Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Pytaj w wątku tarancim
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,231.750.html
jest nawet tarantowaty Le Duc po zeszłorocznym ZT
Mam pytanie, czy jest w Polsce tarantowaty ogier godny polecenia ? Czy jak 'kolorowy' to do woza tylko ? Macie jakieś zdjęcia źrebaków po danych ogierach? Pozdrawiam.


Zadzwoń do Michałowa, tam zawsze był jeden dwa ogiery tarantowate na stanie, i nasienie z tego co pamiętam też było dostępne .
U Mazurka jest Biały Kieł.
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
melehowicz, Biały Kieł był dawno sprzedany od Mazurków.
Informacja o Białym Kle na podstawie oferty ze strony www.


Tarantowaty syn karego ogiera Le Duc.

Wymiary: 164-186-19,5
Bonitacja: 81 (13-4-13-7-7-7-8-8-14)
Nr wpisu do księgi: 557 G Pz

ur. 2013
Wow, ale fajny! 😀
[quote author=adriena link=topic=5087.msg2635386#msg2635386 d :kwiatek:ate=1484146367]
[quote author=Megane link=topic=5087.msg2634708#msg2634708 date=1483995245]
Dzięki bardzo za odzew i cieszę się, że wątek wrócił na swój pierwotny tor 😉
Przeglądając Wasze propozycje, wpadły jeszcze inne przy okazji wertowania rodowodów.
Poprzeglądam dokładnie i zacznę dzwonić i "przeliczać" aby się zmieścić w budżecie 😉

Perlica, dzięki... takie info też ważne 😉 z tego  też powodu  odrzucam Elfa
titina - Rascin... czy wiadomo jak z charakterem? Znajde gdzieś wyniki hodowlane? On chyba tylko kryje naturalnie, ale info do potwierdzenia. Nie moge tez znaleźć ceny na stronie stadniny.
No nic, grzebię sobie dalej 😉 jeszcze raz dziękuję i jakby coś jeszcze wpadło...
:kwiatek:

No to zawsze pozostaje Ci nie najgłupszy Qulester
[/quote]


Mam pokryć kobyłę własnym ojcem? 😀

Titina  :kwiatek:
Na stronie PZHK widziałam info przy rodzaju krycia "ogier" przy innych było "nasienie" - tym się sugerowałam 😉 jeszcze do stadniny nie dzwoniłam.

[/quote]
no w sumie nie 😉 (sorki nie spojrzałam na rodowód)  🤬

edit: pytam o temat który wielokrotnie sie pojawia 😉 czy polecacie obecnie jakiegoś fajnego xx do krycia?
Sword xx?
Libretto xx?
melehowicz, z tego co widzę to na stronie są ogiery, które byly używane, a  nie jest to oferta stanówki, bo na tej liście jest także Insider, który jakby kryć nie może ze względów oczywistych  😂
Rzeczywiście ostatni adres punktu kopulacyjnego na którym był zarejestrowany to: Witkówki,  14,  64-000 Kościan, tel. 65/ 513-13-30, 605-253-810

edit: pytam o temat który wielokrotnie sie pojawia 😉 czy polecacie obecnie jakiegoś fajnego xx do krycia?
Sword xx?
Libretto xx?


W Strzegomiu u Romanowskiego kryją Silvaner   po Lomitas , za 1500 zł, oraz Alandi po Galileo, ale cena dla mnie jest jeszcze niewiadomą, trzeba zadzwonić i się dowiedzieć.  Tu jest stary katalog, ale jest kontakt i jest Alandi
http://www.pkwk.pl/docs/2015/KATALOG_OGIEROW_2015.pdf

Tu wszystkie trzy
https://equista.pl/editorial/1680/nowe-ogiery-pelnej-i-czystej-krwi-dopuszczone-do-doskonalenia-ras-polkrwi-w-polsce
W Górach Świętokrzyskich stoi Kornel po Jape , też nie wiem ile krycie, właściciel powiedział, że jak  dobra klacz, to cena  będzie preferencyjna, jednak ustalać trzeba osobiście. Ten sam człowiek ma też Sworda, trzeba dzwonić  882 839 777.

