Stajnie w Warszawie i okolicach

RatinaZ, a co jest nie tak ze Słupnem? Bo już mi kiedyś na ten temat bardzo lakonicznie odpowiedziałaś, ale nic nie wynikało z tej odpowiedzi 🙂
A kojarzycie stajnie typu Blueberry czy cos takiego?
Tak czytam... i w sumie żadna mnie nie zachwyciła, bo jednak padok dla moich koni to podstawa i bez tego ani rusz...
Do Heartlandu sie nie zbliżam xD Słupno znam, wlasiciela tez, ale nie lezy mi ta stajnia .
o Zielonej koniczynce bym sie dowiedziala wiecej
Gniadata   my own true love
24 lutego 2018 12:24
Heartland juz nie istnieje, więc nie ma się do czego zbliżać 😉
A stajnia pod zegarem jest czyja?
Zielona Koniczynka - ceny nieco wyższe: 850 i 950 plus oplaty dla stajennego za np.derkowanie.


850? W głównej stajni bylo 750, a że była podwyżka 50zl to daje 800zl + ew. opłaty dla stajennego.

W Zielonej stoimy od nie całych dwóch miesięcy i jest OK. Bardzo czysto w boksach i dużo ścielone. Padoki suche i duże. Dieta pudełkowa, ale mi to bardzo odpowiada
RatinaZ, a co jest nie tak ze Słupnem? Bo już mi kiedyś na ten temat bardzo lakonicznie odpowiedziałaś, ale nic nie wynikało z tej odpowiedzi 🙂


Ojejku bo co Ci moge powiedzieć,że nie pasi mi wszechobecna gruda i boksy ,które nie są czyste i kaskaderzy i rekreacja itd. i ten zimowy wybieg na tej mniejszej ujezdzalni cały w błocie...
Stajnia pod zegarem to były Heartland/Dragon...
EchelonMaja no co ja Ci mogę napisać..przyjedź ,zobacz..będziesz miała pytania to pogadamy... 😉
RatinaZ, no na przykład to co napisałaś. Informacja w stylu - słaba stajnia to żadna informacja 🙂 Nawet nie widziałam, że tam jest rekreacja 😉
Raczej nic z ww. nie zachwyca. Zdecydowanie temat stajni w wwl był już tyle razy wałkowany, że...  😵
Nie ma stajni w WWL która ma halę, codzienne czyszczenie boksów, padoki.   🤔 Taki minimum minimalnego, żeby w okresie jesienno-zimowym się nie roztrenować.


W okolicach kojarzę Stajnię Olimpia ale to chyba nie ta półka cenowa. Nigdy tam nie byłam więc nie wiem też jak z czystością oraz padokowaniem. Do tego dochodzi rekreacja ale za to na plus, że organizują zawody więc dla osoby, która chce brać w nich udział to akurat drobny plus.
Dar w Olimpii są małe padoki : plus ,że stajnia ma karuzelę i na nią wyprowadza....niestety w okresie opadów jest mega błoto i też konie nie wychodzą na dwór...ale za to karmienie jest naprawde uczciwe i na plus: boksy też ( z tego co wiem) czyste,ale właśnie to kolejna stajnia taka nastawiona na dzieci i skoki. Ja oczywiście nic nie mam przeciwko: niech rośnie przyszła kadra narodowa 🙂 sama byłam dzieckiem i w stajni siedziałam godzinami/dniami i jak mieliśmy MY ekipa młodych,zdolnych i niepokonanych treningi to wszyscy chodzili na paluszkach  😁 , ale na obecną chwilę juz mnie takie klimaty nie interesują  😉
RatinaZ, no na przykład to co napisałaś. Informacja w stylu - słaba stajnia to żadna informacja 🙂 Nawet nie widziałam, że tam jest rekreacja 😉



Stałam w Słupnie prawie 2 lata, mogę się wypowiedzieć, zapraszam na priv z pytaniami.
[quote author=Grace link=topic=46.msg2760517#msg2760517 date=1519456871]
Zielona Koniczynka - ceny nieco wyższe: 850 i 950 plus oplaty dla stajennego za np.derkowanie.


