Stajnie w Warszawie i okolicach

[quote author=ewuś link=topic=46.msg2662260#msg2662260 date=1489789915]
emptyline, Serdecznie polecam stajnię Oli Wołąs w Garbowie nad Pilicą koło Warki. Świetna opieka, konie są bardzo zadbane. Do tego stajnia jest kameralna, więc do koni jest naprawdę indywidualne podejście. Tylko chyba z dojazdem bez samochodu jest kiepsko.
[/quote]
A tam kolej dojeżdża chyba.  Zależy tylko jak daleko od stacji
montana   małopolskie
18 marca 2017 06:58
[quote author=zoriczkowa link=topic=46.msg2662182#msg2
662182 date=1489773381]
Heeej, ja może nie do końca z pytaniem o stajnię, ale do Was, mających rozeznanie w Warszawskich stajniach i usługach, a mianowicie: kowal.
Czy polecacie kogoś kto dojechałby w okolice Grójca?
[/quote]

My jesteśmy w okolicach Grójca, a Ty gdzie dokładniej ? napiszę PW

[quote author=ewuś link=topic=46.msg2662260#msg2662260 date=1489789915]
emptyline, Serdecznie polecam stajnię Oli Wołąs w Garbowie nad Pilicą koło Warki. Świetna opieka, konie są bardzo zadbane. Do tego stajnia jest kameralna, więc do koni jest naprawdę indywidualne podejście.
[/quote]

Ja również polecam i do Sielanki rzut beretem !
Kochani, nasze ulubione pytanie. Sprawdzone miejsce w stylu łąki, stajnia dla koni niepracujących, czyli niedrogo, ale z dobrą opieką. Socjal i zaplecze treningowe kompletnie niepotrzebne. Może być miejsce dla emerytów/przydomówka, w województwie mazowieckim, chętnie z możliwość jako-takiego dojazdu bez auta, ale nie jest to warunek konieczny. Niedrogo. Zakolej Ranch?


Zakolej Ranch jak najbardziej polecam, mój koń wyjechał tam w styczniu i czuje się świetnie 😉
Dojeżdża pociąg z Wileńskiego prawie pod samą stajnię.
famka   hrabia Monte Kopytko
21 marca 2017 14:29
edit nie aktualne

:kwiatek:
Czy możecie polecić stajnię z bardzo dobrą opieką, bardzo dobrym podłożem, halą i niezłym dojazdem samochodem z Woli/Bemowa? Przypuśćmy, że cena na chwilę obecną nie jest kluczowa.

P.S. Bajardo znam i jest pierwszym wyborem, chcę w razie czego poznać alternatywy.
ewuś, Bobrowy Staw ma wszystko co potrzebujesz 🙂
Zajrzałam na swoje ukochane forum  🤣 i nie dość, że widzę awanturę w sprawie stajni, w której ostatnio byłam spróbować wydzierżawić konia to jeszcze wywołano mój login? To jakiś przypadek, Megane?


Byłam niedawno w stajni na Białołęce.
Przepraszam za edytowanie posta w części znacznej ale właścicielka stajni poczuła się mocno urażona moją negatywną opinią ponieważ uderzam w jej dobra osobiste. W innym wypadku dowiedziałam się, że mogą mi grozić kwestie sądowe.
Moje zdanie na temat zachowania tej osoby z minuty na minutę staje się bardziej negatywne (czy znów podobno obrażam?).
Ja,  jako osoba dorosła chcę tylko powiedzieć, że mi się nie podobało (tyle mogę powiedzieć na forum bez konsekwencji prawnych?).

Byłam w stajni ok półtorej godziny i wystarczy. Tylko tyle powiem.

Szkoda tylko, że szefostwo tej stajni tak bardzo, źle czuje się z negatywną opinią,  żeby dochodziło do takich rozmów. W wiadomości prywatnej mogę napisać, którą stajnię na Białołęce omijać szerokim łukiem.
Nie, nie..  nie przypadek 😉 po prostu Ty zawsze zachwalasz Stangreta 😉 niezależnie kto, czego szuka 😉
Bo Stangret jest po prostu dobry.
I dla osoby bez samochodu i z samochodem.
I dla sporta (chociaż hali nie mamy dużo większej niż Czeremchowa) ale coś tam się da skoczyć i p. Małgosia ma papiery trenera (po rozmowie z nią po wrażeniach odnosnie  białołęckiej stajni powiedziała, że dla niedowiarków będzie widocznie musiała się dokopać i wstawić na fejsa scan!  😉), jest rodzinna atmosfera, raczej się wszyscy znamy, konie większość dnia na padoku, z dala od Warszawy i cholernego zgiełku.. no miejsce, żeby w końcu wypocząć, więc i koń emeryt znajdzie tam dla siebie miejsce. Terenów mamy świetnych tyle, że i nad wodę i do lasu. A jak nie skoki i nie ujeżdżenie to nawet bryczka może iść w ruch. Wybieranie z boksów codziennie, karmienie porządne. No i jeszcze niedaleko Wiktorowo więc jakieś zawody po sąsiedzku można jechać 😉 transport ma stajnia, więc taniej wyjdzie..

