kaloszki dla konia

[quote author=sotniax link=topic=457.msg2092644#msg2092644 date=1399990866]
Czy mógłby ktoś powiedzieć jak jest z rozmiarówką w  kaloszkach Professional's Choice  Ballistic Overreach Boots ?? raczej klasyczna rozmiarówka? zawyżona? zaniżona ?

Nie wiem, czy jeszcze Jesteś zainteresowana, ale tu są wymiary kaloszy PC: klik (mnożysz przez 2,54, trzeba brać na styk).
[/quote]

Dzięki za informację, już dawno kupiłam, na ślepo wzielam Lke i pasują idealnie 🙂 już kilka razy pożyczane innym na testy i każdy zachwycony jakością, codziennie ciurane od 2miesięcy, umyte wyglądają jak nowe, wczesniej koń niszczył kalosze w ciągu tygodnia więc śmiem twierdzić że te są niezniszczalne 🙂 a co najfajniejsze nie musze sie martwić że kon będzie obtarty bo nie przemieszczają się ani milimetra ! nie ważne czy wybieg, teren, czy wjazdy do wody na crossie, nic ich nie rusza !
Identyczne jak te PC są z decathlonu za jakieś 40zł 😉 Dla siebie dopiero zamówiłam, ale znajoma ma i są świetne 😉 Wytrzymałe i przez ten cypelek z tyłu się nie przekręcają 🙂 Jak komuś szkoda kasy na PC to jak najbardziej polecam 🙂
Te decathlonowe są dobre, u nas wiele koni w takich chodzi. Szkoda tylko, że są takie smętne 😉 Mógłby ktoś z producentów u nas pokusić się o wesołe kaloszki jak te classic equine czy PC.
Potwierdzam, że kaloszki z Decathlonu ciężko zabić. Dały radę też kaloszkowemu mordercy koleżanki. 😉
Czy orientuje się ktoś może co to są za kalosze?


Zdjęcie z FB Parkitnych
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
06 lipca 2014 21:30
Yennefer kingsland?  😀


edit;

A może takie?

juliadna, chyba masz rację, dzięki. :kwiatek:
Halo, halo ! Ma ktos z Was moze kaloszki BR w rozmiarze XL i moglby podac mi wymiary? Wyszukiwarka mi niestety nic nie wyplula. Chcialabym kupic BRy, ale nie wiem jaki rozmiar 🙁
Angeel, ja mam,  zmierzę Ci jutro,  jak nie zapomnę 😉
Oo, superowo  :kwiatek: Chodzi mi o obwod gora i wysokosc. Dzieki 🙂
(btw., gdybys miala jakies moje foty z dzisiaj to chetnie przyjme :P )
A jak z kaloszkami BR Pro Mesh? Ktoś ma orientację, czy rozmiarówka jest taka sama, jak w Pro Maxach? Nie wiem, czy brać M, czy L na małopolskie nózie modeleczki ... 🙂
sonatka, zdecydowanie L-ki, te kalosze nie są duże. L-ki ma Skwarek, a on ma nóżki takie bardziej cob niż full.

Angeel, ja też mogę pomierzyć, ale dopiero jutro, aktualnie siedzę w stajni i tu mam same L-ki 😉
quantanamera, dziękuję za info  :kwiatek:
Angeel, br xl: wysokość 12cm, obwód góry 23,5cm.
Angeel, br xl: wysokość 12cm, obwód góry 23,5cm.


Aminalia pisze: Rozmiary: L (full) wysokość 12 cm, obwód mierzony górą 23,5 cm.

Obsluga Animalii: Kalosze z nowej dostawy mają wymiary 28 obwodu i 12 wysokości. Niestety
kalosze z poszczególnych dostaw różnią się nieznacznie pod względem
wymiarów, dlatego jeśli zdecyduje się Pani na kalosze niedostępne na
magazynie, mogą one mieć po sprowadzeniu niewielkie odchylenia od
podanych wymiarów.

