Poszukiwany/poszukiwana

Poszukuję dwóch klaczy, które około tydzień temu, zostały sprzedane gdzieś pod Warszawę
gniada kl. Kolekcja m (po Berberys xxoo, od Kolia sp/Modest m)
siwa kl. Kwestia sp (po Hebab o, od Kolia sp/Modest m)
Jestem dość mocno związana z tymi końmi, a niestety nie wiem kto je kupił i gdzie się znajdują 🙁. Gdyby ktoś kojarzył przyjazd takich koni, byłabym baaaardzo wdzięczna za informację  :kwiatek:. Chciałabym tylko wiedzieć co u nich i jak im się żyje 😉



Siwa aktualnie jest jaśniejsza, to dość stare zdjęcie.
Szukam wałacha imieniem Graf. Gniady, na czole miał gwiazdkę, siwą odmianę na grzbiecie nosa. Nogi ciemne, bez białych odmian. Wzrost ok. 160 chyba. Urodzony w 1995, rasy SP. Nr paszportu: 616009570031795. Poznałam go wiosną 2013 roku. Chodził w szkółce i był dobrze wyszkolony. Ładnie reagował na pomoce. Na nim po raz pierwszy brałam udział w zawodach (MKL w Kolbuszowej w 2013). Grzeczny w obsłudze, wielu go uwielbiało (był nawet w dzierżawie). Mimo swoich lat był nie wyeksploatowany i wyglądał o wiele młodziej. Jesienią 2013 (chyba we wrześniu) sprzedano go za 2800 zł (przynajmniej za tyle był wystawiony). Jego była właścicielka mówiła że sprzedała go swojej siostrze do szkółki w okolice Łodzi. Kilka dni temu napisałam do PZHK w jego sprawie. Odpisano mi że koń od 2013 przebywa na Podkarpaciu. Chciałabym mieć pewność że z nim jest okej.


Proszę rozglądajcie się za GRAFEM (LWÓW - GREMMA X) bo on hamuje mi inne poszukiwania! Ostatnio mocno została zachwiana moja wiara w PZHK. Podobno LABIRYNT (EMERYT - LABELLA) padł/został ubity w 2015, mimo że PZHK twierdził w tym roku że koń przebywa na Mazowszu od zeszłego roku i ktoś tu to potwierdził. O PERUNIE (LUBICZ - PASKUDA) napisali mi że został ubity w 2006, podczas gdy według moich źródeł koń ten w 2006 roku został wykupiony i dopiero rok później mógł trafić na ubój! Więc proszę, rozglądajcie się się za Grafem NIE TYLKO na Podkarpaciu!  🙇 Po więcej zdjęć proszę piszcie na PW!  😕
Szukam informacji (czy żyją i mają się dobrze) o tych koniach:
CZELESTA -SP,gniada, 2001r. (?) kiedys stała pod Lublinem, potem sprzedana w świat, dość charakterna (niestety nie posiadam lepszych zdjęć)


jej córka COLIA ARAHIA, gniada, urodzona około 2007/2008r.

FAZA AS- gniada, 2007r., Fanta kf/Top Ewita drp - z ostatnich wieści wiem, że była gdzieś pod Warszawą, chodziła zawody w skokach

WIEDŹMIN -ogier, kasztanowatodereszowaty

GINES- wałach, chyba małopolski, był w stajni Wierzbowy Gaj w 2013r.

Ostatnio mocno została zachwiana moja wiara w PZHK. Podobno LABIRYNT (EMERYT - LABELLA) padł/został ubity w 2015, mimo że PZHK twierdził w tym roku że koń przebywa na Mazowszu od zeszłego roku i ktoś tu to potwierdził.


Ja potwierdzałam, był, żył, teraz potwierdzam, że już nie żyje od ponad pół roku.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 czerwca 2016 06:45
Peru trafił w prywatne ręce, wykupiony z transportu. Później został uśpiony. Powodem była ślepota obojga oczu
Sonika, Gines jest własnością znanego zawodnika Pawła Gospodarczyka, wyglada rewelacyjnie. W tym roku startował nawet na Torwarze.
kucynka naprawdę? Wiem ze byl w pensjonacie w Wierzbowym Gaju i pozwalali obozowiczom na nim jeździć.
Cudowny kon, moje marzenie.
Ja potwierdzałam, był, żył, teraz potwierdzam, że już nie żyje od ponad pół roku.


Wielkie dzięki za odpowiedź, a mogłabym wiedzieć co się stało? Pojechał na ubój czy padł?

