Stajnie w Warszawie i okolicach

Pialotta, a myślałaś o Wiktorowie, tam masz Janka Ratajczaka i niedrogi pensjonat 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
21 października 2014 07:06
haruś, i też kupę błota i rozmiękłej gliny od jesieni do późnej wiosny 😉
Mada, nie stoję w becker ale byłam oglądać i na podstawowe pytania mogę odpowiedzieć.
cena to 1100-1200
jest możliwość padokowania oddzielnie
podloże na hali jest ok ale nie ma rewelacji na pewno nie jest to kwarc. Ale zadbane.

brama na pilota, czyli z zewnątrz nikt nie wejdzie, w boksach czysto chociaż sama stajnia jest przerobiona za szklarni i delikatnie mówiąc nie zachwyca. Place do jazdy są 2 , pierwszy na trenie ośrodka ze zwykłym kurzącym się piaskiem(podobno podlewanym w miarę potrzeby) drugi parę set metrów od, ten na którym rozgrywane są zawody.


dziękuje za opinie 🙂
Witam ponieważ w niedługiej przyszłości przeprowadzam się do Warszawy poszukuję stajni dla mojej klaczuchy w Warszawie. Najlepiej na białołęce.
Szukam stajni z halą, padokami trawiastymi, dobrym dojazdem ztm, nie musi mieć złotych klamek ale ważne żeby koń miał dobrą opiekę i bezwzględnie sucho i czysto w boksach. Cena do 900. Jutro chciałam pożyczyć auto i zrobić objazd po stajniach. Ktoś może coś polecić (lub odradzić żebym na marne nie jechała)?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
21 października 2014 13:33
kejt.lip jeśli chodzi o Białołękę i dojazd do stajni ztm, to bedzie ciężko  🙁 Sama mieszkam na Białołęce (zależy jeszcze jakie okolice Białołęki  😉 ) i dojeżdżam samochodem do stajni Klucz w Skrzeszewie (okolice Legionowa) Nasze okolice niestety nie obfitują w stajnie  🙁

W Łajskach jest Ławra (ale kosztuje już chyba 1000zł) dojazd ztm, a potem jakieś 3 km z buta

http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_zloty_kon nigdy nie była, wiec się nie wypowiem  😉

Jest jeszcze stajnia Vena (na przeciwko Ławry), ale pensjonat chyba 1100 no i dojazd jak do Ławry
Stajnia Złoty Koń?

http://stajniabialoleka.pl/

Aczkolwiek nie mam pojęcia co to, i czy fajne to. Może ktoś coś powie więcej, stał, stoi? Jak warunki, opieka itd?  😉
Mieszkam od 15 lat na Białołęce (w tej nowej części) i niestety niewiele zmienia się w temacie stajni. Okolice to Klucz, Vena, Trzciany, Ostoja, na Dębowej, Złoty koń do którego planuję podjechać w weekend i jakieś mniejszych stajni sporo, ale bez pensjonatu. Sama zmieniałam stajnię kilka razy i niestety zawsze dojazd jest dość uciążliwy.
Kucyna daj znać co to za stajnia i czy warta uwagi. Strasznie jestem jej ciekawa,bo w sumie nic o niej za bardzo nie wiadomo  😉
Co sądzicie o stajni Golden Horse w Korytach? Czy ktoś trzyma/ trzymał tam konia?
Z góry dziękuję za info...może być na priv  :kwiatek:  🙇  :kwiatek:
Ile może być km od stacji PKP do stajni Enklawa? Czy jeździ tam jeszcze jakaś komunikacja w okolicy?
Megane, kawalek jest, ale niedlugo ma byc dojazd komunikacja, przystanek pod sama stajnia juz stoi 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
21 października 2014 16:23
Megane, ze 4 kilometry jest.
Nirv, o kurcze, serio? To by było super.
emptyline, owszem, taka informacja jest na FB stajni 🙂 Też mnie ucieszyła. Niestety wieczorne autobusy powrotne kończą sięjakoś wczesnie (o ile dobrze patrzyłam).
Dzięki dziewczyny 🙂 mapy google właśnie pokazały mi 4,4,  choć jak tam jeździłam, to wydawało mi się jakoś krócej. (ale autem czy rowerem, to zawsze będzie krócej 🙂 )

Do KJ Dobrzyniec też pewnie trzeba ze 4 km iść na piechotkę?
Witam,

Poszukuję w okolicach południowej strony Warszawy pensjonatu, do 700 zł/m-c.
Piaseczno, Zalesie Górne, Góra Kalwaria, Ustanów.
Nie musi być z halą, placem - jeżdżę głównie w tereny.

