Ogłowia

skibonify, takie są w większości uroki rurkowych ogłowi z kablami na potylicy - ciężko to ułożyć, pod kable musi być miękka i możliwie duża podkładka, która tylko poszerza nagłówek i dodatkowo wciska go w uszy. Ja się od takich ogłowi trzymam z daleka - potylica tylko profilowana albo z wycięciem na uszy i symetryczna, z zapięciami na klamerki z dwóch stron. Konie naprawdę to doceniają - przyjechała tu do mnie do stajni klacz, która miała kilka lat problem z zakładaniem ogłowia. Wystarczyło jej zmienić nagłówek na profilowany i z miękką krawędzią i problem zniknął, kobyła się sama ubiera we wszystko, ogłowia, kantary. W poprzedniej tranzelce miała gruby i sztywny rant wciskający się w podstawę uszu...

Rurkowe ogłowia wyglądają ładnie, ale tylko wtedy, jeśli są idealnie dopasowane rozmiarem. U Was nachrapnik na najkrótszą dziurkę (ok, powinien pójść jedną w dół), ale i tak wisi kawał grubego płaskiego paska, to już taki słaby pożytek z tej rurki. U mnie rurka pozapinana na najkrótsze dziurki zupełnie zniknęła (ale przynajmniej paski były cieniutkie), więc w efekcie rurkowe ogłowie przełożyłam na chłopaka z większą głową.

Tu zniknięta:


Tutaj lepiej:


Rurkę najlepiej szyć na zamówienie, albo składać z części.

Za to świecidełka w tym miejscu nachrapnika to pomyłka producenta - trzy półparady i przecież to wszystko powypada przy otarciu się o pierścienie wędzidła...
Moon, mierz mierz, mój 169 cm wielkopolaczek trochę tonął w cobie, natomiast paski policzkowe były za krótkie  🙄
Wypróbowałabym chętnie znowu hanowera, tym razem dopasowanego, ale znowu mam symetryczne ogłowie i chyba po prostu zamówię w daw-magu albo tym equi platonie jakis fajny lakierek jak mi drzewko pieniężne zakwitnie :P Albo byle jakie ogłowie z ogłoszeń i zwykły nachrapnik za potylicę.
Zorrilla

Bule nie takie karabińczyki jak od uwiązu w ogłowiu B Vertigo przy wędzidle...Porażka na maksa....




Gdzie mogę znaleźć to drugie ogłowie? W jakich cenach?
Tak konkretnie to jakie zadanie pełni ten nachrapnik?

NIE cytuj zdjęć!
Agness-magness, zaciśnij sobie na ręce szeroki, skórzany pasek, a potem cienki sznurek 😉 tak działa ten nachrapnik.
Czy ktoras z Was miala lub mierzyla oglowie Dy'on? Jak wypada rozmiarowka? Czy coba dopasuje na konia, ktory nosi raczej mniejszego full'a innych marek?
malem, mam fulla na konia, który nosi mały full i pasuje, także koń "mały full" może się nie zmieścić w coba
Zuzu. dziękuję za odpowiedź. A tego fulla swojego zapinasz gdzieś pośrodku? 🙂 czy jeszcze jest spory zapas dziurek?

I jeszcze pytanie czysto techniczne 🙂 Czy macie jakieś doświadczenia z wędzidłem zapinanym na snapsy? Czy jest jakaś zauważalna różnica komfortu dla konia a dla jeźdźca w kontakcie i pracy? Wodze będą podpinane już normalnie, kwestia tylko podpięcia wędzidła w taki sposób. Załączam zdjęcie dla zilustrowania 🙂
Żadna różnica. Po prostu łatwiej odpiąć wędzidło jak ktoś często zmienia. To wszystko.
Pytam bo w przypadku wodzy na snapsy słyszałam opinie na temat różnicy w kontakcie pomiędzy snapsami a zwykłym podpięciem. Sama nie jeździłam, może to subiektywne opinie ale jednak 🙂
Zuzu. dziękuję za odpowiedź. A tego fulla swojego zapinasz gdzieś pośrodku? 🙂 czy jeszcze jest spory zapas dziurek?

I jeszcze pytanie czysto techniczne 🙂 Czy macie jakieś doświadczenia z wędzidłem zapinanym na snapsy? Czy jest jakaś zauważalna różnica komfortu dla konia a dla jeźdźca w kontakcie i pracy? Wodze będą podpinane już normalnie, kwestia tylko podpięcia wędzidła w taki sposób. Załączam zdjęcie dla zilustrowania 🙂


Ja jeździłam parę lat na takim ogłowiu. Nie widziałam żadnej różnicy.
Zuzu. dziękuję za odpowiedź. A tego fulla swojego zapinasz gdzieś pośrodku? 🙂 czy jeszcze jest spory zapas dziurek?

