Ogłowia

horse_art, a skąd Isabelle weźmie pasek łączący "ciachnięte" ogłowie???
Najprościej jest kupić cały pasek (potyliczny + podgardle) z większego ogłowia, z XXL np.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
29 października 2014 19:49
monia, teraz się pokapowałam, że to ogłowie Premiera  😁 Bardzo podoba mi się ich model Imperia, do tego naczółek z Artemisa i byłoby cudo  😍 Tylko znajdź taki teraz  👿
halo, kupuje taki pasek podgardlany i przedłuża za jego pomocą stare podgardle:
monia, teraz się pokapowałam, że to ogłowie Premiera  😁 Bardzo podoba mi się ich model Imperia, do tego naczółek z Artemisa i byłoby cudo  😍 Tylko znajdź taki teraz  👿


Tu masz te ogłowia http://dobry-kon.pl/category/205295/0/0/0/oglowia/25.html 



Ja od wczoraj jestem posiadaczem ogłowia Prestige Meredith  😍  kocham je już miłością wielką .
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
29 października 2014 20:54
O matko, ja się dwoję i troję, szukam używanego Artemisa, poszukuję ogłowi do niego podobnych, a znalazłam prostsze rozwiązanie- czemu od razu nie zamówiłam takiego u p. Marka?  😵
anai, jeszcze tylko kupić (i znaleźć gdzie). Ale fakt, nie pomyślałam, że oryginalne ogłowie może mieć pasek potyliczny wypaśny, profilowany, podszywany - to wtedy warto ciachać i szukać paska.
halo, w animalii, w BR-konie, w arcusie, w mustangu. To tak na szybko 🙂 Teraz ogłowia symetryczne są bardzo popularne, nie jest problemem taki pasek kupić 😉 I w oryginalnym ogłowiu nic nie musi być wypaśnego, żeby ten pasek podgardlany pasował.
monia, a pokażesz fotki w realu :kwiatek:?
Ciekawość i brak cierpliwości zżerają mnie, bo tak się złożyło, że zamówiłam akurat Prestige High Line dla Vimto i dziś wieczorem mam być kurier z paczką🙂. W zasadzie zmówiłam dwa ogówia ( w/w Prestige High Line i Schockemohle Charlotte ) i obydwa w brązach.
Jedno z nich mogę i zamierzam( nieużywane oczywiście ), po przeanalizowaniu które bardziej pasuje mi do konia, odesłać w ciągu 10 dni.
Schockemohle już jest i oceniam je jak najbardziej na plus. Delikatne, z lekka astetytyczne, ale też bardzo ładne, ślicznie wykonane i skóra wygląda na rzeczywiście dobrą jakościowo. Miękko podszywany pasek potyliczny i bardzo ładnie wyprofilowany. Kolor: ekspresso - świetnie pasowałby mi do resztu mojego brązowego sprzętu. Wodze gumowe, dość cieńkie i bardzo miękkie 😍.

Bardzo jestem ciekawa tego Prestige High Line ( kolor tobbaco ), choć jednocześnie obawiam się że może okazać się nieco za krzykliwe, trochę jarmarczne. W UK na wkkwowskich czworobokach nie jest raczej mile widziana zbytnia ( w mniemaniu tubylców) krzykliwość. Angole to nudni tradycjonaliści i nie ogarniają pewnych spraw  😉.
halo, napisalam o takim bo sama taki pasek kupilam w podobnej sytuacji i nie bylo to problemem 😉 ale i opcji dalam wiecej 😉
anai, pewnie, że nie musi. Ale wtedy warto ciąć (brzmi łatwo, a jak ma być ładnie to wcale łatwe nie jest) i dokupić pasek. W przeciwnym wypadku lepiej dokupić potyliczny z podgardlem. Inna sprawa, że od tej ilości sprzączek w symetrycznym można kota dostać 🙂. Ale z kolei - jak ładne to zdobią.
Chciałam sprawdzić ile kosztuje w animalii - nie ma.
horse_art rozwiązanie dobre, tylko chyba nieopłacalne jeśli chodzi o ilość "zachodu". Chyba, że pasek łatwo wpadnie w ręce. Ostatnio powłóczyłam się trochę po sklepach internetowych w poszukiwaniu "pasików" różnych i wyszło mi, że o wiele łatwiej z potylicznym + podgardle niż z symetrycznym podgardlem.
halo, mój błąd, w animalii już jest niedostępny. Daw maga kosztuje 41zł http://www.amigo-konie.pl/72-daw-mag-pasek-podgardlany.html
czeggra1 Zdjęcia mam ale tragiczne, zakładałam na wariata. Trzeba je dobrze wyregulować bo ma regulacje z obu stron.  W realu jest super, na zdjęciach wyszło tandetnie bo nie mam dobrego aparatu . Koń też nie chciał współpracować .
halo, bez przesady - przecinasz - 2 ruchy zeby ladnie (w ksztalt), robisz dziurkaczem nawet ze 4 dziurki - pstryk-pstryk... zapinasz jak zwykle i tyle 😉 a rozwiazanei b. wygodne - moza wygodnie z obu stron oglowie zakladac/sciagac 🙂
a jak trzeb kupic - tu juz obojetnie czy szukas, sciagasz sam (i znajdz psujący...) czy taki. a i uzywane moza tanio dorwac
Podpowiedzcie, jakie ogłowie na śląską sporą głowę, żeby dobrze wyglądało? Czy meksykański nachrapnik pasuje na takie konie?
horse_art, i masz nieobrobione krawędzie skóry
lenalena u nas ślązaczka chodzi w meksykanie (a może chodziła) i jej ładnie, ale ślązaki też mają rożne profile głowy, jak garbonos to może być średnio.
Profil ma raczej prosty, ale głowa masywna, jak to u ślązaka.
Kusi mnie właśnie meksykan.
O tutaj nasz mały łepek na pierwszym planie  😁
monia, dzięki  :kwiatek:. Widać, że bardzo ładnie się prezentuje, a te metalowe wstawki wyglądają bardzo fajnie i niekrzykliwie. A ja dalej czekam na kuriera... Ciekawe, czy dzisiaj dotrze... Moja cierpliwość została wystawiona na ciężką próbę 😉 😂.
lenalena, hmm... ma szerokie i ogólnie duże czoło. Meksykan nie jest wykluczony, zależy jak będzie leżał, spore futerko może? Ale opadający naczółek byłby nie od rzeczy.
Jeśli meksykan potrzebny ci "technicznie" to względnie powinno dać się dobrać. Ale jeśli "dla urody" to celowałabym w szerokiego, płaskiego szweda i opadający naczółek, albo nawet V.
halo, dzięki.  🙂 Opadający to zdecydowanie nasz "must have".
No to już dwa ogłowia są u mnie. Dwa ładne, dwa wyglądające na bardzo dobrej jakości i dwa pasujące  do reszty mojego sprzętu oraz do głowy Vimto. No i nie wiem które zostawić, a które odesłać 👀...