Czy jest w ogóle taka opcja, czy jednak wszędzie "magiczny tysiąc"? :-)
Haukenn,
Stajnia Witka w Bogatkach.
Super tereny i namiastka hali ( kryty lonżownik )
Cena z tego co mi wiadomo własnie koło 700.
Są na fb
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=46.msg2206108#msg2206108 date=1413894815]
kejt.lip
W Łajskach jest Ławra (ale kosztuje już chyba 1000zł) dojazd ztm, a potem jakieś 3 km z buta

[/quote]

Nasturcja-Renata w Ławrze pensjonat kosztuje 700zł i właściciel nie planuje podwyżki, mimo nowej hali namiotowej z kwarcowym podłożem. Ale u nas długa lista rezerwowa.
Dojazd do Enklawy jest od września - kursuje linia 2 mobilis (przystanek pod samą stajnią), z tego co widziałam to jeździ od PKP w Sulejówku-Miłosnej, z Halinowa i z Józefina chyba. Poza tym jeździ "Pasmo" przez Okuniew, z tym, że od Okuniewa jest niecałe 2 km do przejścia.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 października 2014 21:31
Monika5573, ale super info!
Też się ucieszyłam jak zobaczyłam przystanek pod stajnią 😀
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
21 października 2014 21:56
KaLilla w takim razie dobrze wiedzieć, że mimo dużych inwestycji podwyżki nie będzie  🙂
Dzięki wielkie wszystkim za podpowiedzi. 
Zrobiłam dziś objazd po kilku polecanych Białołęckich stajniach i chyba najbardziej przypadła mi do gustu owa stajnia widmo z linku Sierry http://stajniabialoleka.pl/.
Ponieważ nic o niej tu nie znalazłam a wiele osób pyta więc podzielę się spostrzeżeniami.
Stajnia niedawno powstała i jest jeszcze w budowie. Dojazd niezły, z modlińskiej 3 autobusy ztm średnio co 10 min i do przejścia jakieś 200 m. Podobno ma być autobus pod samą bramą, zatoczka już jest, teraz przystanek budują. Na razie są boksy angielskie. Nowe boksy duże, wysokie i ocieplone. Jest też kilka mniejszych ale w nich stoją kuce i szkółkowe konie. Miejsca sporo, konie zadbane, w boksach czysto. Kupy wybierane codziennie. Przywitał mnie miły stajenny, który zadzwonił po właścicielkę. Ta przyjechała po 10 minutach. Hala jest, nie za duża ale spokojnie da się pojeździć, wysypana zwykłym piaskiem, bronowana i zraszana przez stajennego. Jak byłam to wszystkie place były zbronowane. Pastwiska duże, konie na trawie w małych grupkach, 2 tłuściutkie kucyki tylko bez trawy stały na sianie w paśnikach. Cały teren ogrodzony siatką, więc nawet jak mój klaczuch wyskoczy z padoku, co jej się czasem zdarza  😡 to daleko nie poleci. 😀 Dorwałam pensjonariusza -mówił że stoi już dłuższy czas, jest zadowolony i atmosfera ok. Ogólnie dobre wrażenie na mnie zrobiła zarówno stajnia jak i właścicielka. Złotych klamek nie ma ale widać że z sercem do koni podchodzą. Jutro podjadę jeszcze do Ławry ale chyba decyzję już podjęłam.
Nasturcja-Renata dziwię się, że krąży taka informacja o tej kwocie, bo słyszę o tym po raz kolejny od osób postronnych. Rozumiem, że takie traktowanie pensjonariuszy przez właściciela stajni może budzić zdziwienie w dzisiejszych czasach. Gdyby była planowana podwyżka, na pewno właściciel uprzedziłby nas z dużym wyprzedzeniem. Pozostaje się tylko cieszyć, że stajnia się rozbudowuje, bo to nie koniec inwestycji 😀, a cena bardzo atrakcyjna. 
Kejt.lip, a od czego zależy różnica w cenie podana na stronie?
A ja ślepa jestem, w ogóle tam ceny nie widze. Moze od wielkosci boksów 3x3 lub 3x4,2?
Megane, o, być może. A cena jest w revoltowym katalogu (o ile jest aktualna) 😉
widziałam dzisiaj na fb info o zapisach do pensjonatu Władysławów Piaseczno? ktoś coś wie? to jakaś nowa stajnia? o co cho?
stajnia Ewy Mordzelewskiej i Izy Przeradowskiej, wkrótce z halą, mają padoki i niewielkie pastwiska- czysto i kameralnie. Minusem jest szkółka.
Czy mógłby mi ktoś podesłać jakiegoś linka gdzie znajdę o stajni więcej informacji? Ktoś się orientuje jaka cena?
Karla🙂, ale to ta stara stajnia Władysławów? Ta na rozdrożu? tylko dzierżawcę mają?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się