Ogłowia

eeee paragon od horse art??? chyba nie ma takiej opcji... no ja mam z tą Panią na pieńku. Jeden naczółek - zapłacony z góry - 8mc, drugi nigdy nie dotarł... a kryształki powypadały bardzo szybko, miała dosłać, nie dosłała... no cóż...
Frans, a dostałaś jakiś paragon czy coś na to ogłowie? Nie bój się, bo to nie twoja wina i powinnaś odzyskać kasę (bo na nowe ogłowie pewnie nie ma sensu czekać i liczyć)

paragonu nie mam bo pewnie firma nie działa tak jak powinna, dziewczyna wydaje się uczciwa ale po przysłaniu ogłowia zaczynam w to wątpić bo ja bym nikomu takowego nie przysłała a już na pewno nie za taką cenę  😤
Jak będę miała czekać na pieniądze tyle co na ogłowie 😵

edit. nic nowego już nie chcę ani ogłowia, ani tańszych naczółków bo jak bym miała komuś dać w prezencie tak wykonany sprzęt to spaliłabym się ze wstydu (a zamówiłam na prezent dla przyjaciółki  🙁 podrzucicie gdzie mogę kupić porządny, opadający naczółek xfull za max 100zł, nie musi być firmowy ale porządnie wykonany, koniecznie z kryształkami srebnymi/przezroczystymi)

dobrze, że jestem chora i nie mówię bo mąż mi głowy nie suszy za stratę kasy  😉 tylko musiałam mu przyznać rację, że jestem zbyt łatwowierna  🙄
Frans, ja nie nazwałabym tej Pani uczciwą skoro na ogłowie czekałaś rok, nie ma z nią kontaktu, a do tego przysłała Ci tak szmelc.
Przyznam, ze ja już dawno nazwałam ją oszustką - nawet wpisałam do wątku o nieuczciwych re-voltowiczach. Zwodziła mnie też kupę czasu z naczółkiem, zapadła się wtedy oczywiście pod ziemię. Jak dla mnie totalna porażka.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 lutego 2016 18:45
Frans tu masz naczółek Wembley i Premiere
Dzięki  :kwiatek: Premiere są ładniutkie  😉
lusia722, w tych linkach co podałaś nie ma rozmiaru xfull
A ja dostałam swoje pierwsze oglowie od Pana Marka i sie zakochałam  😍
No to pochwal sie! 🙂
Frans faktycznie porażka z tym ogłowiem..
Sama sprzedawałam swojego Micklema jakoś w wakacje za 5 stów,..
Niestety co do jakości skóry nie mam dobrej opinii.. no chyba że trafił mi się wyjątek bo nie sprawiała wrażenia mocnej, po ok4 miesiącach używania  (oczywiście ogłowie nowiutkie kupione, przy regularnym czyszczeniu i smarowaniu) zaczeły się przecierać paski policzkowe- tzn brzegi pasków (mam nadzieje  że zrozumiecie o co chodzi) zaczeły się strzępić (?)
A znacie kogoś, kto mógłby takowe zrobić ale się na tym zna... potrzebuje dla konia z Hss- tego mu na łeb nie założę  😤
A co to za Pan Marek, którego tak sporo osób chwali? może on by się podjął?  😉
Pan Marek prawie na pewno by się podjął, zdaje się, że już robił ogłowia na wzór Micklemów. 😉 Pan Marek jest rymarzem z Ursusa, kontakt do niego jest na pierwszej stronie - i na pewno warto. Panomarkowe ogłowia są po prostu super. 😉 Estetycznie zrobione i to coś na lata.

