Ogłowia

Dziękuję  :kwiatek: niestety nie wpadło mi na myśl żeby wpisać samo hooks tylko jakieś długie hasła... no ale mniejsza o to ;P
zaskoczył mnie trend na te wielkie grube nachrapniki, bardzo mi sie to nie podobało i nie rozumiałam tego po co to takie wielkie..ale dzisiaj pomacałam sobie jedno i skóra jest takiej jakości i taka miekka, że każdy koń chciałby to cudo nosić.Niestety nie pamiętam firmy :/
Muszę kupić ogłowie. Zamówiłabym u p. Marka ogłowie idealne, ale muszę przetestować nachrapnik hanowerski no i W OGÓLE mieć jakieś ogłowie (bo na razie jeżdżę w ogłowiu właścicielki dzierżawionego konia). 😡 Waham się pomiędzy Busse Hanover, Wembley (X-line) Marbella i Premiere Rouen. Miał ktoś styczność? Która skóra najlepsza? W Busse pasek od nachrapnika przechodzi pod paskiem potylicznym? Może są ogłowia bardziej warte uwagi w tej cenie?
:kwiatek:
Podpinam się pod powyższe zapytanie 😉
ja mam od kilku dni sam nachrapnik Busse Hannover. ogólnie bardzo fajnej jakości, ładnie wygląda 🙂
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi wrzucić fotkę Equipa Emporio BRE01 na końskiej głowie (chodzi mi przede wszystkim o to, jak wygląda na żywo nachrapnik)?  :kwiatek:
Smalec w tym Busse skórka jest bardzo rześka, w tej półce cenowej najlepsza moim zdaniem 😉 I ładnie wykonane jest
Czy używa ktoś z Was ogłowia HKM Linda kolor London ? Zależy mi na opiniach i fotkach w realu.

http://www.gnl.pl/oglowie-hkm-linda.html

edit. dopisek

Koniara19 doczytałam, że masz takie ogłowie. Możesz coś więcej o nim powiedzieć, interesuje mnie pasek potyliczny, czy jest dobrze wyprofilowany ? Jaki masz kolor, może London ???
jagoda1966 Mam w kolorze czarnym. Profilowanie jest raczej ok 🙂 Nagłówek zmieniłam na full, bo cobowy za mały (ale to tak jak i w innych ogłowiach). Wygląda ładnie, podobają się mi białe przeszycia i nieco grubszy nachrapnik. Skóra na pierwszy rzut oka miękka i przyjemna jednak jej jakość nie jest najlepsza. Pękła lekko na jenym pasku, jednak mam nadzieję, że przeżyje nasze oszczędne użytkowanie 🙂 Zdjęć na mojej mordce jeszcze nie mam, ale na Fb faith powinny być.
Hej 🙂
Czy ktoś na forum nie planuje jakiegoś zamówienia z Hooks'a?
Chętnie się podepnę.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
26 sierpnia 2014 10:50
just.horse stronę wcześniej, na dole Sarenka o to pytała. Jest odpowiedni wątek, proponuję tam zajrzeć.
Czy komuś obciera się koń od pasków policzkowych ( nie wyciera futro, tylko robi rany)? Jest jakaś alternatywa poza futrami?
Burza, mi 🙂 jedyne wyjście to zostać naturalsem  🏇
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
27 sierpnia 2014 20:56
Burza, ja gdy kiedyś miałam taki przypadek odstawiłam kobyłę na parę dni (dopóki rana się nie zagoiła), a potem zaczęłam stosować futerka i wszystko było ok 🙂 Niestety chyba nie ma na to rady- potem jeszcze próbowaliśmy zakładać ogłowia z różnych firm i z powrotem wracaliśmy do pierwotnego + futerka.
Zuzu., już się rozpędzam po sznurki, daj mi złapać tempo jak Ciri na wirażach :P

