Derki

gllosia, trzeba cię zacytować? O ile Polska to "gdziekolwiek"to się Caball w twoje zacne ramy spisuje. Nie wiem skad w tobie taka irytacja, dla mnie to możesz sobie konia i rolką papieru zawinąć, nie mój cyrk nie moje małpy 😉 Co nie zmienia faktu, że kołdra dalej jest rozwiązaniem mało praktycznym .

Ja nie widzę nic dziwnego w kołdrach.
Konie nie są jednakowe, więc jeden w 200g może stać ciepły, a inny w 400g marznąć.


O ile nie mówimy o jakiejś wyjątkowej sytuacji to zdrowy, golony koń nie powinien wymagać derkowania 500gr kołdrą plus jeszcze jakąś wierzchnią derką. Jeśli tak jest, to należałoby sprawdzić czy wszystko jest z nim ok.
gllosia, skąd ta irytacja? Nikt Cię tu nie atakuje - Twój koń, Twoja kołdra, Twoja sprawa 🤔wirek:
Dla mnie to niepraktyczne, czy to znaczy, ze jestem "ciocia samo zuo"? Bo sama zrobiłabym inaczej? 🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 stycznia 2017 08:00
xxagaxx idąc Twoim tokiem rozumowania to gro koni zagranicznych jest chora/coś z nimi nie tak.
Nawet na Cavaliadzie zobaczyć można konie w kilku derkach + kołdra, ale może wtedy było po prostu -50st 😵
Tutaj proszę kołdra pod dereczką i o dziwo jest czysta... wszystko zależy od poziomu stajni.
edit. Dodam, że właścicielkę stać na dowolne derki.
Na pewno koń jest chory i nie normalny, bo chodzi do 5* włącznie
Wiecej luzu  😉 Mnie koń w kołdrze 500g bawi, tak jak kogoś ogier w różowym czapraku czy cokolwiek innego. End of story. Chociaż jeszcze bardziej mnie bawi, że ten koń je pączka  🤣 Bo to pączek prawda?
To chyba banan, a za nim coś innego  😂
Ja tam widzę pączka z różowym lukrem  😜
xxagaxx, _Gaga, wy chyba jesteście obie mocno przewrażliwionem bo ja się w ogóle nie zirytowałam 👀 😁 Zwyczajnie wytłumaczyłam szczegółowo sytuację.

lusia, my już chyba obie za dużo czasu spędziłyśmy na międzynarodowych zawodach i stajniach i kompletnie zdziczałyśmy 🤣 Biedne te nasze konie - nie dość, że chore to jeszcze w przemoczonych od sików kołdrach lub ubrane w dwie derki. Już nie mówiąc o 5* stajniach gdzie tak konie są ubrane, te to dopiero biedne są. Ale co oni tam wiedzą.. 😎
Gllosia Skoro jesteś tak obyta z międzynarodowymi zawodami i przebywasz na codzień w stajniach na światowym poziomie to może po prostu powiesz czemu topowi zawodnicy używają kołder zamiast derek? Rozumiem, ze aspekt ekonomiczny w ich przypadku odpada  😉 To jest bardzo ciekawe czemu w dzisiejszych czasach i bezproblemowej dostępności sprzętu ludzie stosują kołdry i bawią sie w doszywanie zapiec na własna rękę. Bo to, że kilka warstw lepiej sie sprawdza niż jedna tej samej grubości to wiemy. Ale można ten sam efekt osiągnąć derkami o rożnej gramaturze.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 stycznia 2017 11:27
Nie to banany, ale spoko pewnie jak kołdry mają  to i pączki  jedzą 😵
Może od tych  donatów  tak skaczą 😎
tulipan one nie rzadko mają kilka derek i kołdrę.

tulipan, mnie szczerze mówiąc mało interesuje dlaczego inni zakładają kołdry, zamiast derek na swoje konie. Wiem, dlaczego ja tak zrobiłam i tyle mi wystarczy. I jak już wspomniałam kilka postów wyżej to właśnie pomysł z kołdrą wzięłam od jednego z jeźdźców ujeżdżeniowych, pytając czy to normalne ludzkie kołdry. Otrzymałam odpowiedź twierdzącą. Reszta - dlaczego, po co i jak - już mnie nie interesowała na tyle, by zadawać dodatkowe pytania. Ja po prostu ta rozwiązanie rozumiem i tyle. I jakoś nie potrzebuje tematu drążyć.
Lusia na moim telefonie wyglada jak paczek z różowym lukrem, serio  🤣

Gllosia mhm, czyli nie znasz żadnych cudownych właściwości kołdry poza cena.
lusia722, zbliż sobie dobrze to zdjęcie. To coś przy lewej chrapie to banan?

Też jestem ciekawa - skoro nie rozumiem - skąd pomysł kołder. Kwestia swego rodzaju mody? Może siępo prostu łątwiej pierze niż derki (brak sprzączek)
Hm ciekawe .
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 stycznia 2017 12:14
Może kołdry po prostu nie wycierają,
zapobiegają tarciom w od derek, 
są lżejsze niż derka i mogą mieć hipoalergiczne wypełnienie.
Myślę, że  to mogę być argumenty za.
U mnie jedna klacz jest bardzo problematyczna i chyba
przy kolejnych morzach będę  kołdrę  testowała.
Dwie derki tak ją  pokaleczyly, że do dzisiaj się goją rany.
Co prawda  spodnia miała  tylko jedno zapięcie z przodu i już  wiem, że  więcej takich  derek  nie zakładam pod spód.