Jak by Ci nie pasowało to mam w domu syna Jape x, ale  matka po Fanimo, mimo to jest wysokiej półkrwi bo dalej też folbluty.
https://www.bazakoni.pl/anonse,a-22341.html
[quote author=adriena link=topic=5087.msg2638476#msg2638476 date=1484829611]

edit: pytam o temat który wielokrotnie sie pojawia 😉 czy polecacie obecnie jakiegoś fajnego xx do krycia?
Sword xx?
Libretto xx?

Chyba Twój ogier i moja kobyła mamy coś wspólnego...

W Strzegomiu u Romanowskiego kryją Silvaner   po Lomitas , za 1500 zł, oraz Alandi po Galileo, ale cena dla mnie jest jeszcze niewiadomą, trzeba zadzwonić i się dowiedzieć.  Tu jest stary katalog, ale jest kontakt i jest Alandi
http://www.pkwk.pl/docs/2015/KATALOG_OGIEROW_2015.pdf

Tu wszystkie trzy
https://equista.pl/editorial/1680/nowe-ogiery-pelnej-i-czystej-krwi-dopuszczone-do-doskonalenia-ras-polkrwi-w-polsce
W Górach Świętokrzyskich stoi Kornel po Jape , też nie wiem ile krycie, właściciel powiedział, że jak  dobra klacz, to cena  będzie preferencyjna, jednak ustalać trzeba osobiście. Ten sam człowiek ma też Sworda, trzeba dzwonić  882 839 777.

Jak by Ci nie pasowało to mam w domu syna Jape x, ale  matka po Fanimo, mimo to jest wysokiej półkrwi bo dalej też folbluty.
https://www.bazakoni.pl/anonse,a-22341.html
[/quote]
Dzięki wielkie, zapoznam się. No to mamy coś wspólnego patrząc na rodowód Galeriusa od strony matki. klik
Fajnie, dobra rodzina żeńska , Gayall też z niej
Z tego katalogu z 2015 spodobały mi się ogiery Camill, Ruten, Siver Whistle i Viritim - zdaje się że do półkrewków nie uznane. Bogata kariera wyścigowa i dość poprawne eksterierowo. To jednak opinia zdalna - trzeba by zobaczyć na żywo itd.(szkoda że October nie biegał .... intuicja podpowiada mi że coś w nim jest takiego.....)
Z tego katalogu z 2015 spodobały mi się ogiery Camill, Ruten, Siver Whistle i Viritim - zdaje się że do półkrewków nie uznane. Bogata kariera wyścigowa i dość poprawne eksterierowo. To jednak opinia zdalna - trzeba by zobaczyć na żywo itd.(szkoda że October nie biegał .... intuicja podpowiada mi że coś w nim jest takiego.....)


Te co wymieniłeś też mi się podobają, ... do półkrwi nie są niestety uznane. Te ogiery są prywatne, a nie wszystkich folbluciarzy interesuje krycie klaczy półkrwi :/
Ja bym na przykład pokryła Che Guevara L, bo on na pewno przekazuje charakter dobry,choć on jako ogier średnio mi się podoba to potomstwo ma bardzo fajne.
Mam jednego od matki po Quidam de Revel i jest to bardzo zrównoważony koń,  dobrze się rusza i skacze.


