Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 lipca 2014 15:18
rewir a podobno sukces ma wielu ojców, a jedną matkę
a tu odwrotnie 😁
lusia722, jak już przy zdjęciach jesteśmy 🙂 - też się zdziwiłam (gdy pierwszy raz wrzuciłaś 1 zdjęcie) na swój widok w tle 🙂 Ale ten czas leci!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 lipca 2014 20:30
Halo ja też upływ czasu po koniach widzę 😁
Ciastko



Karaluch

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 lipca 2014 20:48
lusia722, super, szczególnie Ciastko, ile miał lat na pierwszym? 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 lipca 2014 21:19
eterowa dziękujemy  :kwiatek:
3 lata, a na drugim miał 8. Teraz ma 10, ale nie mam zdjęcia do porównania.

Odkopuję, bo mam kolejny ciekawy przykład. Rok i 3 miesiace różnicy żywienie + regularny trening, nie mam lepszych zdjęć KLIK
armara, kłoda świetnie i zad tez, szkoda, że szyi nie widać, ale koń bardzo przyjemnie wypracowany.
amara łał! dla mnie wspaniała przemiana i jaka motywująca 🙂
Poza wszystkim to koń piękny i cudnie 'podpalany'.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 września 2014 21:00
armara piękna zmiana 😀
quanta
Robiłyśmy coś innego i tak namówiłam koleżankę, żeby cyknąć choć jedno zdjęcie do porównania i mam tylko jedno, a muszę zrobić go całego bo szyja też jest mocno "przepracowana" w dobrym kierunku 😀
Zorilla
Oj maść cudna, a odkąd pojawiły mu się jabłuszka to  😍
lusia722
Sama dobrze wiesz jak fajnie konie się zmieniają co udowodniłaś swoim postem, a masz może ryżola ?

Powiem Wam, że podziwiam ludzi, którzy widzą w koniach w stanie 1 że tak powiem coś co pcha ich do tego, żeby zainwestować masę czasu i pracy. Ja szczerze mówiąc byłam bardzo sceptyczna, ale tegoroczne obrazki (nie tylko ten jeden przypadek, ale różne stajnie te sportowe i bardzo rekreacyjne) pokazują, że konie (jeśli dobrze się z nimi pracuje) są bardzo wdzięczne 🙂 I zmieniają się tak, że no właśnie  👍
armara pięknie konisko wygląda, warto cykać fotki bo potem umyka nam jak się nasze konie zmieniają.
Ci do koni w stanie 1, to czasem nie kwestia przyszłej wizji i ewentualnych "korzyści", ale uczuć do danej jednostki i chęci posiadania tego akurat konia, a potem, często jest happy end.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 września 2014 11:17
mam Ryżola też 😀 nawet kilka postów wcześniej wstawiałam
na zdjęciach po lewej w wieku 7 lat po prawej z tego roku, czyli w wieku 15 lat



No właśnie. Moja zawodniczka, też jednego konia na przekór wszystkim i wszystkiemu zostawiła sobie, chociaż początki były dramatyczne. Dzisiaj mimo, że nadal jest z nim najwięcej zachodu, pracy i problemów to każdy jego sukces cieszy ogromnie.
A ja, choć nie mm dokładnych zdjęć prezentuje przemiane w drugą strone - od turbo zapasionej kluski, po całkiem wyglądającego zwierza 🙂 Chyba coś widać. DO żarcia ciągle owies, sianko i trawa - do woli, w razie potrzeby jakiś suplement jak biotyna, witaminki, w dużej pracy wchodził energetyk.

