siodła bezterlicowe

Potwierdzam opinię Małgoni
Do zabawy tak, można co nieco zrobić ale do precyzyjnej pracy nie da rady, za duzo jest tego siodła tam gdzie leży udo.
Pisałam wcześniej, że zupełnie innym siodłem jest Startrekk , siedzi się w nim jak w terlicowym , jest jednotybinkowe , dobrze czuć konia.


Savannah, czy Ty posiadasz owego Startrekka na własność? Jeśli tak, mogłabym poprosić o parę info na priv - gdzie kupiłaś, jak się sprawuje, jak z dopasowaniem go do konia? Ja potrzebuję dwóch bezterlicówek - west na dwa różne konie na tereny i do pracy westowej (myślałam o barefoocie nevada, arizona) oraz ujeżdżeniówki na bardzo wrażliwego grzbietowo średniokłębowca (rozważam Londona, Lexingtona i właśnie Startekka) - będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące Twojego siodła!
Tak,  jestem szczęśliwą posiadaczką Startrekka Dressage , w jego zdobyciu pomogła mi dziewczyna o nicku Pani Alex. Dla mnie jest to rewelacyjne siodło dopasowuje się do konia bez zarzutu. Jeżdżę klacz bardzo wrażliwą na dotyk i nie dało się na niej jeżdżić w Londonie, Startrekk ma panele takie jak terlicówka i to siodło bardzo jej odpowiada. Moje ma dośc szeroki kanał i trzy wymienne łęki. Dla jeżdźca jest bardzo wygodne, nie trzymające a jednocześnie bardzo stabilnie się w nim czuję. W weeked postaram się zrobić zdjęcia i wrzucic na forum.
Jeśli jeszcze mogę w czymś pomóc to pytaj.
Hello, czy ktoś może używa nakładkę na siodło cheyenne ? Zaczyna mi się przecierać siedzisko a dokładnie w miejscu przy obszyciu pod udem. Myślę o jakiejś nakładce, żeby ochronić te miejsca przed wycieraniem, te z Barefoot-a trochę kosztują.
Czy ktoś próbował wcisnąć łezkę Eskadrona pod siodło Barefoot Cheyenne?


Nie ale wcisnęłam Jarpolowy pad pod cherokee 🙂
Ja standardowo Anky wciskam, ale ciekawa jestem czy łezka też jako tako spasuje... nie mam niestety od kogo pożyczyć na testy 😉
Help ! Powiedzcie mi proszę gdzie znajdę zamki do freemaxa albo coś podobnego,nie wiem jakim cudem ale mój pękł,zamówiłam nowe ,okazało się że nie pasują,sprawa mega pilna bo nie ma jak jeździć narazie  😵
Hello, czy ktoś może używa nakładkę na siodło cheyenne ? Zaczyna mi się przecierać siedzisko a dokładnie w miejscu przy obszyciu pod udem. Myślę o jakiejś nakładce, żeby ochronić te miejsca przed wycieraniem, te z Barefoot-a trochę kosztują.


Ja zabrałam babci starą owcza skórę z fotela i zanioslam razem z siodlem do krawcowej.  I mam teraz ekstra baranka 😀 jak coś to mogę podesłać jego zdjęcia
Djarumm jeśli nie uda ci się nic znaleźć, weź jakiś stary kantar wytnij z niego sprzączkę - tą kwadratową na policzku i ją wszyj na miejsce popsutego zamka. Ona jest płaska więc nie obetrze, trudno z jednej strony będziesz miała "nietowieralne" ucho, ale będziesz jeździć. tylko pamiętaj, żeby to zszyć nicią nylonową- taka do skóry- lub żyłką wędkarską bo zwykła nić nie utrzyma.
Ostatnio w  terenie odkrywam dziwna zależność, w galopie na wprost i po w miarę równym jedna noga sama leci mi za popręg a druga jest na normalnej pozycji i ni jak nie mogę się ustawić . Miał ktoś taki problem w barefootach? Może dlatego, że sztywny lęk jest trochę za duży? Powinnam kupić "S" a mam standardowy, mam tez miękki ale wtedy siodło leży na kłębie. Czasem też mam wyraźne uczucie, ze strzemiona są krzywe. (Popręg mam dobrze podciągnięty i jest on skórzany, puśliska nowe i równe) Nie wiem co się dzieje.  🤔
Wunia wklej foto i napisz ile taka przyjemność Cię kosztowała bo też mam chętkę na takie cóś
AgnieszkaQ a nie przekrzywia Ci się siodło? Koń nie jest krzywy i nie ma wyraźnie lepszej i gorszej strony?  😉