Po tym, jak Młody mi dziś porwał moje ukochane Schockemohle tak się zaczęłam zastanawiać, czy nie lepiej kupić nowe zamiast dokupować części (poszedł nagłówek - znowu, drugi raz w ciągu pół roku! 👿 i pasek policzkowy)... I tak mi przeszło przez myśl "hm, ale co?". No to już chyba wiem, co. 😉 Dzięki za przypomnienie o panu Marku. Zawsze w razie czego mogę zamówić brakujące elementy u niego, bo z dostępnością oryginalnych części zamiennych słabo i drooogo.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 lutego 2016 21:59
A znacie kogoś, kto mógłby takowe zrobić ale się na tym zna... potrzebuje dla konia z Hss- tego mu na łeb nie założę  😤
A co to za Pan Marek, którego tak sporo osób chwali? może on by się podjął?  😉


Frans na bank Pan Marek Ci takie zrobi i będzie świetnej jakości- ostatnio jego ogłowie na wzór właśnie Micklema  sprzedawała episode.
Moja PanoMarkowa tranzelka ma już chyba 10 lat i nie chce umrzeć- skóra super miękka i lepszego ogłowia nie miałam.
dziękuję bardzo  :kwiatek:
jak tylko odzyskam pieniądze napewno skorzystam z jego oferty,
myślicie że z mieszczę się w 4stówkach no chyba, że zostanie mi potrącona zaliczka za materiał lub coś w tym stylu, choć jako zakup internetowy mam prawo w ciągu 2tyg odesłać w nienaruszonym stanie bez podania przyczyny- już pytałam się znajomego prawnika  😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 lutego 2016 22:05
dziękuję bardzo  :kwiatek:
jak tylko odzyskam pieniądze napewno skorzystam z jego oferty,
myślicie że z mieszczę się w 4stówkach no chyba, że zostanie mi potrącona zaliczka za materiał lub coś w tym stylu, choć jako zakup internetowy mam prawo w ciągu 2tyg odesłać w nienaruszonym stanie bez podania przyczyny- już pytałam się znajomego prawnika  😉


A działa ta zasada również w przypadku tego typu działalności - która nie wystawia Ci faktury i nie ma regulaminu sprzedaży? Pytam z Ciekawości bo sama chciałam kiedyś zamówić naczółek, ale tego typu akcje skutecznie mnie wyleczyły.
Bjooork - ta zasada działa na wszystko, co zakupiłaś nie widząc na oczy, czyli właśnie przez internet. Podobnie jest np. z podpisywaniem umów poza siedzibą producenta, bo teoretycznie też mogli Ci nie powiedzieć wszystkiego, mogłaś nie mieć dostępu do całości informacji. W umowy się nie wgłębiałam, jeszcze nigdy nie potrzebowałam, ale co do zakupów przez internet - są egzekwowane chyba, że np. miało się zakaz działalności (np. bana na allegro i założone drugie konto, wtedy ta zasada nie obowiązuje, bo tak naprawdę zostało Ci odebrane prawo kupna w tym serwisie). Więc się nie daj, Frans.
Mam tylko takie robione na szybko. Niestety ale ani koń ani telefon nie chciały dzis współpracowac 😂 Ogłowie jest ciemno brązowe a podszycie delikatny beż.
Jakość  i wykonanie rewelacja! Zdecydowanie polecam zamawianie u Pana Marka. Super kontakt, szybka realizacja i cenowo bardzo przyjemnie:-)
Julita Pan Marek robi teraz lakier w brązie ? Czad  😍
Sivrite nie mogę sobie pozwolić na stratę 4 stówek bo szykuje mi się ostatnia próba leczenia konia i pewnie nie tania, a ogłowie tego typu pewnie też by miało jakiś wkład.
Bjooorkprawnik mi powiedział to co Sivrite napisała, a potem dodał to nie dobrze dla sprzedającego, że nie masz paragonu  😉 Sądzę że dziewczyna będzie chciała się dogadać ale boję się braku kontaktu.

