po ile owies i siano ?

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 stycznia 2014 08:21
my siano po 4 zł kupujemy , ale jak się dobrze zakręcisz to i po 3 zł chodzą - ale tutaj wiadomo, że będzie to gorsza jakość.
Witam jakie ceny owsa ,siana,słomy w tym roku? ,chyba cenowo nie wiele się zmieniło od zeszłego roku ,interesuje mnie szczególnie woj. lubuskie.
Pomorze- rolnik ma starą słomę w kostkach, ale dobrą , ma dużo i mam zaproponować cenę. jak radzicie? cena siana w okolicy jest 3,5zł, więc słoma 1? 1,5?
Jaka w tym roku cena siana na poludniowym-wschodzie (malopolska/swietokrzyskie podkarpackie) ?
Pięknego sianka udało mi sie zrobic w tym roku dużo więc chetnie bym sprzedała trochę. Tylko musze sie zorientowac jaka cena za kostkę 🙂
ile waży balot siana 120x120 a ile średnio taki sam balot słomy?

edit: szukam i szukam, na różnych forach różne wartości podają i tak:
słoma 150 kg do 220 kg. spora różnica!! średnio jednak przyjmują 180 kg.
siano około 230 kg
co do cen: słoma ten 150 kg balot (bo to z ogłoszenia akurat cena i waga) 50 złotych za sztukę, czyli 330 za tonę
siano - tu nie ma podanej wagi balota - 70 zlotych za sztukę, czyli za tonę około 350 złotych (przyjmując 200 kg w balocie)
Centuria a skad jestes dokladnie ?
ja od 6 lat mam stałego , jednego dostawce. Srednio za kostke wychodzi mi 3,50 zł. Inaczej za tonę płacę 350 zł. Gorzej jest u mnie z dostępnością słomy. I ta u nas jest droższa od siana. Srednio 400 zł tona. Nie wiem jakie sa ceny owsa bo od lat karmie swoje konie granulatem.
Faza, cena owsa w "naszych" okolicach to min. 700 zł./tona, a mieszanki 750 zł.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 sierpnia 2014 20:45
Północne Mazowsze:
Owies 400-500 pln/t
Siano  350-400 pln/t
słoma  150-200 pln/t
Właśnie poszukuję uzupełnienia zimowych zapasów, wydzwaniałam i kostek nie ma:
baloty fi 120- czyli ok 200 kg, od 50 (+ transport ok 60km. ) do ...100 zł ( z transportem). Rozrzut cenowy zadiwiający. łódzkie/mazowieckie
U nas teraz siano /warmińsko-mazurskie/ kostka siana od 3,5 do 7(!!!) 😵
orientujecie się po ile teraz można kupic worek (metr) zeszłorocznego owsa?
dakota00, na południu Mazowsza 500-600zł tona. W worku masz zwykle 40kg owsa, czasem 50kg.
bera7 Dzięki 😉
Ile waży taka bela siana 120x160 ? lub na ile kostek można ją przeliczyć ?
Czy cena 150 zł. za taką belę siana jest ok ?
Wie ktoś moze gdzie mozna kupic dobrą słomę i siano (mazowieckie )?
U nas w stajni jest teraz słoma owsiana która konie bardzo chętnie jedzą rozpychając przy tym brzuchy  😎
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 września 2016 17:52
RioBrawo, w zeszłym roku kupowałam 150-tki za 160 zł,  a siano było koszmarnie drogie. W tym roku ceny spadły,  a siana jest multum, więc ta cena to dużo.  Zresztą wystarczy,  że dwie 120 kupisz po 60 zł i już masz więcej siana za mniejsze pieniądze.
Ile waży taka bela siana 120x160 ? lub na ile kostek można ją przeliczyć ?
Czy cena 150 zł. za taką belę siana jest ok ?


W dolnośląskim takie baloty siana kosztują 60zł-70zł . 100 zł sianokiszonka

edit. sprawdziłam i sianokiszonka już 80zł a siano od 40zł  😉 
W czerwcu za baloty o tych wymiarach płacilam 50zł/szt a pod koniec sierpnia już kosztowały 85 zł. Takie ceny w centrum Śląska...
Witam [CIACH]

 Ogłoszenie w nieodpowiednim miejscu
Po żniwach i sianokosach u mnie ceny następujące  500/ 550 zł tona owsa ,  50zł  rolka siana !,2o m  , taka sama słomy 35 zł .
Kochani po ile leci teraz  na przełomie roku siano w kostkach ?
Piotr_48, radomskie 4-4,5 kostki ok. 10kg.
Nasz obecny cennik:
Wyszków - siano 60 zł balot, 4 zł kostka, ew. zeszłoroczne ale bardzo ładne i pachnące 2 zł. (Spokojnie nadaje się na padok)
Słoma 3 zł kostka (drogo, w zeszłym roku 1,2 -2) lub balot z 2-ch źródeł 35 lub 50.
Owies odwiany 500 tona
Wrocław: siano po 5 zl kostka, przy wiekszejokazji ilosci idzie sie targować. Owsa taniej niz po 550 nie znalazlam. Słomy nie uzywam, ale widziałam ceny w okolicy 4 zł.
No wlasnie dzis z ciekawości zerknelam w ogłoszenia i np słomę widze juz po 60 balot, siano w ogloszeniach od 70... ja na szczescie mam ceny dogadane, ale nie wiadomo jak sprawa cen bedzie wygladala po nowym roku.
Czas pokaże 😉
Wiem tylko, ze ogłoszenia sobie a ustalenia z rolnikiem to inna sprawa 😉
W okolicy Pszczyny kupuje siano 10kg kostka za 4 zł.
Czy u Was też tak ceny siana poszły do góry?

W tym roku płacę 25-30% drożej w porównaniu do cen z zeszłego roku😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2019 11:20
U nas, Pomosrkie, tak samo jak rok temu.
pestka, 2 lata temu siano w balocie 120 x 120 kupowałam po 40-60zł, w ubiegłym roku 70-80. Teraz ogłoszenia są 100-120zł. Pewnie niżej 80zł nie kupi. Ponieważ kupuję na tiry a nie na sztuki to rozważałam ściągać z tańszego regionu, ale przy 150km odległości oszczędność pochłaniał koszt transportu, a jeździć oglądać i dogrywać transporty też trzeba i to czas i kasa więc zrezygnowałam z pomysłu 🙁

Wysłodki u mnie poszły 20% w górę, otręby trochę mniej. Owies od kilku lat na podobnym poziomie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się