Peru trafił w prywatne ręce, wykupiony z transportu. Później został uśpiony. Powodem była ślepota obojga oczu


Również tobie dzięki wielkie. Bo słyszałam że w 2007 roku pojechał na ubój z tego nowego domu albo że jednak poszedł do hipoterapii. Jeszcze raz dzięki wielkie.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
Witam, chciałam dołożyć swoje zapytania. Czy ktoś wie gdzie obecnie przebywają/co się dzieje z końmi?

1. Radość (srokata, rasa wielkopolska, około 170 cm, wiek ok. 12-13 lat, najprawdopodobniej woj. łódzkie)
2. Alchemia (maść typu appaloosa, około 160-165 cm, wiek ok. 8 lat, szlachetnej półkrwi, najprawdopodobniej woj. łódzkie)
3. Barnej (rasa huculska, wałach, ur. 2002, bułany/jasnogniady, lokalizacja nieokreślona)

Będę wdzięczna za każdą informację.


Radość - jesli mówimy o tej samej- jest w prywatnych rękach w Częstochowie. Ma bardzo kochająca rodzine, zadbana i zdrowa  💘 więcej poszło na Prv 🙂
[quote author=haflingerowelove link=topic=472.msg2016083#msg2016083 date=1392748060]
Poszukuje siwej klaczy
HIGH LIFE

ur. 2003r
rasa : Sp
m: Horda młp
o: Balisco II
wzrost : około 157 cm

Klacz w lipcu 2013 r. została sprzedana ze stajni w Sosnowcu (dokładniej w milowicach). Jeśli ktokolwiek ją widział proszę o informację,chcę tylko wiedzieć gdzie jest i jak się ma 😉


[/quote]

Ponawiam


Nie cytujemy zdjęć!
0014   Koniarzem zostaje się raz i na zawsze.
10 sierpnia 2016 16:48
Dzień dobry,
poszukuję przyjaciółki sprzed lat 🙂

[size=10pt][size=10pt]Klacz Demeter
154cm kobyłki z wielkim sercem
ur. 2000
rasa SP
ojciec Dukat
matka Parabola
[/size][/size]
Jakoś na początku listopada 2013 sprzedana do stajni pod Poznaniem.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Poszukuje ogiera NARD xx ur 1992. Po Long Meadows xx, od Nawłoć xx(Pawiment xx). Ogier hodowli SK Rzeczna, jednak u źródła nie znalazłam żadnych informacji na jego temat :/ Właściciele J. Gruca i M.Gruca-Rucińska, dżokej Konstantin Zudbinow. Startował przez jeden sezon, znalazłam nawet filmik z derby, ale chciałabym się dowiedzieć o nim jak najwięcej, szczególnie ciekawa jestem jego wyglądu, a zdjęć żadnych znaleźć nie mogę :/
Szukam źrebiąt po klaczy Fata lll. SP ciemnogniada hodowli SK. Iwno po Frydze-SP i Cajero-Holsztyńska. Chciałabym wiedzieć ile ich jest/było jak wyglądają i jak się mają. Szukam też nformacji o samej klaczy.
nadal poszukuję klaczy AMANDA
urodzona w sierpniu 2003 roku, skarogniada, z niewielka gwiazdką, na przedniej nodze ma pionową blizną, rasa wielkopolska, matka Aszka po Szewron, ojciec Agar
klacz z charakterkiem, została sprzedana i pojechała do wielkopolski
sprawa jest dla mnie ważna, chciałabym wiedzieć gdzie jest i jak się miewa 🙂
Poszukuję klaczy o imieniu Kadencja II rasy trakeńskiej w rodowodzie takie konie jak Winword i Kadencja, urodzona w 2007 r. ostatni raz była pod Poznaniem.
Z góry dziękuję każdemu kto przeczytał 😉
Windziakowa, Nard nie żyje, więcej na pw
0014
pw!
W związku z informacją od osoby, która kupiła ode mnie konia, że adnotacje w ewidencji P.Z.H.K. o jego wysyłce 6 grudnia 2014 roku na rzeź do Francji są pomyłką oraz, że koń został przez tę osobę sprzedany w lutym 2015 roku z Poznania do Włocławka gdzie ślad się niestety urywa (ostatni właściciel nie ma kontaktu do nabywcy - podobno kupili go kupcy z okolic Rypina/Brodnicy do szkółki jeździeckiej) proszę wszystkich o pomoc w odnalezieniu konia przedstawionego na zdjęciach. Charakterystyczne są gwiazdka na czole powyżej linii oczu oraz biała koronka na lewej tylnej nodze. Innych odmian nie posiadał. Na prawej tylnej nodze miał uszkodzoną koronkę co skutkowało lekkim rozszczepieniem puszki kopytowej w jej dolnej części. Pod gwiazdka na czole miał dwa wicherki zaznaczone na jednym ze zdjęć. Jeżeli ktokolwiek wie gdzie taki koń obecnie stoi bardzo proszę o kontakt na priv.
 Dublowanie wątków + za duże zdjęcie
Kochani koniarze,

