Derki

dzięki  :kwiatek:
W zeszly sezon konie golone i zmieniane derki w stajni. Zmienilam stajnie i tu ubieranie derki jest baardzo drogie koszt stajni wyjdzie mi 1200zl z derkowaniem. Czy moge wygolic w jakis wzor i derkowac w ta sama derke padok pare godzin i boks? Jakas oddychajaca zeby sie nie gotowal? Zarastaja bardzo. Bede wdzieczna za podpowiedzi bo jakos nie mam pomyslu.
Czy moge wygolic w jakis wzor i derkowac w ta sama derke padok pare godzin i boks? Jakas oddychajaca zeby sie nie gotowal? Zarastaja bardzo. Bede wdzieczna za podpowiedzi bo jakos nie mam pomyslu.

Tak, jest sporo fajnych derek, które oddychają i nadają się do trzymania nonstop. Pytanie, czy, jeśli nie masz takiej, bardziej Ci się opłaca kupić, czy jednak dopłacić za przebierki.
[quote author=kivik link=topic=43.msg2713349#msg2713349 date=1505680525]
Czy moge wygolic w jakis wzor i derkowac w ta sama derke padok pare godzin i boks? Jakas oddychajaca zeby sie nie gotowal? Zarastaja bardzo. Bede wdzieczna za podpowiedzi bo jakos nie mam pomyslu.

Tak, jest sporo fajnych derek, które oddychają i nadają się do trzymania nonstop. Pytanie, czy, jeśli nie masz takiej, bardziej Ci się opłaca kupić, czy jednak dopłacić za przebierki.
[/quote]

Mozesz podac jakies przyklady? Za derkowanie mam 150 zl na miesiac🙂
kivik, Horseware np.
u nas większość golonych (niezależnie od tego jak, ale u nas popularny trace clip) koni stoi w tych samych derkach i wszystkie mają się dobrze. I nie są to żadne specjalne derki.
Koń nie ściąga futra jak wchodzi do stajni, więc tez nigdy nie czułam potrzeby zmiany derek.
n Dokładnie, ja też nigdy nie zmieniałem derek po powrocie do stajni, chociaż może dlatego, że dotychczas trafiałem na stajnie, w których nie było zbytniej różnicy temperatur.
Dziekuje za pomoc🙂 ogole wiec w trace clipa. Dobrze zaimpregnuje, zeby ttlko nie zamokly i juz🙂
Szukam derki padokowej przeciwdeszczowej z wypełnieniem 100 - 150 g, najchętniej niepodszytej polarem  :kwiatek:
espana Ja mam dwie VH 150 g, jedna 3 sezon, druga 2 sezon i dalej się świetnie sprawują. Ta pierwsza już miała mały wypadek, ale poszła do zszycia. No i niestety ale klasyką jest że idą karabińczyki (zwłaszcza te od zapięć z tyłu między nogami) ale poza tym uważam że warto 🙂 No i impregnat co roku.

Mój śmiga na padoku i potem stoi w stajni w tej samej, derki mają jakiś tam zakres temperatur, na razie u nas to działa. Choć u mnie w stajni dużo osób zmienia dery po powrocie do stajni, ale to już bym musiała mieć chyba ze 20 tych derek 😉
Dzięki alnama  :kwiatek: Ta VH dwukolorowa 150 g u mnie też wytrzymała przynajmniej 3 sezony. Ale czy ona jest jeszcze dostępna?

BTW ja też nie przebieram konia. Jak już zapakuję w derę to w niej stoi do czasu rozebrania lub zmiany na grubszą 🙂
espana, york (ten w gwiazdki) albo Start 150 g - obydwie bardzo spoko i tanie, Start na pewno dużo lepszy jakościowo 😉
Macie jakies namiary na male derki dla walijczyka ?
Przeciwdeszczowe podszyte polarem.
Help!
Mój śmiga na padoku i potem stoi w stajni w tej samej, derki mają jakiś tam zakres temperatur, na razie u nas to działa. Choć u mnie w stajni dużo osób zmienia dery po powrocie do stajni, ale to już bym musiała mieć chyba ze 20 tych derek 😉


Trzeba dodać, że nasza stajnia jest wyjątkowa pod względem temperatur. Podczas dużych mrozów w środku potrafi być sporo na +, więc amplituda jest ogromna i dlatego np. ja zmieniam derki. Poza Bucasem żadna znana mi derka nie ma 15 stopniowego zakresu temperatur.
Mój wcześniej stał w stajni angielskiej, teraz naprzeciw drzwi, dodatkowo jego boks jest "wolnostojący", czyli nie ma bezpośrednio sąsiadów, którzy by go dogrzewali. Do stajni wraca po zmierzchu, więc raczej nie ma aż tak dużych różnic temperatur. Zaczynam derkować jak temperatura spada poniżej 10 stopni (w stajni pewnie wtedy jest max 15), przebieram w grubszą jak utrzymują się temperatury ujemne (w stajni jest wtedy blisko zera - akurat termometr jest na jego boksie, bo jest to najzimniejszy boks w stajni).
A co powiecie o tej derce i czy ona jest czymś podszyta? https://www.decathlon.pl/derka-padok-allweather-light-id_8278005.html
espana nie jest niczym podszyta, mam, służy jako zwykła przecwideszczoówka 🙂

tulipan jasne, ja też nie znam derki która by miała tak duży zakres. Mój całą zeszłą zimę tak stał w naszej wyjątkowej stajni i ma się bardzo dobrze. Nie był przegrzany bo sprawdzam go za każdym razem, niezależnie czy zabieram konia z padoku czy z boksu. Być może wpływa na to fakt, że stoi jako pierwszy i konia ma tylko z jednej strony.
espana,
A jaki masz budżet?
Są dwie fajne derki z dobrymi patametrami ( oddychające i jednocześnie trzymające ciepło ) , ale ceny około 500 zł

