Ogłowia

Spory, moja arabka na ostatnia dziurke byla pozapinana.
faith, dzięki, miałam taką nadzieję 😉
anai Wydaje mi się, że standardowa. Dość ciężko mi ocenić, bo mój koń potrzebuje krótkich pasków policzkowych, ale reszę ma full i jest ok. Spory zakres regulacji, wszelkie zapięcia są symetrycznie- nachrapnik w modelu carolin też jest regulowany z dwóch stron.
anai, bardzo dziękuję! właśnie o fulla mi chodziło.

Ma ktoś maila do p. Marka z Ursusa? Mam tylko nr tel., a chciałabym mu wysłać moje widzimisię.
dojrzalam w koncu do zakupu Busse Fashion, tylko nie wiem jaki rozmiar wziac, czy ten ich cob faktycznie jest malutki?  🤔
asds   Life goes on...
05 grudnia 2014 08:47
No ogłowia VH super mocne nie są....Jedno szarpniecie na lonży i posżły paski policzkowe ;/.
do lonzowania trzeba miec pancerne robocze:P
asds   Life goes on...
05 grudnia 2014 08:56
To było własnie zakupione na wyprzedaży w Grene z myslą ze będzie robocze. Jak widac za mało pancerne.

No ale cóż naprawiamy. 🙂
Kasix1997   My little Princess
05 grudnia 2014 13:39
Orzeszkowa ja miałam Busse Solibel Comfort, to cob był naprawdę bardzo mały, wypadał pewnie jak pony, tylko nie wiem czy to standard, czy to zależy od modelu 🙂
Jak robocze albo i niekoniecznie robocze to ja polecam takie z Allegro- najtańsze no name (takie z białym podszyciem za chyba 65 czy 70 zł  :emoty327🙂. Najlepsze ogłowie jakie do tej pory miałam, mięciutka, elastyczna skórka i super wytrzymałe.
asds   Life goes on...
05 grudnia 2014 15:52
Jak robocze albo i niekoniecznie robocze to ja polecam takie z Allegro- najtańsze no name (takie z białym podszyciem za chyba 65 czy 70 zł  :emoty327🙂. Najlepsze ogłowie jakie do tej pory miałam, mięciutka, elastyczna skórka i super wytrzymałe.


No nic jakoś przeżyję. Podepnę wędzidło do pasków od nachrapnika ( ogłowie ma symetryczne zapięcia od potylicy), a na jazdy wezmę Doeberta.
Czy będzie pasowało na drobną arabsķą głowę to oglowie tylko z czarnym nachrapnikiem czy za duzo się dzieje ? Premiera athena
http://dobry-kon.pl/opis/4677797/oglowie-premiera-athena.html lub
Premiera imperia http://dobry-kon.pl/opis/4677980/oglowie-premiera-imperia.html ?
Dzionka, ten hanower podlinkowany ze strony BR to Premiere, full niestety ma bardzo długą część nosową (~28 cm!) 🙁 Swój musiałam oddać na tuning do szewca, ale że mamy takiego fajnego u nas w mieście, to zrobił to sprawnie i za niedużą kwotę 🙂

edit. jestem jakaś nieprzytomna i nie zauważyłam, że na następnej stronie są posty, ale może info się przyda 🙂
Podłączam sie do pytania o maila do pana Marka z Ursusa 🙂
Czy widział ktoś gdzieś BR Kingston podbitego na białow rozmiarze full?  👀
Mam ogłowie i na naczółku jest logo filmy.
Białe litery "PE" na granatowym tle, wiecie jaka to firma??  🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 grudnia 2014 14:21
pianissima2003, ogłowia bardzo ładne, ale średnio mi pasuje szeroki nachrapnik do arabskiej głowy.... Bałabym się, że po prostu "zginie" pod takim szerokim
Jakby ktoś się zastanawiał nad kupnem HKM Felicitas - polecam!
Fajna skórka, miękka i plastyczna, miękkie podszycie, zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie  💘


Jeszcze dorzucę HKM Anatomic, z wymienionym nachrapnikiem na hanowerskiego pleszewa  😉
Jukiii, a jak rozmiarówka Felicitas? Duża możliwość regulacji?
Ja ostatnio zakupiłam sobie upatrzone ogłowie CanEqui model Paris i załamałam się... Nachrapnik po dopięciu był za nisko. Nawet po dorobieniu dziurki wyżej się nie dało.
A tak to wizualnie ogłowie strasznie mi się podobało 🙁
Milla całe ogłowie spore jak na pony, podgardle, paski policzkowe niewiele się różnią od coba, ale np. nachrapnik mały, na pierwsze dziurki pozapinany
Jukiii, a jak rozmiarówka Felicitas? Duża możliwość regulacji?
Ja ostatnio zakupiłam sobie upatrzone ogłowie CanEqui model Paris i załamałam się... Nachrapnik po dopięciu był za nisko. Nawet po dorobieniu dziurki wyżej się nie dało.
A tak to wizualnie ogłowie strasznie mi się podobało 🙁


No to fakt, że Paris ma strasznie duży nachrapnik w porównaniu do reszty ogłowia... Na szczęście u nas pod dorobieniu dziurek już pasuje  🙂
wera5510, masz szczęście 😉
Jukiii, dzięki.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 grudnia 2014 18:25
Mam ogłowie i na naczółku jest logo filmy.
Białe litery "PE" na granatowym tle, wiecie jaka to firma??  🙂


Może to być Pink Equine.
które ogłowie ma lepszą skórę? Passier czy Schockemohle?
Moge poszukać meila do p Marka,  ale dopiero w poniedziałek z komputera,  w tel nie znajdę,  przypomnijcie mi proszę na pw
DanceOfDevotion - wydaje mi sie, że podobnie, ale shockemohle jest na rynku zdecydowanie krócej, więć nieco ciężko porównać 😉 Sama mam na stanie ok. 25 letnie ogłowie passiera i jestem zszokowana jego jakością, trwałością i wytrzymałością. Skóra dalej jest miękka i elastyczna, choć jest od dawiem dawna to ogłowie do tyrania i konserwowane jest raz na ruski rok. Bardziej sprzączki pordzewiały, niż skóra się zniszczyła  👍
dzięki za opinie!
Czy posiada ktoś hanowerskie ogłowie premiera savona http://briar.pl/mobile/pl/p/PREMIERA-Oglowie-Savona/3410 i mógłby coś o nim powiedzieć oraz możliwie wrzucić jakieś zdjęcia? 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 grudnia 2014 16:40
Posiada ktoś może zdjęcia HKM Felicitas brązowego a koniu? Ewentualnie ma ktoś z nim już jakiś dłuższy czas do czynienia?
Busse Fashion - zdjęcie z tostera i lewitujący naczółek, sama nie wiem, wieszać coś na nim czy ułoży się sam?
Za to rozmiarówka dla mnie super - pierwszy Full w którym nie musiałam dorabiać dziurek wszędzie, ze skośnikiem włącznie 😁
Co do jakości i wykonania to wydaje się całkiem porządne, trochę sztywne, paski fajnie wykończone, nie wyglądają na takie które zaraz zaczną strzępić się na krawędziach.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się