Ogłowia

pianissima2003, koniecznie popraw link, bo niesamowicie rozjeżdża forum!
o takie naczółki robie, także z podszyciem - bo mi się podkreslone od spodu, szersze podobają bardziej. rurki na policzkach za duzó bałaganu robią...
ale nachrapnik - cudo! jeszcze zeby był podszyty na biało... <3
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
22 października 2014 13:16
DressageLife za dużo się tu dzieje jak dla mnie.
Soon...soon....Byle do grudnia.


Co to jest i w jaki sposób ma niby działać na konia ?
http://awilhorse.pl/592-barnsby-magnetic-calming-headpiece.html
Trochę poszperałam w starych postach ale w sumie znalazłam sprzeczne informacje. Ogłowia VH są duże czy wypadają małe? Koń mi się mieści w kantary cob Eskadronu i Eurostar ale ogłowie cob musiałam już na nachrapniku przedłużyć, za to full jest kompletnie za duży :/ Póki jeszcze są w promocji to dalej zastanawiam się nad kupnem jako zapas.
Czy VH Dive to jeszcze gdzies dostane?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 października 2014 19:23
faith raczej nie.
Ava Cob jest typowym/wymiarowym cobem.
asds co to? ;>
Co to jest i w jaki sposób ma niby działać na konia ?
http://awilhorse.pl/592-barnsby-magnetic-calming-headpiece.html

magnetyczna płytka która ma niby uspokajać - tymi falami chyba.
😀 lubie placebo

asds, jezu jakie ty zblizenia robisz... i takie wyczucie chwili no :P  jk juz przy marudzeniu przy takich - ja tam opalizujących też nie lubie :P
ale na zdjęcie na koniu czekam! 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 października 2014 19:55
horse_art używałaś?
[quote author=Dżastin link=topic=39.msg2207191#msg2207191 date=1414002676]
asds co to? ;>
[/quote]

Dżastin

Ogłowie Dobert, naczółek by Horse_art. Czekał naczółek na damę do zdobienia i się doczekał 🙂.

horse_art

Tak! Zdjecia w grudniu będą! 🙂 Jak tylko kobyła przyjedzie to robimy sesje na r-v. 🙂

faith


Mają w Grene jedną Divę COB ale jest z reklamacji.

Ava


Też jestem ciekawa jak full Black Beauty wypada. U nas w stajni ogłowie Cob VH nosi arab, wiec sądzę że full spokojnie powinien pasowac na duzego konia gorącokwistego. Choć musze powiedzieć ze napierśnik BB jest ogromny. Sama czekam na ogłowie BB - zamówiłam sobie jako 2 sztukę do ciurania na codzień /zimą i jak bluzga jest ogólna na zewnątrz.
lusia722, osobiście ale widzialam to w sklepach i słyszałam opinie 🙂
ktoś fajnie napisał w wątkach o kaskach - coś w stylu: "faktycznie  drogie kaski dają bezpieczeństwo - od zakupu x ani razu nie spadłam", podobnie jak mi koń przestał stwarzac zagrożenia odkąd kamizelke kupiłam 😉
cięzko o prawdziwą, zmierzoną badaniami obiektywnymi opinie na temat działania magnesów - i to takich (zmiene pole -maszyny- działa - to przebadane i udowodnione - ale to nie jest takie)
ushia   It's a kind o'magic
22 października 2014 20:32
asds, jak chcesz to pomierze Ci wszystkie paski, tez sie skusilam i juz mi przyslali
ja mam dosc sporawe zwierze z lebkiem slusznych rozmiarow i bb wchodzi - moze bez luzu specjalnego ale jest ok
U mnie raczej nie na olbrzyma - kobyłka wlkp. 168cm więc mam nadzieję ze nie będzie za duże po prostu. Doberta rurke w tej chwili sobie pomniejszyłam dodając podkłądkę na potylicę stubbena, bo tak to tranzla na wielkokonie.

ushia

Dziękuję za chęć pomocy! Zamówienie z Grene mam dostać w piątek, a kobyła dopiero przyjeżdża za 4-5 tygodni więc i tak musze zaczekać z przymiarką na konia de facto.
ushia   It's a kind o'magic
22 października 2014 20:46
to mysle ze bedzie ok

dla porownania cob wchodzi bez problemu na kobylke ktora jest pomiedzy cob / pony i nie ma wrazenia ze od starszeo brata pozyczone oglowie 😉
mi się to ogłowie mega podoba, chyba sobie na zawody zakupię,choć w pierwszej kolejności muszę kupić nowy frak.