Maj 2009, zajazdka:


Kwiecień 2014, koń z przerwami (choroba, naciągnięte ścięgno i inne losowe) chodził w różnym treningu, od października 2012 głónie ujeżdżenie:



A obecnie postał miesiąc z powodu moich chorób i jest podobny do stanu pierwotnego... on nie tyje, on się rozmnaża przez pączkowanie  😂
adriena
Tak, tak tutaj właśnie nastąpiła sytuacja "emocjonalna". Ja naprawdę patrzyłam na to przez palce, ale nie ma co fachowcom trzeba zaufać 😀
lusia722
No i ryżol to jest hicior dopiero. Ja go pamiętam sprzed sześciu lat i teraz widziałam go i w Warce i w Ciekocinku - rewelacja nie ma co gadać  👍
keirashara
Też mam taki pączkujacy przypadek - ale już się nie ciśnieniuje 😉 Szkoda nerwów chyba  😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 września 2014 11:35
armara dziękujemy bardzo :kwiatek: Ryżolino jak wino 😜 💘
Bardzo żałuję, że nie jest młodszy 😕
armara - pracą idzie go ładnie wyprowadzić, tylko musi chodzić regularnie. Już się nie spinam jak kiedyś, bo wiem, że nieco serca i roboty i zaczyna fajnie wyglądać. I jaka oszczędność na paszy!  😀
armara dziękujemy bardzo :kwiatek: Ryżolino jak wino 😜 💘
Bardzo żałuję, że nie jest młodszy 😕
pięknie wygląda i skacze obecnie Rudy, a w końcu to już nie najmłodszy koń, świetna robota.
hej mam nafdzieję, że się nie pospieszyłam z tym wątkiem, ale oceńcie sami 😉
pierwsze zdjęcia sierpień 2013, drugie wrzesień 2014. Koń ma teraz 7 lat, w 75% to XO.
Farifelia   Farys 21.05.2008
16 września 2014 19:02
lusia722, Ryżol jak wino 😉 Z wiekiem szlachetnieje 🙂 Piękny jest.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 września 2014 19:51
adriena, Farifelia bardzo dziękuję w imieniu swoim, Ryżola i jego amazonki za miłe słowa :kwiatek:
🚫 W ramach podziękowania Ryżolkowe popisy 

Ciekocinko - najlepszy koń polskiej hodowli


nikinga mogłabyś poszukać zdjęcia uchwycone w podobnej fazie ruchu i pod zbliżonym kątem, łatwiej wówczas porównać :kwiatek:
keirashara świetny przykład na zmianę w drugą stronę.
Piękny koń  😍
Może by wrócić do tematu wątku?
lusia tu mnie zaskoczyłaś, bo fazy sa dla mnie prawie takie same. Jedynie to w kłusie na 1 mam zakręt, a w 2 wjazd w wolte  🤣
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 września 2014 21:15
nikinga jak dla mnie zmiana widoczna jak najbardziej na plus, gratulacje :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 września 2014 21:27
nikinga przepraszam, na telefonie oglądałam i te dwa ostatnie wydawały mi się od czapy.
Jak dla mnie zdjęcia nikingi również nie nadają się do oceny, bo na jednym zdjęciu w kłusie wewnętrzne nogi są maksymalnie do siebie zbliżone, a na drugim maksymalnie oddalone. W galopie raz koń jest pokazany od zewnętrznej strony, a raz od wewnętrznej.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 września 2014 22:06
Jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć różnicę, to ją zobaczy... Przede wszystkim wypełniła się szyja, nie ma już tak widocznego wcięcia siekiery, koń jest zbudowany bardziej harmonijnie no i przede wszystkim - sposób prowadzenia! Koń idzie "pod górkę", nie "z górki", pcha się zadem, i zdaje się że znacznemu ulepszeniu uległa jakość kłusa.
eterowa dzięki 🙂
Hm wstawie jeszcze jedno zdjęcie z teraz. Nie wiem czy to coś da bo jedziemy dodanie i trochę od tyłu, ale nogi po stronie fotografa są bardziej oddalone. Jest też możliwość, że po prosotu nie jesteśmy gotowe na ten watek i będzie trzeba pokazac się za rok
nikinga - Popieram eterowa, zmianę zdecydowanie widać 🙂 Moze nie ma efektu "wow" jak przy typowych sucharkach, ale poprawa znaczna.
lusia722 - dziękuję 🙂 strasznie fajne to Twoje rude, zamykaj dobrze stajnie na noc, bo mnie kusić będzie 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się