Faktycznie teraz widzę. Chym  może zapytam.
ja tam widzę pączka - z różowym lukrem  🤔
lusia722, dzięki, rzeczywiście poruszyłaś ważną kwestię derkowych delikatesów
Mam konia, który nie tylko od derek się obciera, ale i od szwu w ochraniaczach pod derki  😵
tylko on za bardzo mobilny na kołdrę niestety :/

edyta, no ja też  😜
może głodnemu pączek na myśli  😂
gllosia Ciekawy pomysł z tą kołdrą, zaczynam rozważać zakup takiej na mojego delikatesa  🤣 Jakie wymiary mają kołdry, które zakładasz ?
Lusia na moim telefonie wyglada jak paczek z różowym lukrem, serio  🤣

Gllosia mhm, czyli nie znasz żadnych cudownych właściwości kołdry poza cena.


Nie rozśmieszaj mnie 🤣 Pierwsza główna cecha to CIEPŁO.

Egonowa, koń ze zdjęcia to mała pchełka, ok. 160cm. Na niego specjalnie szukałam rozmiaru i idealnie spisuje się 200x220. Na większe konie to 220x240 😉
Pytałam co odróżnia kołdry od derek... 🙄 Bo, że kołdra jest ciepła wiem, w końcu służy do ogrzewania ludzi podczas snu - Wow. Ale widzę, ze czytanie moich postów nie bardzo Cię interesuje. Zreszta juz mi odpowiedziałaś, wiec chyba dalsza dyskusja jest bezcelowa.
gllosia Dziękuję  :kwiatek:
Lusia ja widziałam często doszywanie / dokładanie do derek podkładek grubych pod owijki. W takich miejscach jak klatka i łopatki, moze tez by zdało egzamin u Was? No chyba, ze cały koń sie obciera to wtedy nie ma sensu.
lusia722, można wiele rzeczy zobaczyć na świecie, niekoniecznie tylko trzeba na ślepo powtarzać. No ale widocznie konie które znam są za tanie, innej "marki" i o ile nie ma mrozów poniżej tych -10 jakimś cudem żyją w jednej derce 400gr.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 stycznia 2017 18:55
tulipan podkładkę na zapięciu ma cały czas.
xxagaxx Pisałam, że konie są różnie trzymane. Zupełnie inaczej jeśli konie goli się cały rok.
Ale Ty dalej swoje. I z pewnością, konie które znasz są tańsze niż siwek ze zdjęcia, ale to nie jest przedmiotem dyskusji.
dea   primum non nocere
23 stycznia 2017 21:14
Koń z pączkiem we wiadrze totalnie mnie rozłożył, recham od pięciu minut i nie mogę przestać 🤣 Sorki za OT 😁

Może kołdry po prostu nie wycierają

Derka z poliestrowym podszyciem jest bardziej śliska niż kołdra, więc powinna obcierać mniej.
Pomijam fakt, że większość koni obciera się od tego, że mają derki niedopasowane krojem/rozmiarem/podszyciem

są lżejsze niż derka 

i tak musisz założyć derkę na te kołdrę. a różnica w wypełnieniu jest w masie kołdry przecież.

i mogą mieć hipoalergiczne wypełnienie.
derki też



Ale kij w to, bo dzięki tej dyskusji zobaczyłam konia z pączkiem w wiaderku 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 stycznia 2017 23:19
Ale co jest złego w kołdrze? Nigdy nie zakładałam, ale co kto lubi.
Wole jak ktos zakłada kołdrę, niz jak robi zdjecia przy -15'c ogolonym koniom.
O ludu, to jest końskie ciastko w kształcie pączka, w niemcolandii chociażby można takie kupic 😉
gllosia ale są derki typowo pod derke: http://sklep.bergo.pl/derka-stajenna-waldhausen-300g i widziałam takich sporo różnych firm, w róznych cenach.
Dava   kiss kiss bang bang
24 stycznia 2017 07:29
A co Was bola te koldry?  😁
Niech sie opiekuja konmi jak umieja, dla mnie taka wkladka pod derke jest super, wszedzie mozesz kupic, wszedzie uprac, delikatna. Sama nie uzywam, bo nie mam potrzeby ale jakby moj kon byl golony na zero dwa razy w miesiacu i chodzil duze zawody, to pewnie by tak bylo.
I aspekt ekonomiczny jest wazny w przypadku koni sportowych, jak masz ich 10 plus i dla kazdego kupic nowy zestaw derek to serio liczysz, chyba ze dostajesz za free od sponsora.
Malo to na duzych zawodach derek z decathlonu?  😁 Jakosciowo super, a cena nie zabija , a przeciez  moglyby chodzic w 3razy drozszych  😉
Dava, kołdry nas nie bolą. Pytamy skąd pomysł zmiany rozwiązań praktycznych na teoretycznie niepraktyczne 😉 i generalnie po takim pytanie dostajemy w nos, że to nie nasza sprawa ot co 😉

O ludu, to jest końskie ciastko w kształcie pączka, w niemcolandii chociażby można takie kupic 😉

Serio? Nie wiedziałam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się