Też kiedyś myślałam, że Che ma dobry charakter, ale nie dość, że nie ma to jest jeszcze wielki i ciężki 😉
titina : święte słowa, ale tu rola PZHK by takie rodzynki wyłapywać i bez angażowania właściciela licencje wystawiać. Kasa od sp i xx tak samo wygląda i pewnie właściciel nie pogardziłby.
armara, fajna klacz po Che była jesienią w Bielicach, ale fakt, kawał kobyły o ile dobrze pamiętam
armara, a czemu Che nie ma dobrego charakteru ?
Mój młody jest bardzo opanowany, nawet jak wieje wiatr ( mamy halę namiotową wyjątkowo ruchliwą ) on nie ma żadnej reakcji, a nie ma opanowania ani po mamusi ani po dziadziusiu 🙂

Ludwiczak mówił na jakiś zawodach, że są bardzo zadowoleni z charakteru młodych koni po nim właśnie.
Fajnie, dobra rodzina żeńska , Gayall też z niej
dzielne, zdrowe i mocne. Tylko z moją babą jest problem wzrostowy i tylko chyba po xx mogę liczyć na coś "normalnego" wzrostowo. Ona już miała źrebaka po xx i potomek wzrostowo jest ok, teraz mam źrebaka po Qulesterze i chyba już się boję ile to będzie miało w kłębie..
Cena za krycie ogierem Alandi xx wynosi 6 tysięcy złotych. Obserwuje właśnie na fb jak rozwija się po nim klacz xx.

6 tysi za xx - jakoś do mnie nie gada , łopatka jakś taka stroma...... krótkie linie......mały. Niby ogólnie poprawny, ale jakiś taki.....
Krycie nie sprawdzonym w wyścigach ogierem Oktober też w okolicach 2 tysięcy euro. Wszystko zależy od tego czy jest popyt na ogiera, w przypadku Alandi wiem że właściciele klaczy brali kredyt albo brali do spółki wspóudziałowców którzy dokładają na treningi źrebaków po nim.

Mnie zastanawia ile rocznie kryje sam Galileo, gdzie cena stanówki liczona jest w milionach...
Mnie zastanawia ile rocznie kryje sam Galileo, gdzie cena stanówki liczona jest w milionach...


rodzłoi się po nim nawet do 250 źrebiąt rocznie, w ostatnich latach chyba 160-180
Dziękuje za odpowiedź :-) zawsze mnie nurtowało to pytanie. A znany jest koszt stanówki?
Trzy lata temu 350 tys €, teraz nie wiem. Z najlepszymi czasem ogierami bywa tak, że się dowiesz o cenie stanówki jak właściciel zaaprobuje twoją klacz, bo kryją tylko wybrane
Czyli klacze z SK Iwno wybrane przez doradców ministra p. Jurgiela. Raczej nie mają szans na krycie takim ogierem? B-) pytam bo akurat ci na "górze" chcą reanimować hodowlę koni xx.
Czyli klacze z SK Iwno wybrane przez doradców ministra p. Jurgiela. Raczej nie mają szans na krycie takim ogierem? B-) pytam bo akurat ci na "górze" chcą reanimować hodowlę koni xx.


No nie wiem. Jeżeli są to ci sami, co chcą reanimować wyścigi półkrwi to raczej bym się spodziewał eutanazji. Myślę, że pójdą pod ogiery znacznie niższej klasy, takie do 20 tys €.
Cena za krycie ogierem Alandi xx wynosi 6 tysięcy złotych. Obserwuje właśnie na fb jak rozwija się po nim klacz xx.




Dziecko ! Dzwoniłaś i pytałaś się osobiście, że jest to cena na półkrew ?  Czy wzięłaś cenę ze strony i przełożyłaś na złotówki ?


titina : święte słowa, ale tu rola PZHK by takie rodzynki wyłapywać i bez angażowania właściciela licencje wystawiać. Kasa od sp i xx tak samo wygląda i pewnie właściciel nie pogardziłby.

melehowicz ,żeś chyba z choinki się urwał  😵  Chyba w garbate aniołki wierzysz, albo pomyliłeś kraj  🤣
W zeszłym tygodniu prosiłam  znaną panią z biura PZHK, by mi odnalazła w księgach pewne konie , to nawet książki jej się nie chciało otworzyć, jak stwierdziła, że w internecie tych koni nie ma. Masz wysokie mniemanie o naszym związku , .... ja już się wyleczyłam :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się