Gdzie można kupić naczółek z takim rozwiązaniem  👀

DressageLife, ale ze same krysztalki bez paska pod czy dzielone uszko czy co?
generalanie problemu brak 😉
zaciekawiło mnie to rozwiązanie że kółeczko,kryształki bez paska- widziałam bez paska już wcześniej,ale nie na kółeczku
Też jestem ciekawa jak full Black Beauty wypada. U nas w stajni ogłowie Cob VH nosi arab, wiec sądzę że full spokojnie powinien pasowac na duzego konia gorącokwistego.


W takim wypadku chyba zamówię fulla, chociaż sama już nie wiem co zrobić. Zdecydowałby się chłopak czy ma duży łeb czy mały a tak jesteśmy na pograniczu i każdy zakup przyprawia mnie o gorączkę.

ushia masz coba czy full? Mogłabyś zmierzyć paski? Porównałabym z innym ogłowiem.
Ava ja mam co prawda villa horse Dive, ale full wypada na spory - musiałam u konia z normalnym fullem dorabiać dziurki, za to cob w porównaniu do fulla wypada malutki.
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
23 października 2014 12:15
Mam pytanie, odnośnie jednej części ogłowia- wędzidła. Co oznacza oznaczenie BK? spotkał się ktoś z czyms takim na 2 razy łamanym z miedzią?
ushia   It's a kind o'magic
23 października 2014 16:40
Ava:
nachrapnik, czesc nosowa, miedzy paskami policzkowymi - 31-32cm
obwod minimalny 53cm (ew mozna dziurki dorobic na krocej), max 64cm
paski policzkowe nachrapnika to 24cm (jest obustronnie dopinany do potylicznego)

podgardle, również obustronnie dopinane: 58cm

paski policzkowe 29cm
naczółek niecałe 41cm
potyliczny max 60cm, min 42cm
profilowany na uszka, podszywany

wszystkie wymiary mierzone po wewnetrznej, "przy koniu"
Czy VH Dive to jeszcze gdzies dostane?

Divy są jeszcze dostępne w Grene ale w rozmiarze Cob-taki całkiem średni Cob -łeb mojej kabardynki mieści się w nim spokojnie.Na stronie widnieje ,że jest niedostępny ale należy wejść w link-dostępność w sklepach Grene i zadzwonić bezpośrednio do sklepu.Ja dzisiaj zamówiłam jeszcze jedno z Bielska -Białej[ostatnie],ale są jeszcze w Płońsku ,Świebodzinie i innych  🤣
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
24 października 2014 17:25
Zastanawiam się nad zakupem ogłowia i jestem w kropce, bo nie wiem co wybrać: używanego (w dobrym stanie Kieffera) za 200-300zł, czy nowe ogłowie ze sklepu w podobnych pieniądzach.
Co polecacie?, szukam czegoś mało ozdobnego (może być mało zdobiony naczółek, abo kolorowe podszycie naczółka i nachrapnika, ale ma być bez lakierowanej skórki i innych zbędnych dupereli). Najlepiej czarne raczej cob lub mały full, nachrapnik zwykły lub meksykański.
A chciałabym by było miękko podszyte na nachrapniku, naczółku i potylicy.
B.B.

Może zwykły prosty Daw MAg lub Kentaur?
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
24 października 2014 17:55
asds a one są wytrzymałe? Mam niszczyciela i potrzebuję coś naprawdę dobrego, żeby przetrwało dlatego nie chcę też żadnych ozdób i stąd pomysł z jakąś używką z dobrej półki.
Miała do czynienia z sprzętem obydwóch firm i są jak najbardziej wytrzymałe. Osobiście polecam Kentaura.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
24 października 2014 18:47
asds dzieki :kwiatek: zwrócę na nie uwagę, aaa a który model polecasz? możesz linka podesłać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się