850? W głównej stajni bylo 750, a że była podwyżka 50zl to daje 800zl + ew. opłaty dla stajennego.



W Zielonej stoimy od nie całych dwóch miesięcy i jest OK. Bardzo czysto w boksach i dużo ścielone. Padoki suche i duże. Dieta pudełkowa, ale mi to bardzo odpowiada
[/quote]

a, to nie znałam ceny małej stajni. Obłlo mi o uszy 800, dlatego taka podałam. Bo w dużej bylo 900, obecnie 950.
Jeszcze co do Konika, to nie ma problemu żeby dogadać się ze stajennym, żeby wypuszczać konia na padok po obiedzie i w niedziele. Natomiast trawy ani siana na padokach nie ma niestety, co jest minusem.

Jeśli mowa o stajni Olimpia w Rembertowie - zdecydowanie nie polecam.
RatinaZ, małe padoki czyli kwatery jak w Aromerze, na których to raczej nawet koń nie ma jak się wyszaleć?
No i co z ceną.. to jednak blisko Aromeru więc spodziewam się, że i cena będzie podoba. Zawsze to konkurencja.

A Heartland.. nie powiem, bardzo mi miło, że już nie istnieje.
Konie przynajmniej mają zapewnione posiłki.

Ethelwen, co Ci się nie podobało w Olimpii? W życiu tam nie byłam ale po zdjęciach wygląda sympatycznie.
Nie ma siana na padokach???? ej no większość tu chwali stajnie... niepomanieju: nie ma siana na padokach i chwalicie stajnie????  🤔 🤔 🤔 🤔  no to mamy chyba bardzo odmienne zdanie o tym co to jest dobra stajnia...no dalej obstaje,że jednak Koniczynka i Nasze małe myszki buszujące po paszarni są super  🤣

Grace no ale w dużej stajni boksy sa wielkości 1/3 krytej halki w Grotesce...mój to sie tam spokojnie polonżuje wiec te 950zł to nie jest jakaś masakra,a podwyżka została wprowadzona bo trzeba dokupić siana ( własne się skończyło) więc jak konie wyjdą na trawę to z tego co było mówione cena powróci do pierwotnej wersji.
RatinaZ, ja po prostu podalam aktualne ceny. Duże boksy maja 4x4, nie polonżujesz nawet kucyka.  🙂 A co do obniżki po wyjściu na trawę, no...... jestem realistką 😉
dar, zaczęłam tu pisać, ale jednak wyślę Ci wiadomość prywatną.
Okej, czekam na info.
RatinaZ, ja po prostu podalam aktualne ceny. Duże boksy maja 4x4, nie polonżujesz nawet kucyka.  🙂 A co do obniżki po wyjściu na trawę, no...... jestem realistką 😉

Tylko 4x4? Kurde one mają ze 20m2 😉 ja bym tam dwa trzymała 😉
Z resztą w jednym boksie stoją dwa i jakoś ciasno im nie jest 😉
Dla mnie wszystko w Koniczynce jest w porządku, cena za halę, padoki, codzienne czyszczenie boksów, karmienie itp jest w porządku, wszystko oprócz stajennych. Nosz kurcze, czy naprawdę jest taki problem z ludzmi do pracy?
Jest bardzo
Megane, masz rację, coś mi liczby ostatnio sie mylą , faktycznie bedzie ok 20 m. (ale  raczej  ponizej)  ja mam dużego konia,więc ta przestrzeń jest zajeta w większości przez niego i pewnie dlatego  nie robi to takiego wrażenia  na mnie 😉.  Ale fakt - swobodnie sie porusza.
Megane, nawet nie wiesz jaki problem jest z pracodawcami 😉
Chociaż myślę, że w tym przypadku nie o to chodzi.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
25 lutego 2018 09:25
Na białołęce jest jeszcze Złoty koń i Czeremchowa
Megane, nawet nie wiesz jaki problem jest z pracodawcami 😉