I za takie cudo 500zł. Czegoś jeszcze można wymagać? ;D


Megane, sorry, sama widzisz, że to stajnia dla każdego.  🙂
Dla każdego kto po sobie sprząta  😀


Nie no, już nie robiąc reklamy - to przecież jasne, że każdy poleca to, co mu samemu najlepiej leży. 🙂
To po co szlajasz się po Czeremchowej?  😂
Wybacz mi Panie, że bardzo zgrzeszyłam..  😉






Bardzo to była zła decyzja.
Poszukuję pensjonatu na południowy-wschód od Warszawy, trasa Warszawa-Otwock, Warszawa-Mińsk Mazowiecki, Wawer, Rembertów, Sulejówek, Góraszka itp. Nie szukam stajni sportowej, nie potrzebuję złotych klamek, może być mała, kameralna, jednak zależy mi, żeby koń wychodził na trawę. Cena do 900 zł.
Może oprócz tych najbardziej znanych, znacie jakieś niewielkie pensjonaty, które się nie ogłaszają? W końcu poczta pantoflowa najlepszą pocztą  😉
Oooo... też podłączam się do pytania i tamte okolice 😉
a co się dzieje z Enklawą? dlaczego się zamyka?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 marca 2017 21:47
Niltalwen w tam tym kierunku jest Forteca forumowego Miśka69 - z mężem trzymamy tam naszego najmłodszego konia - więc jeśli masz pytania to pisz śmiało.
Jeśli kogoś interesuje informacja dlaczego zamykam Enklawę zapraszam na priv, do źródła 🙂 Stajnia w tym miejscu dalej będzie istnieć, z tego co wiem będzie ją prowadził Właściciel obiektu. Halę zabieram, czy będzie postawiona nowa tego nie wiem.
Poszukuję pensjonatu na południowy-wschód od Warszawy, trasa Warszawa-Otwock, Warszawa-Mińsk Mazowiecki, Wawer, Rembertów, Sulejówek, Góraszka itp. Nie szukam stajni sportowej, nie potrzebuję złotych klamek, może być mała, kameralna, jednak zależy mi, żeby koń wychodził na trawę. Cena do 900 zł.
Może oprócz tych najbardziej znanych, znacie jakieś niewielkie pensjonaty, które się nie ogłaszają? W końcu poczta pantoflowa najlepszą pocztą  😉



Marki Groteska Arabians...chyba jeszcze jakiś wolny boks jest...złotych klamek nie ma,ale konie mają dobrze. 🙂
Niltalwen Jak zależy Ci na pastwiskach i dobrym karmieniu, a nie potrzebujesz infrastruktury to polecam stajnię forumowej Mehari w miejscowości Glinianka kierunek na Mińsk.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 marca 2017 10:13
[quote author=Niltalwen link=topic=46.msg2663922#msg2663922 date=1490199105]
Poszukuję pensjonatu na południowy-wschód od Warszawy, trasa Warszawa-Otwock, Warszawa-Mińsk Mazowiecki, Wawer, Rembertów, Sulejówek, Góraszka itp. Nie szukam stajni sportowej, nie potrzebuję złotych klamek, może być mała, kameralna, jednak zależy mi, żeby koń wychodził na trawę. Cena do 900 zł.
Może oprócz tych najbardziej znanych, znacie jakieś niewielkie pensjonaty, które się nie ogłaszają? W końcu poczta pantoflowa najlepszą pocztą  😉



Marki Groteska Arabians...chyba jeszcze jakiś wolny boks jest...złotych klamek nie ma,ale konie mają dobrze. 🙂
[/quote]