teraz we wlasciwym watku... 😉

POSZUKUJE skarogniado/srokatej klaczy małopolskiej FANTAZJA (rodzice BETA/FIS, ur. 1991)
Jeśli jeszcze żyje, to jest to już bardzo stary koń i pewnie moja ostatnia szansa, żeby się o niej czegokolwiek dowiedziec.

Fantazja (zwana wtedy Nebraska) była moją podopieczną dawno, dawno temu - sama mialam wtedy jakies 15 lat i byla to moja wielka końska milosc. Fantazja została kupiona do stajni w ktorej jezdzilam już z wielka wstępna trauma: nauczona przemocy, bala się każdego kontaktu z człowiekiem i ogromnie się napracowałam, żeby ja "oswoić"... Kiedy to się udało, kiedy pozwoliła sobie po raz pierwszy nalozyc kantar i polozyc derkę na grzbiet, została z dnia na dzień sprzedana - nawet nie zdazylam się pozegnac. Informacji o jej dalszych losach kategorycznie mi wtedy odmówiono.

Charakterystyczne: lekka budowa, długie nogi i szyja, kara głowa i szyja do piersi, siwa gorna warga, na szyi wyraźny siwy "listek", niewielkie skarogniade plamy w pachwinie i na zadzie, kary ogon.
Piękny długi ruch w klusie. Wrażliwa ale niepamiętliwa, po "oswojeniu" spokojna i ciekawska, lubiła gruszki i chetnie się przytulała wink
W zalaczniku zdjecia...

Historia: stadnina Wielogłowach k. Nowego Sącza > sprzedana do stajni w Wiośnie k. Końskich > sprzedana handlarzowi koni w Bogusławicach (Boguslawski?) > sprzedana do małej stadninki nad Zalewem Piotrkowskim > stamtąd sprzedana w w niewiadomym kierunku, podobno trafiła pod Łódź, "do miłej pani doktor". W miedzyczasie podobno się źrebiła.
I tu stracilam ślad... smutek

Dziekuje serdecznie za wszelka pomoc!
Ala

Jeszcze uzupelnienie: "poprostuja" zasugerowala mi, ze moja "mala stadninka nad jeziorem" to moze byc w rzeczywistosci Stadnina w Adamowie k. Bronisławowa, nad Zalewem Sulejowskim.
Nie wiem, to bylo jednak 20 lat temu... Ale czy ktos z Was ma moze jakis kontakt do tej stajni?
W internecie nie ma nic poza zdjeciami plywajacych koni - ale ten konik tutaj:
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/zdjecia/598975,konie-w-zalewie-sulejowskim-zdjecia,998155,id,t,zid.html ma uklad plam bardzo podobny do tych Fantazji i zblizona budowe ciala...
Moze to bylby jakis trop...?
Czy ktos zna moze tego pana w okularach i czapce na srokaczu?

EDYTUJ POSTY!
Szukam klaczy Alba po Lak od Adnotacja po Lapaz ur. 2007 roku maści kasztanowatej rasy małopolskiej.  Stała w Brzostku w Stajni Ułańskiej, chodziła zawody. Doznała jakiejś kontuzji i podobno miała iść do hodowli. Czy ktoś coś wie?
Arum_lilly,  nad Jeziorem Sulejowskim w tamtych latach mial stajnie handlarz o nazwisku Dabrowski, nawet u niego kiedys na zamiane bralam srokatą klacz.


W bazie PZHK klacz ta figuruje z wpisem do ksiegi 802 Kl, ale bez nr paszportu. Obawiam sie, ze nie dozyla czasow, gdy paszporty staly sie obowiazkowe.
KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE!
poszukuję ogiera (teraz może wałacha)

Krokus
Matka: Konwalia
Ojciec: Nowator
Urodzony 31.05.2005
hodowli: Lasy Janowskie

Koń został wychodowany w ostoi konika biłgorajskiego w Szklarni i spędził tam 9 lub 10 lat swojego życia po czym został sprzedany.
Chciałabym się dowiedzieć gdzie jest i co się z nim dzieje.
Przez kilka lat byłam jego opiekunką i bardzo się do niego przywiązałam. Tęsknię za nim i chciałabym przynajmniej wiedzieć co się z nim dzieje.