Nie no, domyślam się, że to nie zawsze działa tylko w jedną stronę, choć znając właścicielkę Koniczynki, to raczej z Jej strony problemu nie ma, ale może się mylę.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 lutego 2018 11:21
Niestety ale problem działa w obie strony. Brak należytego wynagrodzenia i traktowanie stajennych gorzej niż psy, bez nawet odrobiny szacunku do drugiego człowieka, niestety muszę uznac za standard. W każdej stajni w której byłam, wciąż to się powtarza, nie tylko w Warszawie. No ale to nie ten temat, więc nie będę ciągnąc  🚫
Megane, żebyśmy się źle nie zrozumiały - też nie wydaje mi się, że to z winy Dominiki.
No nie, dałaś to do zrozumienia w poprzednim poście. 😉
Jak to się mówi, jak ktoś ma miękkie serce, to musi mieć twardą d..ę
😎
Cześć,

Szukam stajni dla moich koni w trójkącie: Konstancin Jeziorna- Góra Kalwaria - Tarczyn.
Czy macie jakieś doświadczenia ze stajni z tego rejonu? Nie szukam bardzo drogich ośrodków- mój budżet to okolice 600-700 zł na głowę.
Szukam stajni, gdzie konie codziennie są wyprowadzane na padok/pastwiska, z dobrym dostępem do terenu najlepiej lasu. Myjka choćby zewnętrzna to będzie duży plus.
Ale przede wszystkim szukam stajni, gdzie gospodarz troszczy się o zwierzęta, tj. lubi je, ma dobrej jakości siano. Stajnie nie muszą mieć luksusów, ale niech będzie czysto i konie stoją na słomie, a nie na czymś co nią było 5 dni temu.

Jak widzicie nie mam jakichś wygórowanych wymagań. Po prostu szukam miejsca, gdzie mogę ze spokojem postawić konie wiedząc, że są w dobrych rękach.

Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie i sugestie nt stajni w tych okolicach.

(aktualizacja: jako forumowy żółtodziób utworzyłam nowy wątek, ale poinstruowano mnie że tutaj jest właściwe miejsce dla tego typu tematów)
Jeszcze ja włączę się odnosnie stajni Konik. Stoimy już od jakis 4 lat i podam w podpunktach plusy oraz minusy  😉

Plusy:
- wykwalifikowana opieka 24h
- jedzenie najlepszej jakosci
- boksy wybierane 2 razy dziennie(rano do zera, kupy na wieczór i doscielane)
-karmienie wg zaleceń, derkowanie,ochraniacze itp. wszystko co się zażyczy że ma być zrobione przy koniu to będzie bez najmniejszego problemu
-monitoring
-cudowne tereny!  😍
-można lonżować na hali(piszę w odpowiedzi na poprzednie posty)
-wspaniali ludzie, cisza i spokój od ploteczek co są w większosci stajni(cenie sobie prywatnosc) 🙂
-puszczanie na padoki bądź karuzele wg. zaleceń własciciela. Również odpowiadam na poprzednie posty- mamy niektóre konie w pensjonacie co są od rana na padokach i są sprowadzane na obiad po czym ponownie wypuszczane na padok, tak więc jeżeli ktos chce to nie widzę problemu.
-najlepsza włascicielka stajni! kobieta z ogromnym sercem! 🙂

Minusy:
-blisko drogi(aczkolwiek ja jestem przyzwyczajona)
-małe padoki(dla większosci to spory problem, ale dla mnie nie ponieważ mam ogiera dla którego takie padoki są w sam raz)
-brak trawy na niektórych padokach
-niezadaszona karuzela więc przy mrozach jest problem z wypuszczaniem na karuzele
-brak wew.myjki

Najlepiej zainteresowanym polecam osobiscie przyjechać i obejrzeć naszą stajnie 🙂 dla mnie te minusy które napisałam są błahe przy tylu plusach 🙂
Jeśli jeszcze wyjaśnisz/rozwiejesz wątpliwość czy jest dawane siano na padoki to będzie miodzio 🙂  Jeśli tak : to w takim razie jest jedna z najlepszych stajni w Wawie...jeśli nie : to niestety,ale  🙁 ??
Znajoma zrobiła dla swojego konia kwaterke i nosiła jemu siano i problemu nikt o to nie robił, więc sądzę że można ze wszystkim się dogadać 🙂 ja swojemu nie noszę bo i tak wygląda jak pączek w maśle, ale i tak w okresie zimowym chodzi na sama karuzele 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się