Także miałam nowe puśliska i bardzo szybko jedno się rozciągnęło zatem ich stanem bym się nie sugerowała, a sprawdziła.
Naturalsi nie, koń jest prosty, nie ma żadnych zapadnięć itp. Nigdy nie miałam z nim problemu z dobraniem siodła terlicowego (jednego konia miałam krzywego i to bardzo). Na początku tak nie było w tym siodle dopiero teraz. nie wiem, może schudł i łęk dużo za duży... Mój koń z powodów zdrowotnych chodzi tylko na luźnych wodzach i unikamy jazdy po kołach czy nawet na ujeżdżalni ale jak z braku pogody musiałam go ruszyć na placu to na kołach jest ok i tylko w galopie na prostej tak się dzieje. Z tego co patrzyłam podczas jazdy to ( z siodła) nie wyglądało na przekrzywione. To jest tak jakbyś (na prostej) chciała zamknąć konia na kole w lewo.
Wytnę z gumy podkładki pod przód i wcisnę w pad w miejsce pod łękiem i sprawdzę jeszcze w ten sposób.

Być. sprawdzałam  😎 równe, wszystko co do mm. Dziurki, długość, sprzączki...
Może nie koń jest krzywy, tylko Ty?
I tylko w barefoocie to wychodzi?
[quote author=kasia-pala link=topic=519.msg2172067#msg2172067 date=1409508711]
Wunia wklej foto i napisz ile taka przyjemność Cię kosztowała bo też mam chętkę na takie cóś
[/quote]

Dopisuję się do prośby 🙂
Moje drogie panie rozwiewam wątpliwości dotyczące "nierównych puślisk" w terenie otóż: jeżeli po wypięciu ich z siodła, postawienia strzemion na ziemi i porównania ich długości do siebie okazuje się, że są równe- oczywiście na tych samych dziurkach zapięte🙂😉- a po zainstalowaniu, siebie i strzemion w siodle nie są. Oczywiście nie mamy konia z garbem, jedną nogą krótszą itp. To rozwiązanie jest jedno i oczywiste: między koniem a tobą jest krzywo.
To może być minimalne, kilkucentymetrowe przesunięcie podkładki, zagięcie się czapraka, czy skrzywienie siodła. tego nie widać, to czuć i właśnie w długości strzemion.
Mam ten sam przypadek. Mimo, że moszczę siodło mu na plecach dobre kilka minut, latając to z lewej to z prawej, stając na wprost i z tyłu porównując oś, to i tak ch... chusteczka, jak wsiądę muszę się powiercić z  siodłem, aż mi się wyrównają strzemiona.
Dodam tutaj, że wsiadam z ogrodzenia "nadlatując na siodło z góry"🙂😉 i nie pomaga. Nie da się idealnie go założyć jeśli koń nie jest dwudziestoletnim kościotrupem wokół którego kręgosłupa Barefoot się po prostu owija.
Najlepiej jest Barefoota złapać za oba łęki- pociągnięcie tylko za jeden jeszcze bardziej je wykrzywia i standardowo naciskając na krótsze strzemię go przesunąć, a nie muszę tu dodawać, że popręg nie może być zbyt dociągnięty podczas tej czynności😲
To jest największy atut tego siodła, że jest elastyczne i się układa do konia a nie koń do niego.
Acha! dodam tu jeszcze, żebyście się nie frustrowały ono robi się wygodne po około 20 minutach. Przez ten czas pianka w środku się rozgrzewa i formuje.
Jak macie jeszcze jakieś pytania i wątpliwości, chętnie odpowiem. Pozdrawiam serdecznie M.
Małgonia No to mnie uspokoiłaś. BTW mój koń to 18 letnia beczułeczka 😉 Próbowałam nawet ta wkładkę z pod siedziska wkleić krzywo, żeby mieć spokój ale nic to nie daje. Postanowiłam trochę dopchać czaprak mikrogumą, bo łęk jest trochę za duży i okleję zamki od puślisk taśmą izolacyjną żeby nie miały możliwości latania w tył i przód i się zobaczy. Dziwi mnie to bardzo bo w sumie tylko w galopie to wychodzi nawet jeśli w stępie i kłusie już jest wygodnie. Może wtedy ta rozgrzana pianka wewnątrz siodła jest za miękka i poddaje sie za mocno gdzieś?
Dla sprawdzenia "czy nie jestem krzywa" chyba pójdę do kręglarza :P
AgnieszkaQ, U mnie wyszło, że jestem krzywa właśnie na bezterlicówce 😉 A im bardziej próbowałam się wyprostować tym było gorzej.
kręglarza odradzam, raczej polecam dobrego fizjoterapeutę 😉))
Poza tym przed jazdą trochę ćwiczeń rozluźniających, rozciągających. W początkowych fazach stępa też, jakaś jazda bez strzemion, machanie ramionami itp. Bo spinanie ciała tylko będzie pogłębiać problem.

