Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

rodzice kasiaści 🙂 wspaniałe konie, które nadrabiają za jej głupotę (w większości spraw) na parkurach. niestety nie można kupić umiejętności i charakteru 😉
Euforia_80 Podejrzewam, że to po prostu patenty, żeby nie galopowały.
(chociaż ekspertem od kłusaków nie jestem, jeśli się mylę, to niech ktoś inny się wypowie)  😉
Też nie jestem, ale to nie kłusaki, tylko inochodźce. Te paski faktycznie zapobiegają zmianie chodu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 października 2014 00:55
Pani w różu to jakaś patologia, ale i takie kwiatki się zdarzają - jakim cudem ona daje radę na tych parkurach?


Pani w różu to jakaś megamistrzyni wszystkiego co było do zdobycia na parkurach na całym świecie (jak się jej bio przeczyta) Rosjanka Liubov Kochetova zam. w USA. http://kochetova.com/career.html
cóż, mimo że technika nie jest powalająca, to widocznie jeździ efektywnie (choć nie zawsze). tylko proszę mnie nie zjadać za to 😉
cóż, mimo że technika nie jest powalająca, to widocznie jeździ efektywnie (choć nie zawsze). tylko proszę mnie nie zjadać za to 😉


Co to znaczy technika nie jest powalająca ??? To rozgrywka na zawodach CSI 4* , tu nie jedzie się technicznie ,tylko skutecznie . Wiele zależy od klasy konia , jego temperamentu ,adrenaliny itp. Nikt z naszych Polskich zawodników nie startuje w takich konkursach . A już na pewno nie w rozrywkach Grand Prix 4 *. Przejechanie konkursu podstawowego na czysto wymagało niesamowitych umiejętności i doświadczenia. 😉

W rozgrywkach , najlepszych na świecie ponosi fantazja .
Ludger Beerbaum                 

Meredith Michaels Beerbaum 

Marcus Ehning                      


Chyba wszyscy mają takie filmiki  😉

A to ta pani w rózowym ,w innym konkursie 160 cm


A tu specjalnie dla was znowu w rózowym  🤣 

to znaczy, że popełnianych jest sporo błędów, co ujmuje estetyce przejazdu. zresztą, jak sama napisałaś, tam nie jeździ się technicznie, tylko skutecznie 😉 tak poza tematem, czy nie jest to mały paradoks, że od początku "kariery" kładzie się duży nacisk aby parkury były pokonywane kulturalnie, w jak największej harmonii z koniem i płynności, gdzie potem następnie jest jakaś "granica" i już nie liczy się, by to było przyjemne dla oka, ale wygrana? tyle mówi się o tym, jak początkujący pokonują na przykład konkursy mini LL, nierytmicznie, walcząc z koniem, żeby trafić w normę czasu. nie chcę tu wywoływać żadnej wojny, tak tylko głośno myślę 🙂 nawiasem mówiąc, osobiście bardzo podoba mi się przejazd z ostatniego linku, który wkleiłaś 😉
To fajnie .Ale to własnie jest ta sama pani którą tak wszyscy zjechali ,wlaśnie za rozgrywkę. Poza tym nie czytasz , skuteczna jazda dotyczyła rozgrywki a nie konkursów podstawowych. Dlatego są takie różnice w obrazkach. Rozgrywkę jedzie się krótko i szybko,,bo od tego zależy wygrana konkursu , a nie ładnie. Nie ma miejsc ani premii za ładny przejazd w rozgrywce. 🤣
P.S Po to się kladzie nacisk na ładne przejazdy w kl L żeby wyrobić nawyki i kiedyś pojechać Grand Prix i ścigać się w rozgrywkach .
oczywiście, że wiem, że to ta sama pani w różowym. to, że nie podobał mi się przejazd nie oznacza, że pałam nienawiścią do całej jej osoby i wszystkiego co z tym związane i absolutnie wszystko co robi jest be 😉 poza tym, można to przejechać krótko i szybko, ale kulturalnie. niestety nic z naszej rozmowy nie wyniknie, bo obie mówimy o innych rzeczach, ja o estetyce jeździectwa, a Ty o wynikach. dobra, koniec   🚫
Masz rację , w rozgrywkach chodzi przede wszystkim o estetykę ,wynik sportowy jest nieistotny 🤣
jakoś inni jechali estetyczniej i skuteczniej - da się? da się. Może nie każdy powinien jeździć rozgrywki na czas, skoro nie ogarnia swojego ciała?
a czy dana Pani w różu swoim stylem jazdy zaprezentowanym na danych zawodach wygrała? ktokolwiek powiedział, że szybki przejazd = nieharmonijny przejazd? spójrz na filmik, o którym mowa. porównaj jazdę zwycięzcy - Rodrigo Pessoa z Ljubov Kochatova. to jest właśnie to myślenie, które uwielbiam, że kultura w jeździe wyklucza jakiekolwiek wyniki 😉
Nawet rozglądając się po naszym podwórku można dojść do podobnych wniosków. Kto wygrywa konkursy ścigane i rozgrywki? ten co jedzie na pałę byle szybciej i na każdym zakręcie walczy o życie czy ten co jedzie spokojniej ale precyzyjniej, ma czas ciaśniej zakręcić i dojechać?
Nawet rozglądając się po naszym podwórku można dojść do podobnych wniosków. Kto wygrywa konkursy ścigane i rozgrywki? ten co jedzie na pałę byle szybciej i na każdym zakręcie walczy o życie czy ten co jedzie spokojniej ale precyzyjniej, ma czas ciaśniej zakręcić i dojechać?