1. Prestige High Line
2. Schockemohle Charlotte

edit. poprawiłam zdjęcia
czeggra1, nie dziwię się, oba mi się podobają. Dobrze byłoby zobaczyć jak na koniu wyglądają 😀
ushia   It's a kind o'magic
31 października 2014 15:56
głosuje na charlotte - jest śliczne!
vanille, włożyć na końską głowę raczej nie mogę jeśli jedno chcę odesłać do sprzedawcy ( a tak się umówiłam).

Zaczynam rozmyślać nad diabelskim planem, czy dwóch sobie nie zostawić  👀 : Schockemohle na czworobok, a Prestige na skoki i cross. Muszę przemyśleć tą opcję na spokojnie. W sumie na zwrot mam 10 dni.
Ogłowie ma być dla tego rudego pana z całkiem konkretną głową, ale zgrabną z prostym profilem i dość szerokim czołem:
czeggra1, tak właśnie myślałam.
Ja jakbym mogła też bym zostawiła dwa 😀 Jeśli musiałabym się decydować to chyba jednak Schockemohle, bo o ile Prestige bardzo mi się podoba, o tyle kierując się rozumem drugie jest bardziej uniwersalne.
vanille, ushia - dzięki dziewczyny za pomoc w wyborze  :kwiatek:. Schockemohle zostaje 🙂.
Jutro zrobię Vimto w nim fotkę.
lenalena ja jako posiadaczka konia z wielką głową odradzałabym Ci meksykankę. U nas najlepiej wygląda szeroki szwed, bo jak zakładałam z węższej skóry to te paski wyglądały takie cieniutkie i głowa jeszcze większa
macie jakieś sposoby na naczółek, który powinien być opadający a w rzeczywistości odstaje od głowy konia?  🤔 moczyć go i "wywijać "w jakiś dziwny sposób?
hmm

41 zł - sory, dla mnie za dużo 😉 spróbuję ze skośnikiem 😉 zwłaszcza, że brakuje mi do takiego fajnego luzu z maks 2 dziurek. bo luz jest, ale nie taki jaki powinien być.

mogę wymienić sam pasek potyliczny, ale jest to już koszt zbliżony pewnie do zakupu całego ogłowia.

Kłopot jest taki, że nie ma wielu ładnych ogłowii xfull. Wszystko albo boleśnie proste z cieniuchnym nachrapnikiem albo z drugiej strony grube pasy jak w starym kantarze zaprzęgowym. mam ładnego konia, nie chcę go szpecić. dorwanie ogłowia w fajnej cenie i fajnego xfull - nierealne. chciałabym szeroki nachrapnik i bling opadający - nie znalazłam.

będziemy kupować ogłowie westernowe, więc nie chcę też inwestować bóg wie ile w zwykłe. 

o dziwo kobył ładnie wchodzi w fulla villahorse po Rudej. naczółek mógłby ładniej opadać, ale jest w miarę, nie ma masakry. No i nachrapnik. jest szeroki, zaciskowy i dopina się bardzo zgrabnie. jest bardzo obfity jak na fulla.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
02 listopada 2014 21:56
W którym miejscu urzęduje pan Marek z Ursusa? Trzeba się najpierw umówić czy można gdzieś do niego podjechać? Jaki jest czas wykonania ogłowia?
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
03 listopada 2014 14:05
I kupiłam ogłowie - po wymacaniu Daw Magów, Kentaurów, Pleszewów, Busse, BR i kilku innych, wybrałam jednak używanego Kieffera (skórka rewelacja) i zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Model Olivia niewiele używany, nie widać żadnych śladów:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się