Julita piękne, i jaki fajny naczółek  😉
Frans tak, to niedobrze dla sprzedającego, że nie masz paragonu, a to dlatego, że skoro ci  sprzedał coś, co wyprodukował, to znaczy, ze prowadzi działalność gospodarczą, a nie wystawił paragonu/ faktury- to nie zapłacił daniny państwu (podatek dochodowy, ewent VAT), znaczy się: ukrywa dochody/nie ujawnia dochodu/prowadzi działalność gospodarczą nielegalnie (niepotrzebne skreślić)- a tego władze skarbowe baaardzo nie lubią...A przecież można onym władzom uprzejmie donieść...  😁
to raczej nie danina a złodziejstwo... ja nie widze potrzeby kopania dziewczynie dolkow... jak narazie przeciez nie powiedziala ze kasy nie odda... Moze misja ją przrosła.?
Platynka17 podatki (chociaz tez ich nie lubię  :hihi🙂 same w sobie złodziejstwem nie są (funkcjonują na całym świecie), ich wysokość, to i owszem.

ja nie namawiam do kopania dołków, ja tylko podaję argumenty , które mogą pomóc  w zmotywowaniu nieuczciwego/nieogarniajacego/nie cośtam sprzedawcy do zwrotu kasy...  😉
Dziewierz, serio? Piszesz takie teksty na forum, gdzie większość handluje /produkuje bez rejestrowania działalności. Jak ktos chce paragon to zapraszam do sklepów a nie na forum. Nie bronie oszustów, ale serio straszenie skarbówką w takim miejscu jam revolta to naprawde szczyt chamstwa. Zaraz nic sie nie kupi, nikt nie będzie nic tworzył bo aż strach.

Ja mam od horseart naczółki i jestem mega zadowolona. Problemów nie miałam. Dla mnie to byla jedyna alternatywa na dostanie wystarczająco długich brązowych naczółków. W sklepie sie zdarzają x-fulle ale głównie czarne.
xxagaxx Powtarzam - ja nikogo nie straszę. Nie donoszę. I bynajmniej nie czuję się chamką . I nikogo nie obrażam ( a nazywanie kogos chamem według mnie jest obraźliwe).

Ja tylko uważam, że jesli ktoś coś robi za pieniądze, to powinien to robić dobrze i uczciwie. Nieważne, czy ma zarejestrowana działalność, czy nie. W zasadzie jak nie ma, to tym bardziej powinien sie starać, żeby nie zniechęcić potencjalnych klientów do zakupów bez żadnej gwarancji .
I tak - kupuję w sklepach, bo chcę mieć gwarancję, że jak coś jest wadliwie wykonane to mogę to oddać i domagać się zwrotu pieniędzy. I nie być w sytuacji takiej jak Frans i wielu innych forumowiczów.

Ty jestes zadowolona z zakupów - i super, gdyby wszyscy byli, nie byłoby tej dyskusji... 🤔wirek:
Nie na całym swiecie sa... np w dubaju nie ma a jak miasto wyglada... dla mnie to karmienie dziadow za nic nie robienie... ot co. Ja mieszkam w monachium i placi sie za wszystko... za parking, za wc , za wszystko... a syf na ulicy ze wymiottowac sie chce.
Platynka17 Ale gdzie nam do Dubaju... 😁 My bidoki w Europie... ja naprawde nie jestem fanką podatków (a jeszcze bardziej  - ZUSu - tam to dopiero czarna dziura jest), a gospodarowanie "państwową" (czytaj: naszą, moją, twoją) kasą też przyprawia mnie o mózgoból.

Ale nie system podatkowy jest tematem tego wątku,  a zatem proponuję zakończyć  🚫, zaś ewentualną dyskusję na temat problemów ze sprzedającymi kontynuować w wątku do tego przeznaczonym. I się nie nakręcać drażliwymi tematami...
Masz racje... jak mysle o podatkach to cisnienie mi skacze 🙂 Chociaz powiem szczerze ze podziwiam horse_art za odwage. Bo  juz dlugo funkcjonuje. Wiec to troche tak jakby sie prosila o problemy.  Urzad skarbowy to taka instytucja ktora kase wszedzie wyweszy...
Dziewczyny nie mam zamiaru donosić skarbówce bo bym w lustro spojrzeć nie mogła 🙄 , po prostu naiwnie będę liczyć na zwrot kosztów i mam nadzieję nie będzie to trwało rok  😤
Platynka17, wątpię aby horse-art przekraczała kwotę wolną od podatku, nawet tak drastycznie niską jak w PL.
Nie wiem , nie znam sie i nie wnikam... nikomu zle nie zycze...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się