malinowaa, właśnie też padło oskarżenie na słabą skórę, tyle lat i różnych ogłowii i nic się nie przycierało. Ale na ten moment jeszcze ogłowia nie zmienię przez finanse :/
Burza, są jeszcze różne podkładki neoprenowe. Większość pod nachrapnik, ale pewnie można je założyć i na inne paski. Wpisz w google podkładka neoprenowa ogłowia.
Burzy już wysłałam, wstawiam też tutaj, niegłupi patent
http://www.psofsweden.se/en/for-the-horse/ps-strap-collector.html
anai, szukałam jakiś czas temu na potylicę, dramat i jeszcze raz dramat, wielkie odstające topory, nie mówi to do mnie. Po cichu liczę, że bliżej zimy problem sam zniknie a ja na wiosnę zmienię ogłowie.
Koń mojej przyjaciółki też się obciera. Smaruje pysk wazeliną(czymkolwiek tłustym) przed zakładaniem ogłowia, po jeździe myje pysk. Mówi, ze się sprawdza i o dziwo syf się nie przykleja 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
27 sierpnia 2014 22:04
Burza powody mogą być różne: może zmieniłaś produkt, którym czyścisz ogłowie i skóra twojego konia go 'nie akceptuje'- występuje ledwo widoczna reakcja uczuleniowa, która doprowadza do przetarcia aż do krwi- znam taki przypadek. Może być tak, że tylko przy tym ogłowiu będzie się obcierać. Albo taka jest uroda twojego konia- u mojej poprzedniej kobyłki tak było no i trzeba nauczyć się z tym żyć 🙂 A futerko można znaleźć i takie, co nie będzie odstawało na pół metra od łba. 🙂
ekuss   Töltem przez życie
28 sierpnia 2014 10:55
Moj dostal takie 🙂 Strasznie bling bling ,ale mu pasuje 🙂

ps. wiem- wedzidlo zle zapiete

Świetne te ogłowie gdzie je nabyłaś!?  😍 💘
ekuss, chciałam zapytać czy od razu na wielokrążek przeszłaś... ale widzę że podpięte jak zwykłe, bez dźwigni 😉
ekuss   Töltem przez życie
28 sierpnia 2014 12:31
Świetne te ogłowie gdzie je nabyłaś!?  😍 💘


w Islandii 🙂 Bylo takie samo tez,ale z nachrapnikiem hanowerskim. Bez wodzy ok. 100 zl 😀 (wodze ok.50) 😀

ekuss, chciałam zapytać czy od razu na wielokrążek przeszłaś... ale widzę że podpięte jak zwykłe, bez dźwigni 😉


To jedyne wedzidlo,ktore na niego pasuje- tutaj w sklepach wszystko na kuce,a jemu sie wyroslo nieco (jak na Islanda).
Burza, mój smok obciera się od kółek blokujących cygankę. Działa smarowanie tego rejonu wazeliną przed założeniem ogłowia.
malinowaa, o kurcze a ty wiesz, że faktycznie zmieniłam mydło do skór! :O aż muszę przetestować! Niby nie 'wczoraj' ale jednak...
Spoko już załatwione, w stajni sikają po nogach ze śmiechu, ale- działa! 😉 sprawdzę mydło ( czytaj odstawię), poczekam aż się wszystko zagoi i za jakiś czas znów pojeżdżę bez.
Oglądałam też bardzo fajne żelowe podkładki na rzepik ale były ciutkę wąskie na dwa paski naraz.


Klami no też już po fakcie doczytałam o smarowaniu :/
Burza, sprawdź mydło, znam konia, którego leczono dwa miesiące, kilku różnych wetów, zeskrobiny, badania w labie, kombinowanie z grzybami  etc. i nic nie wychodziło, a koń łeb miał dosłownie łysy, z odchodzącą płatami skórą i popuchnięty, wyglądał strasznie. Okazało się finalnie, że to właśnie od mydła, którym zresztą u zawodniczki były czyszczone ogłowia kilku różnych koni, ale tylko jednego tak złapało. Potem każde założenie tranzelki pogarszało tylko sprawę.
quantanamera, ale jazda, no jakoś jak pierwsze przetarcie do skóry wtedy jeszcze zobaczyłam, to akurat 2-3 dni po tym jak leciałam mydłem do skór z Deca.... no bez jaj, wymyję jutro szlaufem i starym mydłem, demmit :/ dzięki!
Ja za pierwszym razem nie wyłapałam i mi sie do krwi wytarł. Teraz juz obserwuję i jak widzę chociaż minimalnie zarysowana skóre to od razu idzie wazelina. Wyeliminowac tego nie mam raczej jak, bo blokada wędzidła musi byc żeby niechcący wysoko nie podjechało.
Co polecacie na taką główkę? Waham się pomiędzy nachrapnikiem angielskim, a meksykanem (a może jeszcze hanower  👀 ? ) i czy fajnie by wyglądał na niej naczółek z diamencikami, czy to jednak byłoby za dużo - w końcu kobyłka i tak jest już mocno malowana  🙂
Z góry dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:




Podoba mi się to ogłowie: http://www.gnl.pl/oglowie-hkm-linda.html Pasowałoby? A może jeszcze jakieś inne propozycje (poniżej 300zł 😉 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się