RatinaZ ale Marki to zdecydowanie nie południowy wschód 😉 no i chyba przy obecnej liczbie boksów i koni za chwilę to trudno tam będzie o pastwiska i porządną trawę- raczej będziecie mieli zielone padoczki.
[quote author=RatinaZ link=topic=46.msg2664128#msg2664128 date=1490261229]
[quote author=Niltalwen link=topic=46.msg2663922#msg2663922 date=1490199105]
Poszukuję pensjonatu na południowy-wschód od Warszawy, trasa Warszawa-Otwock, Warszawa-Mińsk Mazowiecki, Wawer, Rembertów, Sulejówek, Góraszka itp. Nie szukam stajni sportowej, nie potrzebuję złotych klamek, może być mała, kameralna, jednak zależy mi, żeby koń wychodził na trawę. Cena do 900 zł.
Może oprócz tych najbardziej znanych, znacie jakieś niewielkie pensjonaty, które się nie ogłaszają? W końcu poczta pantoflowa najlepszą pocztą  😉



Marki Groteska Arabians...chyba jeszcze jakiś wolny boks jest...złotych klamek nie ma,ale konie mają dobrze. 🙂
[/quote]

RatinaZ ale Marki to zdecydowanie nie południowy wschód 😉 no i chyba przy obecnej liczbie boksów i koni za chwilę to trudno tam będzie o pastwiska i porządną trawę- raczej będziecie mieli zielone padoczki.
[/quote]

Z Wawra czy Rembertowa to rzut beretem,ale spoko..tylko podpowiedź...
Z Wawra w tamtą stronę prędzej się osiwieje stojąc w korku niż dojedzie...
Niltalwen, w Helenowie (Międzylesie, niedaleko Centrum Zdrowia Dziecka) jest niewielka stajnia angielska, bez hali, jest plac do jazdy i masa terenów. Jest duży padok dla koni w części zalesionej i z trawą. I cena jest do 900 zł, wydaje mi się, że może być wolny boks. Złotych klamek nie ma 😉 http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_rekreacyjno_hipoterapeut
bjooork Dzięki! zrobię rozeznanie 🙂

RatinaZ Nie chcę do Marek, po pierwsze nie ten kierunek, a po drugie byłam tam ponad rok temu, oglądałam i choć miejsce bardzo urokliwe to padoczki mają maleńkie i trawy raczej na nich nie ma, a pani właścicielka była dla mnie bardzo niemiła, wyniosła i ogólnie zrobiła nieprzyjemne wrażenie, może zyskuje przy bliższym poznaniu, natomiast mnie jakoś odrzuciła na dobre od tego miejsca  🤔

Cricetidae dzwoniłam tam wczoraj, niestety wszystko zajęte i od lat nic się nie zmienia. Nawiasem mówiąc świadczy to, że stajnia i opieka są bardzo dobre 🙂
Ale spoko...ja nikogo nie mam przekonywać,ani uszczęśliwiać na siłe ani tym bardziej polemizować na forum o warunkach w stajni w której trzymam konia...każda stajnia ma swoje plusy i minusy i kązdy ma swoje priorytety i potrzeby...Najważniejsze żeby i Tobie i koniowatemu było dobrze 🙂
RatinaZ Tak, jak powiedziałaś - oby nam i koniowatym było dobrze 🙂 mi miejsce (choć piękne) nie pasuje, ale dzięki za propozycję i chęć pomocy, to się liczy!  🏇
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
23 marca 2017 18:47
A Dobrzyniec? Okolice Otwocka. Od razu mówię, że nigdy tam nie stałam, ale słyszałam dużo dobrego  😉 Po przeprowadzce do innej dzielnicy zastanawiałam się czy nie zmienić stajni (bo bliżej) i myślałam właśnie o Dobrzyńcu
Ja stałam kiedyś w Dobrzyńcu i bardzo dobrze wspominam tę stajnię. Myślę, że jest to jeden z dobrych wyborów po tej stronie Warszawy, jeśli ktoś bierze pod uwagę taką odległość.
Niltalwen, myślałam, że jeden boks został 😉 może niedługo się coś zmieni 😉 Wiesz, tam głównie stoją konie do hipo, pensjonatowych jest 3, a sama stajnia boksów ma 9 czy 10.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
24 marca 2017 06:47
Nasturcja-Renata, kiedyś stałam w Dobrzyńcu, jeszcze za czasów poprzednich prowadzących i też sobie chwaliłam. Po zmianie ponoć jest jeszcze lepiej, znam kilka osób stamtąd i są bardzo zadowoleni.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 marca 2017 08:42
Mehari to dobrze wiedzieć, że w razie czego mam jakąś alternatywę  😉 Po przeprowadce mam do stajni 36km, a miałam 20km. Trochę upierdliwe są dojazdy, ale póki daje radę,  to nie chcę zmieniać stajni, bo za dobrze nam tam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się