Derki

szalona - Lauria Garelli.
Derka genialna i cena bardzo ok. Niesamowicie ładna i plus, że nie żałują materiału, więc koń będzie naprawdę w niej zabezpieczony

http://dobry-kon.pl/opis/7128939/derka-padokowa-lauria-giarelli-milano.html
Dzięki dziewczyny za pomoc, dobrze że się zapytałam bo przymierzałam się do Yorka 😉 Ta Laura Garelli faktycznie ładna. To moje kopytne dość wąskie w klacie jest, mam nadzieję że uda mi się coś dla niej dobrać 🙂
derki Starta lubię, ale one są bardziej kuse - dla mnie to był plus gdy dobierałam derkę na roczniaka trzymanego 24h na dworze.
Jeśli koń wąski w klacie to bardzo fajne są te stare z gumką przy szyi (ale musi być wąski koń, na szerszych bardzo do góry podchodzi derka)
Yorkowe też wg mnie są ok. Tylko - zarówno Start jak i York to takie modele podstawowe. Są w porządku, spełniają swoje zadanie, Lauria to jednak wyższa półka 😉
Laurię miałam na xx-a, w klacie nie jest szeroka, do tego jest fajnie uszyta bo kryje ciut więcej szyi i nie przesuwa się do tyłu - ma jednak dłuższe boczki, generalnie jest tam sporo materiału więc fajnie chroni
Dzięki za tą opinię, chyba się faktycznie zdecyduję na tą Laurie, tym bardziej że ta cena z wklejonego przez Ciebie linka jest dość korzystna  🙂
Ja wszystkie moje derki mam VH, jestem z nich zadowolona, bo w dodatku za grosze, dlatego ubolewam że mniejszego rozmiaru niż 135 nie robią  😉
ushia   It's a kind o'magic
28 września 2015 10:36
kto uzywa i może polecic/ odradzić derki oszuszające, ale nie polarowe, tylko typu "power cooler"?

mam szatanski plan NIE derkowac na wybieg i NIE golic konia, wiec musze miec cos co szybko osuszy mamuta



pamietam ze Cobrinha bardzo chwalila Horze Climate Control, znalazłam jeszcze Bucas "Power Cooler", B Vertigo Technical Blanket, COOLMasta

no i jeszcze microfibrowa fouganzy, ale to reczniczek na "po kapieli" a nie na zime po treningu 🙂

ktos cos?
Ja mam bucasa i polecam 😉
ushia   It's a kind o'magic
28 września 2015 13:28
ooo i faktycznie sama schnie?

zeszlej zimy suszylam polarowa premiere i duzo lepiej to szlo niz polarowa VH
ale i tak za wolno, a derke trzeba bylo zmieniac 🙂

ta bacasa jest super, bo mozna ustrzelic wersje z kapturem 🙂
ushia, Bucas wystarczy jeden, a polarów czasem dwóch mało bo przemokną. Ale ja kiedy mam Piorka zarośniętego to 2h nieraz mało na osuszenie nawet pod Bucasem. Jest fajny ale cudów nie robi 😉
ushia   It's a kind o'magic
28 września 2015 14:09
będziem się solarium wspomagać 🙂

bardzo dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
ja dzisiaj upolowałam Amigo na wyprzedazy 😡 bede gryźć piach do końca miesiaca... 🤣
mogłaby być 5 cm dłuższa, ale przezyje 😉 tak sie prezentowała podczas przymiarki.


mam teraz pytanie do osób, ktore posiadaja PE i Amigo. Jak wypada porownanie tych derek? Mam 3 PE (wypelnienie 40,70 i 300) i kupiłam teraz ta amigo teoretycznie z wypelnieniem 200. Ale grubosciowo wydaje mi się taka jak PE 70. Nie wiem do końca, co o tym mysleć 🤔 Napewno Amigo jest lżejsza , ale to wypełnienie takie malusieńkie się wydaje 🤔 🤔 ktoś wie, jak się sprawdza zimą? czy faktycznie 200 bedzie 200? Bo potrzebowalam przejsciowej, a teraz już zwatpiłam.
Jakie derki polarowe polecacie? Wytrzymałe i w sympatycznej cenie  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 października 2015 09:07
Kavalkade
Jarpol 🙂
Ja też powiem Jarpol, bo są w bardzo sympatycznej cenie 😉 Ale IMO najlepiej trochę dołożyć i kupić Eskadrona - bo ich polary to jest prawdziwa bajka  😜
Olson, osobiście uważam, ze Jarpol ma lepsze jakościowo polary niż Eskadron
Za to Eskadron - cóż - ładniejsze, tylko ich zapięć nie lubię, bo ich nie ogarniam z siodła 🙁