I jeszcze pytanie czysto techniczne 🙂 Czy macie jakieś doświadczenia z wędzidłem zapinanym na snapsy? Czy jest jakaś zauważalna różnica komfortu dla konia a dla jeźdźca w kontakcie i pracy? Wodze będą podpinane już normalnie, kwestia tylko podpięcia wędzidła w taki sposób. Załączam zdjęcie dla zilustrowania 🙂


Również jeździłam na takim ogłowiu wiele razy i nie widać różnicy, ale zdecydowanie łatwiej się przepina wędzidła 😀
Fajnie. Bardzo dziękuję za Wasze opinie.
Poleci ktoś ogłowie nieobcierające konia (z miękkiej skóry) do kwoty 400zł? Jedyne wymaganie to możliwość zakupienia go w sklepie jeździeckim Pasi-konik. Mile widziany ozdobny naczółek 🙂
Może ktoś widział i może polecić. Dojrzałam do czekoladowych kolorów, więc poszukuje jakiegoś ogłowia w kolorze ciemnej czekolady, najlepiej z niewidocznymi zapięciami, ze szwedzkim nachrapnikiem.
Plus wiecie jaki jest teraz czas oczekiwania na ogłowia od Pana Marka?
RATUJCIE 😵
Nic nie nogę znaleść na tego mojego wielkoluda!
Full są za małe w nachrapniku. Szukam samego nachrapnika Xfull
Szwed albo zwykle angielskie ale grubsze.
Któraś widziała?
Ja mam szweda xfull nowego .
Jaga2015, a DM ci nie zrobi? Albo zamów u p. Marka.
Pewnie zrobią ale nie mam czasu czekać :/
Nie ma w czym jeździć
Jaga2015, nie wiem czy jeśli sklep będzie miał ci ściągnąć, to czas oczekiwania będzie znacząco krótszy. Rzadko sklepy mają takie rzeczy na stanie.
Jaga2015 ja na mojego mamuciego łba kupiłam xfull Kavalkade - i pasuje! ( w Horsetown kupowałam)

I - proszę nie bić 🤬 - mała kryptoreklama - zajrzyj do moich ogłoszeń... 😁
Z jakiej firmy mogłabym znaleźć ogłowie wyprofilowane na potylicy, na dość..."okazałe" uszy przy nasadzie?  😀

Koń to taki full, łepek zgrabny i szlachetny tylko te ... uszy  🙂 żadne ogłowie nie chce ich pomieścić. Mierzyłam nawet PS of Sweden, ale ich profilowanie jest jakby za małe. Poprostu całość tego nagłówka nie pasuje. Czy macie jakieś propozycje? Fajnie gdyby ogłowie było z dobrej miękkiej skóry i poprostu ładne 🙂 dyon difference raczej odpada  😉
malem, dyon ma tak mega cofniętą potylicę.
ale czy w każdym modelu czy tylko w tym 'difference'? Nad Dy'onem właśnie myślałam wcześniej, ale na fotkach te potylice nie wydają się mocno wyprofilowane  🙁
Moglibyście zerknąć, czy na dobrej wysokości zapięłam nachrapnik? Nie jest trochę za nisko?

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 listopada 2016 20:07
malem a takie?
BR farington albo zobacz u Equi-Platon na fb
lusia722 no właśnie te Dy'ony mnie zastanawiają   🙂 na zdjęciach wygląda fajnie to profilowanie na potylicy. Czy ktoś może ma opinię z użytkowania na "wielkouchych" i mógłby się podzielić?

Rozważam jeszcze wykonanie takiej skórzanej podkładki profilowanej na potylicę, tak żeby móc w nią wpiąć każde nieprofilowane ogłowie  😀
Myślicie, że takie coś zdałoby egzamin czy "siły" oddziaływujące na uszy wrzynałyby tę podkładkę w uszy? Hmmm...  🙂
Może to pytanie już było, ale nie mogę znaleźć 🙁
Czytałam, że rozmiarówka Prestige jest dość duża, ale jak to się ma do innych firm? Mam ogłowia Kieffer i Stubben w rozmiarze COB i na mojego konia pasowały idealnie. I przyznam że Kieffer sam w sobie jest ogromny 😀 Mam też jedno ogłowie Horze już w rozmiarze FULL i jest takie akurat. W związku z tym nie wiem jak dopasować Prestige'a.
Ma ktoś może porównanie?
Kieffery ogólnie wypadają duże. U mnie Kieffer cob wypada jak Stubben full. Jak mierzyłam Prestiga to wydawał mi się bardziej porównywalny rozmiarowo do Stubbenów. Ale miałam starszy model.
Pomadka, moim zdaniem Kieffery są dość standardowe, nie są jakieś wielkie...
Gaga no to może te moje były jakieś XL, naprawdę. Na konie noszące full Stubena czy HKM, ubierałam cob Kieffera i nie był na styk. I sama byłam w szoku, może się rozciągnęły albo co 🤔.

Kurcze aż pojadę w sobotę i jeszcze raz sprawdzę tą rozmiarówkę.

Edit: dopisek

P.S. Czy komuś może rzucił się w oczy czarny skośnik ze złotą sprzączką? Bo albo niedowidzę, albo już ślepa jestem.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się