimum 3,5. Może sobie chodzić po pastwisku, mi się nie spieszy.
A powiedz mi czy nakostniaki wpływają na ocenę podczas czempionatu?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 08:59
armaquesse, na ocenę może wpłynąć wszystko, nawet za równa grzywka 😀 Naprawdę ciężko powiedzieć na co uwagę będą zwracać sędziowie. Bywało już tak, że kon na jednej ścieżce był bardzo słabo oceniany, a miesiąc później, na kolejnej zostawal czempionem 😉
Za równą grzywka... To mnie załamałaś. Kto to wymyśla? 😀
Bardzo dziękuje Ci za odpowiedz  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 09:11
Sędziowie 😀 To nie żart,  choć brzmi kosmicznie.
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 sierpnia 2016 09:12
Kiedyś fakt, krzywo patrzyli na hucuły z ogarniętą krótką grzywą, bo przecież to hucuł to długa niezadbana postrzępiona grzywa musi być, ale kiedyś to i ochraniaczy się nie widywało za często na nogach bo to hucuł. Teraz choć to pewnie zależy od komisji, zadbane obcięte grzywy nie są źle odbierane a nawet dość często występują, tak jak i długie, ale o te też trzeba zadbać.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 10:39
Kastorkowa, kiedyś czyli jak dawno? 😉 Ja piszę o sytuacji sprzed jakichś 3-4 lat. Ochraniacze były wtedy normą 😉 Jeżeli coś się zmieniło,  to super, jednak z relacji znajomych słyszę,  że niewiele.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 11:11
Kastorkowa, kiedyś czyli jak dawno? 😉 Ja piszę o sytuacji sprzed jakichś 3-4 lat. Ochraniacze były wtedy normą 😉 Jeżeli coś się zmieniło,  to super, jednak z relacji znajomych słyszę,  że niewiele.


Dobrze słyszysz  😉 Ogierkowi znajomej na płycie obcięli punkty za wrażenie ogólne, przygotowanie itd, no koń był... smutny  😁 To nic że w kłusie dostawał świra  😁
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 sierpnia 2016 11:15
Myślę, że to właśnie zależy gdzie, i od danej osoby 😀 Zresztą nazwisko i tak robi swoje nie oszukujmy się 😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 11:27
Czyli nic się nie zmieniło konkludując  😎 W ogóle moim zdaniem powinno być tak, że np dwóch naszych sędziów i dwóch z zagranicy albo jeden, który nie zna nikogo od nas
Mozii, był smutny?   Może dlatego był smutny ze miał obcięta/nie obcięta grzywkę.  🤔 Czyli ,że z mojej małej wymuskanej huncwotki mam zrobić szoguna żeby się spodobała  😵
A ktos z Was był w Młodzikowie?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 12:27
Mozii, był smutny?   Może dlatego był smutny ze miał obcięta/nie obcięta grzywkę.  🤔 Czyli ,że z mojej małej wymuskanej huncwotki mam zrobić szoguna żeby się spodobała  😵
A ktos z Was był w Młodzikowie?


Widocznie za mało się uśmiechał  🤣 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 12:57
Ogólne wrażenie, to w ogóle fajna rubryka 😀 To nic, że kon lśniący,  idealnie zachowujacy się na płycie itd. Obetna pkt., bo tak i już...
Edit.
Generalnie armaquesse jedz, dobrze się baw i nie bierz do siebie wyniku jakikolwiek by on nie był 😉 Ścieżki też to dotyczy, nie tylko płyty.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 12:59
Koniowi za blizny obcinają punkty(podłużne z tyłu), koniowi pogryzionemu przez inne już nie  😎 Powiem tak- nawet pod wpływem tego nie ogarnie  😁
No trudno zeby kon ktory w czterech kategoriach oceny mial po 7 punktow, dostał za wrazenie ogolne 10. Moze sobie blyszczec nawet jajami i zebami ale to byloby nielogiczne. Ja jezdzilam na koniach z rownymi grzywkami i nikt nigdy nic nie powiedział, ani nie poczulam ze mam obciete za to punkty. 

amarquesse- przeciez nie ma przymusu jechac na sciezke na trzylatku. Mozesz dac koniowi dorosnac i zazrebic go pozniej i na probe jechac pozniej.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 15:24
Taa szczególnie,  że ostatnia rubryka często jest opisana jako: kondycja, pielęgnacja,  przygotowanie do wystawy. Rzeczywiście taki typ czy pokrój ma na to ogromny wpływ 😀
O grzywce wprost powiedział mi jeden z sędziów.  Zresztą marysiu z tego co pamiętam,  to sama niejednokrotnie narzekalas na oceny.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2016 15:26
Taa szczególnie,  że ostatnia rubryka często jest opisana jako: kondycja, pielęgnacja,  przygotowanie do wystawy. Rzeczywiście taki typ czy pokrój ma na to ogromny wpływ 😀
O grzywce wprost powiedział mi jeden z sędziów.  Zresztą marysiu z tego co pamiętam,  to sama niejednokrotnie narzekalas na oceny.


Kurczak, nie znasz się  😎
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 15:37
No tak 🙁
Nie zrozumialas mnie. Ta ocena nie powinna podnosic koncowej oceny, bo jest mimo wszystko najmniej wazna jesli o hodowle chodzi.
A co do sedziow to mnie tylko smieszylo ze raz kon ma 38 punktow a za miesiac 41. Inna sprawa z sedziami przeszkodowymi...tu mialam zarzuty.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2016 19:24
Czyli ogólnie masz takie samo zdanie jak reszta 😉
Tak czy siak uważam,  że ścieżki to super zabawa i warto na nie jeździć ale absolutnie nie dla wyniku,  a dla samego siebie i konia.
Tak czytam ten temat i widzę że koń jest na drugim planie najważniejsze to pokazać się zdobyć jakieś śmieszne punkty czy pucharek. Dobrze że są jeszcze miłośnicy tych pięknych koni.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 sierpnia 2016 08:21
Źle widzisz i nie wiesz czym (przynajmniej w teorii) są ścieżki i co mają na celu. Zastanawiasz się nad dopłatami więc i ten temat powinien Cię interesować,  chyba że chcesz po prostu kryć aby kryć i niespecjalnie zastanawiać się nad łączeniem genów. Oby nie.
Tak czytam ten temat i widzę że koń jest na drugim planie najważniejsze to pokazać się zdobyć jakieś śmieszne punkty czy pucharek. Dobrze że są jeszcze miłośnicy tych pięknych koni.

Piękny to ma byc arab a hucul ma byc dzielny.
Napiszcie mi proszę, dużo w mazowieckim jest kryjących ogierów?
:kwiatek:
Juz znalazłam, z komórki po prostu nie moglam otworzyć pliku. Szczerze, to jakoś tak mizernie z tymi ogierkami. Kilka sztuk dosłownie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się