(mam i Jarpole i Eskadrony 😉 )
_Gaga, a ja uwielbiam Eskadrony za to, że nie czepiają się ich włosy tak jak Jarpoli. Po sezonie zimowym wszystkie derki staram się doczyścić do zera, tzn żadnych kudłów 😉 Doczyszczenie polaru Jarpola, to plus-minus godzina, Eskadrona 10 minut.
Olson, może kwestia tego, o których derkach mówimy. Jarpole mam te najgrubsze i ich się włosy nie czepiają jakoś mocno i dobrze się czyści. Eskadrony mam takie zwykłe (z pasami i napisami), nie np.  dralony. I ich się sierść czepia. Ale nie narzekam, kocham jedne i drugie  💘
A możecie mi jeszcze powiedzieć jaką gramaturę wybrać? Ma to być derka służąca raczej do osuszenia po treningu 😉
jaka kombinacja jest cieplejsza?
- sama derka padokowa przeciwdeszczowa z wypełnieniem (załóżmy 150g)
czy
- derka przeciwdeszczowa podszyta polarem + dodatkowy polar pod spód ?
mybay, zależy jakie polary (ale załóżmy, że w/w Jarpole) - polar odpowiada 100g. Więc cieplejsza będzie kombinacja derka na polarze plus polar niż derka 150g 😉 Pytanie tylko co jest wygodniejsze - dla Ciebie i dla konia, a tu odpowiedź chyba jasna - derka z wypełnieniem 150g. Zawsze możesz kupić 200g i wtedy masz to samo.
W czym trzymacie teraz swoje golasy? Mam dość chłodną stajnię, konie padokowane minimum kilka godzin dziennie, golę całe, bez głowy i nóg.
Moje niegolone stoją w 150 VH używanych już 2 sezony więc mają gdzieś koło 100 g i wcale zbyt ciepłe pod derkami nie są.
mybay, zależy jakie polary (ale załóżmy, że w/w Jarpole) - polar odpowiada 100g. Więc cieplejsza będzie kombinacja derka na polarze plus polar niż derka 150g 😉 Pytanie tylko co jest wygodniejsze - dla Ciebie i dla konia, a tu odpowiedź chyba jasna - derka z wypełnieniem 150g. Zawsze możesz kupić 200g i wtedy masz to samo.


bardziej chodziło mi o to, czy sam fakt założenia 2 derek coś zmienia - tak mi przyszło do głowy, że może taka kombinacja 2 cieńszych derek jest cieplejsza niż 1 grubsza derka o takim samym wypełnieniu. W tym sensie, że dwuwarstwowość coś daje - powietrze między derkami nagrzane, podwójna izolacja... no nie wiem, takie rozważania sobie wymyśliłam 😀
Jakie derki polarowe polecacie? Wytrzymałe i w sympatycznej cenie  😉

A ja polecę Caball. Porównania z Jarpolem nie mam, ale trenerka macała mojego Caballa i mówiła, że polar bardziej mięsisty niż jej Jarpol. 😉 Też używam głównie do osuszania konia po treningu, a jakiś czas temu (wtedy jeszcze było całkiem ciepło... 🤔mutny🙂 też po tym, jak uprałam konia, żeby go nie przewiało (w stajni było wtedy chłodniej niż na myjce na zewnątrz i dość przewiewnie, a on już zarośnięty był mocno dość). Jak na ilość futra na koniu - wysuszyło go całkiem szybko, derka od spodu sucha, więc nie musiałam zmieniać w trakcie. Zimą jak go w nią wrzucałam po treningu, to też się sprawdzała dobrze, a on się mocno pocił i z reguły wracał ściurany.
Czy ktos posiada derke treningowa Caballa softshell? chodzi mi o rozmiarowke.
Mam arabke, polarowke pelna nosi jarpola 125cm ale jest na styk, 5cm wieksza bylaby idealna.
I nie wiem czy Caballa brac 125 czy 135 :/
faith, przecież Caballa uszyją Ci 130 😉
Nirv moje nie golone, ale Kary ma letnią sierść i stoi w plandece na polarze. Kobyła lekko zarośnięta w samej plandece, ale chyba dostanie coś cieplejszego. Oba cały dzień na dworze  😉
Nirv, u nas golone bez nóg i pół głowy, cały dzień na padoku na noc stajnia angielska mają na sobie:
Noń (gryby hc) 150 VH + kołderka 150-200 g
Bianka (szetland) padokówka 200 + 200 g
Kulka (szetl/kf) plandeka na polarze + 200 g
Reszta niegolonych, dopiero obrastających ma padokówki na polarze lub VH 150 g, oprócz Banderasa Dżastin, który nosi już swoje padokowe 300 g i nie jest jakiś bardzo ciepły pod spodem 🙁

Ogólnie mam wrażenie że w tym roku konie gorzej znoszą chłody - bo przyszły gwałtownie, przeskok mieliśmy z 32 stopni na 8 a teraz na 0 + śnieg + wiatr, i nawet te konie, których normalnie nie było potrzeby ubierać podostawały przy ochłodzeniu plandeki 🤔
Orzeszkowa a tak z czystej ciekawości - jakie derki będą nosiły te konie przy -20?
Nirv, ja golę swoje jutro te które stoją w starej stajni dostaną od razu 150g, a te ze źrebakowej gdzie jest całkiem zimno zapakuje w 200-250g
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się