I badz tu czlowieku madry i zamow dobry rozmiar  😵
Angeel, to niezłe wymiary podali!  XL kupowałam na Dina i zakładam je też młodemu,  pęcina 21cm, tylko zapinam rzep na zakładkę,  tak ok. 1 cm.
Ehh, no nic, chyba zamowie XL, najwyzej sie bede bawic w zwroty ;/  W kazdym razie dzieki.
(i dzieki anai za fotki  :kwiatek: )
Posiada ktoś kentaury skórzane, nie przekręcające się? jak się sprawują przy intensywnej jeździe?  tzn 5/6 dni w tygodniu mocnej jazdy?
Donia Aleksandra, Mam takie, ale nie jeżdżę w nich na co dzień. Zakładam je na skoki (ok. 2 razy w tygodniu), ale mam je już ok. 2,5 roku i ciągle są świetne. Z zewnątrz bez jakiegokolwiek uszczerbku, w środku w jednym lekko uszkodził się materiał. Po każdej jeździe idą pod wodę, po zawodach do pralki. Ja polecam, warte są swojej ceny. Horze mam XL, BR XL, a te L.
anai dzięki , w takim razie się skuszę  🙂
Czy ktoś z posiadaczy kaloszków Mustanga bez futerka rozm. L mógłby zmierzyć ich górny obwód?  :kwiatek:
Czy kojarzy ktoś może jak rozmiarowo wypadają kaloszki HKM Soft w porównaniu do Horze Probell?  :kwiatek: w szczególności interesuje mnie porównanie rozm XL i XXL. będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek info.
Pomóżcie proszę, jakie kaloszki na TYŁY dla kobyły która kopie się po pęcinach.
Ponadto ma niskie piętki...
Czy ktoś może polecic dobre kalosze dla konia ściągającego podkowy. Gumowe na rzepy rozrywa po 2 użyciach, a neoprenów prawie nigdy nie tyka za to podkowa lata! Yorki są super wytrzymałe ale XL niestety nie zakrywa kopyta do ziemi :/
Może takie? http://www.gnl.pl/kalosze-zelowe-acavallo.html  Wytrzymają choć trochę? Może kupić całe gumowe wciągane?
anetakajper, te co wstawiłaś to widziałam wiecznie fruwające, w ogóle na nodze się to nie trzymało.
A Eskadrony? To są naprawdę dobre ochraniacze, jest rozmiar XXL. Ja mam jedne już kilka łądnych lat, kupione jako używki. Tylko o d czasu do czasu trafiają do kaletnika na przyszycie rzepu 😉
anetakajper,zainwestuj w ochraniacze na piętki veredus,lub w kalosze segmentowe 🙂
Zapiętki Veredusa na pewno nie, ponieważ one leżą na samej piętce. W żaden sposób nie łapia podkowy.
Czy ktoś może polecic dobre kalosze dla konia ściągającego podkowy. Gumowe na rzepy rozrywa po 2 użyciach, a neoprenów prawie nigdy nie tyka za to podkowa lata! Yorki są super wytrzymałe ale XL niestety nie zakrywa kopyta do ziemi :/
Może takie? http://www.gnl.pl/kalosze-zelowe-acavallo.html  Wytrzymają choć trochę? Może kupić całe gumowe wciągane?


mój ściąga podkowy (tfu, tfu) na padoku zazwyczaj. jest duży (176cm ale drobniejszej budowy SP), nosi XL Horze Probell, drugi, trochę większy (173, ale mocny Hanower) nosi za to XXL. ale kaloszki polecam. rzep super mocny, cena niewielka. za to mają je już 3 miesiąc i myślę, że jeszcze z miesiąc pożyją. 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 września 2014 21:23
anetakajper, mój morderca kaloszy chodzi w kaloszach Proffesional Choice czy Premier Equine Ballistic. Spisują się najlepiej ze wszystkich wypróbowanych prze ze mnie. XL Premier Equine dla konia normalnie noszącego L są do ziemi, więc ładnie zakrywają całą podkowę, trochę neopren od środka się niestety powycierał. Nie pamiętam ile je mam, ale coś koło roku. Te podlinkowane przez Ciebie Acavallo widziałam i wydawały się być bardzo delikatne.
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
Veredusy piętki raz miałam - po jednym stuknięciu są na pęcinie :/
Horze probell - były 🙂 są porównywalne to tych gumowych na rzepy

Właśnie wczoraj się zastanawiałam nad tymi :  http://yard-equites.pl/kaloszki/928-kalosze-premier-equine-ballistic-no-turn-.html
Mówisz xxagaxx eskadrony 🙂 - http://www.salonjezdziecki.pl/product/Kaloszki-neoprenowe-Eskadron/?id=111 i są dostępne właśnie xxl

Kobyła ma 176 cm ma 3,5lata 1 kopyto sztorcowe + wkładka podwyższająca - tu podkowa musi być chroniona w 100% -a często leci . Jak zakładam kalosza  to kalosz sięga mi do 3/4 piętki :/ Druga noga jest normalna i XL sięga praktycznie do ziemi. Ona nie niszczy kaloszy -chyba, że są to gumaki lub tylko sam neopren :/ Ona niszczy podkowy, których nigdy nie znajduję  😫

Czy wiecie może jak wypada rozmiarówka kaloszy horze (tych nieprzekręcających się) bo nie wiem czy brać coby czy fulle. Konisko 163cm, ochraniacze nosi full-e, kalosze z mustang ma M-ki.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się