Na pałę konkursy 160 cm  😲 😁 Lubię się pośmiać . Poza tym , wyszło ba to  Pessoa jest dużo lepszym jeźdźcem i to właśnie pokazała rozgrywka . Podstawowe przejazdy , obydwoje przejechali ładnie i na czysto . 😉 Co zresztą widać po filmiku który wam się tak podoba, że stylowo , p. Koczetowa jeździ bardzo łanie a na tym koniu w rozgrywce nie dała rady . 😉

Ale w innym konkursie Grand Prix 160 cm , rozgrywka poszła o wiele lepiej
Jak dla mnie to w tym linku, który podałam ona jedzie na pałę. Zero ładu, zero składu. I tyle.
Oczywiście mogło być też tak, że koń miał gorszy dzień i po prostu nie szedł jak zwykle. No zdarza się. Zwłaszcza skoro na innych filmach widać, że jeździć kobita umie.
Jest wiele czynników które wpływają na gorszy przejazd. Ja też dałem parę linków najlepszych zawodników na świecie których nikt by o takie błędy nie podejżewał , ale jadnak , taki sport , wszystko się może zdażyć . 😉 Nawet najlepsi z najlepszych wśród najlepszych też miewają gorsze dni . 🤣
jako rzeczesz - taki sport 🙂
Smok10, gdybyś pisała mniej prześmiewczo, rozmowa wygladałaby o wiele lepiej 😉 i wróciłaś do punktu wyjścia. "stylowo , p. Koczetowa jeździ bardzo łanie a na tym koniu w rozgrywce nie dała rady". no właśnie, nie dała. i o tym cały czas mowa, dobrze, że w końcu się zgadzamy 🙂
Ale Smok musi, inaczej się udusi 🙂 taka już smocza natura 🙂
Smok10, gdybyś pisała mniej prześmiewczo, rozmowa wygladałaby o wiele lepiej 😉 i wróciłaś do punktu wyjścia. "stylowo , p. Koczetowa jeździ bardzo łanie a na tym koniu w rozgrywce nie dała rady". no właśnie, nie dała. i o tym cały czas mowa, dobrze, że w końcu się zgadzamy 🙂


