Derki

gllosia ja ją stosuje jednak tylko gdy mogę konia wykapać już na dworze, kiedy jest zdecydowanie ciepło a zależy mi na tym żeby kobył szybko wysechł
Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2017 08:53
Laseczki, wiem że już pewnie było, ale nie szukajka mi strajkuje:

https://www.decathlon.pl/derka-allweather-light-brz--id_8278005.html - czy te derki to plandeki bez wypełnienia czy podszyte polarem?


Właśnie policzyłam wszystkie Kulowe derki... wyszło mi 19.  😵 A dobrej plandeki jeszcze nam trzeba...
Dava   kiss kiss bang bang
25 kwietnia 2017 09:10
Moon z tego co pamiętam to bez wypełnienia i bez polaru  :kwiatek:
Moon, w opisie jest, że podszewka z siatki. Nie ma nic o polarze.

AnnaCeZetKa, no ok, ale czy ona faktycznie pomaga SZYBCIEJ wyschnąć, czy nie robi żadnej różnicy? Ja mam jeszcze solarium do dyspozycji, ale stajnia ogólnie jest bardzo zimna więc niestety, ale koniowi może być zimno nawet pod solarką jeśli jest mokry. Zastanawiałam się czy może mogę go zakryć taką mikrofibrą i włączyć lampy - po pierwsze żeby dosechł szybciej i nie stał godzinę, a po drugie żeby wilgoć odeszła na zewnątrz, a ciepło się gromadziło pod derką. Tylko to taka cienizna, że po prostu nie jestem pewna, czy to w ogóle działa. A nawet jak pogoda jest cieplejsza, nie zawsze jest słońce, czasem jest wiatr, w tedy też warto coś zarzucić, myślałam, że to może być takie przejście między polarówką, a siatkową 😉
Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2017 09:48
Dzięki dziewczyny, matko, faktycznie napisane jak wół poniżej że podszewka z siateczki, ślepak jestem!  😵
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
26 kwietnia 2017 18:49
Może ktoś mi podpowie jaka derka padokowa zwykła plandeka może być  z polarem tak do 400zł  👀
KoniaraHors ja mam ze Startu i jeśli nie masz mocno wykłebionego konia, który będzie się o nią wycierał to polecam.  😉
Moon, na przyszły sezon prawdopodobnie ma być w Decsie dera podszyta 100g albo polarem. W każdym bądź razie coś cienkiego 😉 a przynajmniej wiem tak ze swoich źródeł i bardzo mnie to cieszy 😁
Moon   #kulistyzajebisty
27 kwietnia 2017 07:07
Nirv, ale mam nadzieję, że plandeki zostaną? Bo ja plandeki potrzebuję :P
Słuchajcie czy tego typu derki jak te osuszające z mikrofibry z Decathlonu gdzieś indziej można dostać? Może w bardziej ludzkich kolorach i np. z pasami? Czy tylko Decathlon ma takie? 👀
KAVALKADE ma z tego co widzę z mikrofibry dereczki też. Coś takiego znalazłam, kolory normalne 😀 Ale pasów niestety nie mają :c http://www.salonkonskiswiat.pl/kon/derki/derki-polarowe/kavalkade-derka-polarowa-teddyfleece-detail.html
I chyba TopHorse widziałam że takowe mają?
Tylko obie wymienione ceny 200 ileś, co do ceny Decathlonu trosze mają spory odbieg :P I nie mają kapturków :P
TopHorse? Nic takiego nie znalazłam 🤔 A ta z Kavalkade wydaje się być spoko, tylko ona nie jest chyba tak cienka jak ta z Deca, a ja właśnie chciałam coś na ciepłe dni po kąpieli kiedy jest np. trochę wietrznie. W polarze już za ciepło.
Właśnie tych cen nie rozumiem.. Przecież to kawałek materiału, żeby nie powiedzieć szmaty.. Jak wyszłam z koniem na zewnątrz i lekko zawiało to derka fruwała musiałam się wracać, żeby zapiąć pas.
Matko święta co ja napisałam!
Miało być że na TopHorse jakąś widziałam  😵 Nawet teraz ją znalazłam, przepraszam że wprowadziłam Cię w błąd  :kwiatek:
https://www.tophors.pl/products/derka-osuszajaca-weatherbeeta-microfleece
Ciekawi mnie jak te derki się ogólnie sprawdzają, bo przyznam nigdy w łapkach takiej nie miałam. Może lepiej kupić duży koc z mikrofibry, pas do derek i idealnie? ;D 
Tanio, prosto i zrobi to samo
Spoko, nie ma problemu 😉 Ta wygląda fajnie, ale szkoda, że nie robią z kapturem. Miałam nawet podobne, fajnie się spisywały latem. Właśnie chyba najlepiej kupić kawał mikrofibry i już się ma derkę a'la Decathlon 😁
Nic tam, mam polarówki, mam siatkowe, dam se radę i beż tej mikrofibry 😎
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
04 maja 2017 17:14
Sonkowa, myślałam o eskadronie , horseware , schockemohle ewentualnie PE , jeżeli ktoś , coś ma to ja chętnie  :kwiatek:
Witam sorki że tutaj, ma ktoś odsprzedać derkę przeciwdeszczową rozm. 135 Pilnie potrzebna 🙇
Może ktoś pomoże. Chciałabym zamówić derkę z PE. Mam tylko problem z rozmiarówką. Mam konia noszącego L 145 i jaki jest jego odpowiednik u nich ???  :kwiatek: :kwiatek:
6'6 lub 6'3 ( to jest mnie więcej odpowiednik 140).
tulipan  :kwiatek:
Czy posiada ktoś derkę siatkową horze spirit la pampa? Prosiłabym o napisanie jak sprawuję się przy dłuższym użytkowaniu? Jak z jej trwałością przy padokowanych koniach? Warto ją kupić czy dorzucić trochę pieniędzy do czegoś lepszego?  🙂