Wielu ludzi jest bardzo krzywych- ale to naturalne. Bo jesteśmy np. prawo ręczni i wtedy nasze ciało zdecydowanie "uwala" się na prawą stronę. Bo prawą ręką ciągle coś robimy, najcięższe rzeczy podnosimy prawą ręką, siedzimy przy kompie na prawo itp.
Na co dzień tego nie odczuwamy i nam to nie przeszkadza, ale wychodzi to właśnie podczas sportów lub większych obciążeń.
Wyrównanie tego jest łatwe przy systematycznym ćwiczeniu, ale najpierw trzeba się skonsultować z dobrym fachowcem, który określi dokładnie poziom krzywości i zaproponuje odpowiednie ćwiczenia 😉
milena1013   kopyta i sznurki ^^
03 września 2014 17:38
Jeśli wsiadasz tylko z jednej strony to po tej stronie puślisko będzie bardziej wyciągnięte :P
Kij w oko z puśliskiem, ale koń ma zmasakrowany kręgosłup po kilku latach wsiadania z jednej strony. Proszę was wsiadajcie z obu stron, przecież kochacie swoje rumaki.
albo wsiadajcie ze stołeczka 😉
zna ktoś firme freeform ? to jakieś " cudo " od freemaxa czy w ogole nie powiązane 😀 ?
Małgonia - Mam jeszcze opcję dostania innych zamków w tej samej cenie z siodlarza myślisz że te już do freemaxa będą pasowały ?
albo wsiadajcie ze stołeczka 😉
zna ktoś firme freeform ? to jakieś " cudo " od freemaxa czy w ogole nie powiązane 😀 ?


To znane i uznane wloskie siodła. Mieliśmy kiedyś u nas przedstawiciela, ale chyba się zmył. Kiedyś byla o tym dyskusja - generalnie to Freemax jest "podróbą" Freeforma. Freeform byl pierwszy, jakiś współpracownik się wylogował i zaczoł robić Freemaxy - taniej i gorzej 😉
unawen Dzięki za odp. 🙂 Wiesz ja chodziłam do kręglarza, masażysty  i na terapię manualną ale nikt mi nie powiedział, że jestem krzywa  🤔 . (Chodziłam do dobrych i uznanych fachowców) Mam bóle kręgosłupa i cierpnięcie ramion więc próbuję z tym walczyć. Z ciekawości poproszę o sprawdzenie osi 😉 i poprawę zbieżności 🙂

kadarski  Kinia16322 
zawsze z podwyższenia wsiadam koń ma 165 ja 150 cm więc ciężko inaczej :P

milena1013 daw-mag raczej nie robi takiego szajsu żeby się wyciągały od wsiadania. Jakieś no-name za 20 zł niewiadomego pochodzenia "skóry" to może ale i też nie zawsze.

zoyabea   taka jest prawda 🙂
Bo wlasnie ostatnio widzialam nowego freeforma za nieduze pieniadze i zastanawiam sie czy warto 😉

A ja mam problem z zamkami w swojej bezterlicowce Bronco, zamek przekrzywia sie i podwija pod skore przez co puslisko kilka razy o malo nie wypadlo ... Nie wiem co zrobic z tym fantem, zeby bylo bezpiecznie

Co do puslisk daw maga to nie bylabym taka pewna. Ja swoje kupilam a po pol roku uzytkowania - rzadkiego wygladaly jak te nn za 20 zl 😉
Livia   ...z innego świata
05 września 2014 08:26
zoyabea, wybacz, ale trochę twój post zabrzmiał, jakby Freemaxy to było jakieś dno totalne 😉 A nie uważam, żeby tak było, miałam, jeździłam i byłam zadowolona 🙂
Djarumm, te zamki ze zdjęcia różnią się szerokością zobacz, który będzie pasował jeśli cena nie jest wygórowana to dlaczego nie warto zaryzykować??🙂😉
Małgonia,hm wygórowana jak wygórowana -ok 55 zł dlatego bardziej mi chyba pasuje opcja z kantarem,mówisz wyciąć tą kwadratową sprzączkę zanieść do rymarza i wszyć  ?🙂  dziękuję za podsunięcie pomysłu bo ratujesz mi skórę  :kwiatek:
Co do puslisk daw maga to nie bylabym taka pewna. Ja swoje kupilam a po pol roku uzytkowania - rzadkiego wygladaly jak te nn za 20 zl 😉


W mojej stajni sa 3 pary puślisk daw-maga i jeszcze  żadnej nie zdarzyło się wyciągnąć. Miałam ujeżdżeniowe, których używa teraz moja siostra, aj mam jej klasyczne (zmiana na barefoota) używałam ich od 1,5 roku i nic. Ale gdyby im się coś zaczęło dziać to wysłałabym do producenta z reklamacją bo właśnie 20 zł za nie nie dałam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się