Wady budowy, ocena eksterieru

sumire, _Gaga, dziękuję! :kwiatek:
Pod jakim kątem musiałoby być zrobione zdjęcie, żeby tak "podnieść zad"?  😲




Od profilu, bardziej z dołu i lekko od du*y strony  😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 lutego 2015 12:24
czy mogę prosić o ocenę





nadają się?

edit:
znalazłam jeszcze takie


Klacz typ szlachetny, matka Gordonka po Corde i Garuska , ojciec NN
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 lutego 2015 09:47
Podbijam, czy mogę prosić o ocenę na miarę możliwości zdjęć?
Co powiecie o budowie tego konia? klik
Wałach, 5lat, małopolak. Zdjęcie z ogłoszenia.
Weź mu siana daj  😲

przepraszam za ot
Met   moje spore
06 marca 2015 18:06
"Zdjęcie z ogłoszenia."
może być jej ciężko 🤔wirek:
przepraszam, nie doczytałem.
Ustawiam się w kolejce po Windziakowej 😉

Czy mogę prosić o ocenę mojego konia? Wałach, 12 lat, mam go od 6, obecnie w średniej pracy na poziomie ujeżdżeniowej rekreacji 🙂 Przepraszam za brak widoczności kopyt i ochraniacze na drugimi zdjęciu.

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
08 marca 2015 13:43
kenna, bardzo podoba mi się jego "góra", chociaż szyja trochę nisko osadzona. Ma nieproporcjonalnie krótkie nogi plus mało zaawansowanego kozińca. I jeszcze odrobinę za dużą głowę 😉
kenna, bardzo podoba mi się jego "góra", chociaż szyja trochę nisko osadzona. Ma nieproporcjonalnie krótkie nogi plus mało zaawansowanego kozińca. I jeszcze odrobinę za dużą głowę 😉


Dzięki za opinię 🙂 Koziniec oczywiście tak, łeb nie najmniejszy 😉 A co do nóg, to pierwszy raz spotykam się z tym określeniem. Już słyszałam, że jest dłuuuugi jak autobus (no co najmniej jakby najdłuższym koniem świata był), długonogi może nie jest, ale żeby nieproporcjonalnie krótkie te jego odnóża były? Może to kwestia kopyt schowanych w piasku? Ma 166cm w kłębie.

Ciekawa jestem bardzo innych opinii  :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 marca 2015 08:36
kenna, właśnie jak dla mnie "długością" jest fajny, bo proporcjonalny zadem, grzbietem, szyją. Chciałoby się bardziej wpisania w kwadrat, ale w mojej opinii właśnie dzięki dłuższym i nieco mocniejszym nogom, tym bardziej, że koń jest mocnej budowy. Te "nieproporcjonalnie krótkie" mogło źle zabrzmieć, bo nie jest to kwestia eużej różnicy. Ogółem bardzo fajny koń. Jest to moje zdanie 😉 Z ciekawości- jak wyglądają jakościowo jego chody luzem? Szczególnie jak obszerny jest stęp?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 marca 2015 14:36
a ja mogę prosić o ocenę, zdjęcia w moim poście wyżej.
Euforia_80, nie za bardzo, bo każde zdjęcie pod złym kątem zrobione...
proszę o ocenę  :kwiatek:
Nikt nic nie powie?
rzuca się w oczy że ma bardzo krótki grzbiet. Ile ma lat?
5 lat skończy w maju
No i koziniec się rzuca.  😉
Donia Aleksandra, szkoda, że zdjęcie takie nieduże. Koń mi się podoba, zdradzisz, jaki ma papier? Eksterierowo fajnie na ujeżdżenie, cały koń zbudowany "do przodu do góry". Świetna szyja, ładna głowa, długa skośna łopatka. Bardzo dobry, mocny zad, nieźle kątowane tylne nogi. Kłoda krótka, ale poprawna - ja zamiast zastanawiać się nad jej długością (czy krótkością) sprawdziłabym, jak koń używa grzbietu pod siodłem, czy jest elastyczny i dobrze gnie się na boki.
Przednie kończyny - na zdjęciu są faktycznie lekko wysunięte do przodu nadgarstki, ale może koń tak pechowo stanął? Lewa strona uciekła kopytami na zewnątrz - do sprawdzenia na żywo, czy to jest taki chwilowy rozkrok, czy bardziej trwała asymetria u konia.
Wrzucam filmiki :
Pod siodłem :

luzem stęp:


Stęp pod siodłem, jest zbliżenie na nogi:


Klacz 163cm, Vivaldi x Dinaro
jest przesuper.tyle.
Donia Aleksandra, jest naprawdę fajna, warta sprawdzenia 🙂 Mi się podoba i to bardzo.
Donia Aleksandra mi też się okrutnie podoba 🙂 oglądałaś czy dopiero masz zamiar?
Jest na czym oko zawiesić 🙂
Oglądanie dopiero w planach, bo w jedną stronę mamy 1000km.Na szczęście koń ma już TUV zrobiony.
Donia, to ta kobyłka, która nam się podobała czy to nie ta? 👀
Oj nie , to nie jest koń od forumowej katki 😉
Mój koń ma na "oko" podobnie ustawione przody i dr Przewoźny, a potem    Dr Kalisiak u nas  wykluczyli  kozińca, gdzie  wiele osób postronnych  po wyglądzie nóg  wyrokowało, że koziniec jak ta lala . Trochę o tym kozińcu wtedy i poczytałam , i usłyszałam od w.wym wetów, i przestałam go zauważać u 70 % koni oglądanych na zdjęciach😉
Ponadto , jeśli koń ma TUV zrobiony,  to tego typu wada powinna zostać wzmiankowana - i jeśli nie jest , to ten zwierzak  żadnego kozińca nie ma.
A koń śliczny, btw  🙂 

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 marca 2015 18:59
Donia Aleksandra, jest fantastyczna! 🙂
Ktoś może coś powiedzieć? Wybaczcie, że ma głowę odwróconą, ale on praktycznie zawsze patrzy do obiektywu przy takich zdjęciach.
Pierwsze zdjęcie jest zrobione miesiąc wcześniej.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się