Busse 100 g 1680 DEN, niepodszyta polarem:
KLIK

I Horze Avalanche 150g, 1200 DEN, niepodszyta polarem:
KLIK

Obie warte uwagi i na kilka sezonów

Edit:
dodałam linki
alnama ja stałam w wielu stajniach i nie zmieniałam derek, aż w obecnej przyjechałam przed 7 rano i w stajni było 12 stopni a na dworze prawie -10  😉 Ale każdy robi co uważa za słuszne, skoro Twój koń ma się dobrze według Ciebie to super. Mój także - nie kaszle, nie gluci i przez okrągły rok jest w super formie.

mikstura wolałabym oscylować wokół 300 zł 🙂
Nie muszą być super parametry, ma to być cienka derka, na jesień/wiosnę, więc nieprzemakalna i chroniąca przed wiatrem, nie musi jakoś super trzymać ciepła, bo nie chcę konia dodatkowo dogrzewać. Teraz mam Horze podszytą polarem, ale szczerze jej nienawidzę  😁 .
espana, Horze Avalanche? Jak tak, to chętnie odkupię 🙂
espana Horze ma 150g, ale to chyba ta droższa wersja Supreme.
mikstura a wiesz jak rozmiarowo wypada ta Busse Astana? Bo znalazłam w promocji, ale rozmiar 165 (mój nosi standardowo 155, ale jest rozbudowany w szyi/karku).
Na zdjęciu ma Horze 165, może jest ciut za długa, ale fason ok, nie pływa w niej.



_Gaga niestety  🤣 To jakaś zwykła, dokładnie ta ze zdjęcia powyżej 😀

tulipan właśnie chyba trochę za droga  😉
espana,

Kurcze chyba Ci nie pomogę z tą Busse 🙁
Kolezanka co prawda wzięła dla ślązaka ( tłusty i duzy) 155 cm i jest ok, ale nie wiem co doradzić  🙄
Avalanche wszystkie są takie, ze na klatce trzymają lepiej przez podwyższoną szyję, ale bardziej luzne są z tyłu ( więc nawet jak większa to nie przeszkada specjalnie)
Mój ma szyję jak przecinek i nosi Horze 155 cm i jest ok, mimo ze okolo 180 cm w klebie
BTW zdjęcia nie widać

Moj tak wyglada w 155 cm


O i jeszcze znalazłam Kavalkade 100 g-też dobre parametry i derki porządne ( przynajmniej kiedyś były). Sama bym wzięła...
https://jaszym.pl/padokowe/1271-kavalkade-derka-alaska-iii-100g.html
Photobucket coś szaleje. Przerzuciłam zdjęcie do galerii.

Na zdjęciach katalogowych nie wyglądają na sukienki, więc może nawet jak będzie ciut za długa to nie będzie spadać, przekręcać czy ciągnąć się.

Może ktoś ma jeszcze doświadczenie z derkami BUSSE, jak wypadają rozmiarowo?
Ja mam stajenną Busse i ma standardową rozmiarówkę.
Zerknij na te Kavalkade, dobra cena i parametry
O, super, dzięki  :kwiatek:
Podrzucam jeszcze link do przecenionej Busse:
https://sklep.bergo.pl/derka-padokowa-100g
Przy okazji szykowania wpisu na bloga mam porządne zdjęcia dwóch moich der PE. Rozmiar 6.9 na koniu noszącym 155cm (XL).

To jest 600D



a to 1200D


Potrzebna mi pomoc! 🙂

Sytuacja taka: 2 latek. Rok temu chodził wolno wybiegowo całą jesień, zimę wiosnę, od lutego tego roku trochę więcej czasu spędza w boksie. Nie zaczął jeszcze zmieniać sierści, a wypuszczenie go na dłużej niż godzinę skutkuje tym, że koń zaczyna się cały trząść (domyślam się ze z zimna :P )

Pytanie moje brzmi, czy na takiego młodego konia zakładanie derki na padok będzie dobrym pomysłem? Jeśli tak to jaka derka? Jeśli nie, to co mogę innego zrobić, żeby wychodził z boksu na trochę dłużej przy chłodniejszej pogodzie? Nie mam pomysłu.
Tworek, dostaje siano na padok? Dostaje wystarczająco dużo jeść?

Nie widzę sensu w nie derkowaniu dla idei, jeśli koniowi jest ewidentnie zimno.
Co możesz zrobić? Puszczać w stadzie (ogrzeje się od kumpli), puszczać z dostępem do wiaty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się