ola8719 rozmiar 6'6 to 150cm a 6'3 to 145.
Derki z Premier equine wypadają rozmiarowo na duże (mam ich kilka) moja kobyla wszystkie derki ma 6'9 czyli 155cm a z Premier Equine wyjściowe 6'6.
Mój nosi 155cm, a PE ma 6.9. One są dłuższe i bardziej obszerne natomiast nie są szersze w klatce czy dłuższe po grzbiecie. Na pewno nie wzięłabym mniejszego rozmiaru, chyba że koń jest na granicy to wtedy lepiej celować w mniejszy.

XL Eskadrona, czyli 155cm


i 6.9 PE

Kurce a ja żadnej PE p/owadom nie mogę podpiąć pod brzuchem bo tam są klapy i krótkie pasy -dla moich za krótkie 🙁
A inne derki podpinasz? Na wszystkich mi znanych koniach, w tym moich podpinają się bez problemu.
Ja na lasce swojej też nie dopinam.... właśnie pakuję paczkę żeby mi caball uratował sytuację...
No, ale Dzidzia to jest poza wszelkimi tabelami i wymiarami przecież  😀
niki-for, mowa o derce PE siatkowej z klapką pod brzuchem na takie trzy rzepy?
one są jakieś nieforemne tzn kupiłam i z klapką i bez - normalnie zapinane dwoma pasami - derkę z klapką sprzedałam, bo jakoś dziwnie leżała właśnie ciasno w brzuchu, ale te bez klapki super leżą.
Ja zamówiłam wszystkie z klapami 🙁 - trochę ciasne w klacie ,to jakoś przełknę ale środkowego na klapie pod brzuchem u żadnego nie dopnę .Muszę chyba dać do przeróbki.Dziwne bo zimowe i przejściowe są ok a te fajne ale na szczuplaki
Moja kobyla ma wszystkie 6'9 oprócz wyjściowych Premier Equine i Horseware Rambo.
Przy czym ja z PE kupuje tylko Bustery. Lepiej leżą w klacie i mocniejszy materiał.

Edit:
Swoją droga czytałam, ze sporo osób zamawiało z PE płyny do prania derek i impregnacji.
Ja mam dokładnie 3 derki wyjściowe z PE i jeszcze jakieś 30 innych na yardzie, którym pracuje. Niektóre derki maja juz po 7 lat. Wszystkie prane w pralce średnio 2 razy w sezonie bez tzw re-proof środków. Żadna z nich nigdy nie przemokła a testowane w największe angielskie ulewy. 😉
Czy Wam zdarzyło się, zeby po praniu zaczęły przeciekać?
Ja sprzedałam wszystkie moje derki wyjściowe (tańsze, droższe) bo nawet po praniu w specjalnych płynach zaczynały przeciekać i przerzuciłam sie na PE. Nigdy nie zamienię na inne 🙂
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
11 czerwca 2017 12:33
Co myślicie o dekach padokowych Equi Theme czy Busse warto kupić dla konia który szanuje derki i nie jest niszczycielem  😉 ❓
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się