.. Gybyś pisał '' Zbulwersował mnie troszkę ton wypowiedzi halo , bo dyskredytowanie topowych zawodników  , tylko dlatego że mieli gorszy dień ,, swój , konia , nie wiem ! '' jest po prostu nieładne ( delikatnie mówiąc ). Przypomina mi się akcja przeciwko Małyszowi , jak mu nie poszło w turnieju 4 skoczni. Tak wszyscy się rozpływali ,a jak mu raz nie poszło to już go wszyscy skreślili , nawet jego związek . A jednak gość podziękował wszytkim , nawet trenerowi kadry , wyjechał na własny koszt , wrócił do wyrzuconego przez związaek trenera Lepistoe do finlandiii , potrenował w spokoju i wrócił po to żeby znowu wszystko wygrywać .
Sport to nie tylko ,dni chwały i wygranej ,zdarzają się też porażki i to najlepszym .  😉

Ze szczególnym uwzględnieniem przejazdu "amazonki w różowym fraczku". No, ona chyba się nie boi 🤣 Ale "szczesz pam bu", żeby miała kogokolwiek uczyć, a na pewno nie moje dziecko. Swoje, skoro nie lubisz - a oddawaj sobie pod opiekę Zawodniczki CSI ********.


Ze szczególnym uwzględnieniem przejazdu "amazonki w różowym fraczku". - a oddawaj sobie pod opiekę Zawodniczki CSI ********.[/b]

Do wiadomości , nic bym nie miał przeciwko temu !
🚫  A czy Smok10 to ptz u przypadkiem nie mężczyzna?  😉

Edit: ubiegł mnie
wybacz gafę 😀 pewnie, nie ma wątpliwości, że jest jak piszesz. nie mam również wątpliwości, że gdyby ten parkur pokonała więcej myśląc, a mniej działając ciałem, mogła uplasować się w pierwszej piątce 😉
Smok10, to wiem od dawna, że TY byś nie miał nic przeciwko zawodniczkom, szczególnie "działającym ciałem" jako trenerkom 🙂
Smok10, to wiem od dawna, że TY byś nie miał nic przeciwko zawodniczkom, szczególnie "działającym ciałem" jako trenerkom 🙂


Jak każdy facet.  🤣 🤣 🤣 Ale profejonalizm ,potrafię docenic . Profesjonalizm jest bezpłciowy  😉 Wiedza , umiejętności i doświadczenie zostało docenione nawet przez miłościwie nam panujących , dlatego tak cię to oburzało . 😉

