Wady budowy, ocena eksterieru

emptyline   Big Milk Straciatella
20 stycznia 2015 00:56
Lamila, zdjęcie nienajlepsze. Co się dzieje z kłębem
tego konia? Ja tu widzę bardzo dużą, nieproporcjonalną głowę i krótką szyję oraz nogi.
Dramuta12, nie jestem znawcą tematu, ale mnie się podoba góra Twojego konia. Ale dół już nie bardzo. To co się rzuca w oczy to długie pęciny.
Lamila, zdjęcie nienajlepsze. Co się dzieje z kłębem
tego konia? Ja tu widzę bardzo dużą, nieproporcjonalną głowę i krótką szyję oraz nogi.


Glowę ma baaardzo duza to prawda. A zdjęcie nie najlepsze bo Tolek minuty w miescu nie ustoi
Po roku się pokazujemy i prosimy o ocenę. Koń jest dosyć krótki, ale nie wiem czy po za doborem siodła są z tym jakieś większe problemy (może ktoś mnie oświeci :kwiatek: ).
Koń ma 4 lata. Zdjęcie nieaktualne jeśli chodzi o jego masę. Mieliśmy problemy z układem pokarmowym, nowa stajnia (przez co się zarobaczył) i nagły wzrost.

Rok temu miał dosyć sporego kozińca, wydaje mi się, że regularne werkowanie to wyprowadziło.
Koń przeznaczony do ambitnej rekreacji z 5 zawodami w roku (skoki).

Behemotowa zdjęcie słabe, bo on tak nie stoi zawsze. Tutaj podsiebne przody i tyły, a w rzeczywistości nie, wróć z lepszym foto 😉
edit. plus postawa nie do końca zootechniczna 😉
Fokusowa ostatnim razem dokładnie takie robiłam i zostało ocenione 🙂
Owszem, on ma podsiebną postawę, z tyłem nie jestem pewna, ale przód naturalnie tak ustawia jak jest na zdjęciu.
Dziewczyny, to zdjęcie znalazłam w ogłoszeniu, proszę o ocenę bardziej doświadczone koleżanki  :kwiatek:, tył mi tu jakoś nie pasuje  🤔wirek: Nie żeby coś, po prostu jestem ciekawa 😉


edit: no i może od razu moja do oceny, wtedy 6.5 latka zaczynająca pracę pod siodłem, przepraszam za kopyta w trawie ale innym zdjęciem z takiej perspektywy nie dysponuję
emptyline   Big Milk Straciatella
15 lutego 2015 23:22
heroinx, zły kąt do oceny, złe podłoże, ale wygląda po prostu na bardzo przebudowanego zadem.
emptyline a czy przez tak rozbudowany tył mogą wystąpić jakieś problemy zdrowotne np?
edit: edytowałam post  😡
heroinx a ile ten siwy ma lat?
Niesamowite... Jeśli to nie jest jakoś wyjątkowo nieszczęśliwie zrobione zdjęcie, to jest pod wrażeniem.
Jak na takiego siodło założyć?

Edit: dubel pytania 🙂
Wg. Ogłoszenia w marcu skończy 4
heroinx podasz link do ogłoszenia?
Skoro 4 to może jeszcze strzeli przodem w górę i się wyrówna w miarę?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=817228701680989&set=pcb.699738210138975&type=1&theater
ogłoszenie wstawione w grupie na facebooku "Sprzedam konia", nie da się skopiować linku do całego postu więc wkleiłam link do zdjęcia z ogłoszenia 😉
Ja bym przy trzylatku nie zakładała, że on da radę tyle przodem skoczyć, może gdyby miał dwa... Nie wierzę w to, że ten koń będzie równy. Przednia kończyna już w tym wieku za bardzo nie urośnie, a jej jest w tej chwili tyle, co połowę tyłu (swoją drogą to strasznie proste są te tylne nogi).
Heroinx, a co to za konisko, to gniade?
Tak z ciekawości pytam, moze byc na pw  :kwiatek:
A u tego siwka to jest wada typowo "urody" (mam na myśli, że koń zdrowy, ale tak mu sie urosło dziwnie) czy coś nie halo ze szkieletem itp w sensie wady wrodzonej/nabytej?
znalazłam to ogłoszenie - wg opisu to małopolska klacz, zbonitowana na 79pkt (z taką budową??)
ojciec: Audan (ojc. Pluton),
matka: Scena (ojc. Mar Bej)
Wzrost : 168 cm (aż się chce głupo spytać czy w kłębie czy w zadzie  😁 )
Data urodzenia: 27.03.2011 (więc już praktycznie równo 4-latek)
a pod siodłem zdjęcie takie:




ja bym się bała wsiadać.... o dziwo pod ogłoszeniem nikt o grzbiet nie spytał 😉 możliwe żeby aż tak nieszczęśliwe były te zdjęcia?
Mega ciekawe

ogromne zdjęcia!
Moim zdaniem nieszcześliwie zrobione zdjęcia, kobyłka drobniutka i tak wyszło.
również jestem "za" nieszczęsliwymi zdjęciami.
Jak dla mnie wygląda jak słabo karmiona 2-3 latka.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 lutego 2015 12:39
Moim zdaniem nieszcześliwie zrobione zdjęcia, kobyłka drobniutka i tak wyszło.


Pod jakim kątem musiałoby być zrobione zdjęcie, żeby tak "podnieść zad"?  😲
safie, sądzę, że zwyczajnie z boku w postawie zootechnicznej  ten koń mógłby wyglądać dużo lepiej
no ale właśnie zdjęcie kilka postów wyżej jest w postawie zootechnicznej teoretycznie....
Czy jest sens wrzucać do oceny dwulatki? Czy one za bardzo "ewoluują" jeszcze?
"ewoluują"


🙇  W jakim świecie żyję  🙄


Dramuta, poczytaj ciut  😉
W takim, w którym "evolutio" znaczy "rozwój". 🙄 Skoro już czepiamy się znaczenia słowa, to fajnie by było wziąć pod uwagę jego etiologię i zastanowić się, czy aby na pewno jego użycie w takim kontekście jest błędem...
Evolutio sensu latissimo dicitur quaeque variatio lenis in tempore.
"Ewolucja w najszerszym znaczeniu oznacza, iż wszystko zmienia się wraz z upływem czasu".
Nie bądź czepialski bez potrzeby - przecież napisała to w cudzysłowiu, więc najwyraźniej wie, jaka jest podstawowa słownikowa definicja wyrazu i posłużyła się nim, bo zabrakło jej lepszego określenia. Ewolucja biologiczna to nie jest jedyne znaczenie tego słowa.

korysindex, poczytaj ciut. 😉
korysindex, poczytaj ciut. 😉


Dokładnie
Szczególnie, że słowo "wsadzono" w cudzysłów traktując je lekko z przymrużeniem oka 😉

Dramuta12, sens jest w każdym wieku, kwestia tego co chcesz oceniać
Najbrzydsze są generalnie roczniaki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się