Nie wiem dlaczego ale nie mogę dodać zdjęć

Za wszystkie informacje z góry dziękuję
POSZUKUJĘ!

1. Klacz Ostara
http://www.bazakoni.pl/ostara-nabucco-obea
Urodzona w lutym 1995r. Rasy haflinger, po Nabucco 1514, od klaczy Obea. Z odmian miała gwiazdkę na czole. Sprzedana w 2014 z okolic Wrześni.





2. Klacz Obivion
http://www.bazakoni.pl/obivion-amtsrat-ostara
Urodzona w 2009 roku haflingerka, po Amtsrat, od klaczy Ostara. Sprzedana kilka lat temu z okolic Wrześni, wiem, że u nowego właściciela dała źrebaka (klaczkę Olivcę) po haflingerze Nero, później chyba znowu została sprzedana.
UWAGA: klacz mogła zmienić imię.



3. Wałach Largen
Kary wałach rasy śląskiej urodzony w 2010 roku, po ogierze Alergen, matki nie pamiętam, stosunkowo niski. Sprzedany w 2014 roku z okolic Wrześni.



4. Klacze Dama i Desira
Kare klacze rasy polski koń zimnokrwisty. Desira urodzona w 2002 roku (link do rodowodu: http://www.bazakoni.pl/desira-jasyr-debata), Dama (córka Desiry) w 2005). Obie miały gwiazdki na czole, Dama trochę większą.
Zdjęcia w ogłoszeniu: http://www.gielda-koni.com.pl/konie/2066
Dama:


Bardzo stęskniłam się za wszystkimi tymi końmi, będę wdzięczna nawet za najmniejszy trop 🙂.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 września 2016 13:27
Poszukuję wałacha Charli, urodzony w 2006r., nr. paszportu: 616 999 60 03181 06. Koń w kłusie bilarduje, ma widoczną wadę postawy nóg przednich i kopyt (koślawe, jedno strome). Sprzedany 13.09.2013r. miał znajdować się w miejscowości Dąbrówka k.Orzysza (warmińsko-mazurskie). Zimą jest ciemnogniady, latem jasnogniady z błyszczącą sierścią. Wzdłuż kręgosłupa ma ciemniejszą sierść. Szukam wszelkich informacji.
Windziakowa, Nard nie żyje, więcej na pw



słyszałam coś o niej, ze poszła na matkę na łąki, ale nie jest to 100% potwierdzone info 😉
Witam kochani koniarze! ;*
Historia jest długa ale opiszę w skrócie:
Poszukuję konia bądź jakichkolwiek informacji:
SIWY WAŁACH WIELKOPOLSKI
KLEKS
matka: Kama
ojciec: Polonus
ur.10 marca 2001r. (15let)
Niestety życie mnie zmusiło do podjęcia tej trudnej decyzji, i musiałam sprzedać swojego ukochanego konia. Kupiła go ode mnie dziewczyna z Łodzi. Ze 3-4 miesiące temu stał jeszcze w stajni GROTNIKI ale że koń po kontuzji nowa właścicielka go się pozbyła i stał 4 dni w fundacji dla bezdomnych nie pamiętam dokładnie nazwy ale poszukam. Zrobiła wszystko bym się tylko nie dowiedziała gdzie on jest- z tego co mi ta fundacja odpisała że koń jest przewieziony do kliniki i czeka go długie leczenie. I ze NOWY właściciel nie udziela informacji na jego temat ( Zrobiła wszystko bym tylko o nim nic nie wiedziała) 🙁 Chodź upłynęło już 3 lata odkąd go nie mam chciałabym chociaż zobaczyć go na zdjęciu i jak się miewa. Szkoda że niektórzy traktują konie tylko przedmiotowo i zmieniają jak rękawiczki. A to był mój pierwszy i ostatni koń jakiego miałam - dlatego bardzo mi zależy w odnalezieniu go. Oby nie skończył tam gdzie większość 🙁🙁
CIACH
Poszukuję wałacha o imieniu EWENEMENT ur. 2011, kasztan
o: Wig, m: Etna.
Ok. 160 cm wzrostu.

Sprzedałam go rok temu, podobno teraz chodzi w rekreacji w okolicach Warszawy. Ktoś coś?
Poszukuję konia, klacz małopolska
Dafne ur.2007 po Emigrant I i Dola-II/Dolor.
Prawdopodobnie w 2014r wyjechała w okolice Białegostoku.
Patrycja: Sprawdź stajnie w Piątnicy pod Łomża.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się