P.S Własnie w najnowszym artykule na łamach Świata Koni jest cały artykuł pt. Pierwsza wizyta w stajni gdzie pani prawnik PZJ , wyjaśnia wszelkie aspekty prawne dotyczące zawodu Instruktora Rekreacji i Instruktorów i Trenerów Sportu . Not'a bene , to co ja już wyjaśniłem rok temu  🤣 🤣 🤣
Smok10, nigdy nie oburzały mnie wiedza, umiejętności i doświadczenie. Oburzyło mnie odebranie uprzywilejowanej (nieważne, że umownie) sytuacji zawodowej akurat trenerów przy zachowaniu uprzywilejowanej pozycji w zawodach znacznie bardziej (bezpieczniej) wartych "deregulacji". I różnię się wobec ciebie w opinii KTO posiada ową wiedzę, umiejętności, doświadczenie - w szkoleniu. Kto się do tego nadaje, a kto nie.
Ty twierdzisz, że KAŻDY zawodnik się nadaje. Ja - że daleko nie każdy, choć wielu.
Spieram się z tobą uparcie, bo twój punkt widzenia uważam za szalenie groźny, typu "strzał w stopę". W sporcie. Za narażający adeptów na urazy, fizyczne i psychiczne, rozczarowania, niszczenie talentów ludzkich i końskich i narażanie rodziców na bezsensowne wydatki. Bo ktoś im "zaimponował" i wierzą jak guru. Ślepi na to, cz jest realny rozwój czy wręcz przeciwnie.
Nadal radzę oceniać/wybierać po owocach pracy (treningowej) nie po internetowym PR.
Toż wybór pensjonatu znacznie bardziej błahy, a jedyna sensowna rada to: nie "pacz" na internet, przejdź się, sprawdź czy "widzi się na oko", jeśli tak - to wstawiaj, ale tak, żebyś mógł się szybko wycofać, gdy coś będzie nie tak.
Brzmisz mi jak człowiek (mogę się mylić, tak brzmisz), który popełniał powszechny ludzki błąd: popełnianie kolejnych błędów, żeby nie przyznać się do pierwszego. W moim opinii twoim "pierwszym błędem"... są kryteria wyboru.
halo -No wiedziałem , że prędzej czy później wyjdzie szydło z worka. Oczywiście że boli cię że odebrano ( choć jak twierdizsz tylko umownie ) formalny tytuł który stanowił  o twojej pozycji wśród twoich podopiecznych . Tytuł ( papierowy ) który pozwalał tobie i wielu innym budować , mistyczny świat wirtualnych osiągnięć. O wielu takich słyszałem ,czego to on nie robił . Bardzo umiejętnie ,ale starasz się mnie zdyskredytować na forum ,wyzywając od laików , że na pewno naciąłem się w życiu , itd . Nawet nie ciągne tego tematu , bo to jak ranne zwierze ,gryzie i kopie na oślep.  Nirgdy też nie napisałem że każdy zawodnik który posiada za sobą karierę jest wspaniałym trenerem , bo to był by idiotyzm , choć w zasadzie czytając Ustawę i jej interpretacje , to tak to wygląda od strony prawnej.  Ale przechodząc do seddna sprawy . Nie jestem , Ministrem , ani Prezydentem , nie mam mocy sprawczej  ,ale taka sytuacja w sporcie ,że wszyscy chwalili się nie swoimi sukcesami jest od tak dawna że w końcu ktoś powiedział dość. ! A ja mu w tym tylko przyklasnąłem ! To ciągnie się od czasów komuny że na czyjejś dupie ślizgały się całe armie wszelkiej maści pijawek. Podłączały się do ich sukcesów , kreowały siebie na ojców sukcesu , najczęściej  mając niewiele z tym wspólnego.  🤔 Powiem też więcej , że nie tylko że się nie naciąłem ,bo nad wszystkim zawsze czuwałem sam i moje ewentualne  rady wynikają z własnego doświadczenia .I tak jak już zaznaczyłem wcześniej , wiedza ,umiejętności i doświadczenie ,nie oznacza że to jest cios w plecy dla całego świata szkoleniowców ,tylko dla tych którzy , TYSIĄCAMI !!! robią kursy po to by szukać sposobu na życie nie mając ku temu żadnych podstaw. Oczywiście że formalnie , wiedza , umiejętności i doświadczenie z racji definicji  dotyczy praktyków , a jak inaczej można zinterpretować praktykę , jak nie poprzez własną karierę . Tyle że praktyka może być zawodnicza ,a może być też trenerska , tyle że jest już nie możliwa do zdobycia jako świstek wydany na papierze z pieczątką osoby z za biurka. Wszystkie te cechy ujęte w ustawie , są jasne i spójne . Czyli szukasz trenera , czy Instruktora , zbierz o nim informacje zanim się do niego udasz. Nie da się podrobić , osiągnięć praktycznych nie dokonując fałszerstwa które ma bardzo krótkie nogi. I zarówno muszą być to osiągnięcia własne jak i podopiecznych , a trener jest ten dobry który pasuje zawodnikowi . Tu też musi być chemia .
I na tym koniec tej krótkiej riposty , z życzeniami sukcesów dla koleżanki halo  w doprowadzeniu swoich zawodników do sukcesów , na poziomie choścby krytykowanej Lubow Koczetowej . 😉 Ze specjalmą dedykacją dla halo  🤣
nie umiejąca jeździć . Liubov Kocztova
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 listopada 2014 16:27
Zboczeniec atakował dziś mojego konia  👿

Wojenka,  haha, ale ten twój koń jest jednak przyjazny, boczy się i ucieka tyłkiem, ale nie kopie.
niezłą zabawę mają chłopaki :-)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 listopada 2014 17:02
No Miniuś ma zdecydowanie za dobre serce!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się